CABLETECH URZ0083

akai
Posty: 9
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 15:41

Cabletech Tuner DVB-T model URZ0083

Post autor: akai »

Kilka tygodni temu zakupiłem powyższy model tunera ( dystrybutor Lechpol Garwolin ) i miałem kilka problemów softwarowych między innymi brak prawidłowego skalowania obrazu ( 4:3 LB,4:3 PS, 16:9 , Auto - po prostu nie działało ) oraz było brak napisów np.txt dla divx-a . Teraz ostatnio na początku lipca pojawił się na stronie Lechpolu najnowszy firmware i po zmianie softwaru wszystko działa jak powinno skalowanie np. 4:3 LB oraz napisy txt. pl z polskimi fontami !. Odbieram w Lublinie sygnał DVB-T z : Raabego mux 3 na dzielnicy Kalinowszczyzna .

pufon

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: pufon »

Zaciekawił mnie ten tuner ,to chyba jedyny na procesorze ALI co czyta filmy divx .
Mam Triaxa tr 40 identyczny wygląd i menu a filmu divx nie widzi ?

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: programista »

A jak czcionka w filmach ?
I jak możesz to uzupełnij pierwszy post fotkami i linkami do producenta/dystrybutora.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: Krosnoludek »

To jest pewnie ten dystrybutor: http://www.lechpol.eu/model/urz0083

akai
Posty: 9
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 15:41

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: akai »

Tak ! sprawdziłem Triax TR40 jest bardzo podobny z wyglądu do Cabletechu tylko chyba większy jest wyświetlacz diodowy na przednim panelu na korzyść Triaxa i inny jest wygląd pilota . Natomiast Cabletech URZ0083 czyta z poziomu portu USB Divx a nawet mkv z polskimi napisami ( po wgraniu nowego softu ). Ostatnio sprawdziłem że odtwarza audio AC3 ( dolby digital ) ale natomiast nie odtwarza w Dts ( cisza - brak kodeku w cabletechu ) . Przesyła sound po kablu cyfrowym coaxialnym do amplitunera kina domowego np. gdy jest zakodowany w mp3 a dolby digitalu ale w tedy brak dźwięku np. na gniazdach cinch .Osobiście mnie to nie przeszkadza bo i tak mam stale podłączony amplituner Harman / Kardona :D .

adamek9

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: adamek9 »

Witam Forumowiczów.
Jestem tu nowy a ponieważ ze Świętego Krzyża zaczeli już nadawać MUX2 wziąłem do sprawdzenia Cabeletech URZ 0083. Mam problem z wgraniem nowego softu ponieważ źle działa mi skalowanie obrazu.Ściągnołęm soft ze strony lechpolu i urządzenie nie rozpoznaje mi tego pliku. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czytam że Akai wgrywał nowy soft. Ja robiłem wszystko takn jak w pliku tekstowym napisano. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
AdameL

pufon

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: pufon »

Na temat tego modelu jest wzmianka w najnowszym wydaniu Sat Kuriera na stronie 31, gdzie nasuwa się przypuszczenie że są dwa modele tego odbiornika i każdy na innym procesorze -coś w stylu Ariva T50 i Ariva T60 odbiorniki identyczne a w pierwszym siedzi ALI a w drugim M STAR.Być może tutaj leży przyczyna że Twój model nie widzi tego oprogramowania .Z tego co sprawdzałem jest to plik ABS typowy dla procesora ALI - dodam że mam Triaxa t40 z innej stajni na ALI i ten plik widzi.Kusiło mnie by wgrać to oprogramowanie jednak ze względu na inny wygląd pilota i brak możliwości powrotu tego ryzyka nie podejmę.
Małe sprostowanie strona 32.

adamek9

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: adamek9 »

Witam.
Dzwoniłem dziś do serwisu Lechpolu. Mój URZ0083 jest na platfornmie Ali. Po trzech próbach (możliwe że z winy pendriwa)udało mi sie wgrać nowy soft. Skalowanie działa prawidłowo ale nie widzi plików tekstowych do divixa. Może ktoś miał taki problem. Ja dziś nie mam czasu. Może wieczorem.
Pozdrawiam.
AdamL

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: zinox »

czyta napisy w formacie microDVD
o formatach masz tu
http://leksykot.top.hell.pl/lx3/B/subtitle_formats
odpalasz film a napisy (jak masz właściwy format) pojawią sie same

adamek9

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: adamek9 »

Witam
Może dla kogoś to pytanie będzie banalne, ale jak zmienić format napisów?
Pozdrawiam
AdamL

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: zinox »

sciągasz i instalujesz program
http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/2997.html
odpalasz program(dla ułatwienia w settings/language zmieniasz język na polski)
plik/otwórz plik napisów (podajesz sciezke do napisów)
plik/zapisz jako : z okienka wybierasz MicroDVD, podajesz nazwe pliku .txt

kamil508

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: kamil508 »

możecie napisać coś więcej o tym tunerze tzn:
1.czy nie tnie się podczas reklam (gdy przychodzi z filmu na reklamy szczególnie na Polsacie)
2.czy dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów i jakie formaty odtwarza (rzeczywiście) bo wiem, że niektóre sporo odbiegają od tego co jest napisane na opakowaniu.
3.jak radzi sobie z DVB-T (czy nie tnie się na słabszym zasięgu itp.)
4. ogólnie czy podczas używania nie zacina się, itp

Napiszcie wszystko co może mi się przydać podczas zakupu i czy warto woogóle kupić ;)

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: szpila »

kamil508 pisze:możecie napisać coś więcej o tym tunerze tzn:
1.czy nie tnie się podczas reklam (gdy przychodzi z filmu na reklamy szczególnie na Polsacie)
2.czy dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów i jakie formaty odtwarza (rzeczywiście) bo wiem, że niektóre sporo odbiegają od tego co jest napisane na opakowaniu.
3.jak radzi sobie z DVB-T (czy nie tnie się na słabszym zasięgu itp.)
4. ogólnie czy podczas używania nie zacina się, itp

Napiszcie wszystko co może mi się przydać podczas zakupu i czy warto woogóle kupić ;)
Soft 1.0.16 Podłączony do 32" LCD - HDMI do DVI, dźwiek kablem coxial do wzmacniacza.

ad1 podczas reklam nie zauważyłem problemów
ad2 odtwarza prawie wszystko co mu wrzuciłem kodowane xvid dvix. Niektórych plików nie odtwarza ale jieszcze nie sprawdzilem w czym tkwi dokładnie problem. Mialem narazie jeden film w MKV i działał ok. Pliki z kamery AVCHD z rozszerzeniem m2ts widzi i odtwarza poprawnie - załadowanie pliu trwa jakieś 3-4 sekundy.
RVMB, ISO nie widzi i nie nie powinien
APE, CUE, WMV - nie widzi
mp3, FLAC, OGG - odtwarza
avi (divx,xvid), MKV, MP4, m2ts (AVCHD) - odtwarza
JPG - odtwarza nawet kilku megowe pliki z lustrzanki -jest mały minus, podczas przeglądania zdjęc wyswietla nie wiadomo po co mały napis [wyj] i strzałki lewo, prawo i nie udało mi sie tego wyłączyć.

ad3. Ne mam żadnego porównania ale wydaje się że jest ok jesli chodzi o odbior - gdy sygnal spada poniżej 50% zaczyna przycinać ale to chyba normalne.

ad4.
Zaciną mi sie już z 5 razy w ciągu tygodnia. Może to kwestia uciążliwych testów...
Nagrywanie działa (dysk 500GB) recznie jak i z EPG. Jakość nagrania jest minimalnie gorsza niż orginał. Podczas nagrywania można oglądać inny program ale oczywiście nie można przeglądać dysku i z niego odtwarzać.
Nie ma żadnej mozliwości zmiany proporcji ekranu w trakcie odtwarzania filmów. Napisy wydaja mi sie za małe a nie znalazłem opcji zmiany trzcionki. Nie wyswietlaja sie tez klasycznie tylko "rozwijają" - mozna się przyzwyczaić. Podpisy z tunera sa wieksze i wyswietlają sie "normalnie"
Gdy używam dżwięku przez coxial przy przełączeniu programów otrzymuje mały trzask w głośnikach, nie wiem czy to wina tunera czay wzmacniacza, dzwiek pokazuje sie też później o 1-2 sekundy niz przy podłączeniu analogowym.
Fajnie rozwiązanie przewijanie odtwarzania z paskiem gdzie możemy łatwo sie dostać w dowolny punkt filmu.

Najbardziej drażni mnie słabsza jakośc nagrywanych programów i mało czytelny pilot który dla starszej osoby może byc nie lada wyzwaniem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2011, o 23:49 przez szpila, łącznie zmieniany 5 razy.

kamil508

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: kamil508 »

szpila pisze:
kamil508 pisze:możecie napisać coś więcej o tym tunerze tzn:
1.czy nie tnie się podczas reklam (gdy przychodzi z filmu na reklamy szczególnie na Polsacie)
2.czy dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów i jakie formaty odtwarza (rzeczywiście) bo wiem, że niektóre sporo odbiegają od tego co jest napisane na opakowaniu.
3.jak radzi sobie z DVB-T (czy nie tnie się na słabszym zasięgu itp.)
4. ogólnie czy podczas używania nie zacina się, itp

Napiszcie wszystko co może mi się przydać podczas zakupu i czy warto woogóle kupić ;)
Soft 1.0.16 Podłączony do 32" LCD - HDMI do DVI, dźwiek kablem coxial do wzmacniacza.

ad1 podczas reklam nie zauważyłem problemów
ad2 odtwarza prawie wszystko co mu wrzuciłem kodowane xvid dvix. Niektórych plików nie odtwarza ale jieszcze nie sprawdzilem w czym tkwi dokładnie problem. Mialem narazie jeden film w MKV i działał ok. Pliki z kamery AVCHD z rozszerzeniem m2ts widzi i odtwarza poprawnie - załadowanie pliu trwa jakieś 3-4 sekundy.
RVMB, ISO nie widzi i nie nie powinien
mp3, FLAC - odtwarza
JPG - odtwarza nawet kilku megowe pliki z lustrzanki -jest mały minus, podczas przeglądania zdjęc wyswietla nie wiadomo po co mały napis [wyj] i strzałki lewo, prawo i nie udało mi sie tego wyłączyć.

ad3. Ne mam żadnego porównania ale wydaje się że jest ok jesli chodzi o odbior - gdy sygnal spada poniżej 50% zaczyna przycinać ale to chyba normalne.

ad4.
Zaciną mi sie już z 5 razy w ciągu tygodnia. Może to kwestia uciążliwych testów...
Nagrywanie działa (dysk 500MB) recznie jak i z EPG. Jakość nagrania jest minimalnie gorsza niż orginał. Podczas nagrywania można oglądać inny program ale oczywiście nie można przeglądać dysku i z niego odtwarzać.
Nie ma żadnej mozliwości zmiany proporcji ekranu w trakcie odtwarzania filmów. Napisy wydaja mi sie za małe a nie znalazłem opcji zmiany trzcionki. Nie wyswietlaja sie tez klasycznie tylko "rozwijają" - mozna się przyzwyczaić. Podpisy z tunera sa wieksze i wyswietlają sie "normalnie"
Gdy używam dżwięku przez coxial przy przełączeniu programów otrzymuje mały trzask w głośnikach, nie wiem czy to wina tunera czay wzmacniacza, dzwiek pokazuje sie też później o 1-2 sekundy niz przy podłączeniu analogowym.
Fajnie rozwiązanie przewijanie odtwarzania z paskiem gdzie możemy łatwo sie dostać w dowolny punkt filmu.

Najbardziej drażni mnie słabsza jakośc nagrywanych programów i mało czytelny pilot który dla starszej osoby może byc nie lada wyzwaniem.
Pozdrawiam
Dzięki bardzo mi pomogła twoja opinia ;)

rtv

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: rtv »

To jak warto kupić ten tuner :?: bo się zastanawiam nad kupnem tego tunera lub wiwe 8O . Chodzi mi o dobry odbiór dvb-t i nagrywanie .

kamil508

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: kamil508 »

rtv pisze:To jak warto kupić ten tuner :?: bo się zastanawiam nad kupnem tego tunera lub wiwe 8O . Chodzi mi o dobry odbiór dvb-t i nagrywanie .
Na pewno ten będzie lepszy od wiwy 80 ja jednak zastanawiam się nad tym lub Media Tech MT4160

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: szpila »

Z nagrywaniem nie jest zbyt dobrze. Po pierwsze słabsza jakość niż orginał (mam tylko sd mux2), po drugie czasem potrafi nie nagrywać i trzeba go zresetować. Bez względu na ilość miejsca na dysku pokazuje że może nagrać np 3:40 a za chwilę (zrezygnowanie i ponowne naciśniecie REC) 4:42 bez żadnego sensu, a na dysku mam 7GB wolnego. Wklepanie ręcznie długości nagrania (domyślnie 2godz) graniczy z cudem gdyż nie bardzo czeka na wciskanie klawisza tylko gasi menu po zaprogramowanych ogólnie np:5 sekundach - OSD. A ustawienie dłuzszego OSD bedzie powodowało że przy każdym przełaczeniu kanału nacisnieciu info itp - będzie ono dłużej widoczne.

Z dodatkowych plusów - odtwarza OGG, MP4
Aczkolwiek nie odtworzył dzwięku w pliku MKV - audio - Vorbis, czego niebardzo rozumiem.

prot

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: prot »

gdyby kogoś interesowało to do 9.00 rano, do wtorku, jest w euro promocja - 135 zł

rtv

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: rtv »

szpila pisze:Z nagrywaniem nie jest zbyt dobrze. Po pierwsze słabsza jakość niż orginał (mam tylko sd mux2), po drugie czasem potrafi nie nagrywać i trzeba go zresetować. Bez względu na ilość miejsca na dysku pokazuje że może nagrać np 3:40 a za chwilę (zrezygnowanie i ponowne naciśniecie REC) 4:42 bez żadnego sensu, a na dysku mam 7GB wolnego. Wklepanie ręcznie długości nagrania (domyślnie 2godz) graniczy z cudem gdyż nie bardzo czeka na wciskanie klawisza tylko gasi menu po zaprogramowanych ogólnie np:5 sekundach - OSD. A ustawienie dłuzszego OSD bedzie powodowało że przy każdym przełaczeniu kanału nacisnieciu info itp - będzie ono dłużej widoczne.
To chyba dam sobie spokój z tym tunerem , bo mi zależy na dobrym nagrywaniu .

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABELTECH URZ0083

Post autor: dr146 »

Witam!
Od 2 dni uzywam URZ0083 i musze przyznac ze sprawuje sie całkiem fajnie,do tego biorac pod uwage jego cene tym bardziej nie załuje zakupu. Czułosc tunera jest całkiem niezła, chyba powyzej przecietnej w tej klasie sprzetu -przy poziomie sygnału 52% o dziwo nic sie nie przycina. Potwierdzam troche mało intuicyjne rozmieszczenie przycisków na pilocie ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia , mnie to akurat nie przeszkadza . Roznicy w jakosci po nagraniu programów nie widze

pozdrawiam

Zablokowany