CABLETECH URZ0083

taxiarz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: taxiarz »

Witam,

Czy ktoś się orientuje, dlaczego po około 5 sekundach wyłącza mi się samoczynnie telegazeta. Również przy nowym sofcie 1.2.5 zjada mi w napisach do filmów Xvid - literki np. słowo "dlaczego" wyświetla się "aczego". Napisy testowane txt srt itp. Tuner wysłany do reklamacji. Odesłali z powrotem i napisali, że wszystko jest ok. Znaczy problem pozostał. Oni nic nie naprawili. Proszę o pomoc!

luki1782@op.pl

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: luki1782@op.pl »

Ostatnio miałem okazję testować ten odbiornik .
Ludzie gorszego padactwa w życiu nie widziałem .Typowy tani Chińczyk .
Czy polaków stać na kupowanie sprzętu który za chwile się rozsypie ????????????
Wszystko marki CABLETECH z czym miałem do czynienia można określić mianem taniej Chińszczyzny . Nie ma tam żadnej jakości ale jest zawsze niska cena :mrgreen:

-- połączono

taxiarz
daj sobie spokój z tym sprzętem , zasugerowałeś się niską ceną i masz tego efekty .
Kup sobie odbiornik jakiejś renomowanej marki FERGUSON , CORAB GL, czy THOMSON albo OPTICUM.
Wszystkie firmy istnieją na rynku przynajmniej 20 lat . Produkowanie tego typu sprzętu mają w małym palcu .
:D


edit/ Post pod własnym postem. Czytaj Regulamin forum.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: m@rtops »

kolego - masz thomsona to napisz recenzję w jego temacie skoro taki dobry a nie "wszedłeś" na forum i "jedziesz" po produktach firmy "Cabletech" :x

marcinURZ83

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinURZ83 »

Thomson juz od ładnych paru lat nie istnieje tylko nazwa została, jakaś firma chińska ja wykupiła (jak wiekszość mniejszych marek dawno upadła wykupili je chinczycy i zostały tylko nazwy) I wszystkie marki co podajesz kolego są produkowane w chinach. Nie ma żadnego produktu co produkowany byłby w Polsce jedynie składany z chińskich częsci. Tak jak telewizory Akai, Funai, Lg, Samsung skladane w polsce z chińskich częsci tak aby ominąć cło. A z tym że Cabletech to porażka to się zgodzę. Mam dwa te urządzenia z czego jedno się co jakis czas zawiesza ( nie uznali gwarancji bo niby wszystko jest ok) a pilot to koszmar zwlaszcza ulożenie przycisków.Załuję że nie posłuchałem @GUTKA@ odradzał ten badziew a polecał WIWE HD-90. Nie wiem co mnie podkusiło kupować tą lipę jak droższa była od Wiwy. Wiwe HD90 ma mój wujek pobawiłem się i stwierdzam ze jest o wiele lepsza zwłaszcza pilot.

ares10

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: ares10 »

andrelius pisze:Czy wiecie co się dzieje z wyświetlaną godziną w CABLETECH URZ0083 w stand by przypadku krótkiej przerwy w zasilaniu. Interesuje mnie to bo u mnie często są krótkie przerwy w zasilaniu. Czy zegar synchronizuje się z EPG :?:
Witam mam ten sam problem dodam że mam dekoder z softem 1.2.3 czy zmiana oprogramowania nie rozwiąże problemu z godziną proszę o odpowiedz

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

marcinURZ83 pisze:Thomson juz od ładnych paru lat nie istnieje tylko nazwa została, jakaś firma chińska ja wykupiła (jak wiekszość mniejszych marek dawno upadła wykupili je chinczycy i zostały tylko nazwy) I wszystkie marki co podajesz kolego są produkowane w chinach. Nie ma żadnego produktu co produkowany byłby w Polsce jedynie składany z chińskich częsci. Tak jak telewizory Akai, Funai, Lg, Samsung skladane w polsce z chińskich częsci tak aby ominąć cło. A z tym że Cabletech to porażka to się zgodzę. Mam dwa te urządzenia z czego jedno się co jakis czas zawiesza ( nie uznali gwarancji bo niby wszystko jest ok) a pilot to koszmar zwlaszcza ulożenie przycisków.Załuję że nie posłuchałem @GUTKA@ odradzał ten badziew a polecał WIWE HD-90. Nie wiem co mnie podkusiło kupować tą lipę jak droższa była od Wiwy. Wiwe HD90 ma mój wujek pobawiłem się i stwierdzam ze jest o wiele lepsza zwłaszcza pilot.
...i jedynie pilot, nic wiecej....
Uzywam URZ0083 od dluzszego czasu i w zyciu bym go nie zamienil na wiwe HD90 ktorą kupiłem kilka mies temu dla kogos z rodziny wlasnie z uwagi na pilota ktory nawiasem mowiac tez mnie rozczarowal bo ma słabe kąty i prawie trzeba nim celowac w odbiornik. Natomiast co do szybkosci przełaczania kanałów, ilosci ustawień w menu czy grafiki OSD (ktora w wiwie jest tak prymitywna ze prosciej sie nie dalo) URZ0083 bije te HD90 na glowe.Na te chwile najwiekszą wadą cabletecha (poza wspomniamym pilotem do ktorego mozna sie przyzwyczaic lub uzywac uniwersalny) jest to ze po wylaczeniu zasilania kasuje sie zegar. Co do reszty nie mam zastrzezen a na najnowszym sofcie kanały w porownaniu z innymi odbiornikami STB przelacza IMO wprost błyskawicznie (ok.2 sek obraz-fonia wskakuje natychmiast) -przez rok czasu ani raz sie nie zawiesił.


Polskie litery !!!

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

ares10 pisze:
andrelius pisze:Czy wiecie co się dzieje z wyświetlaną godziną w CABLETECH URZ0083 w stand by przypadku krótkiej przerwy w zasilaniu. Interesuje mnie to bo u mnie często są krótkie przerwy w zasilaniu. Czy zegar synchronizuje się z EPG :?:
Witam mam ten sam problem dodam że mam dekoder z softem 1.2.3 czy zmiana oprogramowania nie rozwiąże problemu z godziną proszę o odpowiedz
O ile dobrze pamiętam w starszych softach tuner nie usypiał tylko startował po utracie zasilania, chyba w wersji 1.1.2.

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

dr146 pisze:
marcinURZ83 pisze:Thomson juz od ładnych paru lat nie istnieje tylko nazwa została, jakaś firma chińska ja wykupiła (jak wiekszość mniejszych marek dawno upadła wykupili je chinczycy i zostały tylko nazwy) I wszystkie marki co podajesz kolego są produkowane w chinach. Nie ma żadnego produktu co produkowany byłby w Polsce jedynie składany z chińskich częsci. Tak jak telewizory Akai, Funai, Lg, Samsung skladane w polsce z chińskich częsci tak aby ominąć cło. A z tym że Cabletech to porażka to się zgodzę. Mam dwa te urządzenia z czego jedno się co jakis czas zawiesza ( nie uznali gwarancji bo niby wszystko jest ok) a pilot to koszmar zwlaszcza ulożenie przycisków.Załuję że nie posłuchałem @GUTKA@ odradzał ten badziew a polecał WIWE HD-90. Nie wiem co mnie podkusiło kupować tą lipę jak droższa była od Wiwy. Wiwe HD90 ma mój wujek pobawiłem się i stwierdzam ze jest o wiele lepsza zwłaszcza pilot.
...i jedynie pilot, nic wiecej....
Uzywam URZ0083 od dluzszego czasu i w zyciu bym go nie zamienil na wiwe HD90 ktorą kupiłem kilka mies temu dla kogos z rodziny wlasnie z uwagi na pilota ktory nawiasem mowiac tez mnie rozczarowal bo ma słabe kąty i prawie trzeba nim celowac w odbiornik. Natomiast co do szybkosci przełaczania kanałów, ilosci ustawień w menu czy grafiki OSD (ktora w wiwie jest tak prymitywna ze prosciej sie nie dalo) URZ0083 bije te HD90 na glowe.Na te chwile najwiekszą wadą cabletecha (poza wspomniamym pilotem do ktorego mozna sie przyzwyczaic lub uzywac uniwersalny) jest to ze po wylaczeniu zasilania kasuje sie zegar. Co do reszty nie mam zastrzezen a na najnowszym sofcie kanały w porownaniu z innymi odbiornikami STB przelacza IMO wprost błyskawicznie (ok.2 sek obraz-fonia wskakuje natychmiast) -przez rok czasu ani raz sie nie zawiesił.
Dziwne, w jednej wiadomości sobie zaprzeczać i później hołdować. Tak dobrego pilota jak w Wiwa to ja dawno nie widziałem. Z takim zasięgiem, tak intuicyjnego. Musisz się bardziej postarać bo miast reklamy, robisz coś przeciwnego. :D

ppiotr

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: ppiotr »

Czy Cabletech urz0090 posiada pasek postępu przy otwarzaniu z USB ?

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Ciekawe pytanie. Co ma być na tym pasku? Kuźwa, za góra 150 złotych kupujecie a wymagacie cholera wie czego. Ludzie, odrobinę własnego rozumu. Zawsze możesz zapłacić kablówce za paski różnego rodzaju.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

quartz pisze: Dziwne, w jednej wiadomości sobie zaprzeczać i później hołdować. Tak dobrego pilota jak w Wiwa to ja dawno nie widziałem. Z takim zasięgiem, tak intuicyjnego. Musisz się bardziej postarać bo miast reklamy, robisz coś przeciwnego. :D
kolego nic sie nie musze starac bo ja niczego nie reklamuje :D Ani mnie to nie grzeje ani ziebi co kto sobie kupi bo nie mam w tym zadnego interesu. Dla siebie nie kupił bym wiwy i tyle- nawet ze wzgledu na tego pilota nad ktorym wszyscy pieją z zachwytu . Nie jest idealny-ma wady ale z uwagi na te duze przyciski i ich intuicyjne rozmieszczenie dla niektorych osob moze to byc sensowny wybór. Ja osobiscie wole miec jednak lepszy odbiornik z gorszym pilotem niz odwronie, ale to moja subiektywna opinia wyrobiona wyłącznie na podstawie wlasnych obserwacji

Polskie litery !!!

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Kolego, ja o wadach to pisałem rok temu. Przez pryzmat, starej i chorej osoby. Jedyna wada jaką widzę, to zbyt wysokie klawisze które się "koślawią" podczas wciskania. Ale ja wciąż mówię o osobie w wieku 72 lat, po kilku operacjach, po udarze "móżdżka". Dla mnie to takiego pilota mogą pozazdrościć inni, markowi producenci. Zasięg, intuicyjność obsługi - 100% na tak. Do pilota czy czujki IR no chociażbym chciał, nie mogę się przyczepić. Wierz mi, że jeśli ktoś w takim wieku, po tylu chorobach, z taką ilością leków sobie poradził z obsługą w kilka dni - to jest dobrze.

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

quartz pisze:Ciekawe pytanie. Co ma być na tym pasku? Kuźwa, za góra 150 złotych kupujecie a wymagacie cholera wie czego. Ludzie, odrobinę własnego rozumu. Zawsze możesz zapłacić kablówce za paski różnego rodzaju.
No, na pasku postępu odtwarzania ma być postęp odtwarzania czyli tak jak w URZ0083.

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Chyba nie ma ale pewien nie jestem. Soft wygląda na "wiwowaty" a tam takiego paska nie ma.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

...i jedynie pilot, nic wiecej....
Uzywam URZ0083 od dluzszego czasu i w zyciu bym go nie zamienil na wiwe HD90 ktorą kupiłem kilka mies temu dla kogos z rodziny wlasnie z uwagi na pilota ktory nawiasem mowiac tez mnie rozczarowal bo ma słabe kąty i prawie trzeba nim celowac w odbiornik. Natomiast co do szybkosci przełaczania kanałów, ilosci ustawień w menu czy grafiki OSD (ktora w wiwie jest tak prymitywna ze prosciej sie nie dalo) URZ0083 bije te HD90 na glowe.Na te chwile najwiekszą wadą cabletecha (poza wspomniamym pilotem do ktorego mozna sie przyzwyczaic lub uzywac uniwersalny) jest to ze po wylaczeniu zasilania kasuje sie zegar. Co do reszty nie mam zastrzezen a na najnowszym sofcie kanały w porownaniu z innymi odbiornikami STB przelacza IMO wprost błyskawicznie (ok.2 sek obraz-fonia wskakuje natychmiast) -przez rok czasu ani raz sie nie zawiesił.
sprostuje słowa kolegi:

cabletech:
plusy: czuła głowica, zasięg pilota
minusy: wykonanie, własna koncepcja gniaza euro, stopklatka przy zakłóceniu, brak SPDIF, brak paska postepu, brak informacji o jakości na podglądzie programu, bardzo kiepskie napisy w filmach

wiwa hd90:
minusy: słaby zasięg pilota, zbyt blisko gniazda loop i antenowe.
plusy:plilot, wykonanie, estetyka, kompatybilność z różnymi formatami multimediów, napisy, nie stopklatka ale piksele, paski postępu, podgląd jakości na programie, kompatybilne euro złącze.

knik

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: knik »

quartz pisze:Chyba nie ma ale pewien nie jestem. Soft wygląda na "wiwowaty" a tam takiego paska nie ma.
Czyli twoja teza że na tanim sprzęcie nie może być paska jest całkiem błędna, w tańszym tunerze jest pasek a w droższym nie ma.

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Bo się różnią procesorami kolego. Ten ALI jest wyklinany przez wszystkich i wszędzie. Nie zdziwiło Cię to, że jako "boxy" w "metalu" to najtańsze dekodery na rynku. Na alledrogo wręcz inwazja tego, poniżej 80 PLN można kupić. Wielka wyprz jak to mawiali starożytni Rzymianie. Tak już na marginesie, do czego Ci ten pasek jest potrzebny? Żadna złośliwość, ludzka ciekawość.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Ostatnie parę waszych postów jest tak zamotana, że nic nie rozumiem, w wiwie w odtwarzaczu jest pasek postępu, aktywuje się go naciskając przycisk info - jeśli o to chodziło. W cabletech z tego co pamiętam jest pasek pod spodem, ale nie wygląda on estetycznie, ale w sumie lepiej się prezentuje niz w wiwe. Pozdro

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Ale co jest "zamotane" Zaraz pójdę i sprawdzę, czy mam pasek postępu jak coś odtwarzam z USB. Nawet mi nie przyszło do głowy, żeby sobie wciskać INFO podczas odtwarzania filmów. Bo po co i na co to komu?
P.S. Mam najnowszy soft od kolegi Gutek, modyfikowany. Nie ma żadnego paska, po INFO wyskakuje w prawym, dolnym rogu okienko z różnymi informacjami. Mówię tu o nagraniach przez dekoder z TV. Ale jak tak bardzo komuś zależy to zaraz jakiś durny filmik wrzucę na pena, bezpośrednio z kompa.
Edit: Na *.avi też się nie pojawia żaden pasek. Potrzebny jak psu buda, gdyby chciał żyć na wolności.

marcinURZ83

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinURZ83 »

Cabletech URZ0083 łapie strasznie zakłócenia najczęsciej od skuterów i samochodów z zapłonem iskrowym (ale nie wszystkich). Czy da się coś z tym zrobić aby te zakłócenia zmniejszyć bądź wyeliminować? Mam takze podpięty tv z dekoderem MPEG-4 i nie łapie tylu zakłóceń Wiwa także nie łapie tylu zakłóceń.

Zablokowany