OPTICUM HD T80plus

lukasz_xd

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: lukasz_xd »

Zrobiłem update i co mi się wysypało:
:arrow: zacinanie obrazu (gubienie klatek obrazu?) - rozwiązanie: ustawić rozdzielczość na 720p ;)
:arrow: szare pasy player'a - też tak macie? wie ktoś jak to zmienić na czarny kolorek?

Soft wymiata ;) update zrobiony tylko dla wersji + nie wgrywa się na wersji Eco.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

U mnie nie zacinia sią obraz.
U mnie też szary pasek , nie da się zmienić.

Na wersję Opticum HD T80eco można pobrać tu: http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=872

Jeśli będziesz ją wgrasz to napisz jaka jest w niej różnica od Opticum HD T80plus

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ravmen »

Pojawiło się nowe oprogramowanie na stronie producenta.

Zmiany:

2012-04-13 Cameleon 1.0.3

- zmiany w przewodniku instalacji (dodano okno wyboru aspektu ekranu)

- modyfikacje algorytmu zbierania danych EPG

Po zainstalowaniu nie widać żadnej różnicy w stosunku do poprzedniego oprócz tego okna wyboru ekranu przy instalacji.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

No to posłuchali moich sugesti z EPG.
----
poczekam na MUX-1 i wymienię software, bo problemów z EPG w SW z marca nie mam przy 8 kanałach, a przy 16 jest.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zesepo »

W Opticum hdft24plus też poprawiono (opr. identyczne)
Też źle działa ręczne wyszukiwanie
No i poprawiono EPG, wszystko ładuje się błyskawicznie i nie ma "dziur".

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

W nowej wersji zmieniono:
- EPG nie ma dziur, ale jest EPG na 4 dni :(
- w dziale "Instalacja" są poddziały: Wyszukiwanie automatyczne, wyszukiwanie ręczne oraz Sortowanie wg nadajnika.
- "ustawienie anteny" znikło :), a jego elementy (zasilanie anteny) przeniesiono do wyszukiwania ręcznego. Wyszukiwanie ręczne się zacina o parę sekund.:(
- "Ulubiony program działa" :)można tylko jeden program ustawić :(
- podczas oglądania nagranego filmu nie można regulować głośności :(
Software można pobrać z http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=882
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2012, o 17:48 przez Kamilx, łącznie zmieniany 1 raz.

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ravmen »

Znalazłem jeden błąd w tym nowym sofcie. Podczas odtwarzania nagranych programów nie można regulować głośności. Przyciski od głośności powodują tylko przesunięcie nagrania do przodu lub wstecz.

OPA009

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: OPA009 »

Nie wiem jak u Was ale u mnie po wgraniu nowego softu EPG się zwiesza i co jakiś czas pokazuje nieprawidłowy program tv... :?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

u mnie OK.

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ibartolo »

Wgrałem ten ostatni soft z epg jest lepiej ale też czasem się wiesz może to wina sygnału może jest za mocny albo za słaby nie wiem zobacze na innej antenie. Nie wiem jak u Was ale dekoder nie wyszukuje kanałów przy instalacji ręcznej i automatycznej k60-69 musiałem wpisać ręcznie częstotliwość 802MHz dla kanału 62 gdzie odbieram mux1 z wisły Co do nagrywania na pendraiva 8GB to udało się nagrać film 2 godziny myślę że wejdzie więcej Jak na razie zostaję przy tym sofcie :)

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

Zainstalowałem najnowszy soft, oznaczony jako "Software_Opticum_HD_T80plus_Cameleon_1.0.3_2012-04-13" i mam kilka uwag, bo nie wszystko działa tak, jak powinno… Nie wiem, czy zagląda tu ktoś z firmy Opticum, jeśli tak, to może część uwag zostanie uwzględniona przy opracowywaniu nowej wersji softu?
(w wersji "Software_Opticum_HD_T80plus_Cameleon_2012-03-09" jest to samo, oprócz pkt. 5 i 13).

Być może część opcji gdzieś jest, tylko ich nie znalazłem, więc będę wdzięczny za wskazówki :)

1) Nie można wyszukać kanałów z multipleksu o tym samym numerze z 2 różnych nadajników
2) Po przeszukaniu jakiejś częstotliwości rozsypuje się lista kanałów
3) Podczas wyszukiwania ręcznego tuner się zawiesza (poprawione w wersji 2012-05-14)
4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone (poprawione w wersji 2012-05-14)
5) Brak regulacji głośności podczas odtwarzania nagrań z USB (poprawione w wersji 2012-05-14)
6) Brak ustawień formatu obrazu podczas odtwarzania nagrań z USB
7) „Ustawienia timera” powinny chyba być w „Ustawieniach nagrywania”, a nie „Ustawieniach systemowych”, bo tam ciężko je znaleźć
8) Nie można przewijać nagrania w trakcie nagrywania na kanałach w MPEG-2, bo tuner się zawiesza (w MPEG-4 - działa)
9) Nie można nagrywać równocześnie 2 kanałów z tej samej częstotliwości, ani odtwarzać nagrań w trakcie nagrywania
10) Obcięte nazwy plików przy nagraniach z pendriva
11) Opcja „Edycja programów > Usuń wszystko” nie kasuje listy kanałów, a przywraca ustawienia fabryczne (po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera po użyciu tej opcji trzeba od nowa ustawiać wszystkie parametry: kolor, język, czas letni itd).
12) Brak daty przy przeglądaniu EPG (częściowo poprawione w wersji 2012-05-14 - data jest w EPG w układzie pionowym, w poziomym nadal brak)
13) Błędnie podpisane przyciski w EPG (poprawione w wersji 2012-05-14)
14) Brak polskich liter w EPG na kanałach z Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu
15) Na niektórych kanałach EPG w ogóle się nie wyświetla mimo, że jest nadawane
16) Zbyt cichy dźwięk
17) Niepraktyczna regulacja głośności
18) Brak ustawień obrazu w tunerze (jasność, kontrast, nasycenie)
19) Tuner w ogóle nie pokazuje słabego sygnału (kiepskie głowice?)
20) Przy przełączaniu ścieżek dźwiękowych przy odtwarzaniu plików z pendriva (nie z PVR) numery ścieżek dźwiękowych nie zmieniają się, a kolejne nakładają się na poprzednie, przez co zamiast numeru robi się biały kwadrat.
21) Brak wyłącznika (?)
22) Zbędna opcja "aktualizacja przez RS232" - tuner nie posiada takiego złącza.
23) W "ustawieniach anteny" przy kanałach, na których jest odbierany sygnał, jest "piszczyk". Dlaczego nie ma go przy wyszukiwaniu ręcznym? (dodane w wersji 2012-04-13)


1) Nie można wyszukać kanałów z tego samego multipleksu nadawanego na kilku kanałach (z różnych nadajników). Przykładowo odbieram MUX-1 z Mikstata i Wręczycy. Mam na liście wyszukany MUX-1 z Mikstata, a więc jest TVP Info Poznań. Chcę jednak oglądać również TVP Info Katowice z Wręczycy, ale się nie da, bo po przeszukaniu częstotliwości, na której nadaje (k. 35) kanały niby się wyszukują, ale nic się nie zapisuje na liście. Ręczne skasowanie kanałów z MUX-1 z Mistata nic nie daje, bo te z Wręczycy i tak się nie zapisują, a ponownie nie da się już wyszukać tych z Mikstata, bo… też się nie zapisują. Trzeba więc wykasować listę i dopiero wtedy przeszukać kanał 35 – co prawda pojawi się wtedy TVP Info Katowice, ale już nie ma Poznania. I tak w kółko. Podobnie jest ze wszystkimi pozostałymi multipleksami. Fatalny błąd!

2) Po przeszukaniu jakiejś częstotliwości (nawet jeśli nic się nie zapisało na liście), poukładana wcześniej lista całkowicie się rozsypuje – kanały wracają do takiej kolejności, w jakiej się wyszukały (przy wyłączonym sortowaniu wg nadajnika) i trzeba je układać od nowa…

3) Bardzo wolne przełączanie częstotliwości przy ręcznym wyszukiwaniu kanałów, najczęściej tuner się zawiesza już przy próbie przełączenia na 2-3 częstotliwość

4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone. Przy następnym otwarciu odtwarza się od tego właśnie miejsca. Nie wiem, może komuś taka opcja się przydaje, ale mnie mi nie… Powinien działać przycisk EXIT (lub jakiś inny) umożliwiający powrót do listy nagrań bez zapisywania, do którego miejsca plik został odtworzony.

6) Brak ustawień formatu obrazu podczas odtwarzania nagrań z USB – trzeba wyjść zupełnie z odtwarzania do trybu TV i dopiero wtedy wejść do menu i zmienić format. Wg mnie taka funkcja powinna być pod przyciskiem MODE, gdzie w tej chwili są ustawienia rozdzielczości obrazu (576i, 576p itd.) – to chyba nie jest za bardzo potrzebne, bo rozdzielczość ustawia się tylko raz w zależności od posiadanego telewizora i później już tego się nie zmienia. Tak mi się wydaje.

10) Obcięte nazwy plików przy nagraniach z pendriva – widać tylko kilka pierwszych liter i kilka ostatnich, a środka nie. Powinno się jakoś przewijać, jeśli nie mieści się cała nazwa. Bo np. mam kilka nagrań z innego tunera, z tego samego kanału i z tego samego dnia, więc nie da się odgadnąć, który jest który, jeśli we wszystkich widać tylko np. „[TS]2012....NDR HD”

12) Brak daty w EPG, przez co jego przeglądanie jest bardzo niepraktyczne. Po północy jest pierwsza następnego dnia, ale nie ma zaznaczonej daty, więc przy 3-4 dniu ciężko się połapać jakiego dnia dotyczy program. W ogóle takie poziome EPG jest dla mnie zupełnie nieczytelne, o wiele łatwiej czyta się w układzie pionowym (dodane w wersji 2012-05-14) - jeszcze brakuje opcji wyboru dnia, nadal wszystko "idzie" ciurkiem, choć pojawiła się data. To plus :)

13) Błędnie opisane przyciski w EPG – INFO wyświetla opis programu, a OK. przełącza na dany kanał

14) Brak polskich liter w EPG na kanałach z Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu (odbieram DVB-T również z kablówki i są transmitowane kanały satelitarne obok naziemnych). Rozumiem, że tuner ma służyć do odbioru kanałów naziemnych, ale nigdzie w specyfikacji nie jest napisane, że nie można go używać pod kablówką.

15) Na niektórych kanałach EPG w ogóle się nie wyświetla mimo, że jest nadawane (mam też kartę TV w komputerze i tam się wyświetla prawidłowo (chociaż też bez polskich liter)). Przykład – Polsat 2 i Polsat Cafe. Na komputerze EPG jest na obu, tuner wyświetla tylko na Polsat Cafe. Chociaż oba kanały i na satelicie, i w kablówce są nadawane na tej samej częstotliwości. Zupełnie nie wiem, co może być przyczyną.

16) Zbyt cichy dźwięk – wg mnie jest dużo cichszy, niż na kanałach analogowych, nawet przy maksymalnej głośności, więc przy przełączaniu telewizora na kanały analogowe, trzeba od razu go ostro przyciszać.

17) Dodatkowo regulacja głośności jest bardzo niepraktyczna – zbyt dużo „kresek” przez co ściszanie i pogłaśnianie trwa całe wieki…

19) Tuner w ogóle nie pokazuje słabego sygnału, paski uaktywniają się dopiero, gdy sygnał jest bardzo mocny. Domyślam się, że to wina kiepskich głowic, a nie softu. Ale bardzo to utrudnia ustawianie anteny, bo nawet gołym okiem po jasności śniegu widzę na telewizorze, że łapie się sygnał cyfrowy, a tuner cały czas pokazuje 0… Dopiero jak już jest bardzo precyzyjnie ustawiona antena, to coś się pokazuje. Póki co można w miarę precyzyjnie ustawić antenę na podstawie kanałów analogowych z tego samego nadajnika, ale po ich wyłączeniu, nie wiem już w jaki sposób będzie można to zrobić. Chyba trzeba będzie dzwonić Kosmika TV po pomoc ;)

21) I jeszcze jedno – tuner nie posiada żadnego wyłącznika… Co prawa z przodu jest jakiś guziczek, ale on nie wyłącza, jedynie przełącza na czuwanie… Więc za każdym razem trzeba wyciągać wtyczkę z kontaktu, a to niezbyt praktyczne… Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło, ale to chyba dzisiaj standard :(
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 21:06 przez zazdrosny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Krosnoludek »

zazdrosny pisze:Nie wiem, czy zagląda tu ktoś z firmy Opticum, jeśli tak, to może część uwag zostanie uwzględniona przy opracowywaniu nowej wersji softu?
Wyślij to do GLOBO poprzez formularz kontaktowy: http://www.globo.com.pl/?y=6
Oprogramowanie zdaje się że piszą w Polsce, więc jest szansa na poprawki.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

zazdrosny pisze:Zainstalowałem najnowszy soft i mam kilka uwag, bo nie wszystko działa tak, jak powinno… Nie wiem, czy zagląda tu ktoś z firmy Opticum, jeśli tak, to może część uwag zostanie uwzględniona przy opracowywaniu nowej wersji softu?

Być może część opcji gdzieś jest, tylko ich nie znalazłem, więc będę wdzięczny za wskazówki :)

1) Nie można wyszukać kanałów z multipleksu o tym samym numerze z 2 różnych nadajników
2) Po przeszukaniu jakiejś częstotliwości rozsypuje się lista kanałów
3) Podczas wyszukiwania ręcznego tuner się zawiesza
4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone
5) Brak regulacji głośności podczas odtwarzania nagrań z USB
6) Brak ustawień formatu obrazu podczas odtwarzania nagrań z USB
7) „Ustawienia timera” powinny chyba być w „Ustawieniach nagrywania”, a nie „Ustawieniach systemowych”, bo tam ciężko je znaleźć
8) Nie można przewijać nagrania w trakcie nagrywania, bo tuner się zawiesza
9) Nie można nagrywać równocześnie 2 kanałów z tej samej częstotliwości, ani odtwarzać nagrań w trakcie nagrywania
10) Obcięte nazwy plików przy nagraniach z pendriva
11) Opcja „Edycja programów > Usuń wszystko” nie kasuje listy kanałów, a przywraca ustawienia fabryczne
12) Brak daty przy przeglądaniu EPG
13) Błędnie podpisane przyciski w EPG
14) Brak polskich liter w EPG na kanałach z Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu
15) Na niektórych kanałach EPG w ogóle się nie wyświetla mimo, że jest nadawane
16) Zbyt cichy dźwięk
17) Niepraktyczna regulacja głośności
18) Brak ustawień obrazu w tunerze (jasność, kontrast, nasycenie)
19) Tuner w ogóle nie pokazuje słabego sygnału (kiepskie głowice?)
20) Przy przełączaniu ścieżek dźwiękowcy przy odtwarzaniu plików z pendriva (nie z PVR) numery ścieżek dźwiękowych nie zmieniają się, a kolejne nakładają się na poprzednie, przez co zamiast numeru robi się biały kwadrat.
21) Brak wyłącznika (?)


1) Nie można wyszukać kanałów z tego samego multipleksu nadawanego na kilku kanałach (z różnych nadajników). Przykładowo odbieram MUX-1 z Mikstata i Wręczycy. Mam na liście wyszukany MUX-1 z Mikstata, a więc jest TVP Info Poznań. Chcę jednak oglądać również TVP Info Katowice z Wręczycy, ale się nie da, bo po przeszukaniu częstotliwości, na której nadaje (k. 35) kanały niby się wyszukują, ale nic się nie zapisuje na liście. Ręczne kanałów z MUX-1 z Mistata nic nie daje, bo te z Wręczycy i tak się nie zapisują, a ponownie nie da się już wyszukać tych z Mikstata, bo… też się nie zapisują. Trzeba więc wykasować listę i dopiero wtedy przeszukać kanał 35 – co prawda pojawi się wtedy TVP Info Katowice, ale już nie ma Poznania. I tak w kółko. Podobnie jest ze wszystkimi pozostałymi multipleksami. Fatalny błąd!

2) Po przeszukaniu jakiejś częstotliwości (nawet jeśli nic się nie zapisało na liście), lista całkowicie się rozsypuje – kanały wracają do takiej kolejności, w jakiej się wyszukały (przy wyłączonym sortowaniu wg nadajnika) i trzeba je układać od nowa…

3) Bardzo wolne przełączanie częstotliwości przy ręcznym wyszukiwaniu kanałów, najczęściej tuner się zawiesza już przy próbie przełączenia na 2-3 częstotliwość

4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone. Przy następnym otwarciu odtwarza się od tego właśnie miejsca. Nie wiem, może komuś taka opcja się przydaje, ale mnie mi nie… Powinien działać przycisk EXIT (lub jakiś inny) umożliwiający powrót do listy nagrań bez zapisywania, do którego miejsca plik został odtworzony.

6) Brak ustawień formatu obrazu podczas odtwarzania nagrań z USB – trzeba wyjść zupełnie z odtwarzania do trybu TV i dopiero wtedy wejść do menu i zmienić format. Wg mnie taka funkcja powinna być pod przyciskiem MODE, gdzie w tej chwili są ustawienia formatu obrazu (576i, 576p itd.) – to chyba nie jest za bardzo potrzebne, bo rozdzielczość ustawia się tylko raz w zależności od posiadanego telewizora i później już tego się nie zmienia. Tak mi się wydaje.

10) Obcięte nazwy plików przy nagraniach z pendriva – widać tylko kilka pierwszych liter i kilka ostatnich, a środka nie. Powinno się jakoś przewijać, jeśli nie mieści się cała nazwa. Bo np. mam kilka nagrań z innego tunera, z tego samego kanału i z tego samego dnia, więc nie da się odgadnąć, który jest który, jeśli we wszystkich widać tylko np. „[TS]2012....NDR HD”

12) Brak daty w EPG, przez co jego przeglądanie jest bardzo niepraktyczne. Po północy jest pierwsza następnego dnia, ale nie ma zaznaczonej daty, więc przy 3-4 dniu ciężko się połapać jakiego dnia dotyczy program. W ogóle takie poziome EPG jest dla mnie zupełnie nieczytelne, o wiele łatwiej czyta się w układzie pionowym

13) Błędnie opisane przyciski w EPG – INFO wyświetla opis programu, a OK. przełącza na dany kanał

14) Brak polskich liter w EPG na kanałach z Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu (odbieram DVB-T również z kablówki i są transmitowane kanały satelitarne obok naziemnych). Rozumiem, że tuner ma służyć do odbioru kanałów naziemnych, ale nigdzie w specyfikacji nie jest napisane, że nie można go używać pod kablówką. Za to na opakowaniu jest wyraźnie zaznaczone, że obsługuje polskie znaki w EPG (i nie ma żadnego zastrzeżenia, że tylko w takim systemie, a w innych nie).

15) Na niektórych kanałach EPG w ogóle się nie wyświetla mimo, że jest nadawane (mam też kartę TV w komputerze i tam się wyświetla prawidłowo (chociaż też bez polskich liter)). Przykład – Polsat 2 i Polsat Cafe. Na komputerze EPG jest na obu, tuner wyświetla tylko na Polsat Cafe. Chociaż oba kanały i na satelicie, i w kablówce są nadawane na tej samej częstotliwości. Zupełnie nie wiem, co może być przyczyną.


16) Zbyt cichy dźwięk – wg mnie jest dużo cichszy, niż na kanałach analogowych, nawet przy maksymalnej głośności, więc przy przełączaniu telewizora na kanały analogowe, trzeba od razu go ostro przyciszać.

17) Dodatkowo regulacja głośności jest bardzo niepraktyczna – zbyt dużo „kresek” przez co ściszanie i pogłaśnianie trwa całe wieki…

19) Tuner w ogóle nie pokazuje słabego sygnału, paski uaktywniają się dopiero, gdy sygnał jest bardzo mocny. Domyślam się, że to wina kiepskich głowic, a nie softu. Ale bardzo to utrudnia ustawianie anteny, bo nawet gołym okiem po jasności śniegu widzę na telewizorze, że łapie się sygnał cyfrowy, a tuner cały czas pokazuje 0… Dopiero jak już jest bardzo precyzyjnie ustawiona antena, to coś się pokazuje. Póki co można w miarę precyzyjnie ustawić antenę na podstawie kanałów analogowych z tego samego nadajnika, ale po ich wyłączeniu, nie wiem już w jaki sposób będzie można to zrobić. Chyba trzeba będzie dzwonić Kosmika TV po pomoc ;)

21) I jeszcze jedno – tuner nie posiada żadnego wyłącznika… Co prawa z przodu jest jakiś guziczek, ale on nie wyłącza, jedynie przełącza na czuwanie… Więc za każdym razem trzeba wyciągać wtyczkę z kontaktu, a to niezbyt praktyczne… Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło, ale to chyba dzisiaj standard :(
Odpowiadam na parę twoich problemów:
2. U mnie się to nie dzieje.
3. U mnie jest opóźniona reakcja.
8. U mnie tego nie ma.
11. U mnie to się nie zdarza.

A po za tym jakie masz wgrane oprogramowanie z marca, czy z kwietnia??

Ja napiszę do globo w sprawach, że nie można ustawić kolorów obrazu. Mi ciągle czerwony razi w telewizorze, ale jak ustawię w telewizorze inne ustawienia koloru to jest tak samo prawie.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

Otrzymałem e-mail od Globo:

"Witamy,

1) Nie można wyszukać kanałów z multipleksu o tym samym numerze z 2 różnych nadajników ***
Tutaj prosimy o przykład, żeby lepiej rozumieć problem
2) Podczas wyszukiwania ręcznego tuner spowalnia
Kwestia usprawnienia obsługi głowicy jest przez nas badana
3) Szary pas podczas oglądania z pendrive przeszkadza, lepiej, aby był czarny.
Już zrobione, będzie od następnej wersji dostępnej na stronie
4) Nie można oglądać kanału z jednego multipleksa jak jest nagrywanie na drugim multipleksem.
Technologicznie niewykonalne przy jednej głowicy DVB
5) EPG ma tylko 4 dni. Według mnie powinniście zrobić 7 dni, lub zrobić wyświetlanie tylko EPG na danym multipleksie.
Zrobimy prawdopodobnie opcję wyboru: EPG ładowane dla jednego muxa lub dla wszystkich
6) Nazwa programu jest skracana np. TVP INFO Białystok wyświetla TVP INFO Bialysto
Limit znaków w bazie danych, postaramy się zmienić
7) Źle się zmienia głośność, gdy trzeba dużo razy naciskać przycisk by było głośno.
Możliwe jest zmniejszenie interwałów między poszczególnymi iteracjami zgłośnienia / ściszenia, co powinno usprawnić proces
8) Brak ustawień obrazu w tunerze (jasność, kontrast, nasycenie)
Zbadamy możliwość dodania
9) Tuner w ogóle nie pokazuje słabego sygnału poniżej mocy sygnału 60% i jakości 32%.
Kwestia usprawnienia obsługi głowicy jest przez nas badana""

Czyli się szykuje wkrótce nowe oprogramowanie!!

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Jak będzie nowe oprogramowanie, to koniecznie pobierz i powiedz, czy wszystko ok. Jeżeli wszystko będzie absolutnie ok, to raczej zainstaluję.

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

zazdrosny pisze:8) Nie można przewijać nagrania w trakcie nagrywania, bo tuner się zawiesza
Z tego, co zauważyłem, problem jest tylko na kanałach w MPEG-2. Na MPEG-4 można przewijać.
Kamilx pisze: 3) Szary pas podczas oglądania z pendrive przeszkadza, lepiej, aby był czarny.
Już zrobione, będzie od następnej wersji dostępnej na stronie
To akurat szkoda, bo szary kolor wyglądał dużo lepiej. Niby obraz cały czas był zmniejszony do 16:9, ale sprawiało to złudzenie, jakby był na całym ekranie.
Kamilx pisze: 4) Nie można oglądać kanału z jednego multipleksa jak jest nagrywanie na drugim multipleksem.
Technologicznie niewykonalne przy jednej głowicy DVB
Wiadomo, że nie będzie działać, bo tuner ma tylko jedną głowicę, więc można odbierać tylko kanały z jednej częstotliwości. Mi chodziło o nagrywanie 2 kanałów z 1 częstotliwości. W Fergusonie Arivii 100 (satelita) została dodana taka opcja przy jednej z aktualizacji softu. Choć też nie do końca dobrze to działa, ale taka opcja jest.
Kamilx pisze:A po za tym jakie masz wgrane oprogramowanie z marca, czy z kwietnia??
Napisałem "najnowszy", czyli z kwietnia. Widzę jednak, że teraz już nie ma tego softu na stronie, wgrałem więc ten marcowy i prawie wszystkie błędy są takie same. Jedynie punkt 5 i 13 jest dobrze (13-> w EPG przyciski w ogóle nie są podpisane, więc można uznać, że jest okay). Co do zawieszania w ręcznym wyszukiwaniu, to w wersji marcowej rzeczywiście się nie zawiesza, choć kanały i tak zmieniają się bardzo wolno...

Dodałem jeszcze 2 punkty:
22) Zbędna opcja "aktualizacja przez RS232" - tuner nie posiada takiego złącza.
23) W "ustawieniach anteny" przy kanałach, na których jest odbierany sygnał, jest "piszczyk". Dlaczego nie ma go przy wyszukiwaniu ręcznym?

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zesepo »

Bo głośność jest wyłączana automatycznie. Naciśnij "mute" na pilocie.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

Mam pytanie z ciekawości: Gdybym ten tuner podłączył do laptopa to mógłbym oglądać programy TV??
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, o 16:59 przez Kamilx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli w laptopie masz analogową kartę TV z wejście AV to tak.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

Jest nowe oprogramowanie do OPTICUM HD T80plus:
pobierz:http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=904

Zmiany:
-wybór EPG: pionowe lub poziome (4 dni)
-czarny pas w 4:3 LB w odtwarzaczu.

Zablokowany