Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Przemo »

Stupa pisze:Używa ktoś tunera Sagem Picnic ITD81??? Jego cena jest bardzo przystępna ale brak opinii a dla osób nie posiadających telewizorów HD może być to bardzo fajna opcja...
Używam czterech takich tunerów. Po jednym u rodziców, w kuchni, sypialni i jednym pokoju. Faktycznie o HD można zapomnieć, ale od tego mam telewizor w głównym pokoju. Do zwykłego oglądania jest ok. Dobra czułość głowicy, RGB po euro. Do wad można zaliczyć brak polskich liter w EPG i przesunięty czas zimą o 1, a latem o 2 godziny i tak zamiast godziny 10 na dekoderku jest 8.

Dla ciekawych skany instrukcji.

http://rapidshare.com/files/400935581/S ... K.zip.html

widzu

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: widzu »

Myślę, że to takie pierwsze zestawienie, pewnie jeszcze niezbyt
doskonałe, ale może przyda się przy podejmowaniu decyzji :
http://www.pomar.pl/anteny/odbiornik.php
Oczywiście zestawienie będzie poprawiane w miarę możliwości.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Niezła ściągawka.
Przydała by się w tabelce informacja o obsłudze i dekodowaniu do stereo fonii DD i DD+.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: zygmunt »

W tym zestawie brakuje Fergusonów.

Kafar

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Kafar »

Nie ma produktów typu Combo(DVB-S2+DVB-T), także karty do PC mamy kilku innych producentów: Avermedia, Leadtek Winfast, Gigabyte, X3M.

Awatar użytkownika
Ravaek
Posty: 50
Rejestracja: 5 lipca 2010, o 20:16
Odbiornik: Karta telewizyjna DVB-T
Instalacja antenowa: Antena siatkowa w oknie na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ravaek »

Ja używam, Tuner TV DVB-T/TV/FM CREATIX CTX917.
Obsługuję telewizję analogową, oraz MPEG-2, MPEG-4, radio.

Niestety nie miałem już okazji przetestować DVB-T, bo gdy kupiłem kartę, to emitel postanowił zmienić kierunkowość z ND na D :x i prawdopodobnie wypadłem z zasięgu, pokombinuje jeszcze z lepszą anteną.


Pozdrawiam
Ravaek.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

Ja kupiłem Tuner TV w proline.pl Not Only TV Tuner HDTV USB DVB-T z obsługą DVB-T UKF - FM DAB+.
Przetestowałem odbiór MPEG-2 z Niemiec MPEG-4 z Żagania , DAB+ w paśmie III z Wrocławia i mam pytanie do posiadaczy tego tunera czy odbiera pasmo L ?

darkranger

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: darkranger »

Zastanawiam się nad kupnem ARDATA MyVision Hybrid USB 2.0 do komputera? Czy warto?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ams8 »

Używałem przez chwilę TY1100-R, miałem okazję wypróbować chyba w sumie trzy egzemplarze dzięki uprzejmości jednej z firm. Ten model nie sprawdził się u mnie – było jakieś niedopasowanie z notebookiem ze strony USB, a może z sygnałem z anteny (odbiór zanikał po kilku minutach).

Antena pozostała bez zmiany, obecnie używam z powodzeniem: Leadtek WinFast PalmTop DTV200 H (zewn. Tuner po USB )oraz Leadtek WinFast PxDTV2300 H (karta typu PCI-express). W przypadku karty nie do końca dogaduję się z pilotem, muszę przeinstalować. Instalacja nowego drivera sprawiła mi nieco kłopotu - ale w końcu wszystko zadziałało po odłączeniu komputera od prądu i restarcie.

Widzę, że Leadtek ma na swoich stronach chyba coś nowego: WinFast DTV Pro HD zewnętrzny tuner DVB-T. Ma USB z tyłu, i wyglada na to, że wszystko jest typowe dla urządzeń tej klasy. Może ktoś z Was już na taki tuner? Niestety nie ma dostępnego podręcznika.

Mam też RWT DTV-421T, pierwsze zachwyty nieco opadły bo tuner mi działa trochę kulawo, może dlatego, że grzebałem w środku, a może za dużo oczekuję, zwłaszcza jeśli chodzi o komforty takie jak nagrywanie na dysku HDD po USB czy współpracę z przełącznikiem z kilku źródeł HDMI na jeden monitor. Sądzę, że jeśli chodzi o nagrywanie to to urządzenie najlepiej się spisuje z nośnikami typu memory stick na przykład karta SDHC 16GB, podłączona po USB poprzez czytnik. Sprawdziłem, że jeśli w czytniku są dwie karty (SDHC i SDHC micro) to mój 421 widzi niestety tylko jedną. Ideałem byłby chyba dysk SSD, ale to na razie zabawa znacznie przekraczająca cenę samego tunera, przynajmniej jeśli chodzi o dysk 80GB. A taki by wystarczył i na nagrywanie i na długi TimeShifting.

Tu uwaga dla chętnych do eksperymentowania po USB z dyskiem magnetycznym z podłączonym zasilaczem. Ostatnio trafiłem na dysk w obudowie (2,5”) puszczający po USB zasilanie 5V w kierunku tunera DTV-421T. Na szczęście nic nie wybuchło, ale tuner się zwiesił, a pomimo wyłączenia hebelkiem zasilania i wyciągnięcia kabla ze ściany nadal świecił komunikat „boot” - zasilany kablem USB z dysku.

m_golda

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: m_golda »

Witam,
Koledzy korzystając z okazji chciałem zapytać czy oto ta antena będzie z powodzeniem wystarczała do odbioru DVB-T Telmor DIGIT ACTIVIA - http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item1171476748_antena ... _dvbt.html
posiadam już takową i stąd moje pytanie.
Pozdrawiam

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

Zmień na inną bo ta antena gorzej odbiera niż antena siatkowa i proponuje zakupić antenę ATX – 55 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... XA3695.htm do 60 – 80 km od nadajnika lub profesjonalną ATX-91 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ams8 »

ams8 pisze: ...uwaga dla chętnych do eksperymentowania po USB z dyskiem magnetycznym z podłączonym zasilaczem. Ostatnio trafiłem na dysk w obudowie (2,5”) puszczający po USB zasilanie 5V w kierunku tunera DTV-421T. Na szczęście nic nie wybuchło, ale tuner się zwiesił, a pomimo wyłączenia hebelkiem zasilania i wyciągnięcia kabla ze ściany nadal świecił komunikat „boot” - zasilany kablem USB z dysku.
Po przecięciu ścieżki 5V pomiędzy złączem USB a gniazdkiem zasilającym w obudowie dyskowej - obecnie wszystko wygląda dobrze - mój DTV-421T nareszcie stabilnie współpracuje z dyskiem zewnętrznym. Oczywiście w tej sytuacji dysk jest skazany na swój własny zasilacz, nawet przy podłączeniu do PC. Widocznie zasilacz tunera jest jednak zbyt słaby, żeby pociągnąć także dysk.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cyber »

A propos DVB-T2 ...nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość ;) ale zdaje się ,że telewizory z literką "C" Samsunga są już przystosowane do odbioru DVB-T2 (w specyfikacji podano-UK Only -ale ostatecznie to tylko kwestia ewentualnego softu dla PL ).
W Polsce oczywiście to na razie temat SF ale przekazy w DVB-T2 w naszym kraju kiedyś się pojawią bo jeśli kanały HD staną się już standartem to trzeba będzie je gdzieś upchnąć... nie wspomnę o 3D. 8-)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

cyber pisze:A propos DVB-T2 ...nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość ;) ale zdaje się ,że telewizory z literką "C" Samsunga są już przystosowane do odbioru DVB-T2 (w specyfikacji podano-UK Only -ale ostatecznie to tylko kwestia ewentualnego softu dla PL ).
W Polsce oczywiście to na razie temat SF ale przekazy w DVB-T2 w naszym kraju kiedyś się pojawią bo jeśli kanały HD staną się już standartem to trzeba będzie je gdzieś upchnąć... nie wspomnę o 3D. 8-)
3D w NTC długo nie zobaczysz (po co on?). HD + DVB-T2 pewnie będą wrzucać >= 4 multipleks.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cyber »

3D mnie nie przekonuje -zwłaszcza okularki 8-) ,za to HD jak najbardziej... a chcę tylko zwrócić uwagę -nawiązując do tematu tego wątku ,że choć na razie w Polsce dla NTC wybrano standard DVB-T+ to na pewno w drodze ewolucji wejdzie standard DVB-T2-kompatybilny wstecz (oczywiście nie prędko)- a, że ten wątek poświęcony jest odbiornikom DVB-T (jakie kupić)
-to chcę tylko zwrócić uwagę potencjalnym nabywcom nowych TV ,że Samsungi (modele na rok 2010 ) z literką C wg. specyfikacji powinny obsługiwać już DVB-T2.
Czego nie zauważyłem u konkurencji... a śledziłem temat dość dokładnie przez ostatnie kilka miesięcy przed kupnem nowego TV. ;)

DVB-T

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: DVB-T »

cyber pisze:A propos DVB-T2 ...nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość ;) ale zdaje się ,że telewizory z literką "C" Samsunga są już przystosowane do odbioru DVB-T2 (w specyfikacji podano-UK Only -ale ostatecznie to tylko kwestia ewentualnego softu dla PL ).
W Polsce oczywiście to na razie temat SF ale przekazy w DVB-T2 w naszym kraju kiedyś się pojawią bo jeśli kanały HD staną się już standartem to trzeba będzie je gdzieś upchnąć... nie wspomnę o 3D. 8-)
DVBT2 to nie kwestia softu

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: qwerty »

DVB-T pisze:DVBT2 to nie kwestia softu
Dokładnie. Na rynek brytyjski mogą wkładać w tv głowicę dvb-t2, a na pozostałe rynki dvb-t.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: cyber »

qwerty pisze:
DVB-T pisze:DVBT2 to nie kwestia softu
Dokładnie. Na rynek brytyjski mogą wkładać w tv głowicę dvb-t2, a na pozostałe rynki dvb-t.
Też tak myślałem ale Samsung potwierdził mi i to dwukrotnie , że są to te same głowice.
Także sam nie wiem .To wyjdzie dopiero w praktyce. ;)
ps. niestety skasowałem maile z przed miesiąca ale z Samsunga PL. odpisano mi ,że są to identyczne głowice ,których firmware pozwala na obsługę DVB-T2 -ewentualnie może być wymagany nowy software.
No zobaczymy , czas pokaże 8-)

Ramzes

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ramzes »

Jeszcze DVB-T nie weszlo, a wy juz chcecie DVB-T2? Chyba nie sadzicie, ze przez najblizsze 10-20 lat to sie zmieni? Jeśli nawet za 5 lat by weszlo DVB-T2, to wiekszosc kupi sobie nowe TV.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: apk »

Na polskich stronach nic nie pisze żeby telewizory samsung serii 6 „C” były z tunerem DVB-T2 jedynie w instrukcji pisze (UK Only ) np. LE32C650
Firma LG produkuje nową serie telewizorów które posiadają tuner DVB-T2 i mam nadzieje że na polskim rynku szybko się znajdą .
32 42 47 55 LD 690
32 42 47 LD 790
32 37 42 47 55 LE 5900
32 37 42 47 55 LE 7900
42 47 LX 6900
42 47 55 LE 8900
47 55 LE 8900
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2010, o 08:06 przez apk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany