FERGUSON ARIVA T55

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

Michaelbond pisze:bullet

Jak już coś piszesz to pisz z sensem. Jak to tuner traci jakby kontakt z pendrivem i trzeba restartować tuner? A skoąd ty to wiesz? Tuner komunikuje o tym? Własnie skończyłem nagrywanie na dysku 2.5 cala 80 Gb film z Polsat HD i nagrało się super. Wcześniej próbowałem na pendrivie time shift i też działa prawidłowo. Zadnych efektów negatywnych nie zauwazyłem. Nadal zaś nie mozna zmieniac formatów podczas odtwarzania i nie mogę przełączać rozdzielczości przy RGB.
Nie rozumiem gdzie jest brak sensu w mojej wypowiedzi. Napisałem, że traci kontakt, bo traci, a tuner wyświetla komunikat o braku łączności. Jak podłączam ponownie usb to nie widzi już żadnego i konieczny jest ponowny restart tunera. Zrozumiałeś już czy nadal za trudne? BTW problem przesortowania kanałów do kolejności wg częstotliwości znowu powrócił :/

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

bullet

przeczytaj swoją pierwszą wypowiedź i tą drugą. Może zauważysz różnicę. Czy ja czasem nie pytałem o to co teraz napisałeś? A swoją drogą, dziwna sprawa bo mam ten sam tuner, różne pendrivy oraz dysk zewnętrzny i żadne z opisywanych zjawisk u mnie nie występują. Czy nie jest czasem tak, że masz za wolny, zapełniony lub jakiś kiepski pendrive i on jest przyczyną twoich kłopotów. Może jest tak jak mówisz, ale jak na razie jesteś jedyna osobą zgłaszającą ten problem. Powinien on dotyczyć wszystkich tych ktorzy zainstalowali najnowszy soft. Jesli Cię wczesniej uraziłem to przepraszam :oops:

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

Michaelbond pisze:bullet

przeczytaj swoją pierwszą wypowiedź i tą drugą. Może zauważysz różnicę. Czy ja czasem nie pytałem o to co teraz napisałeś? A swoją drogą, dziwna sprawa bo mam ten sam tuner, różne pendrivy oraz dysk zewnętrzny i żadne z opisywanych zjawisk u mnie nie występują. Czy nie jest czasem tak, że masz za wolny, zapełniony lub jakiś kiepski pendrive i on jest przyczyną twoich kłopotów. Może jest tak jak mówisz, ale jak na razie jesteś jedyna osobą zgłaszającą ten problem. Powinien on dotyczyć wszystkich tych ktorzy zainstalowali najnowszy soft. Jesli Cię wczesniej uraziłem to przepraszam :oops:
Problem był tylko na sofcie 1.019, dla pewności wgrywałem soft kilka razy, a w poprzednich nie było kłopotów z usb. Zrobiłem downgrade do v 1.016 i nagrywanie działa. Zobaczymy co dalej z tą kolejnością kanałów. Gdyby z wersją softu 1.019 byłoby wszystko ok, to raczej by jej nie zdejmowali ze strony.

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

Tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Ponieważ nic złego się nie dzieje, to ten soft zostawię. Jednak praktyki Fergusona są dziwne i nie budują zaufania do Firmy.
A wracając do Twoich problemów. To dyski potrafią się na chwilę zawiesić, jak sa przepełnione. Nie jest to wina tunera.

mappie

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: mappie »

bullet pisze: Problem był tylko na sofcie 1.019, dla pewności wgrywałem soft kilka razy, a w poprzednich nie było kłopotów z usb. Zrobiłem downgrade do v 1.016 i nagrywanie działa. Zobaczymy co dalej z tą kolejnością kanałów. Gdyby z wersją softu 1.019 byłoby wszystko ok, to raczej by jej nie zdejmowali ze strony.
Mam ustawione nagrywanie jednego z programów informacyjnych codziennie o stałej porze. Dzisiaj boks się wybudził, rozpoczął nagrywanie (na pustym nośniku), po 10 sek. zegar się zatrzymał i nagrywanie także. Od razu dodam, że podobnie jak u przedmówcy, na poprzednich wersjach sw-u było ok.

Wydaje się, że Ferguson strzelił sobie w kolano z wersją 1.019. Nagrywanie kuleje, TTXT na VBIu to strzał w kula w płot (nawet jeżeli nikt nie używa). Nie wiem czy mają jakiekolwiek procedury testowe na release'a sw-u, a jeżeli nie to pora je opracować, wdrożyć i zatrudnić studenta do procedowania. Nie widzę powodu abyśmy robili za testerów i jeszcze ośmieszali Furgesona, pośrednio nas samych, że wrobiliśmy się w taki produkt :-)

dick

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: dick »

Mam od kilku lat odbiornik Fergusona AF 2018 SE i do dzisiaj chodzi bez żadnych problemów, ani razu się nie zawiesił i obraz jest bardzo czysty. Na T55 też mam bardzo dobry obraz, ideał w porównaniu z RWT DTV-441T. Ale zauważyłem pewien problem - włączam Arivę, zapala się zielona dioda, po czym gaśnie i ponownie się zapala. Czy błąd oprogramowania (soft 1,016), czy coś w ustawieniach?

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Fru2 »

A nie jest to przypadkiem w czasie bootowania?

mappie

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: mappie »

Fru2 pisze:A nie jest to przypadkiem w czasie bootowania?
Myśle, że dokladnie o to chodzi. Od v.1.016 booter przy wejściu w tryb power on gasi czerwoną diodę i zapala zieloną. W wcześniejszych wersjach booter nie sterował LEDami, stąd nie było bezpośredniej responsywności na włączenie dekodera - dopiero high level sterował LEDami. W zasadzie Ferguson mógłby przytrzymać włączoną zieloną diodę w czasie przejścia od bootera do high-levela.

mappie

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: mappie »

Jest nowa wersja 1.020: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1419/

Changelog:

v1.020
fix: PVR on NTFS bug introduced in 1.019 firmware

v1.019
fix: MPEG-4 ASP (XviD, etc) in AVI container playback bug introduced in 1.016 firmware
fix: default NTSC resolution in RGB mode
fix: minor fixes
add: SCART VBI - teletext can be viewed on TV now
add: Space character to vitual keyboard (in small captions mode)

Z powyższego wynika, że poprawili problem z nagrywaniem w usuniętej wersji 1.019.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

ciekawe kiedy naprawia jeden drobny problem z napisami:
ze jak plik mkv ma juz napisy w sobie to z zewnetrznego pliku nie da sie przegladac napisy. Gdzie to w ogole mozna im zglaszac?

edit wyslalem im zapytanie ciekawe co zrobia

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

Jakie macie dyski do nagrywania? Pendrive, czy dyski zewnętrzne na usb? Zastanawiam się nad dokupieniem czegoś, bo obecnie używam kilku pendrivów, ale żaden nie ma więcej jak 2GB i chodzi mi po głowie pen 32GB, a nie wiem czy czasem nie kupi się w podobnej cenie dysk zewnętrznego z dużo większą pojemnością. Podłączyłem dla testu dysk zewnętrzny samsunga s2 500GB (bez zew. zasilania) i odtwarzał dane (filmy divx, zdjęcia), ale jak próbowałem nagrać jakiś program to zamulił i kazał długo czekać. Pewnie dlatego, że zgodnie z instrukcją dysk zew. powinien mieć zewnętrzne zasilanie. Jak to wygląda u Was szanowni koledzy? Flash, dysk zew. 2,5", czy jeszcze co innego?

Wycinek z instrukcji:
PAMIĘTAJ, ŻE:
1. Aby używać zewnętrznej pamięć podłączonej przez USB, pamięć ta musi
obsługiwać standard USB 2.0. Dla prawidłowego, stabilnego nagrywania i
odtwarzania wymagane są pamięci o prędkości zapisu 9.0MB/s lub
szybsze. Wolniejsze dyski twarde i pamięci flash mogą nie funkcjonować, mieć
problemy z nagrywaniem objawiające się zacinaniem obrazu lub nie działać w
ogóle!!!
2. Prawidłowo działają tylko dyski z jedną partycją podstawową w formacie
NTFS lub FAT32 (zalecamy korzystanie z formatu NTFS). Jeśli nie posiadasz
takiego formatu przygotuj dysk w komputerze przed podłączeniem do
odbiornika.
3. Silnie sfragmentowane, lub zapełnione w dużym stopniu pamięci również
mogą nie działać płynnie i prawidłowo.
4. Zewnętrzne dyski twarde HDD powinny posiadać własne zasilanie,
wbudowany w odbiornik port USB nie jest w stanie dostarczyć wystarczającego
zasilania.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: sem »

Jak masz wyłączony TIME SHIFT to dysk przechodzi w stan/po pewnym czasie/ spoczynku i nie pracuje.Po wciśnięciu REC dysk musi się przygotować do nagrania i stąd to zamulenie jak piszesz.Z zasilaniem zewnętrznym zrobi to samo.Ten Samsung był testowany przez Fergusona z tym tunerem i nie było żadnych problemów z nagrywaniem czy odtwarzaniem.

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

bullet

Z dużym dyskiem np. 1TB z własnym zasilaniem tuner może miec problemy. Pewnikiem jest dysk 40 do 80 Gb 2,5 cala. Praktycznie żadnych problemów. Ja korzystam z dysku 80 GB ATA i jest ok. Wada jest taka, że jak tuner pracuje to dysk też się kreci. 80 Gb kupisz poniżej 100 zł. 500 Gb w obudowie to wydatek 300 zł lub więcej. Nie jest tanio:((

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

Michaelbond pisze:bullet

Z dużym dyskiem np. 1TB z własnym zasilaniem tuner może miec problemy. Pewnikiem jest dysk 40 do 80 Gb 2,5 cala. Praktycznie żadnych problemów. Ja korzystam z dysku 80 GB ATA i jest ok. Wada jest taka, że jak tuner pracuje to dysk też się kreci. 80 Gb kupisz poniżej 100 zł. 500 Gb w obudowie to wydatek 300 zł lub więcej. Nie jest tanio:((
No właśnie, duże dyski duży problem. Na tym moim samsungu mam pełno dokumentów, muzyki, filmów, zdjęć itp i może dlatego tuner się zwieszał, bo dużo jest do przeszukania. Wskazana przez Ciebie wada faktycznie może być niezręczna, jeśli dysk cały czas się kręci, ale zawsze można go odłączyć i po kłopocie. Nie wiem czemu ariva ma takie wymagania odnośnie prędkości zapisu, 9mb/s to dość dużo. Jak czytałem po forach odnośnie pendrive'ów np. kingstone 32gb lub goodram 32gb, to w testach nie zawsze zapewniają takiej prędkości zapisu :/.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

skoro rozmawiamy o dyskach, to czy w t55 jest cos takiego jak bezpieczne odlaczanie sprzetu tak jak w cabletech urz0083? bo po kupnie sie nie dopatrzylem.

to 9 MB/s to raczej odnosi sie do programow full hd albo hd, Mam podlaczonego pena z zapisem 6MB/s i jako bez problemu SD nagrywa

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

Panowie

najbezpieczniej jest odłączyć dysk przed włączeniem tunera!!! Ja tego nie robię, obudowa jest plug and play i nic się złego nie stało. Ale pierwszy wariant jest zdecydowanie bezpieczniejszy.
Być może duży dysk przeładowany danymi będzie się zawsze zacinał podczas nagrywania, ja też tego doświadczyłem. Nie sprawdzałem na pustym, bo nie mam gdzie danych przenieść.
Nie widzialem w menu Fergusona bezpiecznego wyjmowania dysku, ale jeszcze spojrze. Mam NOT ONLY V2 i też takiej opcji nie widzialem. A Cabletech te funkcję ma jak nazwana i gdzie do niej można sięgnąć?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: sem »

Ja myślę,że problem z dyskiem bierze się z wadliwego oprogramowania tunera.Żadne z tych rzeczy o których piszecie nie występują w modelu T60 ani T50.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: @GUTEK@ »

Michaelbond pisze:Być może duży dysk przeładowany danymi będzie się zawsze zacinał podczas nagrywania, ja też tego doświadczyłem. Nie sprawdzałem na pustym, bo nie mam gdzie danych przenieść.
Zawsze można zrobić defragmentację. Jednak myślę że do nagrywania kanałów SD z obecnym bitratem nie będzie żadnych problemów. Przy HD to owszem pofragmentowany dysk może nie wyrobić.

SH Grzegorz

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: SH Grzegorz »

Czy ten tuner ma możliwość instalacji kodeków tak by odtwarzał z usb pliki rmvb?

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Railroad »

Nie ma możliwości instalacji kodeków.

Zablokowany