CABLETECH URZ0083

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: EEQ »

nikos812 pisze:u mnie problem zwalniania pojawia sie. ale nigdy na ustawionej w menu system resolution 1080i_25
Mi przy 1080i w systemie obraz nagrania video w SD (Formuła 1 na Polsacie) przycinał. W 576p było tak samo. Na komputerze nagranie wygląda, jakby miało mało klatek, ale tu nie przycina.

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: neoox »

Gdzie szukać kontatku do producenta w sprawie szczegółów technicznych urządzenia ?
Np. osoby, które pisały w sprawie błędów w sofcie pod jaki adres e-mail pisały ?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: EEQ »

neoox pisze:Np. osoby, które pisały w sprawie błędów w sofcie pod jaki adres e-mail pisały ?
Ja pisałem przez formularz kontaktowy:

http://www.cabletech.pl/pl/17-kontakt
http://www.lechpol.eu/contact

Vell

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Vell »

Mam pytanko odnośnie obsługiwanych rozdzielczości. Możecie wypisać listę rozdzielczości wraz z częstotliwością odświeżania ekranu jakie można wybrać na tym tunerze? Chcę go podłączyć pod monitor z wyjściem dvi (HP W19 max rozdz. 1440x900).

Nie wiem czy zaryzykować i w ciemno kupić ten tuner, problem jest taki, że testowałem ten monitor pod dekoderem polsatu HD 5000 i pod żadną rozdzielczością nie chce wyświetlać obrazu telewizyjnego. Co ciekawe samo menu, ustawienia dekodera itp. wyświetla, a reszta obrazu jest czarna a monitor wyświetla komunikat osd "Input not supported". Pod komputerem oczywiście monitor działa bez zarzutu na każdej rozdziałce możliwej do wyboru.

Podłączyłem ten sam dekoder pod drugi monitor (LG W2242T-PF, max rozdz. 1680x1050) i tu wszystko ok, przyjmuje nawet 1080i.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

720p da rade (to jest 1280x720) z 576p/i to nie wiem(720x576), jeszcze zdaje się NTSC 480p/i (640x480)

Vell

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Vell »

Niby powinno, a jednak na tunerze polsatu jest do wyboru 576p, 720p, 1080i i na żadnym nie idzie. A na drugim monitorze na każdym działa.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Ten dekoder polsatu ma możliwość ustawienia NTSC zamiast PAL? Może wtedy ten monitor ruszy.

Na 720p i 60Hz (czyli NTSC) większość monitorów działa ok z tunerami. Problemem jest głównie PAL bo mało który monitor potrafi pracować przy 50Hz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

stare CRTki radzą sobie bez problemu z 50hz, z LCD ciężko powiedzieć, albo zadziała albo nie zadziała 50:50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Z CRT też bym powiedział 50:50. Może te z górnej półki sobie radziły, ale z tańszymi była loteria.

Vell

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Vell »

No właśnie na tym dekoderze Polsatu nie ma możliwości przełączania pal/ntsc, pewno domyślnie wysyła w PAL, a jak jest z Cabletech'em?

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: damiaszek »

URZ0083 z LCD 17" Mag 700P działa w kilku trybach. Monitor przyjmuje do 720p. Jak podepniemy monitor w złym trybie, to przyciskiem na pilocie można zmieniać tryby w "nie całkiem ciemno", są wyświetlane w miejscu kanałów/godziny.

tp.
Posty: 14
Rejestracja: 28 września 2011, o 07:32
Odbiornik: URZ0083
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn / Olsztyn

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: tp. »

Mam pewien problem z URZ0083. Wcześniej używałem 2 modele tego urządzenia i nie było problemu.

Otóż nowy URZ0083 ma taką przypadłość, że czasami gdy próbuje go włączyć (ze stanu Stand-bay: zielona dioda i godzina) to tuner nie uruchamia się, tylko świeci się zielona dioda, na wyświetlaczu nic. Muszę wyłączyć wtedy zasilanie i ponownie podłączyć. Wtedy tuner uruchamia się już normalnie. Czy ktoś miał już taką przypadłość? Coś kojarzę że było to już na forum, ale tyle jest stron w tym temacie że nie mogę znaleźć.

Dodam jeszcze że fabrycznie wgrany był soft 1.2.3. Teraz wgrałem 1.2.5. Na obu jest to samo.

marcinURZ83

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinURZ83 »

marcinURZ83 pisze:Witam
Kupiłem dekoder Cabletech urz0083 ze starym oprogramowaniem i wgrałem nowy soft ze strony v1.2.5. Działa bez problemu ale podczas wyciagania pendriva czesto przełącza telewizor na inny kanał niż AV(może to problem tv). Drugi problem polega na zawieszaniu się dekodera jesli go wyłączę pilotem to przy załączeniu ponownym naprzykład rano gaśnie wyświetlacz (świeci czerwona dioda) i się nie załącza lub gaśnie wyświetlacz i czerwona dioda się nie świeci. Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z gniazda i ponowne podłączenie do zasilania.
Nie zdarza się to często ale raz na jakiś czas.
Czy jest to wina softu czy urządzenia i zostaje tylko reklamacja albo może wgranie innego softu lub jeszcze raz tego samego?


Tutaj mam taki problem jak ty ale nie zawsze się to dzieję. Odeślę dekoder na gwarancję tylko nie wiem co z tym zrobią czy naprawią czy wymienią na nowy czy serwis stwierdzi że tuner jest dobry bo bedzie wszystko działać i obciążą mnie kosztami.

Ale coś z tymi tunerami jest chyba nie tak bo już nie ma ich na stronie Lechpolu ani na stronie Cabletecha. Usuneli te dekodery tak jakby ich nie bylo nigdy nawet nie ma skąd pobrać nowego oprogramowania. Powinien zostać na stronie opis tego tunera i oprogramowanie a tu wszystko usunięte. Na allegro też zniknęły z oferty są jakieś URZ0090. Czyżby to był jakiś niewypał z tym tunerem??? Chyba powoli żałuję że nie kupiłem Fergusona Arivy T65 chyba byłby lepszy.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Bedzie podobno nowy model - URZ0083E - czekam na egzemplarz testowy.
Z wygladu dekoder / pilot identyczny...

Boje sie, ze "ulepszyli" glowice, czyli wywalili demodulator ALI...podejrzewam klon starego BLOW 4501HD i innych...to bylby krok w tyl...

Swoja droga to juz byla najwyzsza pora na odswiezenie - wg mojej wiedzy URZ0083 byl najdluzej sprzedawanym dekoderem, ktory nie przechodzil modyfikacji sprzetowych, a mimo to ciagle wartym uwagi...

UPDATE:
Juz jestem po szybkim sprawdzeniu tego nowego modelu - nie wiem czy jest sens zakladac nowy watek na jego temat.

Wiec tak, zmiany w sumie kosmetyczne...wiec pewnie po prostu chinska fabryka zadecyodwala o zakonczeniu produkcji w celu osczednosci:)

Najwieksza zmiana jest nowa glowica, ciezko powiedziec co dokladnie w niej siedzi, ale wydaje sie nie gorsza niz w "starym" URZ0083 - wg mnie lepiej sie zachowuja wskazania sily i jakosci sygnalu - duzo latwiej precyzyjnie dostroic antene, wskazniki bardzo szybko reaguja, praktycznie bez opoznienia. Wskaznij jakosoci pokazuje precyzyjne wartosci - brak "skokow" jakosci sygnalu z 56 na 90% jak w poprzedniej wersji, czy niemal ciaglego pokazywania 100% jak na wiekszosci tunerow opartych o MSTAR. Co ciekawe tuner odbiera nawet wtedy jak jakosc spada ponizej 50%...ale to pewnie kwestia takiego a nie innego wyskalowania wskaznika...
Tutaj na lekki plus w stosunku do poprzednika...
Zmiana glowicy spowodowala dalej idace modyfikacje na plycie glownej, bo dekoder sie nieco mniej grzeje...nie sprawdzalem jeszcze na watomierzu, ale pewnie pobor energii bedzie nizszy...

Zauwazylem jeszcze jedna roznice - pilot jest niby ten sam - te same kody, ale zostal nieco poprawiony - klawisze sa teraz dosc miekkie, dosc przyjemnie sie z pilota korzysta...
W testowanym egzemplarzu rowniez zasieg byl bardzo dobry, wiec moze ktos wysluchal naszych narzekan...

Reszta to wlasciwie po staremu, soft mniej wiecej ten sam co 1.2.5 od poprzednika.
Napisy bez rozwijania - biale bez obwodki, wielkosc czcionki OK.
Zostala obsluga napisow graficznych.
Ciagle mamy tylko 8wpisow w timerze...

Niestety zostala tez wg mnie najwieksza wada poprzednika i innych tunerow opartych na ALI...
Niepelne wyjscie COAXIAL - w momencie gdy odtwarzamy plik z nieobslugiwanym kodekiem AUDIO na coaxialu bedzie zawsze CISZA - nie pojawi sie "surowy" sygnal dla amplitunera itp....dotyczy to nie tylko DTSa, ale rowniez Flaca (ale tylko w filmach), czy DD+ w formatach 7.1...nie rozumiem dlaczego to nie zostalo jeszcze naprawione...

Dla uzupelnienia podaje informacje o sofcie/sprzecie z menu dekodera:
HW_Module: M3601E
HW_Version: MC6368-VER1.0
SW_Module: URZ0083E
SW_Version: DVB_T V1.0.1
Date: May 25 2012

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

To nie będzie przypdakiem teraz to samo co Strong SRT8105ECO ?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Bardzo mozliwe, ze to to samo...

Jeszcze z wad w stosunku do poprzedniej wersji - w testowanym sofcie brak osobnych trybow dla PAL i NTSC, wiec moze byc mniej kompatybilny z monitorami DVI/HDMI.

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

Jest zrobione na stałe 50Hz czy 60Hz? A może jest jakieś auto i się sam przestawia w zależności od nadawanego odświeżania?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Jak juz, to jest na stale - dla Polski bedzie do PAL, wiec 50Hz...

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

No to właściwie można powiedzieć że tak jest lepiej bo te tryby 60Hz i tak są mało użyteczne.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Jak ktoś będzie chciał używać monitora to brak60Hz może być problemem. Przy telewizorach i tak zawsze się używa 50Hz u nas.

Zablokowany