CABLETECH URZ0083

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

Witam,
przekopałem instrukcje, ten temat, trochę google i nie znalazłem nurtującego mnie pytania. Mianowicie, czy da się ustawić przy nagrywaniu z EPG po samoczynnym się włączeniu, aby po skończonym nagrywaniu samoczynnie się wyłączył? Wiem, że jest opcja auto standby, ale ona skutkuje wyłączeniem tunera po 3h braku aktywności.

pufon

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: pufon »

Konfiguracja DVR-Standby after record ustawiamy na włącz i po zakończeniu nagrywania się wyłaczy

adam0907

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: adam0907 »

We wczorajszym meczu ligi mistrzów zauważyłem że przy dynamicznych momentach robiła się u mnie mała pikseloza.Może to wina tego że oglądam przez euro? Jakość mam 96-97%.

marcinn998

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinn998 »

Witam mam problem z zakłóceniami w dekoderze Cabletech urz0083 które występuja co jakiś czas. Dekoder podlączony jest do anteny pokojowej ze wzmacniaczem. Jednak z tego co zauważyłem zakłócenia występują nie zależnie od podłączenia anteny tzn podczas odłączanej anteny po wejściu w menu główne dekodera na ekranie tv pojawiają się rożowe paski i delikatnie przerywa obraz. Tak samo się dzieje jeżeli oglądam jakiś film z pen driva. To jest jednak najmniejszy problem najgorzej jest gdy chce ogladac coś z programów tv podczas zakłóceń obraz tak przerywa ze nie da sie nic oglądac. Jedynym tropem jest to ze zakłócenia mogą pochodzić z gniazdka elek. probowałem podłączać do innego jednak nic to nie dało. Moje pytanie brzmi czy są jakieś filtr mogące zlikwidować te zakłócenia z gniazdka elekt i czy w ogóle to może być przyczyna???

pink25

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: pink25 »

Przczyny elektrycze jak najbardziej magą byc, nawet wadliwa latarnia pod domem...
Są do kupienia specjalne listwy z filtrami i mechanizmami przepieciowymi.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

marcinn998 pisze:Witam mam problem z zakłóceniami w dekoderze Cabletech urz0083 które występuja co jakiś czas. Dekoder podlączony jest do anteny pokojowej ze wzmacniaczem. Jednak z tego co zauważyłem zakłócenia występują nie zależnie od podłączenia anteny tzn podczas odłączanej anteny po wejściu w menu główne dekodera na ekranie tv pojawiają się rożowe paski i delikatnie przerywa obraz. Tak samo się dzieje jeżeli oglądam jakiś film z pen driva. To jest jednak najmniejszy problem najgorzej jest gdy chce ogladac coś z programów tv podczas zakłóceń obraz tak przerywa ze nie da sie nic oglądac. Jedynym tropem jest to ze zakłócenia mogą pochodzić z gniazdka elek. probowałem podłączać do innego jednak nic to nie dało. Moje pytanie brzmi czy są jakieś filtr mogące zlikwidować te zakłócenia z gniazdka elekt i czy w ogóle to może być przyczyna???
Po jakim kablu masz podlaczone ten dekoder...Euro czy HDMI? Po HDMI raczej nie powinno miec cos takiego miejsca, szczegolnie przy odtwarzaniu filmow z nosnika zewnetrznego.

Jezeli chodzi o zaklocenia z gniazdka to moga sie brac od roznicy potencjalow masy miedzy telewizorem a dekoderem, szczegolnie jak obydwa nie sa uziemione...mialem kiedys sytuacje, ze dekoder od kablowki UPC czesto sie przywieszal i dodatkowo mnie kopal pradem:), musialem go samodzielnie dodatkowo uziemic...

marcinn998

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinn998 »

Dzieki za podpowiedz. Dekoder podłaczony mam przez EURO, przez HDMI nie mam mozliwosci. Mozesz jakos rozwinac to wypowiedz u uziemieniu jak to zrobic ???

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Sprawdz priva...bo to maly offtopic...

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Słuchajcie kochani, dajcie jakiś link do instrukcji jak się nagrywa i zatrzymuje nagrywanie? Jak nagrywać w określonym czasie? Jak rozpocznę nagrywać na pendrive 4G to nie chce przestać. Dopiero jak dam mu standby to kończy wyłączając się.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

matrix0606 pisze:Słuchajcie kochani, dajcie jakiś link do instrukcji jak się nagrywa i zatrzymuje nagrywanie? Jak nagrywać w określonym czasie? Jak rozpocznę nagrywać na pendrive 4G to nie chce przestać. Dopiero jak dam mu standby to kończy wyłączając się.
najprosciej dwa razy na przycisk "stop"
instrukcja

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

dr146 pisze:najprosciej dwa razy na przycisk "stop"
Dziękuję ślicznie za pomoc w nagrywaniu a mam jeszcze pytania:
- czemu jak włożę dysk usb to muli mi tuner? Zależy to od rodzaju pamięci?
- ściągnąłem te dwa pliki do testowania tunera i na jednym nie odtwarza mi ostatniej ścieżki bo się resetuje a drugiego filmu testowego w ogóle nie odpala tylko od razu reset przy próbie uruchomienia. Jaki mam w końcu wgrać soft? Mam wersję 1.0.16 bodajże z maja tego roku.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

W jakim sensie "muli" ci tuner po podlaczeniu USB?
U mnie jedyny efekt to delikatny spadek czulosci glowicy po podpiecu USB...podobnie zachowywal sie Not LV6TMPVR, Wiwy - wiec sadze, ze to norma...

Aby nie bylo resetow plik musi byc nagrany na wersji softu 1.0.18, wtedy jest OK.
Pliki nagrane z innych tunerow moga powodowac niestety dalsze resety przy zmianie sciezek, ale producenci czesto zastrzegaja, ze dany plik moze byc odtworzony tylko na zrodlowym sprzecie...czym sie te pliki roznia pewnie sprawdze przy okazji, jak narazie mnie to nie interesuje...

Mimo wszystko zalecam zostanie przy 1.0.16, gdyz nieco lepiej skaluje obraz (proporcje) w trybie odtwarzacza multimedialnego.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Speakers_XP pisze:W jakim sensie "muli" ci tuner po podlaczeniu USB?
A w takim że naciskam dajmy na to przłączanie kanału do góry czyli przycisk UP i tuner nie reaguje od razu tylko po dobrych 5 może 8 sekundach albo nie reaguje wcale. Czasem wcale nie reaguje na naciskanie przycisków z pilota.

Dzieje się tak z jakimś dyskiem no name o nazwie MONDI i pojemności 4G. Jak podepnę 8G KINGSTONA to jest znacznie lepiej. Ale jest jeszcze dodatkowy kłoopt. Jak nagram coś na pendrive'ie to nie mogę tego później zobaczyć spod MENEDŻERA NAGRAŃ.

Jeszcze mała EDYTA:
Jak ustawiłem dzisiaj czas od do żeby dzieciom nagrać dobranockę, to owszem nagrało, ale jak odczytuję to na kompie to nie ma dźwięku, wiesza mi windows media platera a na tunerze nie widzę nagranych plików jak pisałem wyżej. Jakieś rady?

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

Z tunera zobaczysz nagrania przyciskając na pilocie "media" na komputerze pewnie masz coś z kodekami. Spróbuj przez VLC uruchomić.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

gecko pisze:Z tunera zobaczysz nagrania przyciskając na pilocie "media"
To wiem tylko że i tak nie wiedzę nagranego materiału.
gecko pisze:na komputerze pewnie masz coś z kodekami.
Mało prawdopodobne ponieważ do tej pory każdy rodzaj pliku odczytywałem na kompie. Komp radzi sobie bez kłopotu z tymi dwoma plikami z tego tematu, które ściągnąłem do testów.
Myślę że cała wina leży po stronie tego pena no name. Z kingstonem jest znacznie lepiej.

wojtas

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: wojtas »

Witam !

jestem nowym uzytkownikiem tunera cabletech urz 0083, chcialem napisac o 2 sprawach na ktore natrafilem przy kupnie w/w tunera ( obie niestety negatywne)

Tuner kupilem w sklepie ktory sie zajmuje antenami, tv, telewizja przemyslowa itp. - wiec zrodlo pewne.

1. po podlaczeniu w domu tunera okazalo sie ze jest przesuniety wyswietlacz za szybka do gory - objawialo sie to tym ze gorna linia byla obcieta i ciezko bylo zobaczyc jaki jest kanal. Efekt - oddalem do reklamacji, dodam ze na 3 sprzedane w danym dniu 2 wrocliy - tak mowil sprzedawca.


2. po 2 dniach odebralem nowy - sprawdzilem na miejscu - wyswietlacz ok, podlaczylem w domu, wyszukal kanaly, wszystko ok...lecz po 10 min pilot przestal dzialac - nie reaguje na naciskanie - tylko mute dziala i to w 1 strone (tzn. jak sie wyciszy to juz nic wiecej). wyciagalem baterie (nowe oczywiscie), podmienialem na inne, robilem rozladowanie wewnetrznych kondensatorow w pilocie poprzez naciskanie na przyciski bez baterii i nic :(
Odlaczalem tuner od sieci - tez nic nie pomaga. Dodam tylko ze jak naciskam cos na pilocie to na diodzie od tv zmienia sie kolor z zielonej na czerwona w momencie naciskania , a wiec jakas wiazka IR jest wysylana ? dziwne to wszystko. Ktos mial podobny problem i wie jak to rozwiazac ? Pozostaje mi tylko czekanie do poniedzialku i znow reklamacja :(


ps. zobaczylem przez aparat cyforwy ze dioda ir swieci caly czas, mimo ze zadna z gumek nie jest zblokowana....

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

wojtas pisze:

ps. zobaczylem przez aparat cyforwy ze dioda ir swieci caly czas, mimo ze zadna z gumek nie jest zblokowana....
mozesz sprobowac rozebrac pilota podwazajac krawedzie czyms płaskim i elastycznym (np przy pomocy niepotrzebnej karty kredytowej,w zadnym razie nie srubokretem!) zeby nie poniszczyc plastików, zaczepy dosc fajnie puszczały-przynajmniej u mnie, jak nie pojdzie to nic na siłe. Moze przywierac ktorys przycisk (np grafit na stykach- mimo ze z gory nie widac) lub zwarcie na sciezkach. Jesli wizualnie bedzie ok to pilot do wymiany,zanies samego pilota jesli tuner masz ok

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

wojtas pisze: 1. po podlaczeniu w domu tunera okazalo sie ze jest przesuniety wyswietlacz za szybka do gory - objawialo sie to tym ze gorna linia byla obcieta i ciezko bylo zobaczyc jaki jest kanal. Efekt - oddalem do reklamacji, dodam ze na 3 sprzedane w danym dniu 2 wrocliy - tak mowil sprzedawca.

ps. zobaczylem przez aparat cyforwy ze dioda ir swieci caly czas, mimo ze zadna z gumek nie jest zblokowana....
Ad. 1
- To akurat niewielki problem bo nie usterka techniczna a wada fabrycznego składania, więc nie jest (nie było) tak źle.
Ad. ps
- masz kłopot nie z samym tunerem a z pilotem skoro Ci pilot cały czas wysyła komendy.

A ja mam pytanko. Mam podłączony tuner do telewizora przez euro więc wolne zostaje wyjście RF OUT. Co na nim jest? Da się puścić na dwa telewizory dwa różne kanały z tego samego tunera?

wojtas

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: wojtas »

matrix0606 pisze: Ad. 1
- To akurat niewielki problem bo nie usterka techniczna a wada fabrycznego składania, więc nie jest (nie było) tak źle.
Ad. ps
- masz kłopot nie z samym tunerem a z pilotem skoro Ci pilot cały czas wysyła komendy.
wiem ze to nie problem lecz usterka techniczna, oraz wiem tez ze to klopot z pilotem, lecz dalej nikt nie napisal rozwiazania problemu...

dodam ze po nocy bez baterii w pilocie , po wlozeniu pochodzil troche normalnie po czym znow zaczal swirowac..
dr146 pisze:A ja mam pytanko. Mam podłączony tuner do telewizora przez euro więc wolne zostaje wyjście RF OUT. Co na nim jest? Da się puścić na dwa telewizory dwa różne kanały z tego samego tunera?

nie da sie puscic 2 roznych kanalow naraz, musialbys miec w tunerze 2 glowice i do kazdej z nich wyjscie i sterowanie z pilota. Rf out jest to wyjscie przelotowe - mozna np. podlaczyc 2 tuner w innym pokoju, albo np. magnetowid, itp.

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Mailkontent »

zinox pisze:
prot pisze:przepraszam, że się wtrącę i troche nie na temat, ale nie chcę zaraz zakładać nowego wątku:

ktoś wie co to za ustrojstwo?
http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/cab ... 0086.bhtml

kolejny brat URZ0083
wsio to samo ale ma wbudowane 2 tunery: mozna niezaleznie nagrywac z różnych MUX

Testowałeś, czy opierasz się na opisach, a te nie są jednoznaczne np.: - support second tuner ?

Zablokowany