CABLETECH URZ0083

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

a antenę podłączyłaś? :)

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

tak:)

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Czy z tą anteną OTV odbierał analogową TV?

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

tak działało normalnie
antena podłączona do dekodera dekoder do tw przez eurozłączi i nic nie działa

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Może być tak, że TV ma ustawione RGB na euro, a standardowo dekoder ma ustawiony kompozyt. Wtedy nic nie zobaczysz w OTV. Trzeba ustawić w OTV na euro auto lub wspomniany kompozyt.

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

painlust pisze:.
hmm a powiedz mi jak to znaleźć?
nie mam faceta w domu i muszę sobie sama radzić ;p


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Przynajmniej ja zinterpretowałem, że nie masz w ogóle obrazu, choć twoje "nic nie działa" można różnie zinterpretować... a tryb AV ustawiłeś w OTV?

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

mam obraz taki z tego dekodera czyli te wszystkie opcje itp
a jak dam wyszukać program to przeleci pasek i jest komunikat ze nie znaleziono programu. A gdzie mam ten tryb ustawić?

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Tylko ja nie wiem czy ty wyszukiwane ustawiasz w TV czy w dekoderze. Nie wiem czy widzisz w ogóle menu dekodera?

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

tak widze menu dekodera i wyszukiwanie ustawiam w dekoderze]

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

W takim razie nie wiem dlaczego nic nie znajduje. Ten dekoder ma naprawdę porządną głowicę.

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

painlust pisze:edit
no ja tym bardziej nie wiem bo jestem zielona na te tematy:/ intensywność i jakość pr mam wszystko 0%


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Dowiedz się jeszcze czy nadajnik z którego odbierasz TV analogową nadaje DVBT. Bo też jest szansa że nie nadaje lub nadaje z małą mocą.

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

painlust pisze:edit
a gdzie to mam się dowiedzieć?


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: cignacy »

A możesz podać swoją lokalizację?

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Musisz poszperać na stronie Emitela. Ja przecież nie wiem gdzie mieszkasz i skąd odbierasz analogową TV.

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

cignacy pisze:A możesz podać swoją lokalizację?
Jarosław, podkarpacie

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Jak masz z zasilaczem antenowym to może odłącz zasilacz i podaj sygnał bezpośrednio z anteny bez wzmocnienia. Ja jak wypiąłem antenę z telewizora i podłączyłem tak pod tuner to z zasilaczem antenowym nic mi nie znalazło. Odłączyłem zasilacz i podpiąłem bezpośrednio tylko sam koncentryk. Wzmocnienie może być za duże i nie znajduje nic. Bez zasilacza antenowego mam sygnał na poziomie 97% non stop. Na tyle czasu co korzystam z tunera ani razu nie miałem fraktali spowodowanych zanikiem lub zbyt słabym sygnałem z nadajnika.

Pytanie z innej beczki do tych co mają w swoich tunerach grecki soft. Jak działa tuner na greckim? Nie uwaliliście go wgrywając ten sofcik?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

fromtage pisze:
cignacy pisze:A możesz podać swoją lokalizację?
Jarosław, podkarpacie
Jeśli jesteś w stanie napisz jaką masz antenę, najlepiej też jeśli wiesz co siedzi w puszce antenowej, wzmacniacz czy symetryzator oraz w jakim kierunku jest ona ustawiona.
Napisz też jaki jest z tej anteny odbiór kanałów analogowych.

Możesz też na stronie www.dvbtmap.eu zobaczyć jakie nadajniki są w Twojej okolicy i jaki mają zasięg.

Z tego co widzę to powinnaś odbierać MUX2 na k61 oraz MUX1 na k42. Zrób taką próbę, że włącz w tunerze skanowanie ręczne, potem wybierz te kanały i zobacz czy cokolwiek pokaże się na pasku sygnału, czy będzie przynajmniej minimalny sygnał.

fromtage

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: fromtage »

antena moja to taka zwykła z drutu w kratkę przeplatanego, w środku w puszce jest zielona płytka a wzmacniacz jest w kontakcie obok tv ustawiona jest ona na południowy wschód, odbieram z niej typowe 5 progr czyli tvp1, 2, polsat tvn i tnp info, i jakość sygnału tez nie jest wysmienita tzn śnieży. ok spróbuje to skanowanie ręczne może znajde je
dzięki wam za pomoc:)

Zablokowany