COMPRO VideoMate S800F

Markus
Posty: 7
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Skawina
Odbiornik: Marantz MCR-612
Instalacja antenowa: zwykły dipol do DAB+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica Kraków

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Markus »

WitamJestem posiadaczem legal Visty 64 bit, mocnego kompa i chciałbym kupić dobrą kartę dvb-t na pci-e.Myślę o tej:http://www.comprousa.com/poland/product ... 0f.htmlale ponieważ nie mogę się doczytać czy bedzie ona dekodować sprzętowo obraz DVB-t w mpeg4 (Kraków) proszę o info od uzytkowników bądź osoby, które wiedzą cokolwiek na temat tej karty.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Ta karta oczywiście nie ma sprzętowego dekodera MPEG-4 AVC, dokładnie tak samo jak wszystkie inne tunery PC TV. Do oglądania TV w formacie MPEG-4 AVC (h.264) potrzebny będzie program odtwarzający (np. DVB Viewer) oraz dekoder programowy (np. Core AVC) lub programowy z możliwością sprzętowego wspomagania (np. dekoder z pakietu PowerDVD + karta graficzna nVidia 8500 lub nowsza). Jak na razie Compro nie ma opracowanego własnego programu. Sam tuner E800F jest fajny (wiem bo mam taki ), ale jeśli będzie korzystał Pan z TV analogowej to proszę się zastanowić czy nie lepszy będzie E850F (ma sprzętowe enkodery MPEG2 i MPEG4). A jeśli nie będzie Pan korzystał z TV analogowej, to lepszy będzie E650F - bo jest tańszy A jak potrzebuje Pan tuner podwójny to polecam E900F lub E700 (ten jest tylko cyfrowy - tego też mam ). Sam Windows Vista również miał mieć funkcję oglądania TV w formacje MPEG-4 AVC, miała się ona pojawić wraz z uaktualnieniem o nazwie Fiji (Windows Media Center TV Pack 2008). Niestety nie wiadomo kiedy dokładnie się ono ukarze (kiedy będzie dostępne do pobrania ze strony Microsoftu - na razie jest dostępne tylko dla producentów oem) i czy tą funkcję będzie zawierało.

Markus
Posty: 7
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Skawina
Odbiornik: Marantz MCR-612
Instalacja antenowa: zwykły dipol do DAB+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica Kraków

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Markus »

Dzięki za infoMój sprzęt to Athlon X2 6400+, 4 Gb ram i GForce 8800 GTS 320. Myślałem, że kupując tą kartę tv na pci-e będzie ona na tyle nowoczesna (nie obciążająca procesora), że spokojnie odtworzy mpeg4, a tu się okazuje, że jeszcze chyba trzeba poczekać na sprzętowe kodeki. Windows mam legal więc wszelkie softy i płatne kodeki softwarowe raczej nie wchodzą w rachube (dodatkowe koszty).

Gotango

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Gotango »

Jestem posiadaczem E900F. Po długich problemach z instalacją w końcu zobaczyłem obraz z anteny tv analogowej. W dalszym ciągu nie wykrywa mi kanałów z DVB-T. Na tej samej antenie mój telewizor wykrywa kanały, określa sygnał jako dobry, jest dźwięk choć bez obrazu (MPEG-4 !). Na tunerze NIC. Są tam w ustawieniach parametry telewizji cyfrowej których nie rozumiem.
Sygnał z PKiN
Może ktoś już rozpracował te ustawienia i poda jakaś podpowiedź ?

Gadget

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: Gadget »

Witam wszystkich Forumowiczów to mój pierwszy post.W kwietniu kupiłem kartę E800F i wtedy to zetknąłem się pierwszy raz z zagadnieniami telewizji cyfrowej. O ile bez problemów zestroiłem kanały telewizji analogowej to jednak nie udało mi się zeskanować żadnego sygnału telewizji cyfrowej. Tak na marginesie z radia też nie korzystałem bo fatalnie odbierało nawet na antenie zewnętrznej. Owszem dużo czytałem na forum, zainstalowałem zestawy kodeków K-Lite, Cyberlinki prof (w tym H264), darmowe aplikacje do odbioru telewizji itd. ale bez efektu, więc dałem za wygraną.
Kilka dni temu zainstalowałem, ze strony www.comprousa.pl nowe drivery i sterowniki, radio nareszcie przyzwoicie zaczęło odbierać ale telewizji cyfrowej nawet nie próbowałem zestroić mając w pamięci poniesioną wcześniej porażkę.Jakież było dzisiaj moje zdziwienie, gdy w aplikacji ComproDTV4 po automatycznym przeskanowaniu pasma DVB-T w oparciu o domyślne ustawienia zacząłem odbierać w pasmie 602 MHz: TVP1, TVP2,  TVPINFO, TVP HD, TVP SPORT oraz trzy stacje radiowe PR 1,2,3.Mieszkam w Krakowie w Pychowicach antenę o wąskiej charakterystyce typu Yagi Uda (AXT-91 Telmor) mam zwróconą na Chorągwice, tak więc Krzemionki mam "nieco z lewej". Poziom sygnału DVB-T mam maksymalny.
Kartę mam zainstalowaną w środowisku Win XP Prof PL SP3 i tych programów które wcześniej instalowałem to już nie mam bo komputer jest po reinstalacji, no może za wyjątkiem standardowego CyberLinka - aplikacji dodanej do DVD.Pierwsze wrażenia.Jestem zaskoczony jakością obrazu i dźwieku w TVP HD pozostałe także dobrze odbierają i nie mam do nich uwag.Nie wiem dlaczego nie mam jeszcze kilku stacji np. TVP Kultura, ale może to się niebawem wyjaśni.Zachęcam wszystkich posiadaczy ww. karty do pobrania nowych sterowników i aktualizcji a widzę, że już są nowe wersje beta.Pozwoliełm sobie założyć nowy wątek aby posiadacze (rodzina tych kart w wielu testach zdecydowanie wygrywa) tej karty mogli ewentualnie podzielić się swoimi uwagami a odrębny temat będzie na tyle zauważalny, że nie będą musieli przeszukiwać forum.
Pozdrawiam



scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Previously Gotango wrote:[quote]Może ktoś już rozpracował te ustawienia i poda jakaś podpowiedź ?[/quote]Jakiego softu do oglądania Pan używa ?

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: scanya »

Czy mam rozumieć, że na firmowym sofcie (ComproDTV 4) chodzi TV cyfrowa w MPEG-4 ? Jeśli tak, to proszę o numer wersji programu lub linka skąd można go ściągnąć

Gadget

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: Gadget »

Takwww.comprousa.pla dokładniehttp://www.comprousa.com/poland/download/vef-series.htmlver. DTV4 4.2.7.1sterownik 6 0 107 5fm 2 1 8 2a u mnie to tak wyglada w ustawieniach, w karcie urządzenia systemowe:Video Device: VideoMate 2388x Video Capture
Audio Device: SoundMAX HD Audio
             - TV Mixer: Głośność główna
             - Record Mixer: Wejście liniowe
             - PCI Audio EnabledOS: Windows XP Dodatek Service Pack 3 (build 2600)
OS Default Country: Poland
DirectX version: DirectX 9.0 or better installed
VGA: NVIDIA GeForce 8800 GTS, using VMR mode
VideoMate E800: 6.0.107.5 built by: WinDDK
ComproDTV 4 Version: 4, 2, 7, 1
Video Source: TV Tuner - DigitalDigital TV Settings:
DTV Country / Area: Poland / Bandwidth_8Mhz
DTV Table Chn Number: 49
DTV Scan Mode: Channel Table
Bandwidth: Auto
Scan Freq Range: 51000 - 860000 KHzSave Path: C:\Documents and Settings\Supervisior\Moje dokumenty\
Free Disk Space: 78676 MB, NTFS********************************************
Compro MPEG Encoder (for 2.x) 1.0.2.44=> registered
Compro MPEG Muxer (for 2.x) 1.0.1.116=> registered
Compro Audio Decoder (for 2.x) 2.0.0.29=> registered
Compro Video Decoder (for 2.x) 1.0.0.74=> registered
Compro MPEG-II Splitter (for 2.x) 1.0.0.90=> registered
Compro Scale Filter 1.3.0.3=> registered
Compro Dump Filter (TS) 2.1.0.1=> registered
Compro Source Filter (TS) 1.1.2.0=> registered
Compro MPEG2 Splitter 1.0.4.1=> registered
Compro Transform Filter 1.0.1.6=> registered
TSTransform 1.0.0.2=> registered
Compro Video Decoder 1.6.0.4=> registered
Compro Audio Decoder 1.3.0.8=> registered
Compro PSI Parser 1.1.1.5=> registered
Compro Stream Filter 1.0.0.0=> registered
Compro SnapShot 2.0.1.1=> registered
Compro Infinite Tee Filter 2.0.0.1=> registered
VampDeviceEnum Class Unknow=> unregistered

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: scanya »

Już ściągam i zaraz zobaczę Jak na razie używam DVB Viewer + CoreAVC i jestem z tego pakietu bardzo zadowolony. A tunery mam dwa: E800F i E700.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: scanya »

Już wiem czemu nie zauważyłem tej wersji. Zawsze sprawdzam anglojęzyczną wersję strony:http://www.comprousa.com/en/download/vef-series.htmla na niej nadal jest wersja 4.0.0.4

Gotango

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Gotango »

Firmowego z Compro - wersja ComproDTV 4.2 (4.2.4.9). Sytem WindowsXP.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Previously Gotango wrote:[quote]Firmowego z Compro - wersja ComproDTV 4.2 (4.2.4.9). Sytem WindowsXP.
[/quote]Ta wersja nie obsługuje MPEG-4 AVC. Proszę zainstalować wersję 4.2.7.1 bądź nowszą a wszystko powinno chodzić OK. http://www.comprousa.com/poland/downloa ... loadfiles/ Chociaż i tak namawiam Pana do używania DVBViewer + CoreAVC. Ja tego używam z tunerami E800F i E700 i jestem bardzo zadowolony

Gotango

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Gotango »

Dla wersji 4.2.7.1 lista odpowiadających tunerów nie zawiera E900 i E850 i rzeczywiście po zainstalowaniu program się zawiesza. DVBviewer sprawdzę.
Dziękuję. 

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Previously Gotango wrote:[quote]Dla wersji 4.2.7.1 lista odpowiadających tunerów nie zawiera E900 i E850 i rzeczywiście po zainstalowaniu program się zawiesza. DVBviewer sprawdzę.
Dziękuję.  [/quote]A 4.2.7.3 też się wiesza na E900/E850 ?http://www.comprousa.com/downloadfiles/ ... 27.300.exe

Gadget

Compro VideoMate E800F odbiera w Krakowie DVB-T

Post autor: Gadget »

Witaj scanya
Czy mógbyś mi podać konfiguracje DVBviewer ponieważ zainstalowałem wersje Pro 3.9.4 ale nie mogę uzyskać ani dźwięku i ani obrazu. Cały czas mam błąd " Nie mogę stworzyć pliku B2C2 Mpeg2 filter" Nie ma znaczenia jaka jest konfiguracja w zakładce Direct X czy np H264 jest z CyberLinka PDVD 8 czy Core AVC . W DVBviewer kanały mam zeskanowane takie same jak w DTV4 , ba nawet pojawia się info o programach ale na tym koniec.Chciałbym porównać jak pracują te dwie aplikacje na karcie E800F.Pozdrawiam

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Previously Gotango wrote:[quote]Dla wersji 4.2.7.1 lista odpowiadających tunerów nie zawiera E900 i E850 i rzeczywiście po zainstalowaniu program się zawiesza. DVBviewer sprawdzę.
Dziękuję.  [/quote]Jeśli nadal u Pana nie chodzi to proponuję sprawdzić poniższe wersje sterowników oraz programu ComproDTV:
http://www.comprousa.com/downloadfiles/ ... 42.400.exe
http://www.comprousa.com/downloadfiles/ ... 27.600.exe

sq5lnk

Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: sq5lnk »

Witam serdecznie czy ktos zorientowany moze podpowiedziec czy sa juz na rynku monitory z tunerem tv analogowo cyfrowym ktory obsługuje H264 na giełdzie w wawie stoja nieuki i mowia ze tak maja samsung i Lg i jaka prawda samsung ma tylko Mpeg2  a LG nie ma wcale prosze o zetelna informacje przekatna 24 /26"  a tak to z innej beczki ,czemu wszedzie mozna czytac o doswietleniu wawy tylko nie na stronach firmy zajmujacej sie tym czyzby pozostalosci przyzwyczajen po ZRIT/cie ze wszystko tajne  przeciez my instalatozy wiemy o tym ,pozdrawiam profesjonalistów / czemu takie pytanie przejzałem wiele stron producentow i brak informacji jedynie sony pisze o tym i nikt po za nimi .

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Przemo »

Mam pytanie do użytkownika scanya jak sprawują się posiadane tunery Compro? Czy są warte ceny. Chodzi mi tylko o odbiór DVB-T więc bardziej interesuje mnie wersja E-700, niestety nie wiem jak wygląda sprawa czułości głowic w modelu E800F i E700, od jakiegoś czasu próbuje walczyć z błędami na kanałach POT, ale bezskutecznie. Czytałem już nawet wypowiedzi użytkowników australijskiego forum, którzy mieli podobny problem i w wielu przypadkach pomogła zmiana karty, najbardziej zachwalany był Technotrend T-1500, niestety niedostępny u nas, natomiast na pozór wydawałoby się solidny, bo też niemiecki Technisat Airstar 2, wypadł o wiele słabiej i właśnie też objawiało się to błędami w odbiorze. Doprawdy szukam jakiegoś rozwiązania na tą dolegliwość, bo dość często chcę sobie coś nagrać z TVN lub Polsatu, ale takie drobne przycinki trwające ułamek sekundy są dość irytujące.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: scanya »

Przemo pisze:Mam pytanie do użytkownika scanya ...
Witam Panie Przemku.
To jest temat na dłuższe pisanie bądź rozmowę :) Ogólnie powiem, że według mnie model E700 jest wart swojej ceny. Proszę o kontakt na PW jeśli chciałby Pan znać szczegóły.
Pozdrawiam,
Paweł

PS. jeśli to Pana interesuje, to jest już nowa wersja DVBViewer'a - 4.0

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Compro VideoMate Vista E800F i DVB-T mpeg4?

Post autor: Jarosław Bałuka »

sq5lnk pisze:Witam serdecznie czy ktos zorientowany moze podpowiedziec czy sa juz na rynku monitory z tunerem tv analogowo cyfrowym ktory obsługuje H264 na giełdzie w wawie stoja nieuki i mowia ze tak maja samsung i Lg i jaka prawda samsung ma tylko Mpeg2  a LG nie ma wcale prosze o zetelna informacje przekatna 24 /26"  a tak to z innej beczki ,czemu wszedzie mozna czytac o doswietleniu wawy tylko nie na stronach firmy zajmujacej sie tym czyzby pozostalosci przyzwyczajen po ZRIT/cie ze wszystko tajne  przeciez my instalatozy wiemy o tym ,pozdrawiam profesjonalistów / czemu takie pytanie przejzałem wiele stron producentow i brak informacji jedynie sony pisze o tym i nikt po za nimi .
Sprawdzone wybrane modele Sony, Sharp, Samsung, Panasonic, przy czym te dwie ostatnie to nie wiem czy już oficjalnie wypuściły na rynek. LG wciąż nie (nie wiedzieć czemu...).

Zablokowany