FERGUSON ARIVA 220 COMBO

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: sem »

Czy ktoś już ma ten tuner i mógłby napisać o jego zaletach i wadach.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: p.saw »

sem pisze:Czy ktoś już ma ten tuner i mógłby napisać o jego zaletach i wadach.
Funkcjonalnie pewnie niczym nie różni się od 200 combo. No na pewno podstawowa zaleta to wsparcie dla E-AC3. Poczytaj wątek o 200 combo. Ja mam właśnie ten model i ogólnie jestem zadowolony poza brakiem DD+. Jakość obrazu i dźwięku na dobrym poziomie. Przez 4 miesiące zawiesił się może 3 razy i nie wiem czy to czasem nie wina Clone+ na którym odbieram C+? Jeśli chodzi o głowicę DVB-T to brak jakichkolwiek uwag. Format obrazu auto jest ok. EPG działa bez zarzutu. ogólnie to nie ma się do czego doczepić. Za tą cenę (ok. 350 zł. ) polecam.

mike

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: mike »

Jesli dobrze pamietam, to na ktoryms z forow poswieconych Fergusonom czytalem, ze dla modelu Ariva 200 Combo mozna znalezc zmodyfikowane amatorsko oprogramowanie systemowe, dzieki ktoremu DD+ zadziala takze na tym odbiorniku.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: bogdanzieba »

Ariva 220 Combo to powiązanie technologii satelitarnej i naziemnej telewizji cyfrowej. Zapewnia najwyższą jakość obrazu zarówno w wysokiej rozdzielczości HD, jak i standardowej SD. USB z możliwością nagrywania, timeshift oraz obsługą MP3, OGG, FLAC, JPEG, MPEG oraz MKV zmieniają odbiornik w centrum domowej rozrywki. Pobór prądu w stanie czuwania nieprzekraczający 1W sprawia, że odbiornik ten zaspokoi nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkowo czytnik kart i gniazdo na moduł CAM ukryte pod klapką na przednim panelu umożliwią ogladanie dowolnej płatnej telewizji w wysokiej rozdzielczości HD. Ariva 220 Combo to zdecydowanie najbardziej kompleksowe źródło cyfrowej telewizji naziemnej i satelitarnej HD.

Obrazek


1. Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
2. Obsługa dźwięku Dolby Digital Plus (EAC3)
3. Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i
4. Obsługa 32 programowalnych timerów
5. Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio
6. Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)alt
7. Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
8. Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS
9. Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264
10. Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2 i DVB-T
11. Sterowanie uniwersalnym pilotem RCU-640
12. Czytnik kart dla płatnych telewizji
13. Gniazdo CI


Obrazek

Wejścia/wyjścia:

1. HDMI z HDCP
2. LAN (RJ45), USB 2.0, RS-232
3. Component (Y, Pb, Pr)
4. 2x RCA (Cinch) analogowe audio
5. Optyczne cyfrowe wyjście audio
6. 1 x CVBS RCA
7. 1 x SCART



Źródło: http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... combo.html

Posiada ktoś to cudo? Jakie wrażenia? Różnice pomiędzy A200 Combo?


Bełkot marketingowy został wycięty przez Admina. Za reklamy dziękujemy. Wszystkie informacje, zarówno opisy jak i obrazki są na stronie producenta. Adres podany powyżej.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: mathome »

Różnice pomiędzy Ariva 220 Combo a Ariva 200 Combo:
- 220 obsługuje dźwięk w formacie E-AC3 (DD+), a 200COMBO tego formatu nie obsługuje
- 220 posiada nowy wygląd panelu przedniego

Tył Arivy 220 COMBO:
Obrazek

Tył Arivy 200 COMBO:
Obrazek

Tak więc jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju gniazda, wyjścia, itp. to mają to samo.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: bogdanzieba »

No właśnie więc nie można było stworzyć soft z E-AC3?. Przecież A200 Combo niedawno również stworzyli, określona ilość osób je zakupiła a nagle ogłaszają, że nie będą rozwijać tego projektu. Przecież to jest kpina z użytkowników. Mają kupić A220 Combo? A może za 2-3 miesiące znowu zrezygnują z rozwijania tego projektu?

p.saw

Re: FERGUSON ARIVA 220 COMBO

Post autor: p.saw »

Gdy napisałem do Fergusona w sprawie softu do A200 combo aby obsługiwał E-AC3 odpisali, że nowy model 220C ma DD+. Ale ja dalej się upierałem, w końcu mają w ofercie sprzęt, który nie spełnia wymagań. Odpisali, że nie mają tego sprzętu w ofercie (A200C) mimo, że na stronie www nadal wisiał jako jeden z modeli. Notabene wisiał jeszcze na stronie przez miesiąc po czym został usunięty. Dystrybutorzy nadal go sprzedają. Na forum było o tym, że ktoś wgrał soft z A220C do A200C i E-AC3 zaczęło działać. Niestety nie wiem, czy poza tym wszystko działa jak należy. W końcu jest to sprzęt nadal na gwarancji (ma zaledwie 5 miesięcy od zakupu) i w razie usterki w serwisie powiedzą, że wgrałem inny soft co było powodem uszkodzenia.
Typowe działanie Fergusona. Sprzęt dobry ale tracą klientów przez fatalny serwis. :evil:

rafaello

Ariva 220 Combo vs Globo Opticum HD TS 9600 PRIMA

Post autor: rafaello »

Cześć,
czy Ktoś ze znawców może doradzić, który warto kupić? Jakieś zalety/wady?

Z tego co wynika z danych technicznych, to widzę, że Prima nie obsługuje E-AC3... Dziwne się to wydaje jak na takiej klasy tuner...

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: bogdanzieba »

Podobno da się wgrać do A200 Combo soft z A220 Combo i E-AC3 działa. A Ferguson wolał wypuścić nowy model niż soft do niego stworzyć. A co teraz z użytkownikami A200 Combo co mają zrobić? To jest szacunek Fergusona do użytkowników tak samo jak jest z modelem HF-8900.

p.saw

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: p.saw »

bogdanzieba pisze:Podobno da się wgrać do A200 Combo soft z A220 Combo i E-AC3 działa.
Wgrałem do A200C soft z A220C i faktycznie działa E-AC3. Z tego co wiem to Ferguson takiej informacji oficjalnie nie przekaże.

jamochlon

Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: jamochlon »

Witam !

Jak w temacie, nie wylacza automatycznie po nagraniu z timera, mimo ze jest to ustawione. Soft 2.15B5 oryginal.
Juz przez to malo co mnie moja Kobieta nie pogryzla bo jeden film sie jej nagral, a drugi 3 godziny pozniej juz nie.
Jest na to jakas rada? Tzn. nie na kobiete ;) tylko na poprawke opcji wylaczania ?

Pozdrawiam
Piotrek

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: sem »

Na fergusona rady nie ma tak jak i na kobietę.Witamy w klubie następnego "szczęśliwego"posiadacza sprzętu marki Ferguson.Chciałem kupić ten sprzęt ale po złych doświadczeniach z Arivą T60,poczekam najpierw na opinie nowych "szczęśliwców"

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Jedna z opini na CENEO

Post autor: sem »

Opinię napisał(a) przemooo29 dnia 08-08-2011 r
.
To mój drugi tuner HD i kolejnego tej marki na pewno już nie kupię. Wszystkim odradzam. Tuner notorycznie się zawiesza, a producent nic sobie z tego nie robi, a wiem, że problem nie jest jednostkowy - brak wsparcia programowego (stabilnego softu). Czasami mam szczęście i przez pół godziny nic się nie dzieje, jednak w większości oglądanie polega na 30-sekundowym przekazie i ok. 10-sekundowej stop klatce (antena ustawiona z miernikiem 90% siła sygnału, jakość 76%). Pierwszego dnia miałem ochotę wyrzucić ten tuner przez okno, teraz po miesiącu już się przyzwyczaiłem, czasami nawet lepiej kiedy wszystkiego człowiek nie widzi, mniej się denerwuje
.
Zalety produktu

- po miesiącu można przyzwyczaić się do stop-klatki co 30-sekund
- jestem obecnie mniej nerwowy, gdyż podczas relacji sportowych widzę zazwyczaj końcowy wynik, a z wiadomości słyszę 1/3 informacji, resztę mogę sobie dopowiedzieć w pasujący mi sposób
- nikt nie chce oglądać TV bo po 5 minutach są wku....ni, mam telewizor tylko dla siebie
- super serwis FERGUSONA, nie widzą problemu, to ja coś sobie wymyśliłem, inni są zadowoleni, pierwszy raz o czymś takim słyszą, to nie wina tunera a zapewne coś u mnie

Wady produktu

- przez pierwszy dzień mocno można się wku...wić, że dało się namówić na zakup tego badziewia

dartante

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: dartante »

Ja używam już miesiąc 120 Combo i nie mam z nią żadnych opisanych wyżej problemów. Chyba że te problemy dotyczą tylko kanałów HD. Ja używam go głównie do DVB-T i FTA z hodbird. Są tylko problemy z nagrywaniem jak audycje które chcę nagrać są zaraz po sobie

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: sem »

dartante pisze:Ja używam już miesiąc 120 Combo i nie mam z nią żadnych opisanych wyżej problemów. Chyba że te problemy dotyczą tylko kanałów HD. Ja używam go głównie do DVB-T i FTA z hodbird. Są tylko problemy z nagrywaniem jak audycje które chcę nagrać są zaraz po sobie
Mowa jest o 220 a nie o 120.120 ma w miarę dobrą opinie wśród posiadaczy.Sam przymierzam się do kupna 120,chociaż wcześniej planowałem 220.Gdybym wiedział,że wystarczy wejście na kartę do rozkodowania kanałów płatnej naziemne/w przyszłości/kupiłbym dzisiaj.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: sem »

dartante pisze:Ja używam już miesiąc 120 Combo i nie mam z nią żadnych opisanych wyżej problemów. Chyba że te problemy dotyczą tylko kanałów HD. Ja używam go głównie do DVB-T i FTA z hodbird. Są tylko problemy z nagrywaniem jak audycje które chcę nagrać są zaraz po sobie
Między nagraniami zaraz po sobie,musisz ustawić czas ręcznie, tak żeby przerwa miedzy programami była co najmniej 2-3 minuty.Najlepiej skrócić czas zakończenia pierwszego programu bo wtedy są już reklamy.

dartante

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: dartante »

dzięki za rade. Kurcze nie pomyślałem o tym :D

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Ariva 220 Combo nie wylacza sie po nagraniu

Post autor: sem »

dartante pisze:dzięki za rade. Kurcze nie pomyślałem o tym :D
Tuner włącza się z minutowym wyprzedzeniem w stosunku do ustawionego czasu rozpoczęcia nagrania.To czas potrzebny do przygotowania tunera do nagrania.Programy po sobie więc się nakładają i wyskakuje błąd przy ustawieniu drugiego nagrania.

balt

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: balt »

Właśnie nabyłem tuner Ariva 220 Combo i mogę się podzielić spostrzeżeniami:
- Tuner fajny, funkcjonalny. Nie wiem jak chodzi DVB-T bo u mnie jeszcze nie ma sygnału. Satelita chodzi pięknie (posiadam TNK SD).
- Nagrywanie na zewnętrzny nośnik działa OK pod warunkiem podłączenia szybkiego nośnika (ja mam podłączony przenośny HDD). Podłączenie badziewnego pendraiwa powoduje zacinanie obrazu. Nagrywa w formacie TS co potem można sobie odtworzyć na kompie (ja używam VLC). Nazwy nagranych audycji mogliby dopracować bo działa to jakoś nielogicznie. Wybierasz w EPG tytuł audycji do nagrania a nagranie jest z tytułem audycji poprzedzającej zaznaczone nagranie. Nie udało mi się wykorzystać tunera jako odtwarzacza filmów "z zewnątrz". Nie mogę się "wstrzelić" w format wideo który obsługuje. Jak na taki sprzęt to mogli by dodać kilka kodeków. Gniazdo USB nie mogło być w gorszym miejscu. Żeby chociaż było dalej odsunięte od klapki to można by było pokombinować z jakimś kabelkiem.
- Tuner posiadam od tygodnia i nijak nie mogę go zmusić do pracy z moim kinem domowym (ONKYO TX-SR607) do audio wielokanałowego. Mam wrażenie że ARIVA ma wyjście tylko stereo. Nie ważne do czego się podłączy, czy HDMI, czy Optical jest tylko dwa kanały. Brakuje w ustawieniach tunera opcji dźwięku i wyboru rodzaju wyjścia. Przy audycji (nawet nadawanej w dolby) można jedynie ustawić czy dźwięk ma być odtwarzany w stereo, lewy czy prawy kanał. Opcji Dolby w ogóle nie ma!!!. Zadałem pytanie do dystrybutora sprzętu ale chyba nie mają zamiaru odpowiadać.
- Brak informacji od dystrybutora czy tuner współpracuje z modułem ncam HD, na zadane pytanie również nie odpowiedzieli.

balt

Re: Ferguson Ariva 220 Combo

Post autor: balt »

Więcej spostrzeżeń napisze później

Zablokowany