FERGUSON ARIVA T55

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

A Wikami z kolei dekoduje dźwięk DTS. Odtwarza też rmvb, ale akurat na pliku którym sprawdzałem miałem zieloną sieczkę, głos był ok. Za to wmv w ogóle, nieobsługiwany plik.
Heh przydałoby się pozbierać softy ze wszystkich tunerów i posklejać z tego jeden wszystko mający :lol:

wilczur
Posty: 17
Rejestracja: 6 października 2011, o 15:44
Odbiornik: HD-95 Memo
Instalacja antenowa: siatkowa skierowana na ostrołękę

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wilczur »

Sprzecik u mnie smiga, nalazl 14 kanalow ale nie wiem czy go zbyt meczylem lecz zaliczyl mi 3 resety w ciagu godziny, soft 1.0002, chxialem zrobic update ale nie moge nic pobrac z ich strony, moglby ktos wrzucic do niego soft na jakis serwer i udostepnic?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: bogdanzieba »

Polecam ci stronkę naszego serdecznego przyjaciela TUTAJ

Znajdź tam T55 i pobierz softa.

SH Grzegorz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: SH Grzegorz »

Żeby zaktualizować muszę rozpakować i wrzucić na pendrivea czy wrzucić spakowane?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: bogdanzieba »

Najlepiej rozpakować na pendrive i dobrze by było aby na nim nic nie było poza softem.

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

a moglibyscie mi powiedziec jakie sa roznice pomiedzy fergusonem t55 i t65 bo nie wiem ktory lepszy i czy w ogole t65 ma cos lepszego

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Wyświetlacz.

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

GUTEK a jak uważasz, wiwa hd90 jest lepsza czy FERGUSON ARIVA T55

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Uważam że jest lepsza bo ją mam. Te tunery są na tych samych podzespołach, różnią się wyglądem i kolorystyką softu. Po prostu kup ten który Tobie bardziej odpowiada. Jeszcze Maximum T-105 oraz wiele innych na tym samym chipsecie i z tymi samymi możliwościami.
HD90 ma dla mnie ten plus że ma zegarek, a tuner mam w takim miejscu że mi się on przydaje.

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

Gutek,
Wiwa jest lepsza ale z powodu zegarka, bo niestety z niczego więcej. Mało tego, tu na tym forum ludzie piszą, że Ferguson T-55 i T-65 odbiera więcej formatów. Jesli Wiwa jest lepsza z powodu zegarka, to ok!! Ale z powodu pilota to Ferguson jest zdecydowanie lepszy. Piszę bo ja go mam i nie muszę niczego udowadniać, gdyż wystarczy poczytać w instrukcjach obu urządzeń, aby to zrozumieć. A jak położysz pilota Fergusona T-55 na stoliku, to już jesteś pewien swojego wyboru. Co do menu to kwestia gustu, ale menu Fergusona jest w stylu droższych odtwarzaczy Firmy Ferguson, czyli obrotowy panel ustawień i ma orginalną kolorystykę . Co do obrazu oba tunery sa świetne. Ta sama klasa, tylko Ferguson bardziej się postarał i dopracował szczegóły, co teraz procentuje. Nie odbiera to uroku Wiwie, której wygląd jest również elegancki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Michaelbond pisze:Ale z powodu pilota to Ferguson jest zdecydowanie lepszy.
Co niby lepszego jest w pilocie fergusona?
Mam taki tuner http://sklep.delta.poznan.pl/obrazki/fe ... 3_duzy.jpg
Jak widać pilot bardzo podobny i nawet nie umywa się do tego od Wiwy.

Nie widziałeś na oczy pilota z Wiwy, więc nie wypisuj który jest lepszy.
Pilota Wiwy będe bronił bo widziałem już kilkanaście różnych i ten jest dużo lepszy.

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

Gutek,
Jeśli możesz to nie wypisuj w wątku Fergusona T-55 na jego temat rzeczy nieprawdziwych. To juz zaczyna być niesmaczne. Nie niszcz swojego autorytetu!!! Jesli w ten sam sposób postępujesz w stosunku do innych tunerów to zwyczajnie wprowadzasz ludzi w błąd.

Przedstawiony przez ciebie pilot nie jest pilotem tunera T-55. Po pierwsze ten tuner ma 38 przycisków a pilot T-55 posiada 42 przyciski, a więc jest wiekszy i ma czarny kolor, eleganckie srebrne nadruki na czarnym tle,przyciski kolorowe świetnie oznakowane w rzeczywiste funkcje. Pilot Fergusona T-55 jest bardzo elegancki!!!!!! Pilot ma 18 cm długości i 5 cm szerokości i 1,8 cm głębokości. Jest skuteczny, nic mu nie odpada, nie trzeszczy, nie wyciera się.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: osbo »

Panowie, nie ma się co unosić, no chyba, że jesteście dystrybutorami któregoś z tych tunerów :shock:
Można obiektywnie stwierdzić, który pilot jest większy, lżejszy, itp. Nie da się powiedzieć, który jest lepszy bo to kwestia subiektywnej oceny.
BTW lepsza to jest żona sąsiada :lol:

Pilot Wiwy mam okazje od dziś testować i niestety troszke mnie zawiódł. Pilot Fergusona mam od jakiegoś czasu, tyle że w tunerze sat i akurat mi bardzo odpowiada. Oba piloty wykonane solidnie, dobrze oznakowane.
Moje subiektywne spostrzeżenia: w Wiwie najbardziej przeszkadza mi brak przycisku Repeat (Back), no i to że musze celować dokładnie w tuner. Nigdy też nie spotkałem się z tak twardymi przyciskami. Rozmieszczenie przycisków mi osobiście niebardzo odpowiada.

W mojej ocenie przewagą pilota Fergusona jest rozmieszczenie przycisków. To że nie są takie duże i przerwy między nimi są wieksze sprawia, że są fajnie pogrupowane (numeryczne osobno, obsługa PVR i multimediów osobno, przełączanie głośność EPG info osobno). Twardość przycisków wg mnie idealna. W Wiwie duże przyciski z małymi przerwami się trochę zlewają. Nie patrząc na pilota tylko na ekran łatwiej się nawiguje Fergusonem, zaznavczam IMHO.

No i tutaj obiektywna uwaga, jeśli ktoś ma tuner satelitarny Fergusona lub Opticum to z automatu z zamkniętymi oczami obsłuży pilota od T55.

A jak napisałem w wątku o Wiwe polecam ją bo to dobry tuner. Tego Fergusona nie miałem, ale skoro piszecie, że różni się tylko pilotem i wyglądem menu to też jest godny polecenia. Musze przyznać, że menu (widziane tylko w necie) jest o wiele przyjemniejsze. Niech każdy wybiera co mu się podoba i sam ocenia co jest dla niego lepsze.
Pozdrawiam:)

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

osbo

dziękuję Ci za ten głos. Nie jestem dystrybutorem tylko kupiłem ten tuner, a wcześniej Not Only V.2 który jest rownież bardzo dobrej jakości tunerem, ale pilot to jego słaba strona.
Bronię Fergusona bo to jest bardzo dobry sprzęt i wart szczególnego zainteresowania, a twoja wypowiedź na temat pilota to tylko potwierdza i jest ważnym sygnałem dla potencjalnych użytkowników. Co do Wiwy 90 to ma swoich zwolenników, bo to jeden z najtańszych tunerów o porównywalnej jakości i do tego ma zegar na frontowym panelu. Gdyby nie Ferguson który kupiłem w dobrej dla mnie cenie, to byłem zdecydowany na Wiwę. Jednak Ferguson jako calość prezentuje się się lepiej i jest bardziej dopracowany w szczegółach, choć również wymagał poprawek softu. A który tuner nie wymagał?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Co ja niby nieprawdziwego wypisuje? Zapytałem co według Ciebie jest lepszego w pilocie od Fergusona w porównaniu z Wiwą, a ty walisz referat zaraz ;)

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

Uczę się pisać blog :P
Już napisałem dwa razy jaka jest róznica i nie tylko ja na szczęście :D

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

A dałoby rade cos takiego zrobic, bo ja mam tablet asus transformer i on ma mini hdmi i czy jakbym kupil kabel mini hdmi-hdmi i podlaczylbym do tego tunera to obraz z tableta bedzie na telewizorze?

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

wombakast

Wbudowane złącze mini HDMI pozwala jedynie podłączyć tablet wprost do telewizora Full HD i wyświetlać na nim filmy, zdjęcia, a nawet grać. Oczywiście również do monitora z HDMI.

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

Czyli jak, kupowac?bo mieszkam jakies 10 km od nadajnika ryki-deblin, tam nadaje mux-2.Mam antene na dachu zwykla.Tylko boje sie problemow z jakoscia obrazu bo podobno jak sygnal jest za mocny to sa jakies problemy

m@jkee

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: m@jkee »

Kto Ci to powiedział tylko się cieszyć bo na kawałku drutu odbierzesz

Zablokowany