CABLETECH URZ0083

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Troszkę o błedach.
Nie można regulować glośności podczas odtwarzania plikow muzycznych. Sprawdzona na sofcie v1.0.16 i v1.0.18.
Nie można wygasić napisów z plików avi jesli sa dostępne sa automatycznie włączone. Brak obwódki, brak możliwosci zmiany trzcionki.
Na sofcie v1.0.16 dobrze dopasowywał obraz z plików na v1.0.18 juz tego nie robi.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zinox »

prot pisze:przepraszam, że się wtrącę i troche nie na temat, ale nie chcę zaraz zakładać nowego wątku:

ktoś wie co to za ustrojstwo?
http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/cab ... 0086.bhtml

kolejny brat URZ0083
wsio to samo ale ma wbudowane 2 tunery: mozna niezaleznie nagrywac z różnych MUX

prot

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: prot »

[quote="zinox"]
kolejny brat URZ0083
wsio to samo ale ma wbudowane 2 tunery: mozna niezaleznie nagrywac z różnych MUX[/quote

Dzięki za info. Jestem kolejny raz na etapie kupna tunera i może zostanę forumowym beta testerem :lol: tego sprzetu.

kjauorsky

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: kjauorsky »

szpila pisze:Troszkę o błedach.
Na sofcie v1.0.16 dobrze dopasowywał obraz z plików na v1.0.18 juz tego nie robi.
Potwierdzam, zostaję przy sofcie 1.0.16
P.S. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do wyjaśnienia sprawy tych resetów, naprawdę się wtedy martwiłem że z moim Cablem jest coś nie tak, ale teraz odetchnąłem - mamy niezły tunerek
Ostatnio zmieniony 10 września 2011, o 16:19 przez kjauorsky, łącznie zmieniany 1 raz.

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

No i dziś odebrałem swój tuner. Po 4h użytkowania mogę stwierdzić co następuje:
- ma mniej czułą głowicę niż mój Funai LH7-M32BB (bez problemu na zmontowanych dwóch antenach radiowych odbiera mux2), przy tunerze musiałem trochę poprawić antenę.
- napisów nie testowałem dokładnie (wszystko przez TVN i transformers ;) ), więc nie wiem czy tak z każdym jest, ale jest całkowity brak obwódki i na jasnym tle ledwo je widać.
- jak na razie odtwarza wszystko co mu wrzuciłem, avi, divx, xvid, mkv.
- po USB właśnie nagrywam oszukać przeznaczenie na hdd z laptopa wsadzony do obudowy, bez zasilacza. Brak przycięć itp.
- po 4h pracy nagrzał się do góra 50 stopni.
- bez problemu odtwarza pliki nagrane w LTC HD-302 (pliki ts).
- dziwne tłumaczenie, zamiast harmonogram jakieś "ko coś tam" (wersja softu 1.0.16)
- jutro wrzucę więcej różnej maści plików i napisów i dokładnie przetestuję funkcje odtwarzacza multimedialnego.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

gecko pisze:- napisów nie testowałem dokładnie (wszystko przez TVN i transformers ;) ), więc nie wiem czy tak z każdym jest, ale jest całkowity brak obwódki i na jasnym tle ledwo je widać.
Napisy DVB-Subt i napisy które tuner wyświetla do filmów divx itp to zupełnie co innego!

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

W czasie reklam odpalałem filmy z dysku, aż tak głupi żeby pomylić napisy DVB-subt z tymi do divxa to nie jestem.

prot

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: prot »

Gdzie w menu moge sprawdzić jaki rodzaj chipsetu zastosowali w danym egzemplarzu.
W Euro podłączyli tuner do TV ele nie moglismy nigdzie znaleźć informacji na temat chipsetu.


W informacjach znalazłem wersję softu MC6238... itd.

Czy oznaczenie chipsetu to: M3601E i czy przed M powinno być Ali?

W sprawdzanym egzemplarzu menu było takie jak na tym filmie.

Czy to Ali?

Już się wyjaśniło:
Menu/Informacje/ winno być HW_Module M3601E

BartP75

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: BartP75 »

Witam ponownie!

podniosłem antenę o jakieś 1,5 m - więcej nie dam rady,
grozi złamaniem masztu przy silnym wietrze
ale niestety nic to nie dało..

nadal sygnał 56%/25% - czasami jakość skoczy na pół sekundy
do 50% a nawet i 97% ale to raczej jakieś błędy wskazania..

wszystko wskazuje na to, że muszę poczekać na MUX1 z Piask..
czytałem, że wzmacniacze nic nie dają przy dvb-t a mogą tylko zaszkodzić

jeśli chodzi o odtwarzanie zaciął mi się wczoraj na .mkv bez bapisów
po jakiejś pół godzinie odtwarzania na innych formatach nie stwierdziłem problemów..

tuner działa jak może najlepiej.. jest mały, łatwo go zabrać na jakieś wypady za miasto
możan w łątwy sposób nagrać program na zwewnętrzną pamięć
posiada funkcję time-shift - można sobie cofać lub zatrzymywać oglądany program
odtwarza pliki multimedialne, posiada tragicznyego pilota..

za 129pln super zakup za 179pln nie wiem czy bym nie wybrał czegoś innego
ale są oferty z wysyłką za około 150pln i to jest według mnie całkeim do przyjęcia..

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

Na chwilę obecną nie testowałem jeszcze dokładnej współpracy tunera z różnymi plikami multimedialnymi w róznych kombinacjach z napisami, więc tego nie opiszę. Poza tym garść dodatkowych informacji:

@GUTEK@, prosiłeś o głowice, powiem tyle, że jest ona w ekranie z blaszek, więc nic nie odczytam, a wokół niej jest tylko opis ścieżek na płytce.

tuner posiada aktualizację OTA, screen:
Obrazek

Minusy:
Błedy w tłumaczeniu na język polski, część rzeczy nie jest przetłumaczona, timer czy harmonogram przetłumaczono jako kalkulograf (to tuner mierzy mi czas rozmowy między miastowej?), screeny:
Obrazek
Obrazek

Rzecz której mi brakuje, dostosowanie OSD, np. zmiana koloru tła z tego niebieskiego na inny, bo mimo wszystko w słoneczny dzień ledwo widoczne, a co dopiero jak ustawię przezroczystość.

miros_

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: miros_ »

Pobawiłem się trochę odtwarzaczem plików: odtwarza - mp4 1920x1080; m2ts; ts; mkv 1920x1080; mkv 1208x544 ale tylko na sofcie z lutego na późniejszych nie działa; nie odtwarza wmv; flv; mov - to mnie najbardziej boli bo mam sporo filmików w tym formacie z aparatu cyfrowego. Nie wie ktoś czy odtwarza AVCHD Lite (format stosowany przez część kamer i aparatów cyfrowych)?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Pliki mov 1080p na sofcie z lutego u mnie chodzily...testowalem kilka trailerow...

Twojan

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Twojan »

Witam
Od piątku użytkuję ten odbiornik i od samego początku objawiły się problemy.
Po instalacji okazało się, że przy zmianach programów źle odbywało się skalowanie formatu. Ściągnąłem więc nowy soft. Problem zniknął.
Wystąpił natomiast problem z nagrywaniem zaprogramowanego konkretnego programu. Długo szukałem jak to zrobić, w końcu się udało. Ale przy odtwarzaniu nagranego pliku, wszystko jest ok tylko na początku, potem następują przeskoki wizji i fonii. Próbowałem na różnych kanałach. Za każdym razem to samo. Nagrywanie bieżące uruchomione czerwonym przyciskiem jest popranie odtwarzane. Może ten tuner nie obsługuje takiej funkcji?
Co jeszcze nie zgadza się to katalog, do którego zapis odbywa się. Podawane jest, że do kat "alidrv", a u mnie do kat "record". Katalog "alidrv" istnieje, ale jest pusty. Czy to zmiana w sofcie 018?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Katalog nagrywania zmienil sie w 1.0.18 na RECORD.
Nie zauwazylem u siebie problemow z zaplanowanymi nagraniami, nagrywa sie i odtwarza poprawnie.

Nalezy pamietac, ze po podlaczeniu USB i rozpoczeciu nagrywania, tak jak z reszta w wiekszosci znanych mi tunerow, spada nieco czulosc glowicy, szczegolnie zauwazalne przy korzystaniu z malych anten pokojowych itp...moze problem z nagrywaniem w tym wypadku dotyczy problemow z poziomem sygnalu?
Moze to byc tez kwestia sfragmentowanego pendrive.

Twojan

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Twojan »

Mam antenę kierunkową na dachu i sygnał raczej dobry, mieszkam kilka km od słabszego nadajnika. Dziwne, że nagrywanie na ten sam pendriwe "na bieżąco" działa dobrze.
Z zaprogramowania próbowałem kilka razy, zawsze taki sam efekt.Może mam walnięty odbiornik?

zbig

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zbig »

Witam Wszystkich
Jestem posiadaczem tego tunera od soboty i w zasadzie wszystko działa poprawnie ale mam problem z zaprogramowaniem nagrywania, instrukcja jest nieco uboga pod tym względem.
Proszę o pomoc w jakich ustawieniach należy programować dany program z wyprzedzeniem
pozdrawiam

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Użyj "kalkulografu" cokolwiek to znaczy (koszmarne tłumaczenie jeżeli wogóle jest w tym tunerze). Możesz też poprzez EPG - wybierasz program i następnie zielony przycisk.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Twojan pisze:Mam antenę kierunkową na dachu i sygnał raczej dobry, mieszkam kilka km od słabszego nadajnika. Dziwne, że nagrywanie na ten sam pendriwe "na bieżąco" działa dobrze.
Z zaprogramowania próbowałem kilka razy, zawsze taki sam efekt.Może mam walnięty odbiornik?
Mozesz sprobowac downgrade'u do softu 1.0.16 - przez wielu uwazany za najlepszy do tego tunera...moze pomoze...

cobras

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: cobras »

Witam
Od wczoraj używam tego tunerka i muszę przyznać że jeśli chodzi o jakość odbioru to jest naprawdę dobry sprzęcik. Nie miałem za wiele czasu na testy ale powiem tylko o dwóch rzeczach: Pierwsza to napisy na filmach odtwarzanych z USB są tragicznie małe i brak możliwości ich powiększenia (wiem że to głównie tuner). Dodam ze testowałem kilka gorszych tunerów z funkcją playera i wszędzie była możliwość powiększenia ich i np zmiany koloru czcionki i tła, najlepiej działało to w signal HD507. Druga sprawa to zakładka nagrywanie, opcja konfiguracja DVR ,tryb nagrywania TS/PS. W trybie PS powinien wg instrukcji plik nagrywać się z rozszerzeniem *.mpg i bez informacji o txt, niestety nie dzieje się tak. Czy u innych użytkowników jest podobnie? Dodam ze wgrałem najnowszy soft 1.0.18.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

miros_ pisze:Pobawiłem się trochę odtwarzaczem plików: odtwarza - mp4 1920x1080; m2ts; ts; mkv 1920x1080; mkv 1208x544 ale tylko na sofcie z lutego na późniejszych nie działa; nie odtwarza wmv; flv; mov - to mnie najbardziej boli bo mam sporo filmików w tym formacie z aparatu cyfrowego. Nie wie ktoś czy odtwarza AVCHD Lite (format stosowany przez część kamer i aparatów cyfrowych)?
Wczoraj sprawdzone na najnowszym sofcie 1.0.18,
mov 1080p (trailery ze strony Apple), mkv 1080p, m2ts 1080p - wszystkie odtworzyly sie bez problemu...pliki mp4 tez widzi, wiec czesc napewno da sie odczytac - mialem do dyspozycji tylko jeden plik tego typu, ktorego akurat nie ruszyl....

Nalezy pamietac ze wszystkie te pliki, a w szczegolnosci mkv moga byc zapisane w najrozniejszych kombinacjach kodekow - nie ma szans aby odtwarzacz ruszyl wszytskie istniejace w eterze...

Zablokowany