CABLETECH URZ0083

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: areq1987 »

CameronPoe pisze:
areq1987 pisze:Pies mi zjadł pilota :evil: Da się gdzieś luzem dokupić takiego do tego modelu?
http://www.sklep.lechpol.pl/shop_towar_ ... IDTOW=9234
http://www.bodex.net.pl/info_towar/68/5286
Czemu nie ma cen w tych sklepach podanych? :?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Kolego wyglada na to, ze jednak jest cos nie tak z Twoim dekoderem (egzemplarzem)...nagrywanie/timeshift dziala w tym dekoderze b.dobrze, powiedzialbym nawet rewelacyjnie...tutaj naprawde jedyny mankament to rezerwacja miejsca na funkcje timeshift, ktorej nie do konca mozna wylaczyc...

O ile problem z danym pendrive moze byc uznany za jakas niekompatybilnosc / problemy z wydajnoscia, to na dysku przenosnym juz wlasciwie nie ma prawa nagrac niewlasciwie (no chyba ze popelnilismy blad w ustawianiu nagrywania)...

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: areq1987 »

A czekając na nowego pilota, da sie jakoś obslugiwać ekoder bez tego dedykowanego pilota? Bo z tego co zauważyłem jest tylko przycisk on/off na obudowie. :roll:

CameronPoe

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: CameronPoe »

Speakers_XP pisze:Kolego wyglada na to, ze jednak jest cos nie tak z Twoim dekoderem (egzemplarzem)...nagrywanie/timeshift dziala w tym dekoderze b.dobrze, powiedzialbym nawet rewelacyjnie...tutaj naprawde jedyny mankament to rezerwacja miejsca na funkcje timeshift, ktorej nie do konca mozna wylaczyc...

O ile problem z danym pendrive moze byc uznany za jakas niekompatybilnosc / problemy z wydajnoscia, to na dysku przenosnym juz wlasciwie nie ma prawa nagrac niewlasciwie (no chyba ze popelnilismy blad w ustawianiu nagrywania)...
No to mam wtedy 2 trefne tunery, bo właśnie na dwóch tunerach doszło do tych problemów i to z dwoma różnymi standardowymi pendrivami. A jak podłączyłem 8GB bardzo szybkiego pendriva SanDisk 25MB/s to nie zauważam żadnego problemu, ale moim zdaniem to tunery te powinny działać dobrze w szczególności z mniejszymi i wolniejszymi pendrivami, bo ich jest na rynku najwięcej i nie kosztują fortunę!

Prawdopodobnie niestety jest tak jak mówisz, że tuner ten ma problemy z kompatybilnością z niektórymi pendrivami, ale z dyskiem USB2 powinien działać bez problemu, a niestety w moim przypadku tak nie jest :(

Będę testował dalej w miarę moich możliwości i jak coś zaobserwuję więcej z tym przerywaniem nagrywania to dam znać.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: zygmunt »

Jak sobie ten Cabletech radzi w sytuacji gdy był w stand-by,
po czym wyłączono zasilanie i po 20 minutach znów włączono.
Powraca do Stand-by ? Czy sie włącza na jakiś kanał?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Włączy się na ostatnio odbierany kanał.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: eXte77 »

Istotna uwaga. Często wyjezdzam na delegacje na kilka dni. Będę musiał wyłaczać w takim razie urządzenie z prądu. Tuner po RGB odpala też telewizor więc uwaga dosyć istotna jak wspomniałem.

CameronPoe

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: CameronPoe »

Skoro timeshifting na moim 4GB pendrivie nie działa to czy można wyłączyć rezerwację miejsca na pendrivie, abym mógł sobie więcej nagrywać wciskając przycisk RECORD???

Na początku miałem ustawione obie rezerwacje po równo, po połowie, a teraz jakimś cudem jest jakieś tylko 30% na timeshifting a 70% na record, więc czy dałoby się jeszcze zwiększyć tą przestrzeń dla nagrywania programów, abym mógł dłuższy czas nagrywać :?:

habinka

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: habinka »

Witam a ja mam pytanie,czy da się pauzować podczas nagrywania?

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: areq1987 »

A czy u Was też jeśli dekoder ustawiony jest w tryb RGB to całe menu jaki i obraz stacji telewizyjnych jest przesunięty lekko w lewo? Menu widać od razu, że jest w lewo przesunięte, a sygnał tv najlepiej widać na tvn7, eska tv, polo tv, gdzie znaczki wiekowe są prawie, że ucięte przez lewą krawędź telewizora. Dzieje sie to tylko na RGB na trybie doekodera jest wszystko ok. Testowane na 2 różnych telewizorach.

George

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: George »

Posiadam Wiwę HD-50 i na RGB obraz jest lekko przesunięty w lewo w porównaniu z CVBS.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: dr146 »

George pisze:Posiadam Wiwę HD-50 i na RGB obraz jest lekko przesunięty w lewo w porównaniu z CVBS.
to juz chyba kwestia tv a nie tunera, podłaczalem swoj URZ0083 pod rozne telewizory i nic nie było przesuniete zarowno na CVBS jak i na RGB

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: areq1987 »

dr146 pisze:
George pisze:Posiadam Wiwę HD-50 i na RGB obraz jest lekko przesunięty w lewo w porównaniu z CVBS.
to juz chyba kwestia tv a nie tunera, podłaczalem swoj URZ0083 pod rozne telewizory i nic nie było przesuniete zarowno na CVBS jak i na RGB
No u mnie na dwóch odbiornikach jest tak jak napisał dr146, więc nie może być to ewenement skoro więcej ludzi ma takie problemy, może jednak to wina dekodera jest??

szymon

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szymon »

Ja kupiłem dziś URZ0083 i jestem jak na razie zadowolony. Wgrałem nowego softa. Wszystko śmiga dobrze, ładnie odtwarza i w ogóle jestem zadowolony, ale mam jedno pytanie do posiadaczy tego odbiornika. Dla czego jak ustawiam nagrywanie PS (mpg) to i tak nagrywa w TS. Nie wiem czemu, podłączam pendrive'a i zmieniam z PS na TS, ale nagrywa dalej na TS. A ja kupiłem ten tuner właśnie ze względu na to że nagrywa także w innym formacie niż TS. Co mam zrobić? Wgrałem najnowszego softa, ale to nic nie dało. Prosze o pomoc :)

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

Pewnie dlatego: >>link<<

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Koledzy mam dobre info...
Martwilo mnie ze od dawna nie ma aktualizacji do naszych skrzyneczek - okazalo sie ze nowe softy caly czas sie ukazuja - ostatni z 22.12.2011(!), jednak maja pewne bledy, przez ktore nie sa oficjalnie dostepne - to informacje bezposrednie i sprawdzone gdyz jestem od ok. 2 tygodni w stalym kontakcie z serwisiem Cabletecha...

Co dla wielu bedzie b. istotne - sprawa zwieszania sie niektorych plikow MKV wbrew moim pesymistycznym przewidywaniom bedzie, a wlasciwie juz jest zalatwiona...

Bedzie poprawka w kolejnym oficjalnym sofcie...lacznie z poprawnym tlumaczeniem PL, naprawiona rezerwacja miejsca na Timeshift, szybsza reakcja pilota znana z "Greka" i kilkoma innymi...nowy soft nie jest jeszcze oficjalnie dostepny gdyz ma pewne bledy - zabrano obsluge FLAC i jest mocno "problematyczny" - jego wgranie grozi ciezkim uwaleniem dekodera (znany z dekoderow ALI DVB-S napis "ASH" na LCD), podobnie downgrade - niestety juz tego doswiadczylem - sam serwis nie ma na ten moment szybkiej i sprawdzonej metody naprawy, wiec sam musialem poswiecic kilka dni aby odratowac swoj dekoder po takiej operacji - konieczne bylo wylutowanie flasha i zaprogramowanie zewnetrzne...
Pomagam serwisowi producenta w tej sprawie i mam nadzieje, ze juz niedlugo bedziemy mogli sie cieszyc druga mlodoscia naszych dekoderow.

Turrambar

Cabletech URZ0083 program do napisów idx/sub

Post autor: Turrambar »

W jednym z postów napisałeś:
Speakers_XP pisze:dla osob majacych problem z plikami mkv, polecam zastosowanie programu Media Coder - i remux do mp4 lub mkv za pomoca FFMPEG
Czy mógłbyś przesłać ustawienia programu Media Coder do remuxu plików mkv? ponieważ jest wiele różnych opcji i chciałbym uniknąć eksperymentowania na zasadzie prób i błędów.
Byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Darek

PS. A jeśli chodzi o dobry program do napisów idx/sub to polecam AviAddXSubs.
Dla obrazu SD 4:3 używam ustawień:

http://www.turrambar.republika.pl/subs1.JPG
http://www.turrambar.republika.pl/subs2.JPG

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Pisze zupelnie z pamieci, bo nie mam programu przed oczami.

Ustawienia b. standardowe.
Jako kontener wybrac MKV - za tego co kojarze Media Coder domyslnie wybiera FFMPEG dla mkv.

W zakladce AUDIO i Video zaznaczyc odpowiednie opcje "copy audio" i "copy video".

Turrambar

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Turrambar »

Dzięki za odpowiedź.
A 'remuxer' w zakładce 'container' zostawić odznaczone (bo w poście dot remuxu pisałeś o użyciu FFMPEG)?
W Media Coder domyślny kontener dla MKV to MP4.
Czyli poza kontenerem, audio i video całą resztę pozostawić bez zmian?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Darek

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Wydaje mi sie, ze nie nie trzeba recznie wskazywac remuxera...ale to juz musisz sprawdzic.

Zablokowany