CABLETECH URZ0083

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

wojtas pisze:
wiem ze to nie problem lecz usterka techniczna, oraz wiem tez ze to klopot z pilotem, lecz dalej nikt nie napisal rozwiazania problemu...
chłopie, chyba było juz napisane ze masz pilota do wymiany i nad czym tu wiecej dumac?Napisalem tez co mozesz zrobic zeby sprawdzic wewnatrz ale pewnie tego nie zrobiles bo ci sie nie chciało, lepiej czekac na cud....
Co, mamy Ci zdiagnozowac telepatycznie tego pilota, naprawic, modlic sie w jego intencji czy jak? Bo nie rozumiem

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: areq1987 »

Czym najlepiej obrabiać nagrania z tego dekodera? Chodzi mi o wycinanie reklam+ ewentualnie zmiana video na inny format.

wojtas

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: wojtas »

Mailkontent pisze:chłopie, chyba było juz napisane ze masz pilota do wymiany i nad czym tu wiecej dumac?Napisalem tez co mozesz zrobic zeby sprawdzic wewnatrz ale pewnie tego nie zrobiles bo ci sie nie chciało, lepiej czekac na cud....
Co, mamy Ci zdiagnozowac telepatycznie tego pilota, naprawic, modlic sie w jego intencji czy jak? Bo nie rozumiem
pilot oczywiscie rozebralem lecz nie znalazlem wewnatrz zadnej usterki, przygladalem sie dokladnie....wiec nie wiem skad takie stwierdzenie ze nie zrobilem tego pewnie bo mi sie nie chcialo ? ...moze ty jestes takim leniem kolego, ale jak ktos mi podsuwa rozwiazanie to staram sie z niego korzystac, fakt moj blad ze tego nie napisalem, bo zwyczajnie zapomnialem.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

areq1987 pisze:Czym najlepiej obrabiać nagrania z tego dekodera? Chodzi mi o wycinanie reklam+ ewentualnie zmiana video na inny format.
Przyłączam się do pytania kolegi.


zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zinox »

Mailkontent pisze:
zinox pisze:
prot pisze:przepraszam, że się wtrącę i troche nie na temat, ale nie chcę zaraz zakładać nowego wątku:

ktoś wie co to za ustrojstwo?
http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/cab ... 0086.bhtml

kolejny brat URZ0083
wsio to samo ale ma wbudowane 2 tunery: mozna niezaleznie nagrywac z różnych MUX

Testowałeś, czy opierasz się na opisach, a te nie są jednoznaczne np.: - support second tuner ?
lepszy opis
http://www.lechpol.nl/shop_towar_view.p ... IDTOW=4523

sorki za błędny link :roll:
widze ze @Krasnoludek założył osobny topic dla tego tunerka
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2697
Ostatnio zmieniony 19 września 2011, o 08:08 przez zinox, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

"Podany towar nie istnieje" rzeczywiście lepszy opis ;)
Popraw linka.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Niestety mi ten program nie działa pod win7. Wyskakuje komunikat
Is not a valid GUID value

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

matrix0606 pisze: Niestety mi ten program nie działa pod win7. Wyskakuje komunikat
Is not a valid GUID value
to masz cos z kompem, u mnie działa bez problemu pod win7

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy. Kupiłem ten dekoder URZ0083 i po podpięciu go do telewizora kablem HDMI 1.8metra, okazało się że w rozdzielczościach wyższych od 576p na obrazie pojawia się dużo pojedynczych czerwonych pikseli (szum cyfrowy) i w głośnikach przy odbiorze słychać trzaski. Nie jest to na pewno związane z jakością odbioru (ta jest bdb), raczej
nie jest to też związane ani z telewizorem ani z kablem (bo tym samym kablem podłączam laptopa i chodzi wszystko dobrze aż do 1080p).

Ktoś miał może podobny objaw ?

Udało się to jakoś rozwiązać ?

PS. Tylko w rozdzielczości 576p jest wszystko OK

Pozdrawiam, mmilch

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

U mnie na HDMI brak tego typu oznak, w kazdym trybie jest OK.

Znajomy mial bardzo podobna przypadlosc przy podlaczaniu odtwarzacza DVD i tam wlasnie wadliwy okazal sie kabel...no moze nie zupelnie wadliwy bo na laptopie dzialal OK...

A jakosc i kompatybilnosc masowo sprzedawanych w Polsce HDMI wyglada niestety b. slabo...

gecko

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: gecko »

Mam jakiś tani kabel HDMI zakoszony z SAGEMCOM HD cyfry+ i nie mam takich przypadków (a kabel generalnie nie jest najwyższej jakości). Sprawdź na innym kablu. Stawiam moje macki, że to kabel.

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Potwierdziła się teoria Speakers_Xp że problemem może być kabel - sprawdziłem na innym i wszystko jest OK.

Być może trafiłem na trefną sztukę, ale w razie czego omijajcie z daleka firmę "Gembird".
Kabel oczywiście "Made in China".....

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Co do odtwarzania to jest problem z plikami .mp4 o wyższej rozdzielczości. Otrzymuję komunikat "Video resolution is not supported". Użyłem Direct MKV Converter i w kilkadziesiąt sekund wrzuciłem do MKV. Działają teraz prawidłowo. :roll:
Ostatnio zmieniony 21 września 2011, o 19:59 przez szpila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Railroad »

Kupiłem i jak na razie jestem zadowolony. Mankamentem jest język polski w tym odbiorniku. Przestawiłem na angielski, przynajmniej nie zastanawiałem się o co chodziło autorom tłumaczenia. "Kalkulograf" wymiata. Czy może ktoś próbował poprawiać tłumaczenie w tym odbiorniku?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Przydało by się zebrać wszystkie błędy, ładnie opisać problem i wysłać gdzie trzeba. Niby wydano nowszy software dosyc szybko po interwencjach ale cóż z tego jak gorzej skaluje a poprwki dotyczyły tylko nagrywania. :roll:

Może zacznę:

1- podpisy w filmach - dodać większy rozmiar, obwódkę i możliwość ich wyłączenia.
2 - poprawić tłumaczenie - wiele błędów a część wogóle nie jest przetłumaczona.
3 - mozliwość regulacji siły głosu podczas odtwarzania plikow muzycznych i najlepiej w czasie wyświetlania każdego MENU (Podgladam pliki wideo o różnym natężeniu głosu i nie ma mozliwości regulacji)
4 - Pozostawić zdolność skalowania jak w sofcie 1.0.16
5 - EPG po naciśnięciu OK pokazuje ładnie info o programie ale wyjście z tego to kciukołomne naciskanie "funkcyjnego czerwonego" i ponowne szukanie przycisku EPG - lepiej by było użycie OK lub EPG i po sprawie
6 - problem z plikami o większej rozdzielczości w kontenerze mp4, ten sam plik wrzucony do MKV działa poprawnie. (na to w sumie nie liczę konwertowanie trwa kilkadziesią sekund)

Coś jeszcze? Proszę dopisywać. Możemy też przetłumaczyć dla leniwych programistów słowo po słowie całe Menu jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tylko proszę nie piszcie o rzeczach których nie ma najmniejszej szansy poprawić (lokalizacja zera na pilocie jest dosyć awangardowa) :lol:

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

szpila pisze: 6 - problem z plikami o większej rozdzielczości w kontenerze mp4, ten sam plik wrzucony do MKV działa poprawnie. (na to w sumie nie liczę konwertowanie trwa kilkadziesią sekund)
Ostatnio wpadlo mi w rece kilka plikow mp4 1080p - i o dziwo tuner je odtwarza prawidlowo, wiec przyczyna tu tez moze lezec w jakims byc moze malo istotnym ustawieniem muxowania.

Co do bledow jest jeszcze kilka innych malo istotnych drobiazgow...staram sie podsylac serwisowi na biezaco...ale nie wiem czy sobie cos z tego robia:)

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Railroad »

Ukazał się nowy soft 1.1.1
URZ0083_v1.1.1.abs
- Poprawiono skalowanie obrazu przy odtwarzaniu materiałów z nośników zewnętrznych
- Zwiększono zakres wyboru rozdzielczości
Cieszą nowe poprawki, ale dobrze by było gdyby poprawili tłumaczenie.

To co jeszcze ucieszy, że nie resetuje się przy wyborze ścieżki E-AC3 na plikach testowych z poprzednich stron :D

Na poprzednim sofcie resety występowały.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Przynajmniej starają się coś poprawić- czyli będzie dobrze! Mam nadzieję 8-)

Jak dla mnie to niech poprawią jeszcze punkty 1 i 3 i nic mi juz do szczęścia nie trzeba.

doc28

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: doc28 »

Witam wszystkich.
Dla mnie najbardziej uciążliwą usterką i wciąż nie poprawioną nawet w najnowszym sofcie 1.1.1 jest błędne wyświetlanie kanałów np. zamiast Polsatu jest TVP1 bez dźwięku albo zamiast TVN7 jest bez dźwięku TVP Historia. Czasami jest tylko czarny ekran. Takie błędy pojawiają się często podczas zmiany kolejnych kanałów i to według mnie trzeba poprawić.

Zablokowany