FERGUSON ARIVA 220 COMBO

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: sem »

balt pisze:Nie mam naziemnej bo mój region jest przewidziany do cyfryzacji na samym końcu (warmińsko-mazurskie). Jak zdobędę "dużą" YAGI to spróbuję złapać sygnał z Olsztyna, Białegostoku albo Suwałk.
Ja mam taką w Gdańsku 24 elementy.Odbieram z Gdańska,Olsztyna i słabej jakości z Bydgoszczy.Teren u was płaski więc na pewno będziesz odbierał.Ostatnio dwie takie wyrzuciłem/nie zdawały egzaminu w tym miejscu,wzgórza morenowe/ z działki po założeniu kablówki z UPC na sezon letni.Czy ten tuner będzie mi odbierał płynnie z Astry?Czy można na nim nastawić nagrywanie i potem to odtworzyć?Wiem,że ma te funkcje ale czy to funkcjonuje jakoś,czy da się z tym żyć bez utraty nerwów.

dartante

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: dartante »

ja w sumie mam 120 combo i nagrywa bez żadnych problemów z tv naziemnej(dysk usb z własnym zasilaniem), bo z satelity nie nagrywam (brak opłaconych pakietów).

balt

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: balt »

U mnie nagrywanie działa wyśmienicie. Problemem są nazwy o czym pisałem wcześniej. Warunkiem płynnego nagrywania i odtwarzania jest szybkie urządzenie USB. Tani pendriwe (nie każdy) może spowodować zacinanie obrazu. Ja mam podłączony przenośny dysk 2,5". Kable wyglądają tragicznie. Dorobiłem sobie kawałek przedłużacza z krótką wtyczką, taką żeby zamknąć klapkę.

Mam w końcu dźwięk wielokanałowy. Wszystko chodzi jak trzeba.

orwil

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: orwil »

balt pisze:U mnie nagrywanie działa wyśmienicie. Problemem są nazwy o czym pisałem wcześniej. Warunkiem płynnego nagrywania i odtwarzania jest szybkie urządzenie USB. Tani pendriwe (nie każdy) może spowodować zacinanie obrazu. Ja mam podłączony przenośny dysk 2,5". Kable wyglądają tragicznie. Dorobiłem sobie kawałek przedłużacza z krótką wtyczką, taką żeby zamknąć klapkę.

Mam w końcu dźwięk wielokanałowy. Wszystko chodzi jak trzeba.

Witam
Jestem nowym uczestnikiem tego forum, ale śledzę go od pewnego czasu z zainteresowaniem. Mam Arivę 220 Combo i taki sam problem z dźwiekiem wielokanałowym jaki Ty miałeś. Czy możesz podzielić się informacją jak go rozwiązałeś?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Heniek1

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: Heniek1 »

Witam.
Z uwagą przeczytałem cały wątek dotyczący tego tunera i pomimo części negatywnych wypowiedzi zdecydowałem się na jego kupno. Na chwilę obecną jest używany do nagrywania czasowego z telewizji naziemnej DVBT i słuchania radia internetowego. Jeżeli chodzi o dźwięk wielokanałowy, to w instrukcji jest napisane, że tuner go nie obsługuje, dlatego w ustawieniach audio jest tylko stereo i inaczej nie będzie. Jeżeli chcemy mieć dźwięk wielokanałowy trzeba podłączyć tuner na przykład do kina domowego i w opcjach zmienić język (a nie audio) z Polskiego na oryginalny, lub inny (jeżeli jest taka możliwość) i wtedy będziemy mieli dźwięk wielokanałowy. Na chwilę obecną taką możliwość daje TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TVP kultura, z kanałów dostępnych w Gdańsku.

W moim przypadku tuner pracuje z telewizorem i kinem domowym Sony (wszystko połączone kablami HDMI), i niestety jeżeli tuner ma włączone oszczędzanie energii, czyli nie ma zegara, to w kinie domowym „wykrzacza” się bravia sync, i brak dźwięku z kina domowego. Wyskakuje komunikat o błędzie połączenia. Jeżeli tuner jest włączony, lub ma włączony zegar wszystko gra. Podejrzewam że nie jest to wina tunera i późniejszym czasie spróbuję połączyć go kablem optycznym z telewizorem.

Jakość obrazu na dobrym sygnale nie dorównuje jakości obrazu bezpośrednio z telewizora (telewizor też ma DVBT), kolory są trochę plakatowe. Bliżej mu do jakości Toschiby niż do Sony, ale naprawdę nie jest źle.
Czas uruchamiania jest trochę zbyt długi.

Do zalet dopiszę „inteligentnego” pilota. Można go zaprogramować do obsługi telewizora i można doprogramować dodatkowe przyciski które nie są zaprogramowane z kodu, bo kod obsługuje tylko podstawowe funkcje TV. Osoby nie lubiące mieć kilku pilotów koło siebie będą zadowolone.
Tuner bez problemu obsługuje dysk zewnętrzny Samsunga 2,5 cala zasilany z USB.
Łatwość nagrywania programów z poziomu EPG.

Pozdrawiam.

dartante

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: dartante »

zapomniałeś napisać że jeszcze trzeba w menu ustawić wyjście dźwięku na bs aut. Menu system następnie system tv i na samym dole ustawiamy BS aut. Standardowo jest ustawione na LCPM aut i wtedy po optyku mam dźwięk wielokanałowy

Heniek1

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: Heniek1 »

dartante pisze:zapomniałeś napisać że jeszcze trzeba w menu ustawić wyjście dźwięku na bs aut.
Tak to prawda. ;)
Sprawdziłem jeszcze jakie rodzaje dźwięku są na TVP1, które z tunera są dekodowane przez kino domowe, są trzy rodzaje.
1. Telewizor pokazuje - Stereo. Na tunerze opisany jako - Pol (104)
2. Telewizor pokazuje - Multi (Dolby Digital). Na tunerze opisany jako - Mul (103)(DA)
3. Telewizor pokazuje - Oryginalny (Dolby Digital plus). Na tunerze opisany jako - QAA (108)(DA)

Pozdrawiam.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: sem »

Heniek1 pisze:Witam.
Z uwagą przeczytałem cały wątek dotyczący tego tunera i pomimo części negatywnych wypowiedzi zdecydowałem się na jego kupno. Na chwilę obecną jest używany do nagrywania czasowego z telewizji naziemnej DVBT i słuchania radia internetowego. Jeżeli chodzi o dźwięk wielokanałowy, to w instrukcji jest napisane, że tuner go nie obsługuje, dlatego w ustawieniach audio jest tylko stereo i inaczej nie będzie. Jeżeli chcemy mieć dźwięk wielokanałowy trzeba podłączyć tuner na przykład do kina domowego i w opcjach zmienić język (a nie audio) z Polskiego na oryginalny, lub inny (jeżeli jest taka możliwość) i wtedy będziemy mieli dźwięk wielokanałowy. Na chwilę obecną taką możliwość daje TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TVP kultura, z kanałów dostępnych w Gdańsku.

W moim przypadku tuner pracuje z telewizorem i kinem domowym Sony (wszystko połączone kablami HDMI), i niestety jeżeli tuner ma włączone oszczędzanie energii, czyli nie ma zegara, to w kinie domowym „wykrzacza” się bravia sync, i brak dźwięku z kina domowego. Wyskakuje komunikat o błędzie połączenia. Jeżeli tuner jest włączony, lub ma włączony zegar wszystko gra. Podejrzewam że nie jest to wina tunera i późniejszym czasie spróbuję połączyć go kablem optycznym z telewizorem.

Jakość obrazu na dobrym sygnale nie dorównuje jakości obrazu bezpośrednio z telewizora (telewizor też ma DVBT), kolory są trochę plakatowe. Bliżej mu do jakości Toschiby niż do Sony, ale naprawdę nie jest źle.
Czas uruchamiania jest trochę zbyt długi.

Do zalet dopiszę „inteligentnego” pilota. Można go zaprogramować do obsługi telewizora i można doprogramować dodatkowe przyciski które nie są zaprogramowane z kodu, bo kod obsługuje tylko podstawowe funkcje TV. Osoby nie lubiące mieć kilku pilotów koło siebie będą zadowolone.
Tuner bez problemu obsługuje dysk zewnętrzny Samsunga 2,5 cala zasilany z USB.
Łatwość nagrywania programów z poziomu EPG.

Pozdrawiam.
Czy naprawdę trzeba było czekać na kilka prostych zdań od Użytkownika Aviry 220 z Gdańska,żeby coś konkretnego o tym sprzęcie się dowiedzieć?Dziękuję Panu z Gdańska, Gdańszczanin.Z tego co się dowiedziałem wystarczy,żeby po doświadczeniach niezbyt radosnych z fergusonem zamówić ten sprzęt.

Heniek1

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: Heniek1 »

Moim zdaniem jest to tuner który wystarczy dla osób które nie oczekują zbyt wiele od tego rodzaju sprzętu. Ktoś kto będzie chciał żeby to był oddtwarzacz multimedialny zawiedzie się, bo niestety nie oddwarza Divixów. Jeżeli chodzi o format ekranu to również nie można być do końca zadowolonym, ale tego typu problemy dotyczą praktycznie wszystkich dekoderów i telewizorów, bo winę za to ponoszą nadawcy, którzy nie mogą dogadać się w sprawie jednego formatu i każdy nadaje w takim formacie jaki mu pasuje. Telewizory Sony i Toschiba z którymi mam do czynienia również mają z tym pewne problemy.
Tuner jest zbyt lekki, i chyba podkleję go gumą, bo przy wyjmowaniu wtyczki USB trzeba go przytrzymać drugą ręką.
Mocno perforowana górna blacha przez którą widać "bebechy" też nie wygląda zbyt estetycznie, ale jest to związane z chłodzeniem, bo tuner się trochę grzeje.
Mimo wszystko z 350 złotych to nie jest wygórowana cena za możliwości które oferuje, chociaż zawsze można trafić wadliwy egzempalarz. ;)

Pozdrawiam.

balt

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: balt »

Z TNK-HD po zmianie softu jest nieznacznie lepiej ale dalej występuje zawieszani i resetowanie na kanałach które wcześniej wskazałem.

loginek

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: loginek »

Witam

Mam zamiar kupic wlasnie ten model przeczytalem wszystkie odpowiedzi ale nie znalazlem zadnej informacji na temat odtwarzania filmow po usb Chcialbym zapytac o odtwarzanie plikow mkv

- czy po podpieciu dysku twardego odtwarzany plik mkv sie nie zacina oraz czy po podlaczeniu odpowiedniego amplitunera uzyskamy dzwiek 5.1

- czy jest mozliwosc odtworzenia pliku mkv poprzez siec LAN ( podlaczenie: laptop + router + ariva 220 ) jesli jest to czy da sie taki film ogladac

Jesli ktos bawil sie tym urzadzeniem pod tym wzgledem jaki wymienilem to prosze o odpowiedz

dartante

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: dartante »

u mnie na 120 combo mkv chodzą bez zarzutu, dźwięk 5.1 uzyskasz poprzez kabel optyczny toslink. Na forum jest opis jak ustawić tuner. Co jest banalnie proste i bez czytania. Poprzez sieć lan nie ma takiej możliwości. Chyba że ja o tym nie wiem.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: Fru2 »

Dźwięk 5.1 na filmach będzie o ile jest w AC3, a nie w DTS , którego ten tuner nie odtwarza , a filmy mkv będą w miarę płynnie chodziły, jak poziom - level będzie nie większy niż 4

balt

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: balt »

Na centrum multimedialne to się nie nadaje. Próbowałem to wykorzystać w taki sposób ale za dużo zachodu z przerabianiem filmów itp. Po lanie nic nie odtworzysz poza radiem internetowym. Ja dokupiłem odtwarzacz NMT do kompletu.

darbidar

FERGUSON ARIVA 220 COMBO padł

Post autor: darbidar »

Witam, nie nacieszyłem się długo tym sprzętem. Po dosłownie trzech dniach odmówił posłuszeństwa. Zero reakcji po włączeniu do sieci, tak jakby się zawiesił na amen. Może ktoś ma jakiś pomysł zanim wyślę go do serwisu ??. A zapowiadał się całkiem ciekawy sprzęcik.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO padł

Post autor: Fru2 »

Wgraj soft fabryczny po RS.

macies

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: macies »

balt a jaki masz moduł n ki ten oryginalny sprzedaewany z nnk ?

macies

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: macies »

cały czas zastanawiam się nad kupnem ariva 220 combo + moduł nCam, boję się tylko sytuacji jaką ma użytkownik balt

zaatakowałem obsługę klienta n-ki i otrzymałem odpowiedz:
"Witam serdecznie,
Uprzejmie informuję, że z informacji jakie my posiadamy na dzień dzisiejszy może być problem ze współpracą wspomnianego przez Pana dekodera z naszym modułem nCam. Co więcej, w takiej sytuacji nie możemy Panu zagwarantować, że usługi będą działać prawidłowo."

:lol: :lol: :lol:

No niezle

jakubwawa

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: jakubwawa »

WItam,
jestem użytkownikiem 220 C od września. w odpowiedzi na kilka osób na działanie TV naziemnej i satelitarnej (tylko FTA Hotbird) nie ma zauważalnej różnicy skąd pochodzi sygnał. no może czasami ułamek sekundy przy przejściu z naziemnej na sat.

przy odświeżaniu softu (wgrywaniu nowego) należy pamiętać o przywróceniu ustawień fabrycznych inaczej dekoder będzie się wieszał lub tak jak u mnie naziemna nie działała, pomimo iż sygnał z anteny dochodził, co pokazywały wskaźniki w dekoderze.

Może ktoś w końcu napisze konkretnie jak działa TNK i TNK HD. Przymierzam się do tego a są podzielone zdania na forum. Nie che umoczyć z TNK HD. A może ktoś działa na innej platformie??
pzdr

macies

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: macies »

na chwilę obecną to TNK HD jest w ogóle nie do porównania z NNK HD. Wiecej kanałów hd za te same pieniądze a kanały bez opłat i tak są już na telewizji naziemnej

Zablokowany