SIGNAL HD-527

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

piotr2802 pisze:No to jak dołożą zegar na wyświetlaczu w stanie standby to ja kupuję ten tuner.
Zawsze możesz kupić produkty konkurencji, a nie czekać łaskawie aż coś dodadzą ;)


Pisałem kilka dni temu do Dipola, do osoby która się zajmuje tymi tunerami u nich z prośbą o przysłanie oprogramowania do HD-527. Mam pilot to bym mógł trochę potestować soft i zobaczyć jak działa w porównaniu przykładowo z nową Wiwą, bo myślę że ten od Signala na pewno będzie dobrze dopracowany. Niestety, nie dostałem ani softu ani żadnej odpowiedzi na maila!

piotr2802

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: piotr2802 »

Mnie też firma Dipol zawiodła bo pisałem do nich parę razy poprzez formularz kontaktowy i nie dostałem odpowiedzi na proste jak mi się wydaje pytania odnośnie tunera HD-527.
Widać nie zależy im na klientach albo moje pytania przerosły ich możliwości.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

No tylko że ja mam maila do osoby które się bezpośrednio zajmuje tymi tunerami i softami do nich. Może jest na urlopie czy coś, ale ja to odbiera, że nie chcą przysłać. Może się boją że soft pójdzie od razu na moją stronę.

A jakie masz pytania na temat tego Signala, może na część będe umiał odpowiedzieć.

maciora666

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: maciora666 »

witam
Jestem świeży w temacie, czy w tym tunerze przy oglądaniu filmów z dysku lub pamięci istnieją tylko 3 opcje ustawienia wielkości czcionki napisów ?

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

maciora666 pisze:Jestem świeży w temacie, czy w tym tunerze przy oglądaniu filmów z dysku lub pamięci istnieją tylko 3 opcje ustawienia wielkości czcionki napisów ?
Tak są tylko trzy rozmiary - Mała, Średnia/Normalna, Duża + ustawienia kolorów i tła.

Adam 77

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Adam 77 »

Witam mam takie pytanie i wcale nie czekam na szybka odpowiedz , kiedy firma Dipol dostarczy forumowemu Koledze @GUTEK@ swój nowy sprzęt do naprawdę dokładnego testu co ten dekoder jest wart ?? .Kolega posiada dużą wiedzę nie wszystkie ewentualne bolączki nie musi tutaj opisywać dając Wam czas na poprawę pozdrawiam .

piotr2802

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: piotr2802 »

Będzie okazja niedługo na targach SAT-KRAK 2011 pogadać z tymi gostkami z Dipola i zapytać, dlaczego nie chcą koledze @Gutek udostępnić softu i tunera do testów.

Przecież to jest dla nich też korzystne że sprzęt zostanie przetestowany dokładnie i wszelkie błędy zostaną poprawione.

Ja bym kupił nawet ten tuner w Dipolu, ale jak widze jak się zachowują to nie ukrywam że mam pewne obawy.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: giaur500 »

Pisałem kilka dni temu do Dipola, do osoby która się zajmuje tymi tunerami u nich z prośbą o przysłanie oprogramowania do HD-527. Mam pilot to bym mógł trochę potestować soft i zobaczyć jak działa w porównaniu przykładowo z nową Wiwą, bo myślę że ten od Signala na pewno będzie dobrze dopracowany.
Czyli zapewne jesteś zatrudniony w firmie Dipol na stanowisku testera firmware? Bo jeśli nie, to czemu mają ci wysyłać soft do testowania? Jeśli udostępnią firmware do ściągnięcia na swoim serwerze (lub w inny sposób), to sobie ściągniesz i potestujesz.

Ja też kiedyś pisałem do firmy Nokia, żeby mi wysłali nowego symbiana, bo mam akurat taki telefon Samsung na boku i myślę że ten symbian by na nim chodził. Potestowałbym sobie. Ale nikt nie odpisał na mojego maila.

maciora666

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: maciora666 »

Mam do państwa kolejne pytanie. Mam podpięty dekoder do TV kablem HDMI a amplituner do dekodera kablem SPDIF i zauważyłem, że pojawiają się opóźnienia pomiędzy wizją a fonią. Czy mają państwo podobny problem?. Czy to wina softu, czy sygnału jaki trafia od TV?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Adam 77 i piotr2802 - już nie przesadzajcie, niby z jakiej racji mają mi przysłać tuner. Co innego jeśli bym prowadził jakiś portal, vortal o sprzęcie, i pewnie prędzej czy później w jakimś portalu czy gazecie ukaże się recenzja tego tunera. Ja nie ukrywam że bym chętnie zobaczył jak działa ten Signal, ale z punktu widzenia Dipola to oni nic z tego nie mają że stracą jedną sztukę (no bo nawet jeśli tylko by użyczyli do testów to używany sprzedawać potem to nie bardzo) i jeszcze im ktoś wytykać błędy będzie na forum ;)

giaur500 - a czy to trzeba być zatrudnionym w danej firmie żeby dostać oprogramowanie do ich produktu? Napisz do FEN prośbę o soft to zobaczysz że dostaniesz, wcześniej do Signala 507 Dipol jakoś też przysyłał.
Napisałem, nie odpisali, koniec tematu, a softy do praktycznie każdej Nokii są dostępne w necie wystarczy tylko poszukać i możesz sobie wgrywać do Samsunga jak masz taką potrzebę.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: dipolnet »

Witam serdecznie.

Od wtorku przebywałem za granicą i miałem dość utrudniony dostęp do skrzynki mailowej i internetu, stąd brak odpowiedzi.

Śpieszę z odpowiedziami na pytania i wątpliwości, które pojawiły się od ostatniej wizyty.

Jutro z samego rana oprogramowanie zostanie przesłanie na pana @GUTKA@. Nie mamy żadnego interesu w nieudostępnianiu oprogramowania, toteż najpóźniej we wtorek oprogramowanie będzie można znaleźć w karcie katalogowej odbiornika http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99252.htm

Wyświetlacz a zegarek - tak jak obiecałem zbadamy to sprawę i w tym tygodniu pojawi się na forum informacja czy jest to w ogóle możliwe.

Mstar7818 a odtwarzane formaty - jestem w posiadaniu dokładnej specyfikacji samego chipsetu jak i listy kontenerów video oraz kodeków video i audio obsługiwanych przez chipset. Ponieważ lista jest długa oraz samych kombinacji jest dużo - podajemy wyłącznie te najbardziej popularne. Ponieważ zwróciliście Państwo na to uwagę, kartę katalogową uzupełnimy. Niemniej jednak zainteresowanych tym zagadnieniem zapraszam do pisana na PW - udostępnię listę i specyfikację.

Jak słusznie zauważył pior2802, firma Dipol wystawia się na targach SatKrak 2011 w Krakowie. Zapraszamy w dniach 13-15 października do dyskusji na temat odbiorników Signal, ale i wszelkich zagadnień związanych z instalacjami TV/SAT.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

dipolnet pisze:Jutro z samego rana oprogramowanie zostanie przesłanie na pana @GUTKA@.
Ok, dostałem oprogramowanie, dzięki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

Dipol zamieścił na youtube prezentacje jak podłączyć nowy tuner Signal HD-527.
Prezentacja jak prezentacja, ale można na niej zobaczyć jak tuner wygląda, bo obrazki na ich stronie zbyt wiele nie pokazują.
Na filmiku widać lepiej obudowę tunera. Mnie osobiście się ona nie podoba, cała plastikowa, wyjątkowo czegoś takiego nie lubie. W dodatku gniazda z tyłu nie są przykręcone do obudowy, a wszyscy którzy mieli doczynienia w WIWA HD-100, wiedzą jak w tym przypadku te gniazda się trzymają, może tutaj jest lepiej...

Link: http://www.youtube.com/watch?v=UtK7lC9smjY

Dostałem oprogramowanie do Signala HD-527. Wgrałem do innego tunera, na którym działa poprawnie. Jednak w związku z tym że jest to inny tuner, nie dedykowany pod to oprogramowanie żadnego porównania typu szybkość działania, stabilność, czułość głowicy nie robie, bo na Signalu może być zupełnie inaczej. Jedynie napisze to co zauważyłem w sofcie, ale to też nie musi się zgadzać z softem działającym na "oryginalnym" tunerze.

Zamieszczam obrazki jak wygląda OSD/menu tunera:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co w sofcie zauważyłem:
plusy:
+ dobre tłumaczenie
+ przy ręcznym skanowaniu procentowy wskaźnik sygnału
+ wskaźnik sygnału pokazuje bardziej rzeczywiste wartości niż w tunerach WIWA HD50/90 i NOT LV6TBOXHD V2 (ale to by trzeba sprawdzić dokładnie na Signalu 527)
+ aktualizacja z OTA
+ optymalny czas wyświetlania paska info

minusy:
- niezbyt odpowiada mi niebieska kolorystka, czegoś tu brakuje, szczególnie okno epg, jakby zapomniano grafiki ;)
- cieniutki pasek timeshiftu
- timeshift działa tak jak w poprzednim Signalu czyli stop przerywa timeshift, nie jak w WIWA i NOT gdzie pierwsze naciśnięcie stop to przewinięcie do oglądania na żywo, a dopiero drugie przerywało timeshift
- nie działa przycisk ZOOM na pilocie (może na "oryginalnym" Signalu działa)
- brak dodatkowym proporcji obrazu dla ekranu 16:9 - 16:9 PillarBox i 16:9 Pan&Scan, jest tylko 16:9
- również występuje problem z odtwarzaniem mp3 z dysków ntfs, dotyczy to wszystkich tunerów na mstar 7818
- jest żółta czcionka napisów, ale napisy są strasznie małe, zrobiłem nawet porównanie na obrazku poniżej
- jeśli podczas oglądania filmu nacisnę ZOOM na pilocie, wyskakuje komunikat "Niewłaściwe" i blokują się wszystkie przyciski pilota! Po naciśnięciu każdego wyświetla się "Niewłaściwe" i jedyne co można zrobić to wyłączyć tuner i załączyć ponownie (pilotem)


Porównanie rozmiarów napisów:
Obrazek

To tyle co mogę powiedzieć o sofcie po krótkim teście, dobrze byłoby gdyby jakiś posiadacz tego tunera sprawdził to co wypisałem i potwierdził lub zaprzeczył.

Jak narazie jestem zdania że niezbyt postarali się z tym tunerem. W tej cenie mogli zrobić lepszą obudowę i bardziej popracować nad softem.

No to ja czekam co sobą zaprezentuje Maximum T-105PVR ;)

pepe_lodz
Posty: 20
Rejestracja: 23 czerwca 2011, o 10:44
Odbiornik: Cabeltech URZ0185
Asus U3100 MiniPlus
Instalacja antenowa: telewizja kablowa w DVB-T

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: pepe_lodz »

Witam
Mam od dzis ten tuner i potwierdzam twoje spostrzezenia a zwlaszcza z zablokowaniem pilota... Jednak szczerze chyba dziala on lepiej niz Ferguson Ariva T60 bo taki tez posiadam.

W signalu tez chyba minusem jest nagrywanie programow. Da sie tylko ustawic nagrywanie po wejsciu w EPG. Nie da sie ustawic nagrania na wlasne ustawienia czasowe przynajmniej nie wiem jak. W Ariva T60 jest normalnie HARMONOGRAM i tam ustawiam sobie jaki kanal i o ktorej porze ma zostac nagrany. Dla mnie to naprawde plus. Gdyz ja tych Tunerów uzywam w TV Kablowej ktora nadaje sygnal cyfrowy na DVB-T jednak na dopiero kilku kanalach jest transmitowany EPG dlatego na signalu nie moge nagrywac kanalow bo nie ma EPG na kanale wiec nie mam jak ustawic pozycji nagrania...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

pepe_lodz pisze:W signalu tez chyba minusem jest nagrywanie programow. Da sie tylko ustawic nagrywanie po wejsciu w EPG. Nie da sie ustawic nagrania na wlasne ustawienia czasowe przynajmniej nie wiem jak. W Ariva T60 jest normalnie HARMONOGRAM i tam ustawiam sobie jaki kanal i o ktorej porze ma zostac nagrany.
W Signalu do harmonogramu wchodzisz przez niebieski przycisk na pilocie.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Szymon_Zy »

Hmmmm, ten test zniechęcił mnie póki co do kupna tego tunera :/ Do 27.10 cos i tak musze kupic. Grafika w EPG jest zenujaca, Dipol powinien zobaczyc jak jest w TV Samsung. Niebo, a ziemia. Nie wiem w jakich godzinach sa te targi i gdzie bo 13 bede na szkoleniu z Cisco w Crackowie, to moze pozniej sam bym sie przespacerowal pogadac i rozwiac watpliwosci. 507 byla udanym modelem, te 130 zl warto bylo za niego dac, tu cena jest sporo wyzsza, a mozliwosci, poki co, nie porazaja.

piotr2802

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: piotr2802 »

Szczerze powiedziawszy to ja liczyłem że po testach m.in. Pana @Gutek przekonam sie do tego tunera Signal HD -527 i zamówie go w Dipolu.
Ale niestety opinie Pana @gutek i sprawa blokowania pilota opisana przez @pepe_lodz odwiodły mnie od decyzji kupna w firmie DIPOL.
Poczekam jeszcze troche az te wynikłe błedy zostana usunięte, albo kupie całkowicie inny tuner, moze coś firmy zaproponują niedługo na targach SAT-Krak 2011.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: @GUTEK@ »

piotr2802 pisze:Ale niestety opinie Pana @gutek i sprawa blokowania pilota opisana przez @pepe_lodz odwiodły mnie od decyzji kupna w firmie DIPOL.
Przecież nikt Ci nie każe naciskać tego ZOOMa na pilocie, do puki tego nie naciśniesz wszystko jest ok. Mnie to akurat bardziej przeszkadzają małe napisy niż ten ZOOM.

EDIT:
Sprawdziłem jeszcze ten ZOOM dokładniej, drugie naciśnięcie tego przycisku odblokowuje pilot.
Znalazłem też jeszcze: plik timeshift.ts z timeshiftu nie jest automatycznie kasowany, w Signalu 507 w sofcie w kwietnia właśnie wprowadzili że ten plik tuner automatycznie kasował po wyłączeniu timeshiftu

Romeczek

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: Romeczek »

Mam tuner Signala od dziś i nie bardzo wiem, o jakim przycisku ZOOM mowa. Na moim pilocie takiego nie ma.
Co do samego tunera, to rzeczywiście napisy duże da się oglądać, małe i normalne są za małe (mam kineskopowca 29 cali)...Jakby poprawili na takie jak w Wiwie byłoby super - dałoby się oglądać Normalne i byłyby jeszcze duże w zapasie. same napisy dzieli dobrze. Przydałoby się, żeby napisy można było przesunąć lekko w górę i lekko w dół (wystarczyło by po kilka kroków).
Tuner chodzi dosyć szybko. To co mnie skłoniło do jego zakupu to 2xEURO - mam tylko dwa w TV a 3 urządzenia więc był to jedyny wybór. Mam nadzieję, że poprawią soft i będzie cacy.

Mam tylko jedno pytanie, jak włączyć zasilanie 5v w gnieździe antenowym - bo nigdzie tego nie widzę menu a muszę jakoś tego mojego LNA101 zasilić (na razie zasilacz, ale separator jest dosyć duży a wtyczki są bardzo blisko siebie i ledwo się mieszczą).
Ostatnio zmieniony 26 września 2011, o 23:08 przez Romeczek, łącznie zmieniany 1 raz.

lukmedia.net

Re: SIGNAL HD-527

Post autor: lukmedia.net »

Signal nie ma zasilania 5 V przedwzmacniaczy? a jak jest to nie znalazłem

Zablokowany