SIGNAL HD-527

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

Poziom sygnału w drugim telewizorze z wbudowanym tunerem jest niska tzn. na 60% - w HD-527 nie wiem gdzie się sprawdza. Jakość natomiast i tu i tu jest wysoka tzn. 95%. Rozdzielczość w tunerze ustawiałem na 1080i bo na 1080p nie ma w ogóle obrazu i dźwięku. Jak ustawiłem na 576i to nie ma zakłóceń

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

No i wlaczylem RAW i dziek o niebo lepszy i basy tez chodza.
Tylko pytanie : czym sie rozni 'RAW HDMI wlacz' od 'RAW HDMI wylacz' ?

Fantom

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

"RAW HDMI włącz" włącza wysyłanie dźwięku RAW także przez HDMI, a "RAW HDMI wyłącz" wysyła RAW tylko przez COAX, a przez HDMI jest nadal dekodowanie-downmix.

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

To jak to jest z tym nagrywaniem na czas? Jak nie mam poprawnego zegara z EPG to nie ma możliwości ustawienia zegara samemu? Jeżeli nie to PVR na czas bez EPG nie działa...

gotar

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: gotar »

Żeby być dokładnym, to czas określony jest w tablicy TDT a nie EIT (EPG) - a ta tablica jest obowiązkowa w strumieniu, więc logiczne, że odbiornik wymaga jej do ustawienia godziny.

stanny

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: stanny »

nowy rok już jakiś czas temu minął i nowego softu nie ma...więc pozwoliłem sobie wysłać zapytanko do firmy sprzedającej w/w STB (bez nazwy żeby nie być posadzonym o reklamę ;) )
i odpowiedzi tez brak :evil:
komentarz raczej do druku się nie nadaje ;)
i pomyśleć, że firma obecna tyle lat na rynku z klientów sobie kpi.....

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Bartosz Czach »

To tak samo jak z softem do HD-507. Pewnie pracują nad obsługą LCN.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Wniosek można wysnuć tylko jeden .... dla Dipol tunery miały być szybką gotówką. Dipol nie przewidział, że nie tylko on wpadł na pomysł importu z Chin i byle czego nie da się klientom wcisnąć. Ci, którzy już kupili ten sprzęt wpadli jak śliwka w g... znaczy kompot. Nauczka na przyszłość, że w Dipolu tylko kable są dobrej cenie, bo nawet anteny ATX już nie.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Bartosz Czach »

Nowe oprogramowanie zapowiedziano, więc na pewno będzie. Po prostu pracują jeszcze nad czymś.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

to chyba pisza je od zera :D Musi to byc bardzo dopracowany soft skoro od tylu misiecy go tworza. Widac dipol zrezygnowal ze spiralnego modelu rozwoju porogramu.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Bartosz Czach »

Może w końcu doszli do wniosku, że lepiej stosować połączenie kaskady z V.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Wg mnie Dipol już olał sprawę. Przez ten czas można było już wydać nawet kilkanaście aktualizacji. Oni nie potrafili porządnie zrobić nawet napisów.

Niestety ci co liczyli na dobry tuner po sukcesie HD-507 się przejechali.
W sumie podobna sytuacja jest z Maximum, po bardzo dobrym T-102, do nowego T-105 też puki co aktualizacji nie ma.

miś
Posty: 23
Rejestracja: 30 września 2011, o 07:33

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: miś »

Dla niecierpliwych - nie traćcie nadziei :D - pojawiła się nowa wersja oprogramowania: 100412. Wprowadziła:
- poprawienie rozmiaru i wyświetlania napisów w odtwarzaczu multimediów (napisy większe,
poprawne wyświetlanie podwójnych wierszy)
- poprawa działania funkcji LCN (sortowanie)
- zmiana formatu daty z amerykańskiego na europejski (dd/mm/rrrrr)
- przeźroczystość menu (ustawiana przez użytkownika)
- poprawne odtwarzanie plików MP3 w wysokim bitrate z dysków NTFS

Oczywiście nową wersję odkryłem na stronie internetowej firmy DIPOL: http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... 99252.html

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

No to super .... tylko kto zaryzykuje testowanie ? :)

Fantom

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Ja mogę wieczorem gdzieś wgrać i sprawdzić, jak się tak boicie hehe ;)

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
nową wersję oprogramowania znaleźć można tutaj
http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99252/

po aktualizacji zalecamy reset fabryczny

Prosimy o ewentualne sugestie. W przypadku zauważenia błędów lub czegoś, co jeszcze mogło by zostać poprawione, poprawki nastąpią dużo szybciej niż miało to miejsce w przypadku tej wersji.

Jeszcze słowo komentarza a propos ostatnich zmian:
- napisy: jako, że sporo osób uznawało poprzednie napisy za za małe (również te największe), napisy zostały powiększone (według opinii kilkunastu osób teraz są one optymalne, przy czym najbardziej uniwersalne wydają się być napisy małe, napisy normalne warto stosować siedząc nieco dalej od TV, natomiast duże są na prawdę duże i przeznaczone dla osób o słabszym wzroku);

- LCN: w poprzedniej wersji sortowanie po LCN działało tylko w obrębie danego MUXa - priorytet miało sortowanie po TSID - w efekcie nie można było posortować poprawnie wszystkich kanałów ze wszystkich MUXów;
problem został naprawiony i sortowanie po LCN działa poprawnie. Zalecamy sortowanie właśnie wg tego parametru.

Funkcja "LCN wł/wył" służy wyłącznie do wyświetlania rzeczywistych numerów LCN na liście programów - z praktycznego punktu widzenia powinna być wyłączona

- przeźroczyste MENU (transaprency) - zalecamy wartość między 60 a 80

- MP3 z NTFS - testowane na kilkunastu płytach, które wcześniej nie odtwarzane były poprawnie (320kbit/s) - teraz działa prawidłowo.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czy zmiany w obsłudze LCN uwzględniają również reakcję odbiornika na dwa serwisy o tym samym LCN lecz różnym service_type w deskryptorze serwisu? Mam na myśli równoległe nadawanie tego samego kanału TV w formatach SD i HD i wynikające z tego właściwe lokowanie przez odbiornik serwisu HD na uprzywilejowanej pozycji wobec serwisu SD lub pomijanie serwisu SD.

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: kaem »

Gdzie jest krzyż?.... Sorry, pomyłka. Gdzie jest soft do HD-507 ja się pytam?
Jakiś czas temu Dipol pisał o HD-507 na facebook:

Jeszcze nie mamy daty ukończenia, ale prowadzone są prace między innymi nad:
- zmianą formatu daty z amerykańskiego na europejski
- poprawką problemu podwójnego "logowania" podczas kanałów (występuje niezwykle rzadko)
- poprawką napisów w odtwarzaczu
- poprawką odtwarzania plików mp3 z wysokim bitrate"

Teraz zastanawiam się czy nie chodziło im o najnowszy soft do HD-527 bo lista zmian pokrywa się prawie w 100%.

dipolnet można liczyć na odpowiedź?

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Jarosław Bałuka pisze:Czy zmiany w obsłudze LCN uwzględniają również reakcję odbiornika na dwa serwisy o tym samym LCN lecz różnym service_type w deskryptorze serwisu? Mam na myśli równoległe nadawanie tego samego kanału TV w formatach SD i HD i wynikające z tego właściwe lokowanie przez odbiornik serwisu HD na uprzywilejowanej pozycji wobec serwisu SD lub pomijanie serwisu SD.
Witam,
szczerze mówiąc - testy robione były na nadajnikach Chorągwica oraz Kosztowy (oraz w kablówce). Nie wiem jak odbiornik zachowa się w sytuacji przytoczonej przez Pana. Jutro postaram się zweryfikować to "na biurku" wykorzystując małą stację czołową.

Czy LCN dla TVN HD z PKIN w Warszawie jest taki sam jak dla TVN z MUX2 z Raszyna? Jeśli tak, to poinformuję tutaj jak wygląda lista kanałów po przeskanowaniu sygnału w tamtym rejonie.

Jak powinno to wyglądać? HD następnie SD? Czy serwis SD powinien być pomijany, czy też przesuwany na koniec całej listy? (to ostatnie chyba ciężkie w realizacji) Nie znalazłem wytycznej opisującej taką sytuację.

pozdrawiam.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

kaem pisze:Gdzie jest krzyż?.... Sorry, pomyłka. Gdzie jest soft do HD-507 ja się pytam?
Jakiś czas temu Dipol pisał o HD-507 na facebook:

Jeszcze nie mamy daty ukończenia, ale prowadzone są prace między innymi nad:
- zmianą formatu daty z amerykańskiego na europejski
- poprawką problemu podwójnego "logowania" podczas kanałów (występuje niezwykle rzadko)
- poprawką napisów w odtwarzaczu
- poprawką odtwarzania plików mp3 z wysokim bitrate"

Teraz zastanawiam się czy nie chodziło im o najnowszy soft do HD-527 bo lista zmian pokrywa się prawie w 100%.

dipolnet można liczyć na odpowiedź?
Witam,
w wiadomości na naszym facebooku nastąpiła pomyłka. Chodziło o HD-527.

Jednak jako, że HD-527 i 507 oparte są obecnie na tym samym chipsecie - wszystkie zmiany jakie miały miejsce dla HD-527 zostaną teraz wprowadzone do HD-507. Nie chcę składać deklaracji, ale myślę, że jest to kwestia kilku dni - może tygodnia. Będziemy informować w temacie HD-507.
pozdrawiam.

Zablokowany