Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W związku z licznymi pytaniami pojawiającymi się na różnych forach spróbujmy wspólnie stworzyć listę odbiorników DVB-T dostępnych na polskim rynku.

Tak więc jeśli ktoś ma odbiornik (PC, STB, iDTV), który:
(1) spełnia podstawowe wymagania stawiane w projekcie rozporządzenia MI,
(2) został praktycznie zweryfikowany i poprawne odbierał emisje testowe DVB-T,
(3) jest dostępny w stałej sprzedaży w Polsce (sklep, sklep internetowy),
proszę o podanie modelu, typu i ewentualnie miejsca gdzie można go kupić. Pomoże to innym użytkownikom w wyborze produktu, który będzie prawidłowo odbirał DVB-T w Polsce.

Uwagi:
- lista ma stanowić ułatwienie w wyborze, nie zwalnia z myślenia i samodzielnej weryfikacji właściwości produktu
- pomimo dołożenia starań nie będziemy w stanie zweryfikować wszystkich właściwości produktów, które nie były testowane w naszym lab
- dostawców zainteresowanych testem produktu w naszym laboratorium zapraszam do kontaktu na adres e-mail: dvb-t (at) emitel (kropka) pl
- jeśli dyskusja przerodzi się w tablicę ogłoszeń i przekrzykiwanie się dostawców wątek zostanie usunięty z forum.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JarekM »

STB - odbiorniki typu set top box

1. RWT DTV-401T
2. Ferguson FT 8200 HD
3. Maximum T-1300 (! brak złącza CI)
4. Technomate TM-6900 HD Combo PVR (brak AC3 downmix)
5. Digiality T501 CX
6. GoldenInterstar GoSat GS-8010CRCI HD
7. LyngBox - hybrydowy DVB-S/S2 + DVB-T



Odbiorniki iDTV - zintegrowane telewizory

1. Sony
seria EX: KDL-40EX1 KDL-46EX1 KDL-52EX1
seria W: KDL-32W4000 KDL-40W4000 KDL-40W4500 KDL-46W4000 KDL-46W4500 KDL-52W4000 KDL-52W4500
seria X: KDL-40X3000 KDL-40X3500 KDL-40X4500 KDL-46X3000 KDL-46X3500 KDL-46X4500 KDL-52X3500 KDL-55X4500 KDL-70X3500
seria ZX: KDL40ZX1
seria Z: KDL-40Z4500 KDL46Z4500 KDL52Z4500
OLED: XEL-1

2. Sharp
LC-52DH65E
LC-46DH65E
LC-37DH65E
LC-32DH65E

3. Panasonic
TH-37PX81FV
TH-42PZH8FV

4. Samsung
PS42B450


Odbiorniki PC - karty do komputerów

1. AverMedia - Aver TV Hybrid VOLAR HX
2. Life View LV5T USB TV obecnie pod nazwą Not Only TV
3. Leadtek Winfast DTV Dongle
4. Winfast DTV1800H
5. PCI X3M HPC2000
6. LifeView Fly DVB Trio
7. Asus My Cinema U3100 Min
8. Compro VideoMate E700 Dual DVB-T PCI-Ex
9. Twinhan AzureWave AD-TE700 Dual DVB-T PCI-Ex
10.Peak 221544AGPK Digital TV Dual DVB-T PCI
11.AverMedia AVerTV Volar Black HD
12.Not Only TV LV5T Deluxe


...
... czekamy na więcej ...


#2010-01-06# ze względu na to, że obecnie praktycznie wszystkie odbiorniki pozwalają na odbiór DVB-T MPEG-4 lista nie będzie dalej uzupełniana

dominka

Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów dostępnych na rynku

Post autor: dominka »

Tuner DVB-T HD MPEG-4 produkowany przez RWT Radom model DTV-401T. Dostępny u wyłącznego dystrybutora na stronie www.digittv.pl. Zakupiłam go we wrześniu i jestem super zadowolona. Już wcześniej pisałam na tym forum, że nawet jak inni mieli problemy podczas prac konserwacyjnych nadajnika w Śremie, to ja nie miałam z odbiorem żadnych kłopotów. Wszyscy znajomi, którzy kupili po mnie (także pod Warszawą i w Zielonej Górze) też nie żałują. Wybór należy do każdego z osobna oczywiście. Wiem, że mają jeszcze tańszy model tunera - chyba nie ma polskiego języka. To tyle, co mogę podpowiedzieć. Acha i jeszcze jedno: jeżeli ktoś nie umie sam podłączyć, to przyjadą i założą, co może być ważne dla niektórych.

pomar

Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów dostępnych na rynku

Post autor: pomar »

Polecam !  I nie udaję "dominiki" ,  http://pomar.pl/sklep .Mam nadzieję , że moderator to doceni    .
Tuner działa bezbłędnie , ma absolutnie wszystko co powinien.Ma slot na kartę ( gdyby ktoś postanowił coś kodować ) ,
MPEG-2 ,  MPEG-4 , AC3 , HDMI , Scart , Chinch , S/PDIF .
Konwertuje HD do SD czyli można podpiąć do KAŻDEGO TV.
Można aktualizować oprogramowanie ! Przetestowany !

Jula

Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów dostępnych na rynku

Post autor: Jula »

Zgadzam się z moim przedmówcą , dekoder jest jednym z najlepszych w tej chwili na rynku.Dostępny jest już w wielu sklepach internetowych lub bezpośrednio u producenta.


orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Ferguson FT 8200 HD.

Post autor: orin »

Polecam Fergusona FT 8200 HD http://www.ferguson-digital.eu/index.ph ... 00-hd.html
Odbiornik spełnia wszelkie założenia dla odbioru naziemnej DVB-T w Polsce, opis pełnych funkcji w linku powyżej.
Dodatkowo jest wyposażony w czytnik CI, który w przyszłości może się przydać.
Obecnie użytkuje ten odbiornik w Warszawie na Nowodworach.
Dla innych porównujących jakość odbioru DVB-T w Warszawie i okolicach podam moje dane:

- antena Yaga 11 elementowa UHF 40-60 (skrócona 19 elementowa)+symetryzator (zysk~10dB)
- brak widoczności w kierunku Łazów, PKiN odbiór z prześwitu pomiędzy budynkami z fali odbitej
- antena zawieszona na wysokości III piętra
- odległość od PKiN ~13 km (Pętla autobusowa Nowodowory)
- odbiornik Ferguson FT 8200 HD oprogramowanie 1.3.2(727)
- odbiór multipleksu TVP siła sygnału ~65%, jakość 100%
- odbiór multipleksu POT siła sygnału ~55%, jakość 100%
- odbiór wszystkich kanałów z obydwu multipleksów bez pikselizacji. Wyjątek stanowi TV4 gdzie zdarzają się pikselizacje ale to raczej problem po stronie dosyłu do stacji czołowej.

Ferguson FT 8200 HD dzięki temu, że ma bardzo czułą głowice miał problemy ze zbyt silnym sygnałem wejściowym co skutkowało wzrostem stopy błędów i pikselizacją obrazu.
Właśnie po uruchomieniu silnego nadajnika DVB-T w Raszynie (70kW ERP) pojawiły się opisane problemy. Niestety znaczna część użytkowników odbiorników DVB-T używa tych samych anten, które są wykorzystywane do emisji analogowej. Często są one wyposażone we wzmacniacze, które przy emisji analogowej mogą być niezbędne a przy emisji cyfrowej wprowadzają wzmocnienie skutkujące przesterowaniem głowicy a w efekcie końcowym pogorszenie odbioru. Najnowsze oprogramowanie FT 8200 HD rozwiązuje ten problem skutecznie.Użytkownicy odbiorników DVB-T powinni korzystać z anten kierunkowych bez dodatkowych wzmacniaczy, sygnał cyfrowy DVB-T przy mniejszej mocy nadajnika zapewnia większy zasięg niż sygnał analogowej tv.

W Warszawie odbiornik można nabyć w ACME http://www.acme.com.pl lub Dipol http://www.dipol.com.pl
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2008, o 15:27 przez orin, łącznie zmieniany 1 raz.

danielk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: danielk »

Do powyższej listy dodam odbiorniki Digiality T501 CX, oraz Maximum T-1300. Dobrze radzą sobie z sygnałem a także EPG jest prawidłowo wyświetlane.

sq5lnk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: sq5lnk »

Witam serdecznie Ferguson czy RWT to to samo dokładnie innym jest maximus 1300 i temu podobny z czytnikiem 501 sa jeszcze 2011 2010 jak zwal tak zwal ze skandynawi i te działaja stabilnie ale sa drogie maximum pod masztem w łazach tj. ok 1km od masztu widzi tylko 48 CH, a 2011 innej firmy widzi nawet 55 Ch mimo smietnika z masztu ktory wycieka z Exciter/ow specjalistom z Emitela zreszta mam takie pytanie do Sz. Pana Jarosława czy tak martwe pole w charakterystyce bylo skutkiem specjalistycznych wyliczen programow w odległosci ok 1km od masztu ? brak odbioru 41CH i 33Ch tez nie jest do przyjecia przemieszczalem sie po calej dzialce z jedna antena nie dalo sie tego zrobic dobrze jak inne ch byly ok to innych nie bylo widac albo byly tak przesuniete czyli z odbiciem ze tragedia wyglada na to ze brak dyspersji nachylenia wiazki do dolu bo mechanicznie anteny nie sa nachylone czyli jak zwykle co to kogos obchodzi ,ze jak jest sporo osiedli w poblizu masztu nie maja aboneci dobrego poprawnego ,ok zapraszam na pomniar jak idealna faktyczna jest charakterystyka wg pana programu a jak jest faktycznie przekona sie Sz. Pan jak wspanialy odbior jest w poblizu masztu jak potrzeba to podam adres do pomiarow do klienta pozdrawiam szczegolne specjalistow utrzymujacych tak prowizoryczne zestawy antenowe jak RON Łazy

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JarekM »

danielk pisze:Do powyższej listy dodam odbiorniki Digiality T501 CX, oraz Maximum T-1300.
Czy te odbiorniki potrafią dekodować AC3 - downmix do stereo? W przypadku Maximum T-1300 opisy w internecie są sprzeczne, natomiast żaden opis na temat Digitality T501 nie zająknął się o DD, a jedynie o AAC.
Żaden z nich nie posiada złącza CI.

danielk

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: danielk »

JarekM pisze:
danielk pisze:Do powyższej listy dodam odbiorniki Digiality T501 CX, oraz Maximum T-1300.
Czy te odbiorniki potrafią dekodować AC3 - downmix do stereo?
Tak, dźwięk AC-3 wychodzi przez złącze Euro do TV.
Digiality posiada wbudowany czytnik Conax, a Maximum to tylko odbiornik FTA.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: mm4738 »

Technomate 6900 PVR Super - odbiornik HD do DVB-S i DVB-T.
Drogi ale warto - jeden odbiornik do wszystkiego - z możliwością nagrywania na HDD (USBx2).
Żadnych problemów z dźwiękiem.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: pablo82 »

W związku z domysłami, że MPEG-4 ma stać się obowiązującym standardem przekazu cyfrowego w Polsce - japoński producent Sony (oprócz innych modeli TV - kilka postów wyżej wymienionych) oferuje również serię V4500 telewizorów wyposażonych w tuner DVB-T (MPEG-4).
Ostatnio zmieniony 7 marca 2009, o 16:58 przez pablo82, łącznie zmieniany 2 razy.

tdj

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: tdj »

Czy ktos moze testowal moduly CI mpeg4 w tv Sharp (mam XL8e) z dvb-t mpeg2? Nie wszystkie ponoc dzialaja... fajnie by bylo wreszcie ogladac tv na tv a nie na kompie:P


ps. Dziekuje za zrobienie normalnego forum!!!
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2009, o 10:19 przez tdj, łącznie zmieniany 1 raz.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: JarekM »

testowaliśmy, nie działają i z tego co wiem na razie nie będą

Ksicryzy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Ksicryzy »

Ja mam tuner firmy AverMedia - Aver TV Hybrid VOLAR HX. Od kilku godzin zaledwie. Odbiera całkiem sprawnie, chociaż HD jest trochę procesorożerne (USB - pewnie całe obliczenia robi komputer :()

ksitau

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: ksitau »

Life View LV5T Not Only TV

Na ulicy Filtrowej (ok 1km) od PKiN i bez jego bezpośredniej widoczności (mieszkanie po wewnętrznej stronie kamienicy) na załączonej do zestawu antence pod Windows działa bez zarzutu transponder 690MHz (TVP), choć trzeba tą antenką powywracać w różne strony zanim przestanie gubić ramki. Pod linux, nie wiedzieć czemu, przy tej samej antence jest trochę gorzej na transponderze 690MHz, czasem gubi ramki, natomiast zaczyna widzieć transponder 746MHz, niestety tutaj większość ramek gubi.

Problem jest z obrazem pod linux, raczej z kodekami, bo jak sledzilem stumien to zadnych ramek nie opuszczal. Objawia sie tym ze w miejscach gdzie następują wyraźne zmiany w obrazie mam fragmenty poprzedniej klatki przez ok 0.5 sekundy, coś jakby do czasu kolejnego i-Frame w strumieniu MPEG.

Pozdrawiam

Lubushanin

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Lubushanin »

pablo82 pisze:Lista telewizorów firmy SONY, które mają wbudowany tuner DVB-T (zgodny ze specyfikacją MPEG-4):

seria V
KDL-26V4500
KDL-32V4500
KDL-37V4500
Jestes pewny, ze seria tv wer."V" jest zgodna z MPEG4?

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: Teodoryk »

to ja jeszcze dodam do listy TV Sharp:

LC-52DH65E

* Przekątna ekranu 52 cale (132 cm)
* Panel o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080)
* Tuner HD zgodny ze standardami DVB-T MPEG2/MPEG4 H.264

LC-46DH65E

* Przekątna ekranu 46 cale (117 cm)
* Panel o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080)
* Tuner HD zgodny ze standardami DVB-T MPEG2/MPEG4 H.264

LC-37DH65E

* Przekątna ekranu 37 cali (94 cm)
* Panel o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080)
* Tuner HD zgodny ze standardami DVB-T MPEG2/MPEG4 H.264

LC-32DH65E

* Przekątna ekranu 32 cale (80 cm)
* Panel o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080)
* Tuner HD zgodny ze standardami DVB-T MPEG2/MPEG4 H.264

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: pablo82 »

Lubushanin pisze:
pablo82 pisze:Lista telewizorów firmy SONY, które mają wbudowany tuner DVB-T (zgodny ze specyfikacją MPEG-4):

seria V
KDL-26V4500
KDL-32V4500
KDL-37V4500
Jestes pewny, ze seria tv wer."V" jest zgodna z MPEG4?
Tak. Seria TV Sony V4500 posiada wbudowany tuner zgodny z MPEG4. Natomiast seria V4000 go nie posiada.
Ostatnio zmieniony 7 marca 2009, o 17:02 przez pablo82, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić ... - tworzymy listę produktów

Post autor: RAPIOTR »

UWAGA koledzy seria V4500 w Sony ma tuner AVC ,ale inne V-ki nie mają !!!!!.

Serie: E,W,Z,X posiadają tuner mpeg4 AVC.

Zablokowany