OPTICUM HD T80plus

Kingston87

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kingston87 »

Mogli by wreszcie zrobić żeby było można oglądać jeden MUX z dwóch częstotliwości a nie że ja jestem w zasięgu MUX1 z Suwałk i Giżycka i muszę wybierać czy na liście będą kanały z Suwałk czy z Giżycka, a dokładnie chodzi o kanały TVP Info/Białystok i TVP Info/Olsztyn.

Za czarne pasy i nowy widok EPG +.

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

Przy okazji poprawili 5 punktów z mojej listy :)
zazdrosny pisze:3) Podczas wyszukiwania ręcznego tuner się zawiesza
Przeleciałem częstotliwości z kablówki i się nie zawiesza :)
zazdrosny pisze:4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone
Teraz można zatrzymać.
zazdrosny pisze:5) Brak regulacji głośności podczas odtwarzania nagrań z USB
Regulacja głośności wróciła. Nadal za dużo "kresek".
zazdrosny pisze:12) Brak daty przy przeglądaniu EPG
Data pojawiła się w nowym EPG w układzie pionowym, w poziomym nadal brak. Nadal brakuje mi możliwości wyboru EPG na konkretny dzień zamiast przeglądania "ciurkiem", dzień po dniu.
zazdrosny pisze:13) Błędnie podpisane przyciski w EPG
Teraz jest poprawnie.
zazdrosny pisze:23) W "ustawieniach anteny" przy kanałach, na których jest odbierany sygnał, jest "piszczyk". Dlaczego nie ma go przy wyszukiwaniu ręcznym?
Ta opcja faktycznie działa już w wersji kwietniowej.


Pozostałe błędy bez zmian :(


Teraz jeszcze zauważyłem jedną rzecz - nie wyświetlają się napisy z plików TS nagranych w innym tunerze. Co prawda w Fergusonie Arivii 100 też jest ciekawie, bo napisy początkowo się wyświetlają, a potem przestają, ale póki co w tym pliku tam są, a tu nie ma w ogóle nawet w "świeżym" pliku :(

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

A ciekawe jest to, że w mailu odpisali mi, że w EPG pionowym będzie 7 dni, ale jakoś nie ma.
Znalazłem błąd w EPG pionowym: czasami jak włączę EPG i idę do dołu i dojdę do prawie do dołu, aby przejrzeć program to mi się cofa się do aktualnego programu. Jak wyjdę i wejdę to dobrze jest jest z EPG.

Kingston87

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kingston87 »

U mnie też pojawia się błąd w EPG pionowym na kanale TVP Info kiedy są tylko dwie audycje w EPG to po tych audycjach pojawia się programy z TTV a dokładnie powtarza się ciągle jeden program z tą samą godziną i to był dokładnie "Raz lepiej raz gorzej". Nie rozumiem czemu TVP tylko dwie audycje w przód przesyła do EPG dla kanału TVP Info/Białystok.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

Prawdopodobnie w innych województwach jest OK, ale w podlaskim (TVP INFO BIAŁYSTOK) jest coś nie tak.

Kingston87

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kingston87 »

Na naszych STB to się nawet nie nazywa TVP Info Białystok a TVP INFO Bialysto. Na stornie 8 ktoś pytał czy obsługuje napisy i wiem że jak nagrywa się program który nadaje napisy to podczas oglądania nagranego materiału można włączyć napisy czerwonym przyciskiem TXT (SUBT). Napisy nagrywa nawet jak nie są włączone. Tak samo jest z dzwiękiem. Testowane na TVN7.

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

Ale to chyba są napisy z teletekstu, a mi chodzi o napisy w DVB. Tzn. nie wiem dokładnie, jakie napisy nadają TVN i TVN7, bo bardzo rzadko oglądam te kanały (praktycznie wcale) i nigdy nie trafiłem na żaden program z napisami. Jedynie na TVP1, 2, Polonii, Historii itd widzę napisy, ale to są tylko napisy z teletekstu (choć już z rok temu TVP testowała napisy do TVP1 w DVB na Eutelsacie W3A, ale chyba do dziś ich nie udostępniła). W każdym razie w plikach nagranych w innym tunerze po wciśnięciu czerwonego przycisku nic się nie wyświetla :(

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: alabama1 »

Tvn i tvn siedem nadają napisy dvbt.

Kingston87

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kingston87 »

TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia i TTV nadaje napisy z Teletextu a TVN, TVN7 i Polsat nadaje napisy DVB-T no i jeszcze TV6 i TV Puls emituje napisy ale te napisy są wtopione w obraz. Na Polsacie rzadko można trafić że są nadawane napisy a na TVN i TVN7 bywają systematycznie. Jeszcze info iż nasz odbiornik DVB-T zapisuje też telegazetę, sprawdzałem na VLC Media Player i były wszystkie strony TXT.

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

W każdym razie błędów jest bardzo dużo... Widać softy są pisane "na sucho", bez sprawdzania, jak się sprawują w rzeczywistości i chyba zupełnie "od zera". Szkoda, bo mogliby przejrzeć, jakie rozwiązania są stosowane w innych tunerach i ciekawsze spróbować zrobić także u sibie - chociażby pionowe EPG, które dopiero teraz się pojawiło, wymyślono już dawno...

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy nasz tuner będzie kiedyś w stanie odbierać to tajemnicze "Hbb TV"? Na satkurierze pisali, że coś takiego ponoć nadaje TVP. Ale tak jakoś mętnie to napisali i w końcu nie wiem, czy to jest nadawane wraz z sygnałem TV, czy z internetu i trzeba mieć podłączenie od internetu w odbiorniku. Jeśli z internetu, to wiadomo, że nie ma szansy, bo nasz tuner nie posiada możliwości podłączenia do internetu.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zesepo »

Z internetu. Na Hbb nie licz.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zesepo »

O, patrz, jaki cwany. Ale to nie jest żaden "pic na wodę" ani funkcja wymyślona kilka lat temu (znaczy byc może, ale od niedawna coraz więcej instytucji ją wprowadza). Może firma Globo wyprodukuje sobie kiedys taki STB dla chętnych? Już teraz w przygotowaniu jest aplikacja HbbTV w TVP1 na Euro. (Nawet jest obrazek informujący i proszący o wciśnięcie czerwonego guziczka na pilocie)

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

zazdrosny pisze:
zazdrosny pisze:4) Nie można zatrzymać odtwarzania nagrań z USB bez zapamiętania miejsca, do którego zostały odtworzone
Teraz można zatrzymać.
Jednak za wcześniej wykreśliłem ten punkt, bo można zatrzymać tylko przy odtwarzaniu z USB. Z PWR nadal zapisuje miejsce, do którego zostało odtworzone i od niego odtwarza następnym razem :(

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ravmen »

Jaki największy pendrive używacie w tym dekoderze? mam aktualnie 4 GB i działa bez problemu ale zastanawiam się nad 32GB i nie wiem czy pociągnie, bo mam inny 2GB i wyskakuje błąd "przeciążenie usb" i nie wiem od czego to zależy...

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

ja mam pendrive 8 GB USB3.0

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

Mam dobrą wiadomość: :D
W tym tygodniu ma być wydana nowa wersja oprogramowania.
Zmiany:
- EPG na 7 dni i poprawa błędów w EPG pionowym
Jeszcze wkrótce (nie w tym tygodniu) będzie możliwa wyszukanie kanałów z tego samego multipleksu z dwóch nadajników oraz dekoder nie będzie sam się włączał automatycznie po podłączeniu pod prąd.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, o 17:51 przez Kamilx, łącznie zmieniany 1 raz.

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

Czyli co, zrobią, że przycisk z przodu będzie działał jako wyłącznik, a nie przełącznik na czuwanie? No, dobrze by było. Chociaż już sobie kupiłem przedłużacz z wyłącznikiem do wyłączania, ale trudno ;)

Jeszcze zauważyłem 2 błędy:
- brak teletekstu w telewizorze przy podłączeniu przez Scart
- brak formatu 4:3 - przydałby się przy programach nadawanych w 4:3 z włączonym wskaźnikiem WSS. Jest tylko format "auto", ale niestety jeśli jest włączony WSS to telewizor (obsługujący tę funkcję) i tak dodaje czarne pasy i obraz jest zmniejszony do 16:9 (spłaszczony).
Takie przypadki zdarzają się w pasmach lokalnych TVP Info - ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym, co robią, albo specjalnie źle ustawiają, żeby ludziom uprzykrzyć życie.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: Kamilx »

U mnie jest dobrze.

Jak reaguje tuner na TVP1 HD. U mnie automatycznie zastapiło TVP1, ale nazwa była ta sama. Dopiero po skanowaniu dodało nazwę kanału na TVP1 HD.

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: ravmen »

Dzisiaj podłączyłem pendrive EMTEC 32GB działa bez problemu. Po wciśnięciu nagrywania pokazuje 12,5 godziny do nagrania przy wyłączonym TIMESIFT, a z włączonym 9,5 godziny .

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: OPTICUM HD T80plus

Post autor: zazdrosny »

Kamilx pisze:U mnie jest dobrze.
Tzn. co jest dobrze? Nie ma opcji formatu 4:3, więc nie może być dobrze, chyba, że Twój telewizor nie obsługuje sygnału WSS, to po prostu nie widzisz, że jest niedobrze. Jeśli program jest nadawany w formacie 4:3, ale z włączonym sygnałem WSS, to telewizor, który obsługuje tę funkcję, zawsze doda czarne pasy, bo dla niego, to 16:9. On nie widzi przecież, że obraz jest spłaszczony.

Zablokowany