OPTICUM HD T80plus

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Jak ja kupowałem parę miesięcy temu dekoder, to już pasek postępu był...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Krosnoludek »

To piszecie, że Opticum na proc. ALI posiada pasek postępu :o
W takim razie jest to pierwszy tuner na ALI który posiada taki pasek postępu, no wcześniej był jeszcze Ferguson T-50 ale już nie jest produkowany.

Można prosić o zdjęcie paska informacyjnego z tym paskiem postępu ?

krzysiu111

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: krzysiu111 »

Zgodnie z obietnicą wrzucam kilka zdjęć. Jakość jest jaka jest bo robione telefonem komórkowym :D Co do tego paska, to jeśli chodzi o ten pasek co pokazuje ile programu minęło to ten pasek był odkąd kupiłem dekoder i było w nim oprogramowanie chyba z 2010 roku :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

No mi się podoba. Gdy tylko się nadarzy okazja, aktualizuję.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Krosnoludek »

@krzysiu111
Wielkie dzięki za zdjęcia.

Jeśli chodzi o pasek informacyjny to bardzo mi się podoba bo ma pasek postępu oraz fajnie dobraną kolorystykę. I takie pytanie, czy za każdym razem jak pojawia się pasek info(przełączanie kanału), to u góry nad nim wyskakuje "Podłączone urządzenie USB" ?

Następny plus za EPG w takiej formie jak w telewizorach, i pytanie, czy można poruszać się belką po EPG nie zmieniając kanału, a wybierając dopiero przyciskiem OK dany program?

Czy tuner nie rozsypuje prze zemnie ułożonej listy, jak dojdzie np. nowy kanał, to dołoży go na końcu, a mojej listy nie rozwali? (problem MSTARów)

Czy działa prawidłowo funkcja LCN ? http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=76633#p76633

Jak ten tuner radzi sobie z nagrywaniem? oraz z odtwarzaniem różnych formatów?

Czyli jeśli chodzi o pasek postępu na proc. ALI, to Opticum jest na razie jedynym co go posiada, bo inni go nieposiadaną np. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=64426#p64426 , http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=3109 czy też ten: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=3397

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 marca 2012, o 22:58 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Widzę, że ci się ten dekoder spodobał.:-) Szczegółowych informacji na pewno ci udzielą koledzy, ale już wcześniej mówili, że przy przeglądaniu epg kanałów one się nie przełączają. Myślę, że ten napis po jakimś krótkim czasie znika. Jutro lub w najbliższych dniach ja zaktualizuję.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Krosnoludek »

Dotychczas moim faworytem bała Wiwa 90, a teraz doszedł do tego Opticum. Ciekawie czy w tym nowym Opticumie http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... prod_id=28 będzie takie samo oprogramowanie.

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ravmen »

napis "Podłączone urządzenie USB" wyskakuje tylko podczas fizycznego włożenia pamięci USB i znika po paru sekundach. Wiecej razy sie nie pojawia chyba ze wylaczymy i wlaczymy dekoder to znowu sie pojawi na sekunde. z nagrywaniem radzi sobie bardzo dobrze, PVR dziala bezproblemow, odtwarza filmy avi , muzyke mp3 i zdjecia jpg - tyle sprawdzilem.

krzysiu111

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: krzysiu111 »

Jeśli chodzi o pasek informacyjny to bardzo mi się podoba bo ma pasek postępu oraz fajnie dobraną kolorystykę. I takie pytanie, czy za każdym razem jak pojawia się pasek info(przełączanie kanału), to u góry nad nim wyskakuje "Podłączone urządzenie USB" ?
Nie. Tak jak mówi mój poprzednik :) ta informacja pojawia się tylko jak podłączysz coś do portu USB np pendrive. Na zdjęciu wziął się z tego ze miałem podłączony akurat pendrive i włączyłem dekoder :D
Następny plus za EPG w takiej formie jak w telewizorach, i pytanie, czy można poruszać się belką po EPG nie zmieniając kanału, a wybierając dopiero przyciskiem OK dany program?
W poprzednich wersjach oprogramowania po najechaniu kursorem na dany kanał zmieniało go, ale teraz to poprawili i można swobodnie latać po menu, a opis uzyskujesz klawiszem INFO. Można też przejść do danego kanału klawiszem OK
Czy tuner nie rozsypuje prze zemnie ułożonej listy, jak dojdzie np. nowy kanał, to dołoży go na końcu, a mojej listy nie rozwali? (problem MSTARów)
No tutaj niestety nie miałem okazji sprawdzić bo mam tylko MUX2
Czy działa prawidłowo funkcja LCN ? http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=76633#p76633
Tak funkcja ta działa bez problemu
Jak ten tuner radzi sobie z nagrywaniem? oraz z odtwarzaniem różnych formatów?
Z tego co u mnie widze to na pendrive mi nie chce nagrywać(wyjątkiem jest bodajże TV Puls), ale to raczej wina pendrive a nie dekodera. Odtwarza pliki TS a ostatnio widze że AVI też. Otwiera też zdjęcia w JPG i chyba muzyke
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 08:32 przez krzysiu111, łącznie zmieniany 1 raz.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Już zaktulizowałem. Plus to to, że podczas wchodzenia do menu program się nie wyłącza. Minus teraz jest taki, że jak się wychodzi z menu, to wyłącza się program na chwilę i za chwilę jest już program.
A wyszukiwanie ręczne to porażka. Tam tak muli, że na reakcję dekodera trzeba czekać z sześć siedem sekund.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

No i wróciłem do starego oprogramowania. Dekoder stoi w pokoju rodziców, a mamie nowe oprogramowanie nie pasowało i musiałem wrócić na stare.

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ibartolo »

Zainstalowałem nowe oprogramowanie prawidłowo działa zmiana formatu obrazu działa 4:3LB grafika ekranowa nawet fajna podoba się . Nie wiem jak u was ale coś mi się wiesza pasek postępu raz działa dobrze a raz pisze brak danych i tak zmianę na wszystkich kanałach na epg również brak informacji o programach pojawiają się puste pola w tabelce a po resecie dekodera czasem działa dobrze może spróbuje jeszcze zresetować dekoder a pózniej na nowo wgrać nowy soft może coś pomoże ale jak dla mnie najważniejsze jest to że jest 4:3LB

krzysiu111

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: krzysiu111 »

Zauważyłem że u mnie jak mam włączony dekoder i wtedy szybko zmieniam kanały w TV(nie w dekoderze) to powoduje to spadek jakości sygnału. U Was też tak jest. TV podłączony do STB poprzez eurozłącze

Drugi problem w tym sofcie to nie działające przyciski od zmiany programów w góre i w dół oraz przycisk FAV

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Dziwne... U mnie te przyciski akurat działały. Tylko mnie denerwowało zacinanie się menu....

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

ibartolo pisze: Zainstalowałem nowe oprogramowanie prawidłowo działa zmiana formatu obrazu działa 4:3LB grafika ekranowa nawet fajna podoba się . Nie wiem jak u was ale coś mi się wiesza pasek postępu raz działa dobrze a raz pisze brak danych i tak zmianę na wszystkich kanałach na epg również brak informacji o programach pojawiają się puste pola w tabelce a po resecie dekodera czasem działa dobrze może spróbuje jeszcze zresetować dekoder a pózniej na nowo wgrać nowy soft może coś pomoże ale jak dla mnie najważniejsze jest to że jest 4:3LB
alabama1 pisze:A wyszukiwanie ręczne to porażka. Tam tak muli, że na reakcję dekodera trzeba czekać z sześć siedem sekund.
Post
Te problemy zostały zgłoszone i odpisano mi, że w najnowszym SW poprawią

marian.koniuszko

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: marian.koniuszko »

Witam.
Czy coś wiadomo o odtwarzaniu jakiegokolwiek formatu napisów do filmów?
Filmy mkv, xvid, dvix są odtwarzane, ale może jest wymagany konkretny format napisów?

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zesepo »

Ja na napisy raczej bym nie liczył...
Bo i jak wybrać tam plik z napisami?

krzysiu111

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: krzysiu111 »

Napisy najlepiej jest wtopić w plik AVI i wtedy się nie trzeba bawić z tym czy STB je obsługuje czy nie

marian.koniuszko

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: marian.koniuszko »

zesepo pisze:Ja na napisy raczej bym nie liczył...
Bo i jak wybrać tam plik z napisami?
Może zmienią coś w kolejnym sofcie.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2012, o 13:38 przez marian.koniuszko, łącznie zmieniany 1 raz.

marian.koniuszko

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: marian.koniuszko »

krzysiu111 pisze:Napisy najlepiej jest wtopić w plik AVI i wtedy się nie trzeba bawić z tym czy STB je obsługuje czy nie
Dzięki za poradę. Tak myślałem, ale jest to jednak troszkę upierdliwa metoda, bo z każdym filmem to robić, który chce się obejrzeć na dekoderze, to mija się z celem. Łatwiej obejrzeć na kompie lub jakimś odtwarzaczu, który nie ma z tym problemów. W końcu, to dekoder dvb-t, a player plików audio-video przy okazji. Ciekawy jestem, czy to są ograniczenia procesora ALI 3601E, czy tylko softu?

Zablokowany