FERGUSON ARIVA T55

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Fantom »

A czego teraz nie masz na MUX 2 i MUX 3, ze ci zalezy na analogu ??

Fantom

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

bo niestety ale jestem w zasięgu odbiornika Deblin/Ryki a tam jeszcze mux-3 nie ma :(

sla_sz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: sla_sz »

tomarex pisze:
sla_sz pisze:Należy pamiętać, że w danym momencie może pracować tylko jedno urządzenie! Równoczesne włączenie obu może doprowadzić do trwałych uszkodzeń."
Zauważ, że na rysunku pod tym tekstem do wyjścia jest podłączony drugi dekoder DVB.
Więc problem mógł występować, lub dalej występuje jeśli w obu tunerach zostanie włączone zasilanie wzmacniacza antenowego.
Interesujące, ale nadal intrygują mnie dwie wersje instrukcji obsługi:
- papierowa, którą otrzymałem w pudełku,
- elektroniczna, dostępna od pażdziernika 2011 na str. fergusona.
Opisy dotyczące podłączenia koncentryka do gn. LOOP różnią się w obydwu wersjach.
Dzięki za odpowiedź.

tomarex

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: tomarex »

@sla_sz uzupełniłem poprzedni post

sla_sz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: sla_sz »

tomarex pisze:
sla_sz pisze:Należy pamiętać, że w danym momencie może pracować tylko jedno urządzenie! Równoczesne włączenie obu może doprowadzić do trwałych uszkodzeń."
Zauważ, że na rysunku pod tym tekstem do wyjścia jest podłączony drugi dekoder DVB.
Więc problem mógł występować, lub dalej występuje jeśli w obu tunerach zostanie włączone zasilanie wzmacniacza antenowego.
------
dodałem.
Po przeglądnięciu instrukcji papierowej okazuje sie że ktoś ją utworzył niestarannie na zasadzie kopiuj-wklej z instrukcji tunera SAT, dlatego niektóre informacje sa fałszywe.
np. kilkakrotnie jest mowa o antenie satelitarnej :shock:
------
Tak, tu jest moja niedbałość, nie przeczytałem całej instrukcji, być może zauważyłbym te nieścisłości. Ten dekoder, dla mnie, ma tak intuicyjne menu, że nie musiałem szukać informacji o tym na stronach instrukcji.
Czyli instrukcja w PDFie jest bliższa prawdy.
Dzięki serdeczne, jeszcze raz.

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

Panowie, niezależnie co by nie było napisane w instrukcji, to sygnał cyfrowy zakłóca sygnał analogowy. A więc gdy odbieramy analog to tuner cyfrowy powinien być w stanbayu. Ta przelotka doskonale działa gdy chcemy podłaczyć kolejny tuner DVBT na tej samej antenie i wówczas oba tunery mogą pracować równocześnie.

wilczur
Posty: 17
Rejestracja: 6 października 2011, o 15:44
Odbiornik: HD-95 Memo
Instalacja antenowa: siatkowa skierowana na ostrołękę

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wilczur »

Ja mam podłączonego LOOPa, niby mam wszystkie 3 muzy ale czasami zanika mi mux1 i a 3 przerywa i wtedy muszę korzystać z analoga.

Mam tak że włączam tv, klikam power na pilocie t55 i sam tv mi zmienia kanał na AV (mam podłączenie po EURO), jak klikne power i wylacze t55 to wtedy z automatu przelacza na normalny kanal. W ten sposob ogladanie analogu nie jest udręką przez ciągłą zmianę kanałów. Ale nie zauważyłem żagnego pogorszenia jakości analogu nawet jak tuner jest włączony.. może to zależy od TV/jakości sygnału?

Tak czy tak nie zwracam zbytnio uwagi czy w danym momencie i tv i tuner pracują jednocześnie i jak do tej pory jest ok.

Wankej

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Wankej »

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post na forum. Dopiero przymierzam się do zakupu dekodera dvb, którym będzie najprawdopodobniej Ferguson Ariva, któremu poświęcony jest ten wątek. Sygnał antenowy udostępnia mi nadajnik z Tarnawatki,który objęty jest jak na razie jedynie zasięgiem z multiplexu nr 2. A więc 2 podstawowe kanały: TVP1 oraz TVP2 będę musiał odbierać przez sygnał analogowy. I tu rodzą się wątpliwości: czy żeby do tego doprowadzic wystarczy wyłączyć dekoder (a raczej przełączyć w tryb 'stby') czy też lepiej będzie jak zaopatrzę się w jakieś dodatkowe kable? Na ostatnich stronach temat jest o prawda poruszony, ale nie do końca dla mnie jasno dlatego pytam. W temacie jestem kompletnie zielony, dlatego wdzięczny będę za każdą pomoc.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Kupujesz przedłużkę kabla antenowe, a najlepiej zrobić samemu bo te oryginalne marketowe mają duże tłumienie. Potem ją podłączasz z wyjścia LOOP tuner do telewizora i oglądasz na nim normalnie kanały analogowe.

Wankej

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Wankej »

a kabel z anteny normalnie do wejścia 'in' na dekoderze, right?

wombakast

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wombakast »

Witam.Chcialbym sie zapytac czy da sie cos zrobic z takim paskiem na gorze ekranu.on jest powyzej obrazu jak jest 16:9, a po srodku sa dwie kropki co migaja.dolaczam zdjecie http://iv.pl/images/90630676102233382302.jpg

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

Przełącz przyciskiem "FORMAT" (na pilocie T55) na 4:3 LetterBox, a telewizor ustaw na normalny wymiar obrazu (góra/dół nawigatora). Kropki te generowane są przez układ telewizora i nie mają nic wspólnego z sygnałem z tunera.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

A to nie przypadkiem WSS?
Już w temacie o HD-50 ktoś pisał że mu się na PSN to wyświetla. Oni tak po prostu nadają ten kanał.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: zygmunt »

Ja ma na blizniaczej t65 i wiwa-hd 100 takie paski u góry na Polsat Sport News
przy podłączeniu do monitora ( lyama 24 ) . Co ciekawe tych pasków nie ma
jak podłacze (tez pod hdmi) oba te tunery do Samsunga.
Jak dla mnie to niezrozumiałe :|

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Monitor wyświetla to co dostaje. W telewizorze natomiast może być tak że poprawia on sobie obraz i być może jest tak że te kilka pixeli obrazu ucina lub po prostu ma wpisany jakiś algorytm który ma usuwać te paski WSS z obrazu.

kudlacz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: kudlacz »

Mam podobny problem z piszczeniem jak jerz_kolczasty. Po miesiącu spędzonym w serwisie ciągle piszczy, mimo że w karcie gwarancyjnej jest wpisana wymiana zasilacza. Ręce opadają...

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

zygmunt pisze:Ja ma na blizniaczej t65 i wiwa-hd 100 takie paski u góry na Polsat Sport News
przy podłączeniu do monitora ( lyama 24 ) . Co ciekawe tych pasków nie ma
jak podłacze (tez pod hdmi) oba te tunery do Samsunga.
Jak dla mnie to niezrozumiałe :|
Paski te normalnie nie powinny być wyświetlane na ekranie - są one powyżej pierwszej linii obrazu. Niektóre telewizory 4:3 posiadają funkcję zwężania obrazu do formatu 16:9 w przypadku nadawania tego obrazu w pełnej wysokości(576 linii). W takim przypadku obraz zostaje ściśnięty w pionie i obszar spoza ekranu jest wtedy widzialny. Jednak większość takich telewizorów posiada dwa gniazda EURO i wtedy jedno z nich działa w takim trybie, a drugie nie - tuner należy włączyć do tego, które nie obsługuje takiego trybu. Jednocześnie takie telewizory posiadają na pilocie przyciski zmiany rozmiaru obrazu - w jednych jest to przycisk "FORMAT" lub "SIZE", a w innych "góra/dół" nawigatora.
Telewizory 16:9 nie posiadają takiej funkcji(zwężanie obrazu byłoby bezsensowne) i to co jest powyżej obszaru obrazu jest niewidoczne.

SH Grzegorz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: SH Grzegorz »

Jak pisałem już wcześniej posiadam ten tuner, od jakiegoś czasu dzieje się coś takiego, że (zasypiam przy TV i gra do rana) chcąc np po wielu godzinach przełączyć na inny kanał tuner wyłącza się i włącza automatycznie i dopiero reaguje na przełączanie kanałów.

Przegrzewanie?

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Fru2 »


SH Grzegorz

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: SH Grzegorz »

Software error

Zablokowany