MAXIMUM T-105 FTA PVR

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

Gutek czy w uwagach dotyczących softu, pisałeś o możliwości usuwania zawartości wideo z katalogu film?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Nie, raz że skupiłem się głównie na błedąch, dwa to wielokrotnie o czymś takim pisałem - do NOT, Dipol i Wiwa. Wszyscy to olali, więc dałem sobie spokój z tym pisząc do Rajsatu. Widocznie chińczyki nie chcą tego dodać.

Jednak jest inny sposób by kasować w tunerze filmy. Jeśli każdy film masz w osobnym katalogu, to możesz wejść do PVR i tam są opcje kasowania i wtedy po prostu zaznaczasz ten katalog i dajesz usuń.

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

A to chińczyki robią soft do tunerów?
Z tymi katalogami to ciekawe rozwiązanie:)

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

Zauważyłem, że na TVP info jest mocno przesunięty dźwięk i obraz - audio jest szybciej o jakąś sekundę. Na innych kanałach z mux1 też jest przesunięcie, tylko mniejsze. Na mux2 nie ma tego problemu. Zauważyliście coś takiego? Nie wiem czy to mój tuner ma taką przypadłość, czy może przesunięcie jest już w nadawanym strumieniu.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Fantom »

Te przesuniecie A/V poajwia sie we wszytskich tuenrkach chyba na tym chipie. Ja na signalu z najnowszym softem juz tego nie widze ale inni mowi, ze ciagle maja). Wiwa 'podobno' tez poprawila. Innie nie wiem. Sprawdz najnowszy soft (jak jest cos nowego).

Fantom

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

Mam najnowszy. No i trzeba domagać się kolejnej poprawki do T-105.
Użytkownicy T-105 - piszmy do K1: http://www.kjaerulff1.com/en-gb/-contact

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Ja pisząc kiedyś do Rajsatu, zwróciłem im uwagę że może występować ten problem z synchronizacją bo jest ta sama wersja softu co w Wiwach, chyba nawet podałem link do postów gdzie było o tym pisane.

Niestety nie mam żadnego info kiedy będzie jakaś aktualizacja.

amdek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: amdek »

Witam,
Zdecydowałem się kupić T-105 i od wczoraj jestem jego posiadaczem. Generalnie wszystko działa bezproblemowo, jako że u mnie nie ma jeszcze TVP1 itd. nadawanego cyfrowo podłączyłem antenę przez trójnik do tunera i śmiga analog i cyfra. Póki co nie zauważyłem żadnego rozjadu dźwięku z obrazem ale pewnie dlatego że to się dzieje na mux którego ja nie mam. Filmy odtwarza, napisy czyta jak dla mnei czcionka mogłabyby ciut większa natomiast tragedii nie ma i da się całkiem spokojnie czytać. Otwiera również pliki mkv w hd i nie ma z tym żadnych problemów. Pilot faktycznie działa super, chyba że ma jakąś przeszkodę na drodze. To co mi się w niim nie podoba to za mocno trzeba przyciski wciskać bo inaczej nie łapie (trzeba się przyzwyczaić). Zdjęcia czyta bez problemu, mp3 to samo. Nie sprawdzałem jeszcze nagrywania.
Mam jednak jeden problem, bo nie wiem jak mu kazać się wyłączyc za określoną ilośc miniut. Jedyne co moge w menu wybrac w miejscu gdzie jest ta opcja to on/off chyba że coś robię nie tak? Nie mam w nim najnowszej wresji softu.

Zapomniałbym, pojawiało się kilkukrotnie pytanie czy działa NTFS - odpowiedź brzmi TAK :)
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 08:53 przez amdek, łącznie zmieniany 1 raz.

kolec64

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: kolec64 »

Wczoraj specjalnie zwrocilem uwage na synchronizacje AV z K-62 TVP. Nic niepokojacego nie zauwazylem. Synchronizacja prawidlowa.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Bo problemy z synchronizacją nie występowały u każdego, poczytajcie posty w tematach o Wiwie i Signalu. U większości jest w porządku, tylko przy niektórych tv występuje problem synchronizacji.

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

U mnie też nie jest to stale, czasem nawet na TVPinfo jest dobrze. Na TVP1 i 2 opóźnienie występuje dość rzadko i nie jest duże - nie przeszkadza przy oglądaniu. A na kanałach z mux2 nigdy nie zauważyłem jakiegokolwiek rozjechania.
Amdek - nie ma możliwości zmiany czasu po jakim tuner się wyłączy. Możesz jedynie wybrać opcję samoczynnego wyłączenia z jednym czasem - 3 godziny.

amdek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: amdek »

Dzięki, myślałem że się da, a szkoda bo często z tego w telewizorze korzystam.

amdek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: amdek »

Zauważyłem że tuner nie trzyma ustawień. Tzn wieczorem ustawiam język polski, strefę czasową na Warszawa, wyjście obrazu RGB, sortowanie kanałów. Wszystkie ustawienia potwierdzam OK, a rano niespodzianka bo wszystko po angielsku i tak jak go z pudełka wyciągnąłem. Prądu na noc nie wyłączam, tuner jest tylko wyłączony pilotem więc raczej nei jest to wina tego że on nie ma prądu.
Czy ktoś ma podobnie, albo wie co jest przyczyną takiego zachowania?

tomekz

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: tomekz »

Maximum T-105 zniknął z Allegro. Wiecie może, czy jest gdzieś we Wrocławiu lub da się go kupić wysyłkowo i dostać przed gwiazdką?

amdek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: amdek »

tomekz pisze:Maximum T-105 zniknął z Allegro. Wiecie może, czy jest gdzieś we Wrocławiu lub da się go kupić wysyłkowo i dostać przed gwiazdką?
Ja kupiłem od gościa 4Flex na allegro, przesyłka szła 1 dzień. Napisz do niego może jeszcze ma jakieś.

tomekz

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: tomekz »

amdek pisze:Ja kupiłem od gościa 4Flex na allegro, przesyłka szła 1 dzień. Napisz do niego może jeszcze ma jakieś.
Niestety nie ma. Czy ktoś znający temat tunerów może krótko napisać, jak T-105 ma się do tunera WIWA HD-90? Czy któryś wyróżnia się w typowych zastosowaniach? (TV, filmy z napisami z pendrive)

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

nigdzie nie ma już 105, czyżby aż tak schodziła :lol:

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

amdek pisze:Zauważyłem że tuner nie trzyma ustawień.
U mnie jest w porządku. Każdą zmianę trzeba zatwierdzić OK i pamięta. Potestuj jeszcze i ewentualnie reklamuj.

Tomekz, mogę Ci napisać coś o T-105. Ogólnie fajny tuner, ja jestem zadowolony. Ładne menu, dobrze przetłumaczone, logiczne i czytelne. Odbiornik czuły, jakość obrazu przez SCART bardzo dobra. Odtwarzanie filmów czy muzyki bezproblemowe. Moim zdaniem bardzo przydatną funkcją jest GOTO, można przeskoczyć na filmie do określonej minuty. Można jednocześnie nagrywać jeden program i oglądać inny w ramach tego samego MUX. Odczytuje bez bez kłopotów różne nośniki, pendrive i dyski FAT i NTFS - także przez przejściówkę USB-IDE. Widzi 2 partycje jeśli dysk jest podzielony. Zasięg pilota średni (kąty). Ale chyba najbardziej interesują Cię wady, wg mnie są to:
- nie odtwarza rmvb, wmv i divx3.11
- wolne przełączanie kanałów (ok 3 sek), mój stary philips 6010 kodowane przełącza szybciej
- opóźniona reakcja na pilota - często tuner reaguje z prawie sekundowym opóźnieniem na naciśnięcie przycisku, ja myśląc że nie było zasięgu naciskam jeszcze raz i przełącza o 2 kanały
- brak wskaźnika siły sygnału (jest tylko jakość)
- dwa razy (w ciągu miesiąca) mi się zawiesił przy wyłączaniu
- tuner zawiesza się jeśli jest ustawiony 4:3Letterbox i 720p i na odbieranym kanale pojawię się napisy (wiwa też to ma)
- brak opcji "skasuj" w odtwarzaczu filmów, trzeba kombinować - umieszczać filmy w katalogach i usuwać katalogi z poziomu PVR (w PVR można od razu kasować swoje nagrania)
- zdarza się lekki rozjazd obrazu z dźwiękiem (u mnie na TVPinfo)
- tuner jest tak mały i lekki, że musiałem poupinać opaskami przewody do szafki żeby go nie ściągnęły (to nie musi być wada)
- mogła by być większa czcionka napisów pod filmami (w ustawieniu "duże" są średnie)

Nie są to jakieś poważne usterki, myślę że tuner jest wart swojej ceny.
Decyduj :)

tomekz

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: tomekz »

Ikey pisze:mogę Ci napisać coś o T-105. Ogólnie fajny tuner, ja jestem zadowolony.
A jak się ma do WIWA HD-90, jeśli chodzi o ergonomię i możliwości?

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

Dokładnie ci nie powiem, bo nie mam wiwy. Sam też brałem pod uwagę wiwe, ale w maximum podobało mi się to, że gniazdo usb jest z boku a nie z przodu bo ciągle jest coś tam wpięte i za bardzo wystawało by z szafki. Właściwie to prawie identyczne tunery, różnią się tylko obudową/wyświetlaczem. Możliwości będą bardzo zbliżone bo to ten sam procesor.

Zablokowany