CABLETECH URZ0083

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: programista »

@Speakers_XP, także czekam na porównanie, kompletnie nie wiem jak wygląda nawet interfejs tego tunera, no i jak z napisami.

jawala
Posty: 7
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 15:58

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: jawala »

Witam,mam pytanie dotyczące przekazywania sygnału z tego tunera do innych odbiorników tv po wyjściu RF. Domyślam się, że istnieje taka możliwość, jeżeli ktoś testował to prosiłbym o info o jakości obrazu, ewentualnie na jaką odległość da się przesłać poprawny obraz i na ile odbiorników. Jeszcze kilka pytań:
- czy tuner potrafi automatycznie zmieniać format obrazu tak jak to robią niektóre tv z górnej półki (chodzi o czarne pasy na górze i dole obrazu)
- czy po wyłączeniu tunera wyłącza się również podłączony przez usb 3.5 calowy dysk twardy, czy trzeba go ręcznie odłączyć ?
- czy można ustawić tak aby godzina na zegarze była widoczna nie tylko w standby ale również podczas pracy tunera (wszystkie informacje są przecież na ekranie tv) a pozwoliłoby mi to wyrzucić elektroniczny zegar-radio, który ma takie same wymiary jak ten tuner i pobiera niepotrzebnie prąd. Jednak widok godziny potrzebny jest również podczas oglądania TV :-)
- czy sygnał tv wypuszczany jest jednocześnie z trzech wyjść na raz czyli z HDMI, EURO i RF ? czy tylko z jednego a pozostałe są automatycznie blokowane?

Speakers_XP

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Co do napisow. To tak to wyglada...wg mnie w pierwotnej wersji softu wygladalo to jednak lepiej - napisy na czarnym tle, ale nie bylo tam obslugi formatu TXT.
Dalem juz info do serwisu, maja nad tym popracowac w kolejnym sofcie.
http://www.unistar.freezoka.net/napisy.jpg
jawala pisze:czy tuner potrafi automatycznie zmieniać format obrazu
Tuner ma opcje automatycznego dobierania proporcji - wydaje sie ze funkcja dziala nawet rozsadnie.
jawala pisze:czy można ustawić tak aby godzina na zegarze była widoczna nie tylko w standby ale również podczas pracy tunera
Zegar jest tylko na standby - ale jak TV jest wlaczony to przeciez godzina tez jest podana na OSD jak i inne informacje...
jawala pisze:czy po wyłączeniu tunera wyłącza się również podłączony przez usb 3.5 calowy dysk twardy, czy trzeba go ręcznie odłączyć ?
Co do podlaczonego dysku - chyba chodzilo o dysk 2,5"? - sprawdze to dzisiaj, dodam ze zasilanie anteny 5V nie jest wylaczane, ale mniejsze zlo - znikomy pobor pradu. Dzisiaj spradze tez pobor pradu tego tunerka w trybie standby - bedzie raczej niewielki - nic sie na czuwaniu nie probuje nagrzewac.

Jako ciekawostke podam, ze pojawil sie nowy mniejszy brat tego tunera - URZ0087, jest pozbawiony wyjsc analogowych i wyswietlacza, ale dzieki temu jest jeszcze wyraznie mniejszy i jeszcze minimalnie tanszy...i uwaga tez prawdopodobnie nie jest na MSTAR...ale to jeszcze niepotwierdzona informacja...

Takze czekam na mozliwosc przetestowania nowego MT4160 (producent ciagle odwleka dostepnosc) i URZ0087.
Robi sie coraz ciekawiej na rynku tunerkow...

kjt

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: kjt »

W takim razie ja się nie śpieszę z kupnem i poczekam na recenzję URZ0087.
W necie znalazłem też maluszka URZ0088...

jawala
Posty: 7
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 15:58

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: jawala »

Na wstępie dziękuję za informacje i oczywiście jeszcze garść wątpliwości:
Speakers_XP pisze:Tuner ma opcje automatycznego dobierania proporcji - wydaje sie ze funkcja dziala nawet rozsadnie.
To jestem mile zaskoczony tylko nie wiem czy dobrze opisałem o co mi chodzi, a chodzi mi o funkcję automatycznego rozszerzania obrazu gdy ten ma czarne pasy na górze i dole, tej funkcji nie ma mój tv Samsung i ciągłe ręczne ustawianie ratio przy przełączaniu programów jest trochę irytujące, czyli rozumiem że dzięki temu tunerowi zniknie mój problem ?
i co to znaczy, że "funkcja działa rozsądnie" czy możesz w kilku słowach opisać działanie tej funkcji ?
Speakers_XP pisze:Zegar jest tylko na standby - ale jak TV jest wlaczony to przeciez godzina tez jest podana na OSD jak i inne informacje...
No tak ale mi chodzi o zastąpienie radiobudzika, który jest takiej samej wielkości jak ten tuner i niepotrzebnie zjada prąd, i zabiera miejsce. OSD zanika i godzina będzie widoczna tylko kilka sekund, a jak ustawię na stałe to będzie przeszkadzać w oglądaniu. Może to nie wszystkim potrzebne ale ja lubię kontrolować czas jednym rzutem oka, bez włączania OSD. Godzina na tunerze bardziej mi jest potrzebna niż widok numeru kanału, bo podejrzewam że przy włączonym urządzeniu to on jest wyświetlany (a ten wystarczyłby na znikającym OSD)ale to takie moje zboczenie.
jawala pisze:Co do podlaczonego dysku - chyba chodzilo o dysk 2,5"?
Oczywiście moja pomyłka chodzi o dysk 2,5" - niektóre urządzenia po wyłączeniu nie odcinają zasilania na usb i wówczas trzeba za każdym razem odłączać dysk i jest to trochę upierdliwe, bo później znowu trzeba go podłączać :-)

A jak jest z podawaniem sygnału równocześnie na HDMI i EURO ? bo moja druga połowa nie rozróżnia HD od SD i wówczas wygodna jest możliwość podwójnego połączenia, ponieważ EURO automatycznie uruchamia kanał w tv, a przy HDMI źródło trzeba ręcznie ustawić klikając kilka razy co dla połowy jest "sporym utrudnieniem".

Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym tunerem i pewnie na dniach go kupię, ale jeszcze trochę poczytam ten temat bo widzę tu kilku fachowców, którzy jak ja lubią szczególiki :-), a te w dłuższym użytkowaniu stają się bardzo istotne.

Speakers_XP

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

jawala pisze: To jestem mile zaskoczony tylko nie wiem czy dobrze opisałem o co mi chodzi, a chodzi mi o funkcję automatycznego rozszerzania obrazu gdy ten ma czarne pasy na górze i dole, tej funkcji nie ma mój tv Samsung i ciągłe ręczne ustawianie ratio przy przełączaniu programów jest trochę irytujące, czyli rozumiem że dzięki temu tunerowi zniknie mój problem ?
i co to znaczy, że "funkcja działa rozsądnie" czy możesz w kilku słowach opisać działanie tej funkcji ?
Tuner ma w opcjach cos w tym stylu "system tv->format" do wyboru:
4:3, 4:3 PS, 4:3 LB, 16:9 oraz wspomniana opcja AUTO, ktorej sam uzywam.

Programy DVB-T i pliki multimedialne sa wyswietlane w miare mozliwosci na calej powierzchni ekranu - automatycznie dopasowane (oczywiscie zalezy to od proporcji sygnalu zrodlowego).
Wyjatkiem jest program TV4 z DVB-T, ktory ma cos pochrzanione z proporcjami i czesto sa czarne pasy pomimo panoramicznego ekranu - ale to znana przypadloc lezaca po stronie nadawcy...nawet reczne zmiany w tym wypadku nie przynosza rezultatu...

Jezeli chodzi o odbior DVB-T to wszystkie tunery jakie sprawdzalem radzily sobie z tym dobrze...pomijajac krotkie zaniki obrazu w mstarach podczas zmiany proporcji przez nadawce. Czestsze problemy wystepuja z plikami multimedialnymi (nie zachowane proporcje), ale tego jak narazie, w przypadku URZ0083 nie zauwazylem.

Speakers_XP

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

kjt pisze:W takim razie ja się nie śpieszę z kupnem i poczekam na recenzję URZ0087.
W necie znalazłem też maluszka URZ0088...
URZ0088 to w porownaniu do swoich braci raczej goly tunerek - jest napewno na innej platformie sprzetowej, duzo slabszej - mozna to wnioskowac po duzo nizszym strumieniu danych, jaki obsluguje na wejsciu...

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: dr146 »

Oczywiście moja pomyłka chodzi o dysk 2,5" - niektóre urządzenia po wyłączeniu nie odcinają zasilania na usb i wówczas trzeba za każdym razem odłączać dysk i jest to trochę upierdliwe, bo później znowu trzeba go podłączać :-)
oczywiscie w stand-by zasilanie USB jest odcinane

kjt

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: kjt »

Speakers_XP pisze:URZ0088 to w porownaniu do swoich braci raczej goly tunerek - jest napewno na innej platformie sprzetowej, duzo slabszej - mozna to wnioskowac po duzo nizszym strumieniu danych, jaki obsluguje na wejsciu...
Owszem 48Mbit a 15Mbit...
Dystrybutor nic nie wspomina o odtwarzaniu multimediów... Ma ktoś może instrukcje do tych tunerów? Czy też są takie skąpe jak na stronach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Speakers_XP pisze:Co do napisow. To tak to wyglada...wg mnie w pierwotnej wersji softu wygladalo to jednak lepiej - napisy na czarnym tle, ale nie bylo tam obslugi formatu TXT.
Dalem juz info do serwisu, maja nad tym popracowac w kolejnym sofcie.
http://www.unistar.freezoka.net/napisy.jpg
Możesz zrobić większe zdjęcie, najlepiej że zbliżeniem na napisy i żeby napisy były wyświetlone na jakiejś jasnej scenie. Bo na tej miniaturce to guzik widać jakie te napisy na prawde są.

Speakers_XP

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

Jezeli chodzi o napisy, to mniejsze zdjecie wg mnie bylo wystarczajace...ale to zaden problem - chcecie to macie - juz jest duze pod tym samym linkiem.

Na jasnym tle bede musial najzwyczajniej zrobic inne ujecie...ale widac juz teraz, ze beda malo widoczne...

Swoje zastrzezenia do napisow juz podeslalem do serwisu, ciekawe czy cos odpowiedza.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: programista »

Jakieś zdeformowane te napisy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Jakieś zdeformowane te napisy.
No i obwódka też raczej słaba, to już mi się wydaje że lepsze napisy ma Mstar, ale to by trzeba najlepiej na żywo zobaczyć.

piter2k1

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: piter2k1 »

Mam proste pytanie: OVERMAX OV-MM-03 czy Cabletech URZ0083?

adam0907

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: adam0907 »

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem cabletecha to w rtv euro agd jest promocja po 129 złotych(sam kupiłem)

Speakers_XP

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Speakers_XP »

piter2k1 pisze:Mam proste pytanie: OVERMAX OV-MM-03 czy Cabletech URZ0083?
W opisie tego Overmaxa jest napisane, ze jest MSTAR, ale pisze tez ze ma wyjscie 1080p, wiec moze to byc cos nowszego...albo firma nie wie co sprzedaje...
Jako tuner DVB-T z duza pewnoscia bedzie dzialal slabiej w stosunku do Cabletecha...
In plus moze byc za to nieco sprawniejsze odtwarzanie multimediow z zewnetrznych zrodel USB (ze wzgledu chocby na lepsza obsluge napisow).

stal`

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: stal` »

wie może ktoś jak nagrywać programy po EPG w tym tunerku ?? a tłumaczenie menu jest bezbłędne żeby znaleźć opcje nagrywania o zadanej porze ...kto by pomyślał że będzie ona w ustawieniach alarmu i budzika....po za tym tuner spełnia to co ma w opisie obraz się nie tnie otwiera filmy w hd nagrywa program n przy oglądaniu programu x myślę że spełnił me oczekiwania jak na użytkowanie go przez 8 h . a teraz pyt. z innej beczki mux3 przeznaczony jest dla TVP tak?? a mux1 dla 4 nowych programów utv polo i coś tam jeszcze i w tym mux 1 ma być tez tvp hd dobrze rozumiem??? czyli tvp hd ma cały mux 3 i jeszcze program hd w mux 1

rado.slawww

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: rado.slawww »

adam0907 pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem cabletecha to w rtv euro agd jest promocja po 129 złotych(sam kupiłem)
A możesz napisać czy URZ0083 jest sprzedawany w Euro RTV z procesorem ALI?

Poza tym mam pytanie do wszystkich osób, które mają porównanie w odbiorze sygnału DVB-T (w tych samych warunkach) na tunerze Cabletech oraz innych dostępnych na rynku powiedzmy do 200 zł. Jak model URZ0083 wypada z czułością głowicy na tle innych tunerów? Które są lepsze w odbiorze sygnału? Czy działa on stabilnie? Nie będę ukrywał, że wspomniane właściwości są dla mnie najważniejsze. Dlatego też poszukuję dobrego tunera DVB-T, który spełnia wszystkie standardy (obecne i przyszłe) odbioru, reszta funkcji nie ma zbytniego znaczenia. Jak jeszcze wygląda sprawa update oprogramowania, można w tym modelu liczyć na częste poprawki?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Nawiązując do pytania rado.slawww wie ktoś na jakim demodulatorze jest ten Cabletech?
MXL5007, iTE9133 czy jakiś inny.

adam0907

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: adam0907 »

rado.slawww pisze:
adam0907 pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem cabletecha to w rtv euro agd jest promocja po 129 złotych(sam kupiłem)
A możesz napisać czy URZ0083 jest sprzedawany w Euro RTV z procesorem ALI?

Poza tym mam pytanie do wszystkich osób, które mają porównanie w odbiorze sygnału DVB-T (w tych samych warunkach) na tunerze Cabletech oraz innych dostępnych na rynku powiedzmy do 200 zł. Jak model URZ0083 wypada z czułością głowicy na tle innych tunerów? Które są lepsze w odbiorze sygnału? Czy działa on stabilnie? Nie będę ukrywał, że wspomniane właściwości są dla mnie najważniejsze. Dlatego też poszukuję dobrego tunera DVB-T, który spełnia wszystkie standardy (obecne i przyszłe) odbioru, reszta funkcji nie ma zbytniego znaczenia. Jak jeszcze wygląda sprawa update oprogramowania, można w tym modelu liczyć na częste poprawki?
Słyszałem plotki o mstarach, ale ja podejrzewam, że im chodzi o model cabletech urz0080, który jak widziałem obsługuje tylko AC3 co jest często spotykane w mstarach.Ale wysłałem e-maila z zapytanie do sklepu i będę jeszcze dzwonił dla świętego spokoju :)

Zablokowany