SIGNAL HD-527

alien125

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: alien125 »

Szymon_Zy pisze:Gdyby nie utrata gwarancji wgralbym soft od wiwy
A tak z niezaspokojonej ciekawości. Od której wiwy wgrany soft nadawał by się do tego signala?

Romeczek

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Romeczek »

Od Wiwy to raczej nie, ale kol. Gutek pisał, gdzieś chyba nawet w tym watku, że pilot podobny jest w RWT, więc moze soft z niego dałoby się zaadaptować. To tylko przypuszczenia...

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Z rozmow z Gutkiem, od hd-90, ale soft wiwy sprawdza z jaka aktualizacja ma do czynienia wiec powrot do softu z signala jest niemozliwy. W dodatku kody pilota sa inne.

Chyba, ze ktorys ze starszych softow wiwy pozwala na wgranie dowolnego firmware?

alien125

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: alien125 »

Wersja FW jest zapisana zaraz na początku pliku więc nie było by problemu, żeby to wyedytować w razie czego, ale niedopasowanie pilota to rzeczywiście większy problem. Przydałby się symulator do testów.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Tak, a gdzie jest przeliczona crc i wg jakiego schematu? Pilot to pikus bo wybierzasz w Logitech Harmony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

alien125 pisze:Wersja FW jest zapisana zaraz na początku pliku więc nie było by problemu, żeby to wyedytować w razie czego, ale niedopasowanie pilota to rzeczywiście większy problem. Przydałby się symulator do testów.
Tak jak pisze Szymon_Zy potrzeba jeszcze policzyć sumę kontrolną, chyba że znasz algorytm. Mnie się to jak na razie nie udało, jedynie wiem że suma jest zapisana na końcu softu.
Zmieniając nagłówek a nie licząc sumy przy próbie aktualizacji wyskakuje Incorrect CRC i przerywa aktualizację.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

alien125 pisze:Wersja FW jest zapisana zaraz na początku pliku więc nie było by problemu, żeby to wyedytować w razie czego, ale niedopasowanie pilota to rzeczywiście większy problem. Przydałby się symulator do testów.
To tylko probelm dla tych co uzywaja oryginalnego pilota :)
A jak ktos ma uniwersalny, lub np takiego logitecha myharmony (jak ja) to akurat zaden problem.

Fantom

alien125

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: alien125 »

Suma kontrolna też jest do zrobienia, tylko że jak mam inwestować w piloty to mogę równie dobrze kupić oryginalną wiwę i nie martwić się o nic. Suma kontrolna jest zapisana nie tylko na końcu softu. Na pewno jeszcze w kilku miejscach są sumy lokalne.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Jak po zmianie LCN? U mnie rano przemieszał kanałami, po posortowaniu na nowo zginął cały MUX3, musiałem ręcznie go od nowa wyszukać i posortować ponownie.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

alien125 pisze:Suma kontrolna też jest do zrobienia, tylko że jak mam inwestować w piloty to mogę równie dobrze kupić oryginalną wiwę i nie martwić się o nic. Suma kontrolna jest zapisana nie tylko na końcu softu. Na pewno jeszcze w kilku miejscach są sumy lokalne.
Tu nie chodzi o inwestycje w piloty. Nawet nie wiesz jaka to wygoda. Ja aktualnie mam 4 urzadzenia i jeden pilot. Jak wlaczam np ogladfanie TV, to nie musze kliknac na 3 pilotach wlaczenia i ustawienia kanalow itp ( dekoder, tv, amplituner), tylko klikam jeden przycisk, a on wszystko wlacza i ustawia wejscia itp. Wiec inwestycja w tego typu plopta to nie jest zakup dla dekodera. To nie o to chodzi. To cos wiecej :) O jego jakosci, zasiegowi itp nie ma oczywsicie co wspominac - to mercedes przy takich pilotach do tanich dekoderow.

Fantom

stanny

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: stanny »

u mnie nawet spoko tylko EPG było pomieszane ;) ale po przeskanowaniu ponownym znalazł muxa ze Skrzycznego co o tyle jest dziwne,że kilka dni temu go nie było a antena jest prostopadle do kierunku nadawania ze Skrzycznego....no i kolejność po LCN to porażka trzeba go z palucha układać.

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: comag »

czy zna ktoś RCU CODE SIGNAL HD-527 ??? ,
bo mam pilota uniwersalnego i automatyczne wyszukiwanie go nie znajduje .

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

Ja uzywam logitecha myharmony wiec pobieram z bazy pilotow. Ale tez do 527 nie ma danych, tylko do 507. Choc na razie nie znalalem roznic, albo aby mi cos nei dzialalo.

Fantom

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Witam

Czy u was tez pod Info tytul programu na kanalach tvp jest znieksztalcony? Np. teraz na tvp historia jest w polowie uciety i dalej sa jakies smieci. "Praska AliKUGFDGSFKJD" czyli do tytulu w pewnym momencie doklejony jest ciag smieci.

BTW: DipolNet nie logowal sie prawie miesiac. Wiec mozemy uznac, ze Dipol polecial z klientami w przyslowiowego Prącia. Wyciagnal kase i olal, bledy w firmware. Kupic sprzet importowany przez Dipol jeszcze raz? Dziekuje postoje.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Widać dali sobie spokój.
Ja się postaram sprawdzić jak wygląda z wgraniem softu z RWT. Czy są te same kody pilota i czy softy na przemian dają się wgrywać. Wtedy ewentualnie będziecie mogli sprawdzić może soft z RWT jest lepiej dopracowany.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Fantom »

U mnie napisy ok. Zadnych problemow. Jakosc 77%.
A to, ze dipolnet tu byl, to jedne z powodow decyzji zakupu signala. Ale jak widze, raczej juz nic wiecej u nich nie kupie. Faktycznie olali temat.

Fantom

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Mnie dzis zdechl CRT (miga mi dioda czerwona i zielona) albo go wezme na warsztat albo poczekam do stycznia i kupie cos nowego. Signal pojdzie w dobre rece. Anyway zal kasy na sprzet z Dipola.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Więc sprawdziłem soft z RWT-461, który jest udostępniony na stronie http://www.rwt.pl

Bez problemu można ten soft wgrywać przez funkcję aktualizacji w sofcie Signala oraz w drugą strone, wgrywać soft Signala na soft RWT. Kody pilota te same.

Soft ma logo startowe RWT, niebieską kolorystkę, taką jak pierwszy soft Signala. Niestety czcionka napisów też jest mała i brakuje żółtego koloru, nie ma też zegarka w standby (a przynajmniej nie ma możliwość jego wł/wył).

Jak ktoś chce się bawić to ten soft można wgrywać, oczywiście na własne ryzyko ;)

dager1979

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dager1979 »

Szymon_Zy pisze:Witam

Czy u was tez pod Info tytul programu na kanalach tvp jest znieksztalcony? Np. teraz na tvp historia jest w polowie uciety i dalej sa jakies smieci. "Praska AliKUGFDGSFKJD" czyli do tytulu w pewnym momencie doklejony jest ciag smieci.
Ja zauważyłem podobny problem także na Polsacie Sport News. No i na TVP Historia. Emitowany był wówczas serial "Czas honoru" z bardzo długim podtytułem. Końcówką był zmieniający się ciąg różnych znaczków. Tak więc, Szymonie, niestety problem ten występuje i na innych egzemplarzach tego modelu tunera. Zbyt długi tytuł i na końcu usterka. Ciekawe, jakie błędy uda nam się jeszcze wychwycić. Co do obecności dipolneta na tym forum, to też zgadzam się z Tobą.

Najprawdopodobniej ja także zrezygnuję z Signala. Po świętach w szczecińskim Rajsacie ma być podobno nowa dostawa Maximum T-105;)

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Wczoraj Pan <removed> z Dipol'a przysła mi informację, że 3 tygodnie był odcięty od forum. Zamierza ustosunkować się do naszych uwag - nie określił tylko terminu, ani działań jakie zamierza podjąć firma w celu poprawy działania urządzenia. Na dziś dzień specyfikacja na stronie mija się z rzeczywistością.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2011, o 13:04 przez Szymon_Zy, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany