SIGNAL HD-527

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
ypks pisze:Czy zauważyliście u siebie po aktualizacji wolniejsze ładowanie się EPG?
na 3 odbiornikach EPG (nadajnik Chorągwica) ładuje się praktycznie natychmiast - dla MUX3 było to natychmiast, dla MUX2 trwało ok. 1 sekundę. Wcześniej wykonałem reset i przeskanowałem pasmo od nowa, żeby nie było wątpliwości, że coś było w pamięci.
Brak problemu potwierdził też użytkownik powyżej. Nie wiem z czego wynika on u Pana - może to jednak coś z dosyłem? Czy ma Pan porównanie z jakimś innym STB?
Fantom pisze:Dlugie uruchamianie EPG ? No super. Kolejny babol
Panie Fantom - z opisu Pana konta wynika, że jest Pan użytkownikiem HD-527. Proszę samemu wgrać soft a następnie napisać tutaj co Panu się nie podoba i dlaczego, a nie powtarzać za innymi nie do końca sprawdzone informacje.
Habi53 pisze:W ogóle z TV4 coś się u mnie dzieje. Mianowicie ruch postaci/przedmiotów nie jest płynny lecz skokowy. Czy to ktoś również zauważył?
Pobieżnie przeglądam inne tematy na tym forum i problem z TV4 jest opisywany w kilku miejscach. Nie podam teraz linka ale chyba ostatnio natknąłem się na to gdzieś w dziale "MUX2".

pozdrawiam

ykps

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: ykps »

dipolnet pisze:Witam,
na 3 odbiornikach EPG (nadajnik Chorągwica) ładuje się praktycznie natychmiast - dla MUX3 było to natychmiast, dla MUX2 trwało ok. 1 sekundę. Wcześniej wykonałem reset i przeskanowałem pasmo od nowa, żeby nie było wątpliwości, że coś było w pamięci.
Brak problemu potwierdził też użytkownik powyżej. Nie wiem z czego wynika on u Pana - może to jednak coś z dosyłem? Czy ma Pan porównanie z jakimś innym STB?
Witam, jak widać problem dotyczy sygnału mpeg2 z kablówki, wróciłem do pierwszego oprogramowania, oczywiście z resetem i EPG ładowało się zauważalnie szybciej. Co ciekawe, po ponownej aktualizacji do najnowszej wersji i resecie trochę się poprawiło. Przyzwyczaiłem się do oczekiwania kilku minut na uzupełnienie programów na 7 dni, ale w opisywanym przypadku ciągnęło się to w nieskończoność. Skoro problem dotyczy znikomej części użytkowników sieci kablowych, trzeba z tym żyć i nie marudzić ;) . Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak EPG działa na innych STB (opartych o procesor MStara), a telewizory do których mam dostęp pokazują EPG w sposób uniemożliwiający ocenę szybkości pobierania informacji na 7 dni.

stanny

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: stanny »

osobiście nie zauważyłem gorszego(dłuższego) ładowania się EPG.
co do wskaźnika sygnału to nie często z niego korzystam ale lepsze jest wrogiem dobrego,
więc jak już 527-ka wróciła do łask i dostała lifting to czemu i tego nie poprawić...
i póki co nie zauważyłem rozjazdu fonii i wizji na DD i DD+(ale co przyznaję samokrytycznie nie jestem częstym oglądaczem tv).
to na razie tyle komplementów.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zsk »

alien125 pisze: Mam tylko małą uwagę co do czasu wyświetlania informacji o kanale. Przydała by się opcja w menu, która by pozwoliła ustawić ten czas lub można by go wydłużyć. Teraz jest chyba ustawione na 3 sekundy, a na moje to trochę za krótko bo przez 1/3 czasu mam napis "wyszukiwanie...".
Wielokrotnie zgłaszałem do Dipol'u aby w oprogramowaniu wprowadzili ustawianie przez użytkowników czasu wyświetlania OSD (informacji na ekranie). Dziwi mnie dlaczego tego nie wprowadzili, biorąc pod uwagę że konkurencyjne tunery na MStarze maja taką opcje w menu użytkownika. Obecnie jest bardzo krótki czas wyświetlania informacji OSD (jak się przełącza kanały to informacja OSD jest ok. 3 sekund, ustawiłby sobie jakbym mógł na co najmniej 6 sekund, albo i więcej).
Pytanie do Pana @dipolnet czy wprowadzą tą pożyteczną opcje w oprogramowaniu?

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
czas wyświetlania informacji zostanie wydłużony lub zostanie dodana stosowna opcja w menu. Które rozwiązanie zostanie zastosowane mam nadzieję będę wiedział jutro.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

No nic. Zainstalowalem nowy soft.
Oprocz wczesniej zglaszanych problemow, dodoam jeszcze drobiazg : jak sie chodzi po menu, to Exit wychodzi poziom wyzej. ale nie jest tak prawie w calym menu USB. Tam np wejdziemy w PVR konfiguracja, i urzadzenie zapisu, i Exit wychodzi calkowicie w menu.

Co do napisow typu "inicjalizacj.....a' mozna dodac jeszcze podczas nagrywania, jest cos w stylu "zdarzenie zostalo zaktualizo.....wane" i "potwierdzic skasowanie tych dany.....ch"

No i fajnie ze w nie ma podwojnego logowania.

Fantom

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zsk »

dipolnet pisze:Witam,
czas wyświetlania informacji zostanie wydłużony lub zostanie dodana stosowna opcja w menu. Które rozwiązanie zostanie zastosowane mam nadzieję będę wiedział jutro.
Mam nadzieje, że wygra opcja, że użytkownik sam będzie sobie ustawiał długość czasu wyświetlania OSD.

maciora666

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: maciora666 »

Witam
U mnie po wgraniu nowego softu ponowny rozjazd wizji i fonii, obraz nie nadąża za dzwiękiem, przy czeskich kanałach to w ogóle tragedia. Przy TV4 faktycznie zauważyłem przerywanie w obrazie, podobnie w niektórych momentach na Polsacie.
Pozdrawiam

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
prosiłbym Pana lub kogokolwiek kto zaobserwuje taki problem o dostarczenie pliku TS z nagraniem z takiego kanału. My nie zaobserwowaliśmy takich problemów od czasów stosownej poprawki, jednak sporadycznie (na prawdę sporadycznie) ktoś taki problem widzi.

Plik TS otrzymać można używając tunera na USB i programu BlazeVideo HDTV Player - wciskając prawy CTRL i SHIFT automatycznie nagrywamy w czystym TS. Jeśli ktoś chciałby pomóc, to zapraszam.

Plik można wrzucić np. na hotfile (wystarczy kilkanaście sekund - rozmiar pliku szybko wzrasta!) i wrzucić tutaj lub podesłać na PW ze stosownym opisem.

Osoby, które zdecydują się pomóc zostaną stosownie wynagrodzone (nie tylko ewentualną poprawką) :) Prosiłbym jednak o pliki od osób, które faktycznie widzą problem.

W sprawie innych poprawek - szczegóły w przyszłym tygodniu.

pozdrawiam

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

Witam,
Mam pytanie co do plików nagrań: po skopiowaniu do komputera jedno nagranie jest podzielone na kilka/kilkanaście plików. Da się ustawić tuner tak, żeby nie dzielił nagrania na małe pliki?

DVBManiak

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: DVBManiak »

Sformatuj Pendrive/Dysk na NTFS i nie będzie dzielił.

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

Wracając do sortowania kanałów: to nie da się wyłączyć całkowicie???

pietras

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pietras »

DVBManiak pisze:Sformatuj Pendrive/Dysk na NTFS i nie będzie dzielił.
Dzięki. Działa.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: zsk »

ykps pisze:
pietras pisze:
ykps pisze:W menu ustaw sortowanie po LCN ,a linijkę niżej LCN: wyłączone.
Dzięki bardzo za podpowiedź ale niestety nie pomaga. Ustawiam tak jak napisałeś, sortuje sobie kanały po swojemu i po wyłączeniu i włączeniu tunera z powrotem sortują się inaczej. Wracam do poprzedniej wersji softu... W 041111 przynajmniej to było ok.
Dziwne, u mnie w tej konfiguracji lista kanałów trzyma się dzielnie mimo wyłączania (z prądu też) do czasu zmian w muksach.
Jest BŁĄD w oprogramowaniu. Jak odpalisz reset fabryczny i nie będziesz zmieniał ustawień, czyli zostawisz domyślne: "sortowanie: LCN" i "LCN: wyłączone" to po wyszukaniu ustawi Ci według LCN, ale w Edycji Programów możesz sobie pozmieniać kolejność programów i będzie działać ta twoja kolejność nawet po wyłączeniu z prądu tunera. Ale jak spróbujesz cokolwiek pozmieniać w sortowaniu np. opcje "po nazwie" i następnie wrócisz do "sortowanie: LCN" i zaczniesz sobie znów układać w Edycji Programów według swojej kolejności, to niestety kicha po wyłączeniu tunera ustawia z powrotem według LCN a nie według własnej kolejności - jedyny ratunek jaki mi zadziałał to zrobienie resetu fabrycznego, przeskanowania od nowa i NIE ZMIENIANIA USTAWIENIA "sortowanie: LCN" i wówczas zmiany w kolejności programów poczynione w Edycji Programów zostają zapamiętane nawet po wyłączeniu tunera z prądu.
Proszę Pana "Dipolnet" o uwzględnienie poprawki tego błędu w aktualizacji - może jawnie do wyboru "sortowanie: według użytkownika (custom)", albo "off"?

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
zrobiłem mały test na oprogramowaniu, które udostępnimy w ciągu 2 dni.

- przywróciłem odbiornik do ustawień fabrycznych
- przeskanowałem pasmo automatycznie po LCN
- zmieniłem kilka rzeczy na liście
- po wyłączeniu odbiornika zmiany były zachowane
- następnie zmieniłem sortowanie na "po nazwie serwisu" - w efekcie lista uległa zmianie, ale zmienione zostały wyłącznie kanały, które wcześniej nie były zmieniane manualnie
- po wyłączeniu i włączeniu odbiornika wszystko było w porządku
- powróciłem do sortowania po LCN i tak jak wcześniej posortowane zostały nieruszane wcześniej programy
- wyłączyłem i włączyłem odbiornik - lista zachowana
- zmieniłem na liście coś jeszcze po czym ponownie wyłączyłem i włączyłem odbiornik - lista została zapamiętana poprawnie.

Myślę, że takie funkcjonowanie jest w porządku.

trikin

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: trikin »

Dzwoniłem dzisiaj do Dipola i powiedziano mi, iż nowy soft będzie jutro.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
oprogramowanie dostępne jest pod adresem:
http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99252/
za jakiś czas pojawi się stosowna pozycja w tabelce w karcie katalogowej http://www.dipol.com.pl/A99252.htm

Lista zmian:
-- poprawienie wskazań miernika sygnału w trybie wyszukiwania manualnego oraz pod przyciskiem INFO
-- dodanie możliwości ustawiania czasu wyświetlania informacji podczas przełączania kanałów
-- usunięcie graficznych problemów z paskiem TIMESHIFT
-- drobne poprawki OSD (Inicjalizacja..., itp.)
-- szybsze uruchamianie TIMESHIFT w stosunku do wersji poprzedniej (ok. 2-3 sekundy)

Komentarz do zmian:
- wskazania jakości sygnału po ostatniej aktualizacji nieco zwariowały - teraz jest ok
- czas wyświetlania - tego życzyło sobie dużo użytkowników - dodano więc w karcie Ustawienia/Więcej opcji/Czas Info taką możliwość (przedział 1-10s)
- po ostatniej aktualizacji kilka osób zwracało uwagę na problem z paskiem - poprawione
- drobne poprawki, m.in. poruszana tutaj "Inicjalizacja"
- po ostatniej aktualizacji timeshift uruchamiał się jakieś 8 sekund, niektórzy pisali, że 10 sekund. teraz na testowanych odbiornikach są to 3 sekundy.
Pragnę tutaj jednak zaznaczyć, że podczas testów zdarzyło nam się kilkukrotnie, iż zaraz po włączeniu odbiornika Timeshift się nie włączał - dopiero drugie wciśnięcie guzika aktywowało tę funkcję. Pomimo tego zdecydowaliśmy się udostępnić soft - głównie ze względu na pierwsze dwie poprawki.
Od producenta wiemy już, że problem z timeshift wyniknął z ustawienia zbyt krótkiego czasu uruchamiania tej funkcji przez co czasami może opisany problem się pojawić. Mamy już wersję z tą poprawką (dostaliśmy ją dziś, nie sprawdziliśmy jeszcze) - za kilka dni może więc pojawić się wersja bliźniacza, ale uwzględniająca ten problem.

Pozdrawiamy

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

Ale sinusoida :)
Zaczynam znowu sie cieszyc, ze wybralem ten model - cos sie rusza w koncu do gory

Fantom

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Przemo »

Mam pytanie do użytkowników owego tunera dotyczące programowania trzech multipleksów. Chodzi o to, czy programują się dwa razy programy TVP, czyli TVP 1, 2 i Info? Można stworzyć własną listę programów, oraz czy występuje zanik obrazu przy zmianie proporcji obrazu z 4:3 na 16:9? Bardzo byłbym wdzięczny za informacje.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam,
programy programowane są dwa razy, przy czym "drugie" TVP1 oraz TVP2 lokowane są na końcu listy z numerami LCN 851, 852.
Można ułożyć własną listę kanałów.
Chwilowy zanik występuje, ale mówiąc szczerze trwa on minimalnie więcej niż sama zmiana formatu, więc nie można tu mówić raczej o jakiejś niedogodności.

pozdrawiam

Zablokowany