Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

lukaszc2

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: lukaszc2 »

Są 32 calowe telewizory SONY Brawia oraz Sharp, które maja tuner MPEG 4, szczegółowe dane o typach i modelach znajdziesz na stronie producentów.
Na pewno SHARP (LC-32DH65E) ma taki tuner.
Zresztą na pierwszej stronie tego wątku masz wykaz telewizorów majacych tuner MPEG 4
Wszystkie mające tuner cyfrowy maja tuner analogowy (wszystkie mam na myśli SONY i Sharp)

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

ploomba pisze:a czy znajdę jakiś telewizor 26-28" (max 32") z tunerem dvb-t mpeg4 odpowiadajacy wymaganiom polskiego dvb-t?
No i interesuje mnie tez to, czy tv lcd z tunerem dvb-t posiadaja równoczesnie glowice z tunerem analogowym?
Myślę że SONY KDL-32W4000 będzie dobrą propozycją

http://www.sony.pl/product/t32-w-series/kdl-32w4000

Posiada zarówno tuner TV cyfrowej DVB-T mpg4 i telewizji analogowej.

Lubushanin

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Lubushanin »

Widzialem 2 modele tv lcd 32" marki Sony i Sharp z tunerm MPEG4 w cenie okolo 2700 zlotych..

Wojtula

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Wojtula »

Jak sią dowiedziałem od kolegi @KrzysztofD, do tunera Maximum T-1300 jest nowy, bardzo ciekawy soft, dodający np. pełnowarościową funkcję PVR (na napędach usb)!
Już wypróbowane - PVR działa b. ładnie!

Więcej na: http://satkurier.pl/news/45796/maximum- ... e-37s.html
i w wątku: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 01#p214101

robertsz

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: robertsz »

Czy ktoś z uzytkowników mógłby mi jednozancznie potwierdzic odbiór przez AverMedia - Aver TV Hybrid VOLAR HX cyfrowki w MPEG-4/AVC (HD), plus najlepiej AC3. Jak rozumiem dekodowanie obrazu to kwestia kodeków i kompa (procesora), ale dlaczego na stronie producenta jest napisane "odbiór TV cyfrowej w standardzie MPEG-2". Czy jeśli nie dodają kodeków nie lepiej (z punktu widzenia marketingowego) napisać "możliwość odbioru TV w MPEG-2 oraz MPEG-4"? Chciałbym zakupić coś do kompa do DVB-T/HD ale wszystkie opisy nie są do końca sprecyzowane. Jedynie na stronie http://www.x3mtv-tuners.pl/product.php?id=6 producent pisze "możliwia odbiór sygnału DVB-T nadawanego zarówno w MPEG 2, jak i MPEG 4 H.264, AVC. Tuner ten obsługuje standard HDTV." Tylko o AC3 nie wspomniano.
Z góry dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam
robert

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: kemi73 »

Przecież jak byk jest napisane na stronie producenta - "HDTV (MPEG-4 AVC/H.264 & MPEG-2) ready". Mam ta kartę i odbiera bez problemu, niestety wymaga USB 2.0 oraz mocnego procesora do HD.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: kemi73 »

Jest już nowszy soft do Averek Volar z 18 marca. Wielkich zmian w wydajności nadal nie ma ale i tak jest lepiej niż było. Na razie wygrywa AltDVB.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Teodoryk »

parę nowości:

LCD TV MPEG-4:

LG:

seria LH3000 np. LG 37LH3000

Samsung:

Seria B450 np. SAMSUNG LE-32B450
Seria B550 np. SAMSUNG LE-37B550
Seria B650 np. SAMSUNG LE-37B650

Plazma TV MPEG-4:

LG:

Seria PQ3000 np. LG 42PQ3000
seria PQ6000 np. LG 42PQ6000

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

Chciałem kupić TV LCD z tunerem DVB-T mpg4 , ale o mniejszych wymiarach ok. 22 '' do małego pokoju. Czy firmy produkują mniejsze TV LCD z możliwością odbioru w mpg4 ???

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: kemi73 »

Najmniejszy TV LCD z tunerem DVB-T i mpeg4 jaki znalazłem to 19 cali, pozostałe zaczynają sie od 32 cali. Liste Tv znajdziesz tutaj.

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

kemi73 pisze:Najmniejszy TV LCD z tunerem DVB-T i mpeg4 jaki znalazłem to 19 cali, pozostałe zaczynają sie od 32 cali. Liste Tv znajdziesz tutaj.

Dzieki @kemi73 :) Akurat taki 19 '' Samsung LE 19B450 mnie interesuje. W opisie napisane jest że odbiera TV naziemną DVB-T mpg 4. Jak będzie z TVP HD nadawanym w testach DVB -T np. z Chorągwicy. Czy ktoś kto ma ten telewizorek mógłby napisać opinię. Czy warto go kupować ???

POZDR :D

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

Już się nacieszyłem tym telewizorkiem Samsung LE 19B450 :lol: .
Zaraz na drugi dzień się zepsuł i zaczął gubić kanały wcześniej zaprogramowane. Oddałem go wsziąłem kasę i nie żałuję. Dźwięk z tego telwizorka Samsung był jak z głośników przeciętnego notebooka, płaski i niewyraźny. Porównałem nawet inne telewizory tej firmy
i wszędzie ten sam płaski dźwięk.
Dlaczego większość tych nowych telewizorów LCD ma tak fatalny dźwięk ???

Lubushanin

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Lubushanin »

Bo to nie KD, kup 32-42" i dzwiek jest OK.

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

Chyba wszystkie TV Samsung mają taki płaski dźwięk, bo porównywałem w sklepie, nawet te powyżej 32 cali. Pod względem dźwięku TV sony przewyższają Samsungi o wiele.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: orin »

piotr2802 pisze:Pod względem dźwięku TV Sony przewyższają Samsungi o wiele.
Cenowo również :)

Lew2
Posty: 34
Rejestracja: 20 stycznia 2009, o 18:17

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Lew2 »

orin pisze:
piotr2802 pisze:Pod względem dźwięku TV Sony przewyższają Samsungi o wiele.
Cenowo również :)
Dźwięk jest rzeczywiście jedynym parametrem dla którego warto zastanowić się czy nie wziąć Sony zamiast Samsunga. Też dlatego się wahałem. Ale zewnętrzne głośniki, nawet proste Logitech od komputera są o wiele lepsze niż nawet głośniki w Sony. Nie mówię o innych parametrach, bo wiadomo że obraz w Samsungu jest o klasę lepszy od Sony.

Lubushanin

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Lubushanin »

Jak dla kogo Samsung jest lepszy.Ja wole Sony, Panasonic, a Samsunga omijam z dalekaaaaa...

piotr2802

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: piotr2802 »

Lubushanin pisze:Jak dla kogo Samsung jest lepszy.Ja wole Sony, Panasonic, a Samsunga omijam z dalekaaaaa...
Ja tak samo będę omijał Samsunga, po tym jak nowy telewizor zaczął gubić zaprogramowane wcześniej kanały. A tak okropnego dźwięku jeszcze nie słyszałem w żadnym telewizorze. Nawet stary czarnobiały (lampowy) Ametyst miał lepszy dźwięk :lol:

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Teodoryk »

Nie ma najmniejszych szans na to żeby jakikolwiek TV LCD czy plazma dorównał jakości dźwięku jaki słyszeliśmy w starym telewizorze w drewnianej obudowie, po prostu tam był duży głośnik wzmocniony ową obudową czyli mamy prawie klasyczną kolumnę głośnikową,
We współczesnych TV mamy do dyspozycji parę cm grubości i malutkie głośniki nie wiem jak dobrej jakości nie dadzą rady odtworzyć średnich i niskich częstotliwości, trzeba po prostu podpiąć choćby najtańsze kolumny głośnikowe i jakość dźwięku poprawi się wielokrotnie.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: kemi73 »

Lepiej jest użyć do tego celu zestawu kolumn 5.0 plus amplituner, a ceny nie są już tak odstraszające jak parę lat temu. Tak naprawdę można złożyć w miarę dobry zestaw za ok 1100 PLN (wzmacniacz Yamaha 361 + kolumny Voice Kraft).

Zablokowany