SIGNAL HD-527

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Bartosz Czach »

A co z softem do pierwszych HD-507?

zbigl

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zbigl »

Witam,

Wczoraj testowałem i tak zalety:
1. Napisy teraz są OK (nie robiłem fabrycznego resetu więc zmieniły się dopiero po zmianie ustawień na duże, a jak zobaczyłem jakie są duże :) to zmieniłem z powrotem na normalne)
2. Przezroczystość działa fajnie
3. Sortowanie kanałów się zmieniło (teraz wymieszały się z wszystkich 3 MUX-ów nawet jak dodaję MUX-y w trybie manualnym pojedynczo)
4. Nie zauważyłem błędów na wyświetlaczu ani podwójnego uruchamiania kanału(ale krótko testowałem) dodatkowo pojawia się na wyświetlaczu napis EPG i jakiś numer kanału jak ustawiamy nagrywanie (chyba tego wcześniej nie było)
5. Przy automatycznym skanowaniu teraz pyta o potwierdzenie

Wady jakie zauważyłem to:
1. Błędy w pokazywaniu jakości sygnału np. pod 2xInfo miałem 91% na MUX 2 a teraz jest 100% natomiast gdy wejdę do manualnego ustawienia to jest z powrotem 91/92% ale pasek jest cały wykropkowany jak na full i jeszcze jedna kropka poza na prawo się pojawiła. Na MUX 3 gdzie było zawsze albo 50% albo nic teraz chodzi czasami 20-30% za chwilę 50-60% nawet 80%
2. Pasek Timeshift ma teraz gdzieś na środku po dwie małe kropki z góry i dołu nie wiadomo po co chyba drobny błąd

Generalnie sprawy poszły w dobrym kierunku tylko te drobne wady jakby się dało wyeliminować. No chyba że reset fabryczny pomoże ale nie robiłem bo nie mam ustawionego hasła:)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

No to fajnie, ze nie ma podwojnego uruchamiania kanalu.
A poprawili np taki duperel, jak napis " inicjalizacja", ktory nie miescil im sie w jednej linijce ? :)

Fantom

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Jarosław Bałuka »

dipolnet pisze: Witam,
szczerze mówiąc - testy robione były na nadajnikach Chorągwica oraz Kosztowy (oraz w kablówce). Nie wiem jak odbiornik zachowa się w sytuacji przytoczonej przez Pana. Jutro postaram się zweryfikować to "na biurku" wykorzystując małą stację czołową.

Czy LCN dla TVN HD z PKIN w Warszawie jest taki sam jak dla TVN z MUX2 z Raszyna? Jeśli tak, to poinformuję tutaj jak wygląda lista kanałów po przeskanowaniu sygnału w tamtym rejonie.

Jak powinno to wyglądać? HD następnie SD? Czy serwis SD powinien być pomijany, czy też przesuwany na koniec całej listy? (to ostatnie chyba ciężkie w realizacji) Nie znalazłem wytycznej opisującej taką sytuację.

pozdrawiam.
TVN HD akurat nie jest tu dobrym przykładem gdyż nadawany jest z parametrami emisji eksperymentalnej.

W wielu krajach w wymaganiach zdefiniowano jak ma zachować się odbiornik DVB-T w sytuacji simulcastu SD i HD, u nas tego nie uwzględniono. W reakcji na europejskie wymagania producenci odbiorników generalnie zastosowali dwie metody oparte na selekcji po service_type: kanały HD na początku listy, kanały SD w dalszej kolejności listy lub w ogóle brak na liście kanałów odbiornika jeśli odbiornik rozpozna, że chodzi o ten sam program. Ten pierwszy wariant wydaje się bardziej użyteczny.

To jest podstawowa metoda, stosowana głównie tam gdzie nie zdefiniowano innych reguł, np. obsługi 'HD simulcast descryptor' (IEC 62216_2009, PN-EN 62219_2011) lub metod podobnych (jak np. w NorDig). W przypadku użycia deskryptora simulcastu HD, odbiornik w miejsce kanału SD wstawi kanał HD (kanał SD znika z listy) o ile zachodzi warunek, że poruszamy się w obrębie tego samego network_id i odbiór kanału HD nie będzie zakłócony np. z powodu niewystarczającej siły sygnału.

Przy okazji - czy obecne oprogramowanie obsłuży HD simulact descryptor ?

zbigl

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zbigl »

Fantom pisze:No to fajnie, ze nie ma podwojnego uruchamiania kanalu.
A poprawili np taki duperel, jak napis " inicjalizacja", ktory nie miescil im sie w jednej linijce ? :)

Fantom
Przez weekend przetestuję dłużej i w poniedziałek dam znać. Chodzi ci o ten napis podczas rozpoczęcia odtwarzania filmów? Nie zwróciłem na to uwagi. Jeszcze mi się przypomniało że Timeshift zdecydowanie dłużej startuje (zamrożony obraz na kilka sekund) ale jak już ruszy to jest nagrane niecałe 10 sekund wcześniej i można sobie wrócić :) też do poprawki.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2012, o 09:48 przez zbigl, łącznie zmieniany 1 raz.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
Bartosz Czach pisze:A co z softem do pierwszych HD-507?
a co w "pierwszych" Signalach wymaga poprawki? Bolączki "drugich" Signali to zupełnie osobna historia ze względu na inny chipset.
zbigl pisze:Błędy w pokazywaniu jakości sygnału
Faktycznie niedopatrzenie z naszej strony. Błąd mało istotny, ale naprawimy za raz po wydaniu poprawek do HD-507.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

dipolnet pisze:Witam,
Bartosz Czach pisze:A co z softem do pierwszych HD-507?
a co w "pierwszych" Signalach wymaga poprawki? Bolączki "drugich" Signali to zupełnie osobna historia ze względu na inny chipset.
A chociażby ten nieszczęsny pillarbox przez HDMI oraz poprawne działanie LCN.

stanny

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: stanny »

jeżeli to jest soft nr 100412 to jakoś niespecjalnie mi się wgrywa...(brak paska postępu instalacji)i zakładając ,że wgrałem go poprawnie to plików muzycznych nawet o bitrate 224 nie odtwarza poprawnie :(

ykps

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: ykps »

Stanny, pasek postępu jest jak zwykle i jak zwykle ma czkawkę przy 44%. Upewnij się, czy pendrive jest sformatowany na fat32. Przy próbie wgrania z ntfs zrobi tylko restart bez aktualizacji. Sprawdź wersję w menu.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Zanim pozbyłem się tego tunera przy ugrade musiałem formatować pena z poziomu menu tunera. Inaczej niby zaczynał update, a potem reset. Ma jakąś dziwną implementację fat.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

stanny pisze:jeżeli to jest soft nr 100412 to jakoś niespecjalnie mi się wgrywa...(brak paska postępu instalacji)i zakładając ,że wgrałem go poprawnie to plików muzycznych nawet o bitrate 224 nie odtwarza poprawnie :(
Z całą pewnością oprogramowanie nie zostało zaktualizowane.
Proszę spróbować na innym pendrive (nigdy nie odnotowałem problemów z pamięciami Kingston), ewentualnie, jak zasugerował użytkownik Szymon_Zy sformatować pamięć w odbiorniku.
Plik z oprogramowaniem powinien być w katalogu głównym i najlepiej jak będzie jednym tego typu plikiem.

gotar

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: gotar »

Jarosław Bałuka pisze:Przy okazji - czy obecne oprogramowanie obsłuży HD simulact descryptor ?
Nie - deskryptory simulcasta nie są obsługiwane, na listę trafiają wszystkie programy w swojej podstawowej kolejności. W razie konfliktu bądź braku LCN dla jakiegoś SID usługa trafia na koniec listy (od numeru 850).
Tak się zachowuje mstarowy firmware dla Polski, odkąd udało się wywalczyć aktywowanie tej funkcji (zgłaszając chęć zwrotu 100 dekoderów). Nie jest prawdą, że była ona pisana - wcześniej działała po wybraniu innego kraju, np. Włochy czy Francja (które to kraje akurat na Signalach były niedostępne, ale inne klony miały), więc cały wysiłek ograniczał się do 2 linijek kodu (jeśli kraj==Polska rób to co dla Włoch). Z ciekawostek - LCN dla Francji działa tak, że programy ustawiają się od numeru 800 w górę, no ale oni tam dziwni są.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Jarosław Bałuka »

gotar pisze: W razie konfliktu bądź braku LCN dla jakiegoś SID usługa trafia na koniec listy (od numeru 850).
Czy w razie konfliktu LCN odbiornik wybiera po service_type który serwis wchodzi na pozycję z LCN, a który spada na koniec listy? Jeśli tak to OK bo wówczas kanał HD będzie tam gdzie trzeba, a SD na końcu. Jeśli nie to czy chociaż daje użytkownikowi możliwość samodzielnego wyboru który serwis ma pozostać na danym numerze z LCN, a który wylądować na końcu listy?

gotar

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: gotar »

Jarosław Bałuka pisze: Czy w razie konfliktu LCN odbiornik wybiera po service_type który serwis wchodzi na pozycję z LCN, a który spada na koniec listy?
A service_type nie jest przypadkiem zawsze równy 1 dla TV? Bo dopiero w deskryptorze simulcasta podaje się dwa numery, dla SD oraz HD, aczkolwiek nie wiem, czy to dotyczy dwóch różnych strumieni, czy jednego z hierarchiczną modulacją...
Jeśli tak to OK bo wówczas kanał HD będzie tam gdzie trzeba, a SD na końcu. Jeśli nie to czy chociaż daje użytkownikowi możliwość samodzielnego wyboru który serwis ma pozostać na danym numerze z LCN, a który wylądować na końcu listy?
Niestety (z tego co zauważyłem) nie - pierwszy znaleziony program trafia na swoją pozycję, kolejne znalezione lecą na koniec. Czyli skanując na czystym dekoderze kluczowa jest częstotliwość (jak będą w jednym kanale to pewnie losowo), chyba że ktoś wcześniej ręcznie przeskanuje wyższy kanał.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Jarosław Bałuka »

Service_type przybiera wartość zależną od rodzaju serwisu, szczegółowo określa to norma EN300468 (patrz cytat w wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 16#p102816).
Obecnie nadajemy:
0x16 dla serwisów SD
0x19 dla serwisów HD
Wielu producentów odbiorników TV stosuje wybór właśnie po service_type odróżniając w ten sposób kanał HD od SD i dając mu uprzywilejowaną pozycję. Oczywiście dotyczy to sytuacji gdzie nie ma innej ustalonej reguły określającej zachowanie odbiornika przy równoległym nadawaniu wersji SD i HD, w szczególności gdy nie ma deskryptora symulcastu HD lub dedykowanych private_descryptor z ulokowaną informacją o sposobie zachowania odbiornika.

Za chwilę będziemy mieli 2 kanały nadawane równolegle w wersjach SD i HD, fajnie byłoby aby odbiornik elegancko to obsłużył. Wydaje się, że te dwie informacje (service_type i LCN) dostarczą wystarczającą porcję danych aby odbiornik w prosty sposób mógł zarządzić listą kanałów.
Oczywiście najbardziej elegancką metodą byłaby analiza HD simulcast deskryptora o ile będzie nadawany... :)

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

Witam,
A jak całkowicie wyłączyć sortowanie?
Miałem poustawiane kanały po swojemu i po wgraniu nowego softu posortowały się inaczej.
Teraz jak ponownie ustawiam kanały po swojemu to po wyłączeniu tunera znowu się sortują inaczej...

ykps

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: ykps »

W menu ustaw sortowanie po LCN ,a linijkę niżej LCN: wyłączone.

alien125

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: alien125 »

Działa super. A już traciłem nadzieję na nowy soft. Mam tylko małą uwagę co do czasu wyświetlania informacji o kanale. Przydała by się opcja w menu, która by pozwoliła ustawić ten czas lub można by go wydłużyć. Teraz jest chyba ustawione na 3 sekundy, a na moje to trochę za krótko bo przez 1/3 czasu mam napis "wyszukiwanie...".

zbigl

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zbigl »

Fantom pisze:No to fajnie, ze nie ma podwojnego uruchamiania kanalu.
A poprawili np taki duperel, jak napis " inicjalizacja", ktory nie miescil im sie w jednej linijce ? :)

Fantom
Witam,
Po testowaniu przez weekend stwierdzam, że:
1. Napis "inicjalizacja" dalej nie mieści się w jednej linijce (chociaż jest dużo miejsca z prawej)
2. Błędy na wyświetlaczu typu S8AN, 8014 sporadycznie się pojawiają
3. Podwójne logowanie już nie występuje
4. W pasku TIMESHIFT pojawiają się białe kropki co wygląda na drobny ale drażniący błąd no i startuje wolniej sam TIMESHIFT
5. Przy zmianie rozdzielczości lub formatu obrazu w MENU gubi przezroczystość i dopiero EXIT i ponowne wejście do MENU ją przywraca.
6. W menu Multimedia->Filmy jak i podczas oglądanie filmów pasek głośności jest przesunięty do góry prawie na środku ekranu
7. Błędy w jakości sygnału (obiecane przez użytkownika Dipolnet, że zostaną poprawione)

Zrobiłem na początku fabryczny reset dla pewności :)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

No to super soft : wprowadzone tyle samo bledow co usunietych.
Chyba nie ma sensu robic upgrade. Jedyny plus to nie uruchamianie 2 razy kanalu. Ale nowa ilosc bledow .... I nawet glupiego napisu "inicjalizacja" nie udalo sie poprawic - smieszne.

Fantom

Zablokowany