CABLETECH URZ0083

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: neoox »

Jest już opis na stronie Lecha ;)
http://www.lechpol.eu/model/urz0083e

Z tego co wywnioskowałem to:
- nowe pudełko,
- zmniejszone zużycie energii (ECO),

EDIT !
W sumie za bardzo ciekawiło mnie to co tak naprawdę jest w nowym tunerze, dlaczego nie piszą w nocie katalogowej nic o trybie RGB i jak będzie ze wsparciem dla starej wersji. Od LechPol otrzymałem taką odpowiedź:

"Nowy URZ0083E ma oba tryby : CVBS i RGB. Działanie jest identyczne jak jak w poprzednim modelu - została tylko zmodyfikowana płyta główna. Ewentualne poprawki w oprogramowaniu będą dla obu modeli."

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

@GUTEK, ja testowałem ten tuner ze starym monitorem LG 16:10 z DVI i 50Hz działa bez problemu tylko obraz jest rozciągnięty do 16:10.
W nowszych konstrukcjach z HDMI tym bardziej powinno działać.

alur

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: alur »

Dzień dobry,
Mam URZ0083 z softem 1.2.0. Odbieram MUX-y z Mikstatu i Ślęży.
1. Gdzieś od miesiąca, tylko na TVP2, zanikły mi całkowicie wszelkie teksty (TXT, EPG i INFO). Najpierw sądziłem, że to jakieś czasowe testy, ale znajomi, na MPEG-4, mają wszystko w porządku. Czy mogę coś z tym zrobić?
2. Czy nowsze softy przenoszą TXT na poziom odbiornika TV, tzn. czy można uruchamiać TXT w odbiorniku, a nie tylko w dekoderze?
Pozdrawiam
Alur

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: damiaszek »

Ad.2 TXT jest przenoszony ma poziom TV, ale tylko po podłączeniu poprzez złącze analogowe (euro lub cinch) po hdmi txt nie jest przenoszony.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

A ja się z lechpola będę śmiał tak długo, aż wreszcie pozmienia te opisy 512 Mb
Megabity to jednostka prędkości a nie pojemności, niech przestaną wreszcie oszukiwać klientów którzy nie wiedzą, że małe b to bit a nie Bajt.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

No co Ty chcesz od tego 512Mb, podają prawdziwe dane. A że wykombinowali jak oszukać osoby mniej znające się na sprzęcie to już inna sprawa. Co nie jest zbyt fair.

Jednostka prędkości to przykładowo Mb/s - Megabitów na sekundę. Same Megabity, to jednostka pojemności.

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

alur pisze:Dzień dobry,
Mam URZ0083 z softem 1.2.0. Odbieram MUX-y z Mikstatu i Ślęży.
1. Gdzieś od miesiąca, tylko na TVP2, zanikły mi całkowicie wszelkie teksty (TXT, EPG i INFO). Najpierw sądziłem, że to jakieś czasowe testy, ale znajomi, na MPEG-4, mają wszystko w porządku. Czy mogę coś z tym zrobić?
Miałem to samo, chyba pozmieniali PIDy czy coś takiego. Przeskanowałem na nowo kanały i jest OK.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

@GUTEK@ pisze:No co Ty chcesz od tego 512Mb, podają prawdziwe dane. A że wykombinowali jak oszukać osoby mniej znające się na sprzęcie to już inna sprawa. Co nie jest zbyt fair.

Jednostka prędkości to przykładowo Mb/s - Megabitów na sekundę. Same Megabity, to jednostka pojemności.
512Mb jak napisał kolega w temacie o pułapkach to nadużycie, lechpol miał na celu wprowadzić użytkowników w błąd, bo innego celu podawania megabitów nie widzę - czy ktoś podaje w gigabitach pojemność pamięci do komputera, no ja nie spotkałem.

Pamięć jest z natury adresowalna

wiki: Bajt
Bajt (dop. bajtu lub bajta[1]) – najmniejsza adresowalna jednostka informacji pamięci komputerowej, składająca się z bitów.
czyli podawanie Megabitów jest jawnym nadużyciem, bit nie jest adresowalny więc oznacza to, iż nie można używać jednostki bit do określenia pojemności pamięci.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Tu masz podawane w Mb: http://www.nanya.com/PageEdition3.aspx? ... &lan=en-us

A tak to się zgadzam, lechpol powinien podawać to w MB. Już kiedyś pisałem, że oni taki metody stosują aby rozreklamować swoje produkty.

tp.
Posty: 14
Rejestracja: 28 września 2011, o 07:32
Odbiornik: URZ0083
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn / Olsztyn

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: tp. »

Czy ktoś miał to samo?
tp. pisze:Mam pewien problem z URZ0083. Wcześniej używałem 2 modele tego urządzenia i nie było problemu.

Otóż nowy URZ0083 ma taką przypadłość, że czasami gdy próbuje go włączyć (ze stanu Stand-bay: zielona dioda i godzina) to tuner nie uruchamia się, tylko świeci się zielona dioda, na wyświetlaczu nic. Muszę wyłączyć wtedy zasilanie i ponownie podłączyć. Wtedy tuner uruchamia się już normalnie. Czy ktoś miał już taką przypadłość? Coś kojarzę że było to już na forum, ale tyle jest stron w tym temacie że nie mogę znaleźć.

Dodam jeszcze że fabrycznie wgrany był soft 1.2.3. Teraz wgrałem 1.2.5. Na obu jest to samo.

Felek

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Felek »

Właśnie zauważyłem opisane powyżej objawy, których wcześniej nie było. Zauważyłem też, że w moim tunerze problem jest tylko wtedy, gdy jest on wyłączony na TVP1HD. Na innych kanałach wszystko było w porządku. Z resztą teraz przełączenie na TVP1HD powoduje samoczynne wyłączenie tunera. (soft w wersji 1.2.3)

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: orszul4321 »

Witam. Mam urządzenie Cabletech URZ0083E podłączone pod TV. Odbiera Multiplex 1, zaś 2 nie odbiera.. Sąsiad ma to samo urządzenie, i mu Mutliplex 2 działa ;x. On ma zwykłą antenę siatkową przy domu (taką, którą można kupić nawet za 30 zł), zaś u mnie są połączone 3 anteny kierunkowe na dachu (dla TV analogowej - jedna jest odpowiedzialna za Polsat, reszta za TVP 1,2,Regionalny (o ile dobrze się orientuję, zakładali ją z 4 lata temu) - niewielki kąt odchyłu). Moja i sąsiada antena jest skierowana w tą samą stronę, z tym że coś nie chce u mnie odbierać tego MUX2 ;/.
Pochodzę ze Starych Kupisk, koło Łomży.

Proszę o jakąś pomoc..

Pozdrawiam.

//EDIT
Już działa, choć nie do końca.. Gdyż w salonie mam wyprowadzone 2 kable, z czego pierwszy - był rozgałęziony odpowiednią wtyczką na kolejne 2 - jeden jako antena do TV, drugi zaś był podłączony do dekodera (satelita); drugi kabel zaś służył do przekazania sygnału z dekodera na cały dom (wybrany kanał na dekoderze w salonie można było oglądać w innych pokojach, choć ostatnio coś to nie działało ;/). Tak więc rozłączyłem ten rozgałęźnik i podłączyłem bezpośrednio do DVB-T i działają dwa multiplexy.. Niestety nie działa satelita i nie wiem co robić teraz ;/.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Naszkicuj swoja instalacje i podaj nazwy i typ każdego łączenia - podpowiemy co zrobić

Zaznacz anteny, kable, rozdzielacze, dekodery i odbiorniki, żebyśmy wiedzieli co zaproponować.

Narysuj najlepiej jak było wcześniej i jak jest teraz.

woodoo

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: woodoo »

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym dodać tu do powszechnej wiadomości parę informacji na temat sprzętu cabletech urz0083 i obsługi serwisu tak zachwalanego...

A więc posiadam ten nieszczęsny model urz0083, czemu nieszczęsny...? Zaznaczam że być może to mój jest jakiś felerny ale podejrzewam że one po prostu tak mają, kupiłem go oczywiście nie tylko ze względu oglądania tv ale głównie filmów z pendrive i tu przykra niespodzianka bo co z tego że odtwarza w full hd jak większość formatów audio w HD (może miałem pecha że trafiałem na takie filmy) nie działa. Kolejna sprawa obsługa napisów w filmach to porażka, te rozwijane napisy to jakieś nieporozumienie. Następna sprawa w większości filmów głos daleko ciągnie się za obrazem kompletnie niezsynchronizowany przy odtwarzaniu.

Co do Serwisu Cabeltech - starając się zlikwidować te wszystkie niedogodności ściągnąłem ze strony cabletech.pl najnowsze sterowniki konkretnie do tego modelu i po dokładnym postępowaniu wg instrukcji z upgradem na nowszą wersję czyli V1.2.5 tuner umarł. Miało to miejsce 21 czerwca.
Oczywiście skontaktowałem się z serwisem (co prawda po jakimś tygodniu bo nie miałem czasu prędzej) i tu ciekawostka, serwis wyrzeka się że miał kiedykolwiek sterowniki na swojej stronie i że musiałem ściągnąć je z jakiegoś nielegalnego źródła, a po tym strona na której się znajdowały została usunięta. I faktycznie teraz już jej nie ma a prawdopodobnie na jej miejsce wstawili opis z urz0083e.

Oczywiście mogli by wcisnąć mi że faktycznie to był mój błąd i że mi się przewidziało i że te sterowniki nie pochodziły od nich... gdyby nie fakt że mam w przeglądarce w historii ściągnięty plik i adres właśnie ich strony, a mało tego niefortunnie usunęli plik ze strony www zapominając zlikwidować go z własnego serwera na którym w momencie pisania tego posta jeszcze się znajduje pod adresem: http://www.cabletech.pl/photos/files/dr ... 125abs.rar (nie wiem jak długo tam będzie, pewnie do momentu aż się zorientują o swoim błędzie).
Sprzęt został zareklamowany a reklamacja oczywiście nie została uznana.
http://private.vot.pl/s1b.jpg

Podsumowując sprzęty cabletech (przynajmniej w/w) uważam za bardzo słaby i nie poleciłbym go nikomu no a co do serwisu sami wyciągnijcie wnioski.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Napisz do UOKiK o tym, że gwarant uchyla się od swojego obowiązku, zbierz dowody, że link nadal działa (hypercam) nagraj proces ściągania pliku oraz pokaż zawartość archiwum oraz pliku readme. Na koniec napisz pismo o "niezgodności towaru z umową" jako powód reklamacji wypisując "pomimo aktualizacji oprogramowania z oficjalnej strony do tego modelu wykonanej według instrukcji tuner przestał funkcjonować, nie miały też miejsca zaniki zasilania w trakcie aktualizacji". Jest to oczywista wada, gdyż przy aktualizacji w warunkach idealnych(ciągłe zasilanie) tuner nie ma prawa paść. Jeśli padł to masz prawo do reklamacji. Jeśli lechpol się próbuje wykręcić od naprawy, przyjęcia na gwarancję to możesz ich zaskarżyć do uokiku.

Jak coś napisz mi na PW to Ci udostępnię filmik który już zdążyłem zrobić (ściąganie pliku z ich strony, podgląd instrukcji, podgląd listy zmian, dowód, że ten plik jest na ich serwerze).

edit:

widzę, że zarówno z lechpola jak i strony cabletech zniknęła informacja o tunerze urz0083,
jest tylko urz0083e. To nawet uprościli sprawę, złamali umowę mówiącą o wsparciu produktu. Kasując stronę produktu oznacza to, iż przestają wspierać produkt. Po wejściu z zapamiętanych stron wyskakuje mi komunikat o konieczności logowania się
http://www.lechpol.eu/model/urz0083

Z tego powodu możesz użyć kolejnego argumentu w piśmie o niezgodności towaru z umową.
Pozdrawiam

p.s. ich trzeba trzymać krótko, bo za bardzo sobie pozwalają, co do audio w MKV to niestety większość plików MKV ma dźwięk w formacie DTS(standard z licencją), bo są to filmy ripowane z BluRay - na żadnym z obecnie dostępnych tunerów nie da rady odtworzyć mkv z DTS, bez konieczności dodatkowego dekodera podłączonego po HDMI albo SPDiF, tego nawet nie możesz reklamować, bo w specyfikacji nie wymienili tego kodeka audio.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zinox »

@woodoo
to znaczy ze nie naprawili czy poniosłeś koszta z tego tytułu?
(z protokołu wygląda ze nie podlega gwarancji ale zotał naprawiony "grzecznosciowo", zaznaczona jest aktualizacja oprogramowania? - nie bardzo czaje o co chodzi z tym wyczyszczonym obszarem)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

jeśli naprawili grzecznościowo i nie pozbawili cie prawa gwarancyjnego na przyszłość to jest OK, z tym, że dalej bym wysłał pismo do uokiku, bo wmówili ci nieprawdę na co masz dowody.

@up aktualizacja przebiega w ten sposób, z urządzenia USB idzie do pamięci RAM cały soft, następnie wywalane jest z pamięci NVRAM stary soft i z pamięci RAM zapisywany jest do pamięci NVRAM nowy. Widocznie tuner się zawiesił po wywaleniu starego softu, bądź soft nie miał instrukcji o zapisaniu do pamięci NVRAM.
W skrócie USB->RAM ;wipe NVRAM ;RAM->NVRAM

Mnie irytuje, dlaczego nie można zrobić w urządzeniach w ten sposób, że aktualizacja idzie tak: USB->RAM,wyszukiwanie poprzednich softów po nieudanej aktualizacji i ich ewentualne wywalenie, następnie zapisać na wolnym miejscu nowy soft, a potem zaktualizować indeks botowalny i wywalić stary soft.

Jakby coś poszło nie tak to zawsze odpali się stary soft. Opisywany przeze mnie algorytm jest bezpieczny na zaniki napięcia. Jedyne co może się stać złego to uszkodzenie pamięci NVRAM, tak jak każdego innego elektronicznego nośnika przy nagłym zaniku zasilania.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zinox »

Anduraki pisze: widzę, że zarówno z lechpola jak i strony cabletech zniknęła informacja o tunerze urz0083,
jest tylko urz0083e.
ale soft do urz0083 jest
http://www.lechpol.eu/model/urz0083e#tabset-tab-3

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki pisze:Mnie irytuje, dlaczego nie można zrobić w urządzeniach w ten sposób, że aktualizacja idzie tak: USB->RAM,wyszukiwanie poprzednich softów po nieudanej aktualizacji i ich ewentualne wywalenie, następnie zapisać na wolnym miejscu nowy soft, a potem zaktualizować indeks botowalny i wywalić stary soft.
Bo to dodatkowe koszta, musiałyby być najlepiej dwie osobne kości flasha. Bo w jednej ale dwa razy większej to też ryzyko że coś się sypnie. A to jednak dodatkowe koszta, wiadomo w tych tunerach chodzi o to by zrobić jak najtaniej.

Tak samo masz z biosami w PCtach. Jedynie swego czasu Gigaszajs kombinował z DualBIOS-em. Były dwie kości flash i w przypadku niepowodzenia aktualizacji płyta startowała z drugiego flasha. Mimo to były przypadki że o to potrafiło się skutecznie sypnąć i wymagało programowania flasha w programatorze.
zinox pisze:ale soft do urz0083 jest
http://www.lechpol.eu/model/urz0083e#tabset-tab-3
Bardzo inteligentnie, na pewno teraz zwiększy im się liczba reklamacji po wgraniu niewłaściwego softu. Żeby nie było, widziałem plik WAŻNE.TXT w archiwum, ale na pewno znajdzie się paru artystów którzy tego nie przeczytają.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

zinox pisze:
Anduraki pisze: widzę, że zarówno z lechpola jak i strony cabletech zniknęła informacja o tunerze urz0083,
jest tylko urz0083e.
ale soft do urz0083 jest
http://www.lechpol.eu/model/urz0083e#tabset-tab-3
ten soft jest do urz0083e, przynajmniej lechpol może się powołać, że to soft od wersji z literką E a nie do zwykłej.

Ale wnioskując po liście zmian można dojść do wniosku (czytaj udowodnić) ze to soft od 0083, bo są tu zmiany które były w wersjach sprzed prawie roku, a wersja z E istnieje od miesiąca może nawet krócej.

Gutek, mogli dać większy NVRAM, nie koniecznie dwie kości, po prostu jedna kość zdolna do pomieszczenia 2 softów jednocześnie. Nie rozśmieszaj mnie jeśli mówisz o kosztach - ta pamięć nie może być droższa niż pare złotych - jeśli chodzi o pojemność - działa ona w podobny sposób do tej pamięci znanej nam z pendrive. Jeśli obecnie 16GB można kopic za 40 zł to kostka 64 megowa dobrej jakości będzie kosztować grosze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/NVRAM

A swoją drogą w każdym tunerze powinno być gniazdo RS-232 czytaj COM do komunikacji z komputerem. Jest tylko wyprowadzenie na płycie głownej, ale żeby się tam dostać to trzeba rozkręcić i zerwać plombę. Oni tak specjalnie zrobili, bo gdyby było z tyłu gniazdo to każdy by mógł bez problemu przywrócić sprawność tunera po ewentualnej awarii przy aktualizacji.

Zablokowany