FERGUSON ARIVA T55

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

chyba ze ktos napisze modyfikacje oprogramowania wprowadzajaca taka mozliwosc, ale to lamie zasady gwarancji.

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: adamk9 »

No to wersji 1.020 juz nie ma stronie. Co jest z tymi poprawkami???

SH Grzegorz

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: SH Grzegorz »

ACTA RLZ

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

adamk9 pisze:No to wersji 1.020 juz nie ma stronie. Co jest z tymi poprawkami???
Jest, na samej górze. Do pobrania nadal są v1.010, 1.016, 1.020

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: adamk9 »

No rzeczywiście. Moja nieuwaga :-)

keram57

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: keram57 »

Nowy firmware ver.020 nie obsługuje niektórych kodeków, które bez problemu obsługiwał firmware ver.010 (np. divx3). Poprawiono w nowym sofcie tzw. "resztówki", które nie pojawiają się już w pasku info. Powracam do wersji ver.010.

pifffffko

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: pifffffko »

witam. mam mały problem. mój t55 przestał odczytywać osobne pliki txt, tudzież inne.. podczas filmu klikam na pilocie i jest subtitles off. jak to zmienić?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: @GUTEK@ »

To raczej wina po Twojej stronie. Sprawdź czy plik z napisami ma taką samą nazwę. Sformatuj na nową pendrive/dysk być może pojawiły sie na nim jakieś błędy.

pifffffko

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: pifffffko »

Po prostu zaden film nie laduje napisow.. kurcze no. moze nowe oprogramowanie pomoze. z penem wszystko ok. moze bedzie pomocne to ze t55 dodatkowo sam sie przestawil na angielski jezyk. oczywiscie zmienilem na powrot ustawienia i... dupa :-(

wombakast

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: wombakast »

Witajcie, chcialem sie was zapytac czy jest mozliwosc podlaczenia Asusa Transformera ktory ma Mini HDMI do tunera HDMI, tak aby mozna bylo odtwarzac obraz na telewizorze.Jesli tak to jaki kabel jest potrzebny.Z góry dzięki za odp

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

hej dopiero wczoraj moglem potestowac v1.020 i stwierdzam, ze:

przed aktualizacja z 1.010 sila sygnalu byla na poziomie 50-60% a jakosc stala praktycznie caly czas na 80%

po na tej samej pozycji anteny pokojowej sila sygnalu 50-60% jakosc sygnalu 0-50% cos zepsuli chyba w firmware, zebym mogl uzyskac niestabilne 68-80% jakosci musze baaardzo blisko okna postawic antene duzo blizej niz do tej pory. Do tego jak podlacze zasilanie zaswieca sie zielona lampka tak jakby tuner sie wlaczyl ale jest wylaczony, po wylaczeniu bywa roznie czasami swieci sie tylko czerwona czasami czerwona i zielona jednoczesnie.

Lampki mi nie przeszkadzaja ale ten spadek jakosci sygnalu mnie niepokoi.

Mam w domu jeszcze cabletech urz0083 ktory stoi w innym pokoju i do tej pory jak cabletech odbieral gorzej (pogoda) to ja odbieralem lepiej na t55, raczej watpie w tak ogromny spadek jakosci bo cabletech odbiera normalnie ani gorzej ani lepiej a moj ferguson sie meczy.

aa ps w sofcie 1.010 moglem w RGB ustawic rozdzialke 1080p(50hz) a teraz mam tylko 576i a na cvbs nie zmieniam bo jakosc obrazu leci dramatycznie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: @GUTEK@ »

A cze oprócz tego że skacze jakość na nowym sofcie to są też problemy z odbiorem? Bo tego nie napisałeś.

Po co chcesz ustawiać rozdzielczość 1080p, jak masz podłączony tuner przez SCART?

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

Anduraki

a może tak byś z łaski swojej wyłączył antenę, bo ona po aktualizacji jest znów w pozycji właczona. Ponadto informuję, że po aktualizacji do nowego softu, poziom sygnału jest 80 %.

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: bullet »

Problem z przestawianiem kanałów znów istnieje. Konkretnie: ustawiłem nagrywanie w harmonogramie, wyłączyłem tuner, włączył się o żądanej godzinie, ale nic nie nagrał, kanały się poprzestawiały. Sytuacja już u mnie drugi raz z rzędu się powtórzyła. Druga rzecz przy softach > 1.016 przestał odtwarzać niektóre divx. Wracam do wersji 1.010, chyba najbardziej stabilna jak na razie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

Michaelbond pisze:Anduraki
a może tak byś z łaski swojej wyłączył antenę
zasilanie anteny wylaczylem

@GUTEK@: w 1.010 dalo sie ustawic rgb i 1080p(60 hz) taki szczegol

co do odbioru to czesciej sa przebarwienia w obrazie i zanik obrazu (juz na przestawionej anteny w lepsze miejsce niz stala do tej pory), tam gdzie stala do tej pory nawet dzwiek ostro zanika. Nie wiem czy moze miec wplyw na to mroz -12 stopni ktory od 2 dni jest w Lublinie.
W tym momencie Sila 65% jakosc 60%, kiedy do tej pory zawsze mialem Sile 50-60, jakosc 80 na cabletechu w tym miejscu sila 55-60 jakosc 97.

Musze chyba sie z cabletechem tu przejsc to bede wiedzial czy to tuner czy moze jednak pogoda.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: @GUTEK@ »

Dziwne by było żeby soft pogarszał odbiór, chyba że wrzucili nowszy moduł obsługi demodulatora, ale to też teoretycznie powinno poprawić a nie pogorszyć odbiór.

Być może zablokowali w sofcie wybór rozdzielczości wyższej niż 576i gdy nie jest podłączone HDMI, wg mnie to bardzo dobrze, bo po kiego ustawiać 1080p jak ma się tuner podpięty przez SCART.

Niestety nie mogę dorwać kodów pilota do tego softu, bo bym chętnie potestował sobie co te softy fergusonowe są warte w porównaniu z innymi.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

Cabletech na przedostatnim sofcie:
Obrazek
sila niebieski
jakosc zielony

T55 na 1.020
Obrazek
jakosc wyzej sila nizej

w obu przypadkach antena byla w tej samej pozycji, po przyblizeniu anteny blizej okna na parapecie na t55 jakosc idzie do 70-80 tak caly czas skacze pomiedzy 70 a 80

wracam do 1.010 w takim razie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: @GUTEK@ »

Porównywanie wskazań na dwóch kompletnie innych tunerach nie ma sensu.
To zupełnie inne platformy sprzętowe, inny chipset, inny demodulator, inny soft.
Wskazania nigdy nie będą takie same.
Nie dość że inny demodulator, który na pewno różni się czułością, wewnętrznym oprogramowaniem to jeszcze te wskaźniki w softach na pewno są różnie wyskalowane.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Anduraki »

wez pod uwage ze jak kupilem t55 to cabletech wskazywal identycznie jak ferguson, nagle po zmianie softu sygnal spadl

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T55

Post autor: Michaelbond »

Panowie

mam ten soft wgrany i kanały się nie przestawiają po nagraniu.Tuner nagrywa zgodnie z planem. Tuner włącza się i wyłącza zgodnie z planem. Gutek od poprzedniego jeszcze softu nie da się ustawic rgb i 1080p(60), a jedynie 576i, RGB jest zablokowane ( lub jest błąd)nawet przy włączonym HDMI.
Wracając do wcześniejszych wypowiedzi pifffffko sprawdziłem i napisy się ładują. Nie ładują się napisy przy plikach MKV, ale ten problem jest chyba powszechny dla tej platformy, w kazdym razie w Fergusonie tak jest. Jeszcze raz informuję, że nowe oprogramowanie nie zmieniło czułości odbiornika.

Zablokowany