CABLETECH URZ0083

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Railroad »

Lepiej by się zajęli tym żenującym tłumaczeniem, ono naprawdę woła: Poprawcie mnie.

Puchatek

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Puchatek »

A czyta Wam Divx3 (Low Motion dokładnie)? U mnie tylko fonię :(

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

matrix0606 pisze: U mnie sam z siebie nic nie nagrywa... i nic takiego nie zauważyłem, ani moi znajomi nic takiego nie widzieli... może coś u ciebie jest nie tak...
Nie wiem, wszystko mam wyłączone, timehift też a i tak czasem mi nagrywa urywek czegoś tylko w jakiej to jest sytuacji to nie wiem. Muszę zwrócić uwagę.
Wydaje mi sie, z moich obserwacji, ze po kazdym wlozeniu nowego nosnika tuner przeprowadza test wydajnosci - wlasnie kawalek nagrania, nie sadze aby to byla wada.
Pozniej ew. nagrywa w ramach funkcji Timeshift, jezeli jest wlaczona w MENU.
Są w tym Cabletechu jakieś ustawienia dźwięku względem obrazu? Jak się na przykład dźwięk spóźnia lub jest za szybko?
Nie ma - funkcja raczej zbeda w tego typu sprzetach...masz konkretny problem z jakims plikiem?
Puchatek pisze: A czyta Wam Divx3 (Low Motion dokładnie)? U mnie tylko fonię
Nie wiem czy znajde taki plik, ale postaram sie sprawdzic.

Ci ktorzy czekaja na moje porownanie ALI M3601 (URZ0083) vs MSD7818 (HD-50) prosze jeszcze o chwile cierpliwosci - testy juz skonczone jakis czas temu, ale dorwalo mnie jakies chorubsko i jakos po powrocie z pracy nie mam ochoty siedziec i pisac recki...dodatkowo juz na dniach zostane ojcem:)
Tak czy inaczej obiecane porownanie napewno zamieszcze...

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Speakers_XP pisze:Wydaje mi sie, z moich obserwacji, ze po kazdym wlozeniu nowego nosnika tuner przeprowadza test wydajnosci - wlasnie kawalek nagrania, nie sadze aby to byla wada.
Tylko że takie nagranie zostaje mi na penie i muszę je usuwać manualnie.
Speakers_XP pisze:Nie ma - funkcja raczej zbeda w tego typu sprzetach...masz konkretny problem z jakims plikiem?
Ściągnąłem sobie wczoraj film Gnomeo i Julia i po kilku chwilach dźwięk z video mi się rozjeżdża. Jak przewinę dosłownie kawałek to synchro wraca i po paru, parunastu minutach znowu się rozjeżdża. Dane filmu:
  • Ogólne
    opti.avi
    Format : AVI
    Format/Informacja : Audio Video Interleave
    Rozmiar pliku : 1,47 GB
    Czas trwania : 1h 23 min.
    Całkowita przepływność bitów : 2.514 Kb/s

    Wideo
    Format : MPEG-4 Visual
    Profil formatu : Advanced Simple@L5
    Ustawienia formatu, BVOP : 1
    Ustawienia formatu, QPel : Nie
    Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału
    Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)
    ID kodeka : XVID
    ID kodeka/Wskazówka : XviD
    Czas trwania : 1h 23 min.
    Przepływność bitów : 2.120 Kb/s
    Szerokość : 720 pikseli
    Wysokość : 384 piksele
    Proporcje obrazu : 1,875
    Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
    ColorSpace : YUV
    ChromaSubsampling : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bitów
    Rodzaj skanu : Progresywny
    bity/(piksele*ramki) : 0.320
    Rozmiar strumienia : 1,24 GB (84%)
    Biblioteka zapisująca : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

    Audio
    ID : 1
    Format : AC-3
    Format/Informacja : Audio Coding 3
    Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
    ID kodeka : 2000
    Czas trwania : 1h 23 min.
    Rodzaj przepływności : Stała
    Przepływność bitów : 384 Kb/s
    Kanały : 6 kanałów
    Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
    Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
    BitDepth/String : 16 bitów
    Rozmiar strumienia : 230 MB (15%)
    Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie
    Przeplot, czas trwania : 32 ms (0,77 klatka wideo)
Puchatek pisze: A czyta Wam Divx3 (Low Motion dokładnie)?
Przykład takiego pliku? Bo do tej pory poza RMVB to czyta mi wszystkie pliki.


Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

Witaj Speakers_XP oczywiście zdrowia Tobie życzę, bo przed Tobą najważniejszy test ) Jak dasz znać, że to już będziemy świętować z Tobą:))
A wracając do przygotowanego przez Ciebie porównania obu procesorów, a właściwie urządzeń opartych na procesorach ALI M3601 (URZ0083) vs MSD7818 (HD-50 zastanowiło mnie jak bardzo się one różnią architekturą wewnętrzną i potencjałem na przyszłość, bo to by pokazało która technologia ma większe szanse rozwoju np. aktualizowania do nowych formatów dźwięku i obrazu czy zwyczajnie realizowania kolejnych funkcji użytkowych. Choć jestem bardzo ciekaw tego co napiszesz, mam wrażenie że oba urządzenia tak wiele się od siebie nie różnią, bo nie potrafią.
Jest już nowy tuner oparty na nowym procesorze: M3606A , daleki od doskonałości, bo ma niedopracowany soft, ale z nowymi funkcjami, które zaczną dominować w tunerach, co dla mnie jest logiczną konsekwencją i sygnałem że za chwilę nastąpi wysyp nowych procesorów i nowych możliwości. Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem brzmi jak komunał, ale chciałbym, aby test czemuś służył, a nie tylko udowadniał, przed czym nawet nie ustrzegł się Gutek, choć starał się być bardzo rzetelny.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Puchatek pisze:A czyta Wam Divx3 (Low Motion dokładnie)? U mnie tylko fonię :(

Przykład :( :

http://www.fileserve.com/file/cfQvx5x/O ... .part1.rar
http://www.fileserve.com/file/5KdasTV/O ... .part2.rar
A no nie czyta. Mi też leci tylko audio a na ekranie napisane:

Kod: Zaznacz cały

Video codek not supported

Puchatek

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Puchatek »

matrix0606 pisze:
Puchatek pisze:A czyta Wam Divx3 (Low Motion dokładnie)? U mnie tylko fonię :(

Przykład :( :

http://www.fileserve.com/file/cfQvx5x/O ... .part1.rar
http://www.fileserve.com/file/5KdasTV/O ... .part2.rar
A no nie czyta. Mi też leci tylko audio a na ekranie napisane:

Kod: Zaznacz cały

Video codek not supported

A niby czyta DIVX`y :) . Dzięki, teraz wiem, że nie mam czego szukać. A "zwykłe" DVD Panasonica czyta...


Speakers_XP pisze:
Ci ktorzy czekaja na moje porownanie ALI M3601 (URZ0083) vs MSD7818 (HD-50) prosze jeszcze o chwile cierpliwosci - testy juz skonczone jakis czas temu, ale dorwalo mnie jakies chorubsko i jakos po powrocie z pracy nie mam ochoty siedziec i pisac recki...dodatkowo juz na dniach zostane ojcem:)
Tak czy inaczej obiecane porownanie napewno zamieszcze...
Również życzę dużo zdrówka i pociechy z dzidziusia malutkiego jak mówi moja córa :D

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Puchatek pisze:A niby czyta DIVX`y :) . Dzięki, teraz wiem, że nie mam czego szukać. A "zwykłe" DVD Panasonica czyta...
Tak tylko "zwykłe" dvd Panasonic'a nie czyta wielu innych formatów. Przeszedłem przez kilka odtwarzaczy dvd tej firmy bo to moja ulubiona firma, przeszedłem też przez dvd Manty i odtwarzacz Bellwood'a, który miał czytać wszelkie formaty a nie radził sobie dobrze ze zwykłymi mp3. I jak do tej pory najwięcej formatów czyta mi właśnie tuner Cabletech'a.

andrew 61k

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: andrew 61k »

Witam wszystkich i mam takie pytanie:
- Czy istnieje jakiś soft-oprogramowanie do CABLETECH UR0083,gdzie na ekranie tunera widzimy całkowicie polskie menu,a nie tak jak dotychczas spolszczone,czyli połowa po polsku,a połowa nadal po angielsku.Bardzo proszę o odpowiedż w tej sprawie.Gdzieś coś kiedyś znalazłem i odpisałem z ekranu menu,a wyglądało to tak: HW Version MC 6258 - VER 1,0 SW Version DVB-T V 1,02 przyznam szczerze,ze nie wiem "z czym się to je",ale tam widziałem kompletne polskie menu w tunerze.To tyle i jeżeli ktoś coś wie na temat pełnego polskiego menu do tunera CABLETECH UR0083 to proszę na pisać i ewentualnie podać,jak go wgrać do tunera.

piotr2802

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: piotr2802 »

Mam teraz na kilka dni do testowania tuner Cabeltech URZ0083 i zauważyłem że niektóre filmy DIVIX z napisami ten tuner mi nie czyta (napisów) podcza gdy WIWA -100 , którą też testuję radzi sobie bez problemu. Mam oprogramowanie z 5 lipca br. i z tego co czytam na tym forum nie ma sensu wgrywać nowszego.

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Witam. Czy ktoś podczas używania dekodera URZ0083 zauważył dziwny objaw przyciemnienia ekranu na kilka/kilkanaście sekund ? Dziwne to jest dlatego, że ustawienie jasności ekranu regulowane jest w telewizorze i teoretycznie nie powinno mieć to związku ze źródłem obrazu, a jednak takie "cuda" dzieją się u mnie tylko z tym dekoderem....

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Railroad »

Sprawdź podłączenie kablem euro czy wtyki dobrze "siedzą" w gniazdach. Jak masz inny kabel to podmień go.

piotr2802

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: piotr2802 »

mmilch pisze:Witam. Czy ktoś podczas używania dekodera URZ0083 zauważył dziwny objaw przyciemnienia ekranu na kilka/kilkanaście sekund ?

U mnie tuner URZ0083 działa poprawnie zarówno na EURO jak i na HDMI. Obraz rewelacyjny i czułośc głowicy jedna z lepszych w testowanych przeze mnie dotychczas tunerach DVB -T.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

W nowym firmware 1.1.2 powiększono trzcionkę ale nadal jest bez obwódki. :? Dodano też wyjscie z EPG>INFO przez klawisz 'EXIT'.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Już drugi film jaki zadobyłem powoduje opóźnienia obrazu między dźwiękiem. tym razem padło na Transformer - The darkside of the moon. Co chwila dźwięk się z obrazem rozjeżdża i pomaga tylko dosłownie ułamek sekundy przewinąć w dowolną stronę.

Jakieś porady? Może coś przypadkiem przestawiłem w menu?

cobras

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: cobras »

@GUTEK@ pisze:
Masterjam pisze:Myślę i myślę nad tą zmianą napisów i nie przychodzi mi nic do głowy. Zapewne chodzi o przekonwertowanie ale jak ??
Trzeba przekonwertować na format VOBSUB, przykładowo programem http://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php
Kolego, ta informacja jest bezcenna, ale mam pytanie zrobiłem kilka testów, i wszystko działa oprócz prawidłowych kolorów, niby program pokazuje jak będą wyglądać napisy, ale po uruchomieniu w tunerku wychodzą przypadkowe kolory napisów i obwódki. Zauważyłem że zmiana w 'Color options" zmienia coś i raz napisy były takie jak chciałem białe z czarną obwódką. Ale teraz znowu jest mish-mash. Jeśli mógłbyś podać ustawienia do programu aby cabletech urz0083 odczytywał wszystko prawidłowo to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: biprotek »

Kolego, ta informacja jest bezcenna, ale mam pytanie zrobiłem kilka testów, i wszystko działa oprócz prawidłowych kolorów, niby program pokazuje jak będą wyglądać napisy, ale po uruchomieniu w tunerku wychodzą przypadkowe kolory napisów i obwódki. Zauważyłem że zmiana w 'Color options" zmienia coś i raz napisy były takie jak chciałem białe z czarną obwódką. Ale teraz znowu jest mish-mash. Jeśli mógłbyś podać ustawienia do programu aby cabletech urz0083 odczytywał wszystko prawidłowo to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)
Txt2Vobsub w "Color Options" trzeba ustawić "PC" żeby kolory były wyświetlane prawidłowo.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

matrix0606 pisze:Już drugi film jaki zadobyłem powoduje opóźnienia obrazu między dźwiękiem. tym razem padło na Transformer - The darkside of the moon. Co chwila dźwięk się z obrazem rozjeżdża i pomaga tylko dosłownie ułamek sekundy przewinąć w dowolną stronę.

Jakieś porady? Może coś przypadkiem przestawiłem w menu?
Sproboj z innymi wersjami FW, najlepiej pobrac ze strony Gutka.
Ogladalem juz lacznie kilkadziesiat filmow na tym dekoderze, i o ile plik ruszyl, to nie zauwazylem tego typu problemow.

Sprawdz tez czy ma to zwiazek z wybrana rozdzielczoscia w Menu tunera, sprobuj tez z innym nosnikiem USB.
mmilch pisze:Witam. Czy ktoś podczas używania dekodera URZ0083 zauważył dziwny objaw przyciemnienia ekranu na kilka/kilkanaście sekund ? Dziwne to jest dlatego, że ustawienie jasności ekranu regulowane jest w telewizorze i teoretycznie nie powinno mieć to związku ze źródłem obrazu, a jednak takie "cuda" dzieją się u mnie tylko z tym dekoderem....
Nic takiego nie wystepuje...

Na jakim kolego telewizorze uzywasz tego dekodera i z jakim kablem, jaka rozdzielczosc wybrana jest w menu - efekt z jasnoscia moze wystepowac wg mnie tylko na polaczeniu analogowym Euro/CVBS - przyczyny nalezy szukac w stykach/kablu.
andrew 61k pisze:Czy istnieje jakiś soft-oprogramowanie do CABLETECH UR0083,gdzie na ekranie tunera widzimy całkowicie polskie menu,a nie tak jak dotychczas spolszczone,czyli połowa po polsku,a połowa nadal po angielsku
Na ten moment wg mojej wiedzy nie istnieje...

PS. po powszechnych MSTAR mamy teraz wysyp tunerow na ALI - kolejny klon URZa:
http://www.evolve.cz/d-hd-dvb-t-obiorni ... alaxy.html

Nie wiem niestety na jakim demodulatorze, ale polskie tlumaczenie jest OK. Firmware narazie brak.

Masterjam

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Masterjam »

biprotek pisze:
Kolego, ta informacja jest bezcenna, ale mam pytanie zrobiłem kilka testów, i wszystko działa oprócz prawidłowych kolorów, niby program pokazuje jak będą wyglądać napisy, ale po uruchomieniu w tunerku wychodzą przypadkowe kolory napisów i obwódki. Zauważyłem że zmiana w 'Color options" zmienia coś i raz napisy były takie jak chciałem białe z czarną obwódką. Ale teraz znowu jest mish-mash. Jeśli mógłbyś podać ustawienia do programu aby cabletech urz0083 odczytywał wszystko prawidłowo to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)
Txt2Vobsub w "Color Options" trzeba ustawić "PC" żeby kolory były wyświetlane prawidłowo.
No ja sie meczyłem tyle czasu, bo ciągle mi robiłe jakieś różowe kolory :)
inna sprawa że 80% napisów z rozszerzeniem .txt nie przyjmuje i wyswietla Unsupportet file i tu zbaraniałem . nie wiem o co kaman?

Druga rzecz to filmy mkv także większość odtwarza przez równo 2:30 sekund i później zwiecha, podłączone dyskiem HDD 2,5 cala Hitachi lub seagate obydwa 40 GB zasilane z portu USB, jakieś pomysły?

Zablokowany