MAXIMUM T-105 FTA PVR

Michael102

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michael102 »

Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem Maximum T-105 który samoczynnie zmienia kanały. Zmienia je od wczoraj i to dość często (wcześniej to zjawisko nie występowało). Więc zastanawiam się czy nie jest to jakoś związane z nadawanym sygnałem ze Świętego Krzyża i Targowej bo wcześniej odbierałem tylko Święty Krzyż. Pochowałem wszystkie piloty, szukałem jakiegoś ustawienia w menu i niestety nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu. Spotkał się ktoś z czymś takim? Tuner podaje dwie wersje oprogramowania 430585 i 7818.64 na razie niczego nie aktualizowałem.

pozdrawiam
Michał

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Ikey »

Może ktoś przez okno sobie żarty robi :)
W menu nie ma żadnych opcji do pilota. Na początek zresetuj -> ustawienia fabryczne + na minutkę wyłączyć z sieci. Jak nie pomoże to aktualizuj soft. A jak to nie pomoże to reklamacja.
Pełny numer softu nie jest wyświetlany gdy masz ustawiony język "Polski". Jak zaktualizujesz to będzie podawał cały numer. HW to hardware, typ procesora.

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

Michael102 pisze:Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem Maximum T-105 który samoczynnie zmienia kanały.

pozdrawiam
Michał
pisałem o dokładnie takiej samej sytuacji, zmiana oprogramowania eliminuje tą niedogodność :)

marjaw

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: marjaw »

Witam.
Niedawno zakupiłem tuner Maximum t-105 i wczoraj pojawił się pewien problem. Włączając film z pendrive'a na podglądzie obok listy filmów jest obraz panoramiczny. Potem wybieram tryb pełnoekranowy (czerwony przycisk) i wtedy film zostaje dostosowany do ekranu telewizora (w moim przypadku 21" 4:3). Czy jest możliwość aby zmienić proporcje wyświetlania na obraz panoramiczny?
Dodam, że próbowałem zmieniać proporcje w Opcjach obrazu, ale nic to nie dawało.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Jak ustawisz proporcje 4:3 LetterBox powinno poprawnie zachowywać proporcje. Jak masz tv podłączony przez SCART to ustaw rozdzielczość 576i, bo wyższej i tak SCART nie obsługuje.

marjaw

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: marjaw »

Działa super, dzięki :)
Zainstalowałem jeszcze nowe oprogramowanie i teraz nie ucina mi napisów przy ich największym rozmiarze. Osobiście uważam, że mógłby być jeszcze większy rozmiar napisów do wyboru. Poza tym uważam tuner za bardzo udany zakup. Polecam

Pozdrawiam
Marek

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

Gutek mam pytanie trochę może śmieszne :)
Czy można podłączyć do tunera antenę od routera antena 8dB?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: plecho1 »

Podłączyć można ale nie będzie to właściwie działało :)
Chyba chodzi Ci o WIFI a to zupełnie inne częstotliwości.

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

Antena jest do WIFI :)
Jakie problemy mogą wystąpić?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

bujaczek pisze:Jakie problemy mogą wystąpić?
Brak sygnału.

bujaczek

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: bujaczek »

To już wiem wszystko.
Dzięki

olsen

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: olsen »

Michaelbond pisze:Gutek

to prawda,choć musze przyznać, że nie często mnie to spotyka. Ale skoro w pośredni sposób zarekomendowałem tego sprzedawcę, a jego wzięła zachłanność, to niech mu ten tuner T-105 zalega magazyny. Ten sam numer zrobił sprzedawca i główny dystrybutor DVB-T PROM 70 ze 129 w trakcie trwania aukcji zmienił na 138 zł, a jak za darmo dokładają euro to tuner kosztuje 149 zł. Za darmo hłe, hłe :lol: Jak widzę to sprzedaż na aukcji leży i kwiczy, ale to nie nasz problem.
129 to cena bez dostawy a 138 to była cena z dostawą.
Polecam na przyszłość uważniejsze czytanie aukcji na Allegro.

grzegorz_kozacki
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 10:00
Odbiornik: TV Toshiba SL833,
Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: UHF: DPM 15 elem.
VHF: DPM 6 elem.
Zwrotnica: Televes 404010
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (UHF), Góra Św. Anny (VHF)

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: grzegorz_kozacki »

Witam.

Posiadam od kilku dni T-105 z fabrycznie wgranym najnowszym softem ...111011.1.
Zauważam drobne rozjazdy A/V zwłaszcza po wyjściu z trybu nagrywania. Synchronizacja po chwili powraca samoistnie lub po zmianie kanału. Podobnie jak Wiwa HD-90 (drugie urządzenie jakie posiadam) nagrywany materiał zapisuje się tylko w jednym formacie obrazu. Jeśli zacznie nagrywać 16:9, to tak już pozostanie niezależnie od zmiany formatu przez nadawcę choćby w trakcie reklam na kanałach TVP, które są w 4:3. To jest pół biedy, bo rozciągnięcie jest akceptowalne i wielu użytkowników szerokich ekranów chce mieć zagospodarowany cały ekran. Gorzej jednak jeśli na początku nagrywania złapie jakąś reklamę w 4:3 to już tak pozostanie, nagrywany materiał 16:9 będzie rozciagnięty w pionie i ściśnięty do 4:3. Nie sprawdzałem tego na czeskich kanałach MPEG-2, ale jeśli dobrze pamiętam będąc kiedyś użytkownikiem T-102 to nagrywany materiał dobrze był odtwarzany w samym t-102 jak i w komputerze. Zachowywał właściwe proporcje obrazu mimo zmian formatu.
Wygląda na to, że procesory MSTAR nie do końca sobie radzą ze zmianą proporcji obrazu z 4:3 na 16:9 i odwrotnie w MPEG-4. W MPEG-2 (Czechy) nie ma zupełnie problemu chwilowego czarnego ekranu przy zmianie formatu, choć i tak T-105 radzi sobie z naszymi kanałami o niebo lepiej.
Podobnie jak w T-102 po użyciu przycisku REC nie znalazłem też opcji wyłączenia nagrywania po określonym czasie lub o określonej porze. A to bardzo przydałoby się. Muszę śledzić nagrywany program lub zostawić urządzenie bez nadzoru, aż nie zapełni dysku / pendrive'a. To już najstarsze magnetowidy miały taką zaletę. Można też użyć EPG i dodać do listy z drobnymi modyfikacjami, ale to zajmuje czas i interesujący nas fragment programu już nam trochę ucieknie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

T-102 jako jeden z nielicznych aktualizował proporcje podczas oglądania nagrań PVR.
Niestety w T-105 tuner ustawia na sztywno takie proporcje przy jakich nagrywanie się rozpoczęło.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Do Maximum niestety producent nie raczy wydać aktualizacji oprogramowania. Miejmy nadzieje, że jednak coś się pojawi w przyszłości bo szkoda byłoby całkiem ciekawego tunera.

Kolega Atom znalazł za to softy z portugalskich klonów tego tunera. Softy co prawda są dość mocno przystosowane pod portugalskie DVB-T. Niemniej jednak wyglądają całkiem ciekawie i da się je używać w T-105.

Link: http://www.tdtsathd.com/tdtportugal-hd5-hd6/

Są tam dwa softy TDT Portugal HD5 Firmware 20120309_2111 oraz TDT Portugal HD6 Firmware 20120220_3002.
Zwłaszcza ciekawie prezentuje się drugi soft (20120220_3002). Został w nim zmieniony mocno wygląd OSD, okno EPG oraz czcionka.
Parę screenów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak ktoś chce niech testuje. Oczywiście na własną odpowiedzialność.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: TomPL »

To te portugalskie softy zawierają polski język?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: Cypisek_XL »

!!! A screeny jaki pokazują język menu? !!!

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: TomPL »

No właśnie chciałem się upewnić, czy to nie pomyłka, bo nic nie wskazuje na to, że to portugalskie 8-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Tak jest język polski.

Soft jest przystosowany pod portugalskie DVB-T - na ekranie powitalnym mamy zamiast wyboru kraju tylko wybór regionu portugalii, dodatkowo w menu były jeszcze jakieś ustawienia dla Portugalii. Mimo to soft można używać u nas, odbiera poprawnie kanały i jest język polski.

kolec64

Re: MAXIMUM T-105 FTA PVR

Post autor: kolec64 »

Zapodałem i testuje ostro, na razie spoko :)
edit. TVP Historia mux Katowice k51 na dolnej belce ikona głosnika i czarny ekran ?
Na obydwu softach to samo,niech ktos sprawdzi, czy ma tak samo.Po powrocie do 105 FTA. TVP Historia smiga
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2012, o 18:50 przez kolec64, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany