CABLETECH URZ0083

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Siatka plus wzmacniacz - to problem Twoich bolączek. Siatka "łapie" wszystko co się da, Ty to jeszcze wzmacniasz.

marcinURZ83

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: marcinURZ83 »

Czyli co antena kierunkowa powinna załatwić tą sprawę zakłóceń? Powinna byc z symetryzatorem czy ze wzmacniaczem?

quartz

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: quartz »

Nikt Ci w taki jednoznaczny sposób nie odpowie. Na kierunkowej nie powinno być gorzej ale to też zależy, bo może łapiesz jakieś odbite sygnały. Masz "widzialność" w kierunku nadajnika? Dobra, inaczej. Ja też mam siatkę ze wzmacniaczem na działce. Każdy skuter jadący przed bramką powoduje pikselozę. Każda burza, chociaż gdzieś w okolicach to samo czyni. Sąsiad z kosiarką też zakłóca. Pobawiłem się kiedyś biquad'em bez żadnego wzmacniania. 3 MUX stał się nie osiągalny, to zrozumiałe. Za to zniknęły też wszystkie pikselozy z powodu chińskich układów zapłonowych. :D
Bez wzmacniacza na początek. Wzmacniacz zawsze możesz dokupić przecież.

amstat

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: amstat »

Spróbuj najpierw wyjąć płytke wzmacniacza z anteny kabelki skręc do śrubek w antenie oczywiście żyłkę osobno i splot osobno do drugiej śrubki i zobacz jakie są efekty na pasku sygnału i co z pikselozą.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Możesz spróbować obniżyć wzmocnienie zasilaczem regulowanym, albo tłumikiem. Ja bym się już poddał z tym tunerem. On jest dobry ale wtedy gdy nie ma większych zakłóceń, bo on je bezlitośnie zbiera.

luki1782@op.pl

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: luki1782@op.pl »

Do m@rtops
Znasz to przysłowie -,,UDERZ W STÓŁ A NOŻYCZKI SIĘ ODEZWĄ''
Podobnie jest z CABLETECH a potwierdzeniem że jest to LIPA są posty forumowiczów którzy piszą jak olali ich w sewisie że sprzęt uszkodzony wraca jak teoretycznie sprawny .To że ktoś z CABLETECH zatrudnia ludzi po to aby dobrze pisali na forach to jedno ale rzeczywistość to druga sprawa . Ktoś napisał że THOMSON to tylko marka nie producent , i ma rację .Tylko marki THOMSON nie da się przykleić do byle czego tym samy sprzęt który jest firmowany tym brandem nie może przynosić wstydu marce .
I zdania nie zmienię coś co jest cabletech czy wiwa to szajs i należy się tego wystrzegać .

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: m@rtops »

luki1782@op.pl pisze:I zdania nie zmienię coś co jest cabletech czy wiwa to szajs i należy się tego wystrzegać .
ależ ja wcale nie chcę abyś zmieniał swojego zdania - wręcz je szanuję bo każdy ma do tego prawo :oops:
mój post odnosił się do tego że w jednym czasie w kilku tematach zacząłeś pisać jaki cabletech jest felerny a tematy ogólnie dotyczące innych zagadnień ;)
tak więc pozdrawiam :P
przepraszam za OT - koniec

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Cabletech jest z tego powodu felerny bo jest na ALI, ale jeśli chodzi o konstrukcję tunera to dam mu 4/5. Wiecie to troche jakby porównywać Symbiana z Androidem i powiedzieć że Nokie są gorsze od HTC.

luki1782@op.pl

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: luki1782@op.pl »

Widzisz gdyby nie było tego typu śmieci jak CABLETECH to problemów zbędnych pytań by nie było . :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Tak z ciekawości, wiesz przynajmniej do kogo należy teraz marka Thomson i że zarówno Thomsony jaki Cabletechy składane są w tej samej fabryce w Chinach?


Anduraki - to Symbian jest gorszy od Androida?

luki1782@op.pl

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: luki1782@op.pl »

Widzisz kolego tak się składa że wiem co gdzie i przez kogo jest składane .CABLETECH masz rację że jest składany w chinach lecz THOMSON składany jest w Austrii przez firmę STRONG .
Zapewne podzespoły są Chińskie to też się nie da ukryć lecz kontrola jakości w Europie oraz poziom dopracowania elementów jest na zupełnie innym poziomie .I o jednej rzeczy nie możemy zapominać -doświadczenie w produkcji odbiorników jest o jakieś 30 lat większe niżeli firmy LECHPOL ponieważ to on jest importerem CABLETECH do Polski
I to widać na forum-banalne problemy z softami
Jeżeli będzie cię to interesowało mogę ci powiedzieć gdzie pozostałe sprzęty są składane .

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Gutek na pytanie retoryczne nie oczekuj odpowiedzi ;>
http://windows7forum.pl/symbian-vs-android-23220-t

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

luki1782@op.pl pisze:lecz THOMSON składany jest w Austrii przez firmę STRONG.
Sprzedali mi podróbę Thomsona :(

Anduraki - no właśnie tak jak w tym linku piszą. Symbian to praktycznie inna epoka, system już nie jest rozwijany. Więc to porównanie niezbyt wyszło. A ALI, MStar i inne chipy to współczesne konstrukcje wciąż produkowane i sprzedawane.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Ali ma według mnie mniejsze możliwości od MStara, jeśli chodzi o wygląd interfejsu, o napisy, za interfejs 2/5 za napisy 0/5 dałbym wszystkim produktom na ALI

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Przepraszam, ze Wam sie wetne w ta bardzo kreatywna dyskusje o mozliwosciach omawianego sprzetu ;)... widze troche sie tu wydarzylo przez czas mojej nieobecnosci na forum...

Ostatnio mam b. malo czasu, ale postanowilem sie z Wami podzielic dosc ciekawa funkcjonalnoscia, jaka przez przypadek odkrylem w modelu URZ0083...

Mianowicie - ten sprzet potrafi zapisac na pendrive/dysk zawartosc calego MUXA - tak, tak - potrafi nagrac jednoczesnie nawet 6-7programow nadawanych na tym samym MUxie...

Aby tego dokonac:
1. nalezy wejsc w menu-> REC ->konfiguracja DVR
2. wyłączyć timeshift
3. nie opuszczajac MENU nacisnac RECORD na pilocie - zatwierdzic komunikat - TAK
4. wyjsc z MENU, wybrac dowolny program na danym MUXIE i wcisnac RECORD - w tym momencie caly MUX zapisuje sie nam na pamieci przenosnej...

Troche wiecej zabawy jest z obejrzeniem takiego nagrania...VLC sobie radzi...

To zdaje sie nieudokumentowana wlasciwosc tunerow opartych na chipie ALI (nie wiem czy wszystkich - innych jak narazie nie testowalem)...ale funkcja dosc ciekawa, prawda?
Jestem ciekaw jak to sie zachowuje na tunerach TWIN...

Mi najbardziej przeszkadza w tym tunerze (i kazdym innym na ALI) niepelne wyjscie COAXIAL...i to raczej nie zostanie naprawione...

PS. Patrzac na ostatnie posty w tym temacie - nie wiem jaki jest sens doszukiwania sie i pietnowania slabosci tunerow URZ0083, Wiwa HD-90 itp. - to tanie konstrukcje, wiadomo ze beda mialy wady, co nie zmienia ze sa to jedne z najczesciej kupowanych tunerow na rynku - wlasnie z uwagi na korzystny stosunek jakosci do ceny - te tunery wcale nie sa specjalnie gorsze niz drozsze odpowiedniki Thomsona, czy Fergusona...jak ktos ma uraz do konkretnej marki to moze sie wyzalic w innym temacie, tak mamy tu smientik gdzie 2-3osoby przescigaja sie w tezach, ktory tuner jest gorszy...bez sensu...

edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Wiesz co, dla mnie to jest raczej przypadkowy efekt. Multiplexing z definicji to naprzemienne wysyłanie różnych treści, czyli każda treść ma określoną wartość czasową w trakcie której jest przesyłana, po tym następuje przesyłanie innej treści i tak w kółko.

Po prostu Cabletech zgrał cały strumień bez demultipleksowania, a to, że opisałeś, że trzeba się troszkę napracować żeby odczytać to jest problem zdemultipleksowania przez jakiś tam player na komputerze.

To był raczej niezamierzony efekt - prawdopodobnie jakieś niedopatrzenie programistów.

W przypadku dwugłowicowych tunerów, po zrobieniu tego samego - zgra ci się tylko jeden mux - nie wiem jak to jest z "dwugłowymi", czy można zgrywać 2 programy na raz, ale jeśli się da to pewnie dałoby radę zgrać 2 całe multipleksy.
Hehe jak widać nawet stara konstrukcja tak zjechana przez ludzi potrafi jeszcze zaskakiwać.
Pozdrawiam.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: biprotek »

Speakers_XP pisze:To zdaje sie nieudokumentowana wlasciwosc tunerow opartych na chipie ALI (nie wiem czy wszystkich - innych jak narazie nie testowalem)...ale funkcja dosc ciekawa, prawda?Jestem ciekaw jak to sie zachowuje na tunerach TWIN...
Na tunerze twin Urz0086 też działa, w menu pyta czy włączyć zapis całego transpondera tylko że wtedy nie ma niestety możliwości zmiany kanału po włączeniu zapisu, więc twin nie działa w tym trybie a szkoda - myślę że to błąd programistów (soft jest uniwersalny wg. nagłówków).

A efekt jest jak najbardziej zamierzony - po prostu Ali ma taką możliwość i pewnie w tunerach sat o nie opartych też to działa.

Uwaga, żeby to wyłączyć powtarzamy zabieg z menu tylko wybieramy NIE

BTW: Z takiego pliku bez problemu wyłuskamy żądane dane przy pomocy np. mkvmerge gdzie można przyciąć reklamy i zostawić tylko chciane ścieżki audio bez żadnej rekompresji.

jurkowski

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: jurkowski »

Witam
Jak zaspisać wybór numeru kanału i zasilania w ustawieniach anteny w odbiorniku URZ0083E?

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: neoox »

Zadam bardzo nietypowe pytanie. Producent posiada w swojej ofercie model URZ0191 (WiFi). Z tego co zauważyłem model ten nie korzysta z wbudowanego adaptera WLAN, ale wykorzystuje zewnętrzny adapter USB. Czy istnieje realna szansa przeportowania softu pisanego dla URZ0191 (Nowatek) do URZ0083 (Ali) i współpracy URZ0083 z modułem WiFi w obrębie Inview ?

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

To zupełnie inna platforma...sam procesor M3601E w założeniach nie ma takich możliwości....
Dodatkowo dochodzi mały rozmiar pamięci Flash w URZ0083 - już tam jest dość ciasno...a musiałyby się w jakiś sposób zmieścić sterowniki i część odpowiedzialna za inview...moim skromnym zdaniem nie jest to możliwe...

Zablokowany