Wybór telewizora z DVB-T

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Wybór telewizora z DVB-T

Post autor: Kowa1 »

Czyli jaki telewizorek

i tu problemów również co niemiara.

Wiedza w sklepach typu : "jak chcesz to bierz a jak nie to nie bierz tyle wiemy i nic ponad to" czyli zero bo tyle zazwyczaj wiedzą.

Dodatkowo na stronach dostawców informacje niepełne, brak instrukcji ... chaotycznie.

Moje trzy podejścia spalone: JVC TV LED LT-26HG32E - kaszana marketowa, praktycznie noname tyle że opatrzony znaczkiem JVC którego to modelu na stronach firmy JVC nie uświadczysz; PHILIPS 26PFL3405H - [...] blada jeśli chodzi o odtwarzanie plików multimedialnych z zewnętrznego dysku po USB a i nagrywania PVR brak - przynajmniej tyle zrozumiałem z instrukcji; Samsung UE26C4000 ( to niby ma być UE26C4000PW )
Samsung odpowiedź mailowa pisze:Model z końcówką handlową PH jest telewizorem hotelowym, dostępnym
jedynie dla hoteli. Pana model zapewne ma końcówkę PW, co można z
weryfikować z tyłu telewizora na tabliczce znaminowej. Proszę ściągnąć instrukbję obsługi do modelu
UE26C4000PW .
ale wiedzy tyle co angielskiej instrukcji ( na polskiej stronie instrukcji brak ) i dlatego niepewna i niejasna:
kolejne zapytanie do samsunga pisze:Nie mam jeszcze telewizora na razie próbuje uzyskać informacje na jego temat - skąd mam wziąć informacje jak Państwa strona jest nieprecyzyjna ?
Jak mam ściągnąć "instrukbję" jak jej niema na Państwa polskiej stronie.
Jak mam się zorientować w parametrach telewizora gdy w opisie parametrów na stronie polskiej niema dokładnych danych ( na stronie angielskiej również ) a z instrukcji w języku angielskim wynika że telewizor potrafi odtwarzać pliki medialne ( video, audio & pictures ) ale to jest instrukcja w języku angielskim którym nie posługuje się biegle i mogłem coś niedorozumieć. Poza tym instrukcja jest bardzo obszerna i po prostu mogłem coś przeoczyć.
Nie znalazłem np. informacji czy telewizor potrafi odbierać sygnał analogowy, czy ma "timeshift" przy użyciu zewnętrznego dysku USB, czy w ogóle obsługuje zewnętrzne dyski twarde po USB, czy ma zapis programów na zewnętrzny dysk USB ( PVR ) ... itd. itp. i TV ( żart taki ). Generalnie Państwa informacja na temat tego produktu to tabulazaraza.
Szkoda że w obszarze TV Państwa informacja nie dorównuje informacji jaką można uzyskać w obszarze laptopów.
W tej sytuacji uprzejmie proszę o wskazanie sklepu na terenie miasta Poznań gdzie wystawione , dostępne fizycznie, są te telewizory i gdzie mógłbym przeprowadzić "rozpoznanie bojem" tj. dotknąć sprzętu i instrukcji.
Na razie bez odpowiedzi czemu nie można nic zarzucić ba wysłane 30 min temu.

I w tej sytuacji otwieram ten wątek z prośbą o doświadczenia "bojem" czyli z użytkowania sprzętu jednocześnie określając swoje oczekiwania, oczekiwania takie bo sobie wymyśliłem żeby kupić telewizor o odpowiednich funkcjach miast kupować tunero/odtwarzacz i dodatkowo telewizor ( sprytnie co nie ):

1) 26" - nie jestem kino/tlewizoro maniakiem, tyle wystarczy co więcej większy mi się nie zmieści
2) PVR - możliwość nagrywania programowanego ( z zadanym czasem i kanałem ) na zewnętrzny nośnik HD po USB
3) możliwość odtwarzania plików multimedialnych z zewnętrznego nośnika HD po USB ( im więcej formatów tym lepiej - z angielskiej instrukcji do UE26C4000PW wynikało że potrafi odtwarzać z zewnętrznego { no i tu problem bo o zewnętrznym dysku HD na USB enigmatycznie } po USB nawet wmv i subtitlasy txt, srt i cały hektar innych formatów )
4) oczywiście dźwięk DD+ downmixowany do stereo żeby go było słychać z głośników telewizorka
5) podłączenie pod komputer d-sub ale to chyba niewyjęty standard
6) no i oczywiście wejście video composite + audio żeby można było na niego "rzucać" filmy z komputera po takim wyjściu z karty TV-out

To są wszystkie moje oczekiwania, innych sobie nie przypominam, za te i za inne serdecznie żałuje ale stanowczo przy nich obstaje, puk puk, rozgrzeszenie, amen.

To pisałem ja Kowa1 uczestnik forum emitel.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Telewizornia

Post autor: Andrew525 »

Połączenie komputera z tv to tylko przez HDMI lub VGA

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

No i tu wypłynął dylemat określeń: zastanawiałem się jak napisać ale ponieważ VGA można podłączać z komputra również przez RGB lub DVI ale ten typ połączenia ( jak mi się wydaje ) w telewizorach LED nie występuje to żeby być precyzyjnym i nie dawać pola do dywagacji napisałem D-SUB.

A jednak pociągnęło to za sobą konsekwencje nieporozumienia - ja już nie wiem jak pisać w obliczu tego miszmaszu wieloformatowego w dziedzinie cyfryzacji. Wymiękam.

D-sub to gniazdo podłaczenia VGA.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Klient to popierdółka.

Post autor: Kowa1 »

W temacie żadnych odpowiedzi = podpowiedzi = informacji. Nie dziwi mnie to bo zdobycie rzetelnej informacji ( i jak się okazuje teoretycznie rzetelnej ) np. instrukcji obsługi nie jest proste.

Na przykładzie dalszego ciągu epizodu z Samsungiem.
Samsung odpowiedź mailowa pisze:Na stronie którą Panu wskazałem, w ostatniej pozycji tabeli znajduje się
wielojęzyczny plik w formacie .PDF, obejmujący również instrukcję w
języku polskim. Poniżej podaję Panu link do strony na której znajduje
się ta instrukcja:
http://www.samsung.com/pl/support/detai ... C4000PWXXH
Odnośnie specyfikacji urządzenia, informuję iż telewizor nie posiada
funkcji PVR. Urządzenie nie ma możliwości odtwarzania filmów ze źródła
USB. Istnieje możliwość odtwarzania jedynie zdjęć i plików mp3.
Telewizor obsługuje dyski zewnętrzne zasilane z USB o parametrach
zasilania nie przekraczających 5V i 500 mA.
ściągnąłem poczytałem
kolejne zapytanie do samsunga pisze:Dziękuję za informacje o stronie zawierającej plik pdf instrukcji który zawiera polską wersje językową. Niestety instrukcja w języku polskim jest dla mnie równie niejasna jak i wersja angielska i potwierdza zauważone przeze mnie rozbieżności pomiędzy informacjami zawartymi w instrukcji a przekazanymi w Państwa mailach:
"Odnośnie specyfikacji urządzenia, informuję iż telewizor nie posiada funkcji PVR."
Str 10 PL = 94 instrukcji i 32 PL = 116 instrukcji - wybór USB i "Przys. PVR" ( co to jest w instrukcji nie podano ale skrót/symbol PVR jest jednoznaczny ), Nie określono co to jest nagrywarka Samsung, jakie urządzenia mogą pojawić się na liście urządzeń do nagrywania ( USB nie wykluczono ).
"Urządzenie nie ma możliwości odtwarzania filmów ze źródła USB."
Str 24 - 26 PL = 108 - 110 instrukcji - str 108 = "2. podłącz urządzenie USB z zapisanymi zdjęciami, muzyką lub filmami do znajdującego się z boku telewizora złącza USB ( HDD )." a na str 109 formaty napisów oraz na str 110 formaty zapisu odtwarzanych filmów.

Jeśli coś niepoprawnie rozumiem to uprzejmie proszę o dokładne wyjaśnienie.
I kolejna odpowiedź
Samsung odpowiedź mailowa pisze:Podany model UE26C4000 jest podstawowym telewizorem LED. W serii C4000
zostały usunięte wszelkie dodatkowe funkcje typu PVR, możliwość
odczytywania plików filmowych, DLNA. Przekazane Panu dane w poprzednim
mailu są jak najbardziej prawidłowe, natomiast instrukcje obsługi
obecnie są zbiorcze do kilku modeli telewizorów. Dodatkowe w materiałach
udostępnianych przez firmę Samsung brak jest informacji o podanych przez
Pana funkcjach w telewizorze UE26C4000.
Reasumując jeśli sprzedawca nie zgodzi się na przetestowanie telewizora z podłączonymi peryferiami ( UWAGA !!! peryferia trzeba mieć własne ) telewizory kupujemy w ciemno jak kota w worku.

Niektóre obszary menu ekranowego pojawiają się dopiero po podłączeniu odpowiednich urządzeń.

gecko

Re: Telewizornia

Post autor: gecko »

Kowa1, a tam w instrukcji nie ma wcześniej zapisu, że podane niżej informacje dotyczą wybranych produktów (w przypadku, gdy instrukcja dotyczy kilku zbliżonych do siebie modeli, co jest częstą praktyką)?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: Telewizornia

Post autor: PeterMac »

Andrew525 pisze:Połączenie komputera z tv to tylko przez HDMI lub VGA
Chyba sie kolega pomylił, bo akurat VGA = D-Sub, jak juz to połączneie komputera DVI albo HDMI aby uzyskać najlepszy cyfrowy sygnał.

Kowa1 - Ty chcesz podlączać TV z komputerem takim wyjściem = video composite + audio :)?
no to gratuluje hehe, jak juz to tylko DVI-HDMI albo HDMI-HDMI.

Co do TV to nie odtwarzacz plików typu Popcorn-Hour i nie można żądać nie wiem czego od TV, trzeba sie cieszyć to co dał producent i tak u Samsunga chyba najlepiej jeśli chodzi o odtwarzanie rożnych plików i formatów w TV.
Nie oczekuj tez od producenta w Polsce jakis super dokładnych info, tak juz niestetey jest i trzeba szukac na własną ręke dokładniejszych informacji, najelepiej instrukcja w jezyku angielskim w PDF i wszystko bedzie jasne co dany sprzet potrafi.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

Ja to mam szczęście do błyskotliwych odpowiedzi.
PeterMac pisze:Chyba sie kolega pomylił, bo akurat VGA = D-Sub, jak juz to połączneie komputera DVI albo HDMI aby uzyskać najlepszy cyfrowy sygnał.

Kowa1 - Ty chcesz podlączać TV z komputerem takim wyjściem = video composite + audio :)?
no to gratuluje hehe, jak juz to tylko DVI-HDMI albo HDMI-HDMI.

Co do TV to nie odtwarzacz plików typu Popcorn-Hour i nie można żądać nie wiem czego od TV, trzeba sie cieszyć to co dał producent i tak u Samsunga chyba najlepiej jeśli chodzi o odtwarzanie rożnych plików i formatów w TV.
Nie oczekuj tez od producenta w Polsce jakis super dokładnych info, tak juz niestetey jest i trzeba szukac na własną ręke dokładniejszych informacji, najelepiej instrukcja w jezyku angielskim w PDF i wszystko bedzie jasne co dany sprzet potrafi.
Bardzo proszę o wskazanie Telewizora który potrafi realizować funkcje monitora komputerowego po DVI lub HDMI ? Choćby jakiegokolwiek który ma gniazdo DVI !!

Otwarłem ten temat dla wiedzy a nie dla opinii. Mam komputer z kartą graficzną TV-out i niczyje gratulacje mnie nie interesują. Chcę mieć możliwość używania hehe .

Co do TV to istnieją telewizory z PVR i odtwarzaniem plików wideo po USB ( trzeba było choć zerknąć do linkowanej instrukcji ) tylko że na polski rynek trafiają takie egzemplarze w wersji C, niepełnej ( moim zdaniem wadliwe i odrzucone ze sprzedaży na zachodzie ) bo generalnie seria 4 Samsunga realizuje te funkcje - czytać instrukcje.

A taki mamy rynek bo takich mamy klientów o wyrobionej, wmówionej postawie ( jak mówił jeden znany facet "powinniśmy być wdzięczni" ) : "nie można żądać nie wiem czego ...... Nie oczekuj tez od producenta w Polsce jakis super dokładnych info, tak juz niestetey jest i trzeba szukac na własną ręke"

No ale cóż wymagać od konsumentów którzy po tym jak czarno na białym zostało napisane ( a nawet dokładnie wskazane ) że instrukcja jedno a sprzęt co innego doradzają: "najelepiej instrukcja w jezyku angielskim w PDF i wszystko bedzie jasne co dany sprzet potrafi."

Hilfe !!!

Ale ja ugodowy jestem, pójdę za niezwykle użyteczną radą i dam szansę na pokazanie jak rewelacyjna to rada.

PeterMac proszę pomóż mi uzyskać instrukcje "w języku angielskim w PDF" do THOMSON 24FT5253 ( jest w sprzedaży na rynku ), a co tam może być po Niemiecku albo nawet po Rosyjsku.
PeterMac pomożesz zrealizować Twoje rewelacyjne rady ?

loleklolek

Re: Telewizornia

Post autor: loleklolek »

"Bardzo proszę o wskazanie Telewizora który potrafi realizować funkcje monitora komputerowego po DVI lub HDMI ? Choćby jakiegokolwiek który ma gniazdo DVI !!"

Wszystkie znane mi dość nowe modele tv mają złącza hdmi. DVI podłącza się pod HDMI przez przejściówkę dostępną w większości sklepów ze sprzętem rtv. Podobnie z display portem, ale w tym przypadku przejściówki niekoniecznie lezą w sklepach na półce - są dostępne na zamowienie. Złącze VGA rownież jest dość popularne w nowych tv. Nie znam żadnego tv, który tego nie ma - ma to nawet ten wskazany przez Pana Thomson. Z prostej 1dno stronicowej informacji dostępnej na oficjalnych stronach wynika, że nie ma za to ani chinchy, ani s-video. A w ogóle to go chyba oficjalnie za bardzo na rynku polskim nie ma.

Jeśli chodzi o DD+ i inne PVR, to trudno rynek jest taki, że albo się za to płaci, by było albo kupuje się na czuja coś taniego z nadzieją, że ruszy.

A w ogóle w takim przedziale rozmiarowym, to oprócz działu tv w sklepach można szukać też w działach monitory z tunerem dvb-t.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: Telewizornia

Post autor: PeterMac »

Kowa1 -
"Bardzo proszę o wskazanie Telewizora który potrafi realizować funkcje monitora komputerowego po DVI lub HDMI ? Choćby jakiegokolwiek który ma gniazdo DVI !!"
Jakie funkcje monitora ma realizować telewizor ? nie wiem o czym Ty w ogóle gadasz, i szukasz nie wiadomo czego nie znając sie na rzeczy, kup sobie tradycyjny monitor z wbudowanym tunerem mpeg4, albo normalny TV np. Samsung który ma tryb DVI/HDMI czyli tryb dla właśnie PC, bardziej polecam tradycyjny TV gdyż monitory maja kiepskie przeważnie matryce TN, zreszta tanie telewizorki tez nie dużo lepiej.

Po jakiego DVI w telewizorze ? taki rodzaj gniazda mają nieliczne modele i to w większości duże high-ednowe ekrany o wielkich przekątnych.

W większości TV pakuje sie jeszcze stare gniazdo VGA D-Sub dla trybu PC, które fakt jest juz trochę nie potrzebne ale po to sie je tam umieszcza gdyż nie każdy jeszcze np. laptop ma cyfrowe wyjście typu DVI/HDMI.

A jak jeszcze nie wiesz to HDMI i DVI to formaty kompatybilne ze sobą.
W obu przypadkach obsługują sygnał cyfrowy, ale główną ich różcnią jest ze HDMI przesyła jeszcze dodatkowo dźwięk, jednak w przypadku nowszych kart graficznych np. Radeon HD nie ma różnicy gdyż i DVI potrafi go przesyłać, Nvdia najnowsze modele zapewne tak samo.
Otwarłem ten temat dla wiedzy a nie dla opinii. Mam komputer z kartą graficzną TV-out i niczyje gratulacje mnie nie interesują. Chcę mieć możliwość używania hehe .
Pierw to radzę otworzyć wnętrzności komputera i zmianę karty na jakaś normalną z wyjściem DVI lub HDMI, bo TV-Out które tez nie napisałeś co to za wyjście dokładnie ale zapewne zwykle S-Video to juz prehistoria i nigdy nie uzyskasz dobrej jakości obrazu z komputera na ekranie LCD TV z rozdzielczością FullHD, a Ty tu wyjeżdżasz o potrzebie DVI w telewizorze jak nie masz podstaw ani podstawowej wiedzy ze DVI jest zupełnie nie potrzebne, bo większość TV na jednym z gniazd HDMI ma obsługę DVI/HDMI.
Co do TV to istnieją telewizory z PVR i odtwarzaniem plików wideo po USB ( trzeba było choć zerknąć do linkowanej instrukcji ) tylko że na polski rynek trafiają takie egzemplarze w wersji C, niepełnej ( moim zdaniem wadliwe i odrzucone ze sprzedaży na zachodzie ) bo generalnie seria 4 Samsunga realizuje te funkcje - czytać instrukcje.
Nie wiem co Ty tworzysz człowieku, PDF do danego modelu i wszystko będzie jasne, z reguły takie ficzery jak PVR czy odtwarzanie plików z USB są zawsze podawane na oficjalnej stronie jesli dany model to potrafi to wręcz takie rzeczy są mocno eksponowane i podawane a nie ukrywane, jak jakaś nie jasność albo problem ze znalezieniem manuala pisać do producenta.
W dzisiejszych czasach powstaje tyle modeli ze czasami sam producent potrafi sie pogubić, tym bardziej w low-endowych modelach.
A taki mamy rynek bo takich mamy klientów o wyrobionej, wmówionej postawie ( jak mówił jeden znany facet "powinniśmy być wdzięczni" ) : "nie można żądać nie wiem czego ...... Nie oczekuj tez od producenta w Polsce jakis super dokładnych info, tak juz niestetey jest i trzeba szukac na własną ręke"

No ale cóż wymagać od konsumentów którzy po tym jak czarno na białym zostało napisane ( a nawet dokładnie wskazane ) że instrukcja jedno a sprzęt co innego doradzają: "najelepiej instrukcja w jezyku angielskim w PDF i wszystko bedzie jasne co dany sprzet potrafi."
Co Ty za głupoty opowiadasz, brak słów, chyba nie znasz podstaw praw konsumenta, jesli dana rzecz nie spełnia funkcji z instrukcji masz prawo ją oddać reklamować.
Hilfe !!!

Ale ja ugodowy jestem, pójdę za niezwykle użyteczną radą i dam szansę na pokazanie jak rewelacyjna to rada.

PeterMac proszę pomóż mi uzyskać instrukcje "w języku angielskim w PDF" do THOMSON 24FT5253 ( jest w sprzedaży na rynku ), a co tam może być po Niemiecku albo nawet po Rosyjsku.
PeterMac pomożesz zrealizować Twoje rewelacyjne rady ?
To ma być telewizor ? 24" chyba do kuchni, nie żartuj, do takich zabawek to nie dziwie sie ze trudno o instrukcje, nawet go nie ma na stronie producenta, albo mają taki bajzel albo ten model oficjalnie nie trafi do europy albo jest na tyle swiezy ze go jeszcze nie dodali, ale ta marka w świecie TV sie nie liczy takze nie ma sie czemu dziwić ze są takie niejasności.

A tak na koniec poczytaj sobie troche forum http://hdtvpolska.com/ które polecam.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

PeterMac pisze:Jakie funkcje monitora ma realizować telewizor ? nie wiem o czym Ty w ogóle gadasz, i szukasz nie wiadomo czego nie znając sie na rzeczy
Jak nie wiesz o czym piszę to chyba raczej należało by zapytać dokładniej i się dowiedzieć zamiast odpowiadać. No i skąd wiesz że się nie znam i na co tak właściwe odpowiadasz skoro nie wiesz o czym piszę?

Zwracam uwagę że w danych technicznych telewizory mają podane inne parametry rozdzielczości ekranu do współpracy z PC ( jako monitor ) więc może należało by się zastanowić czy obsługują sygnał właściwy dla monitorów PC po HDMI czy jedynie przez specjalnie wyznaczone do pracy z PC ( jako monitor ) wejście po uprzednim wybraniu takiego trybu w menu. Masz jakieś doświadczenia w tej materii PeterMac ??

No i znowu jakieś dyrektywy i opinie co do sprzętu jaki mam i co powinienem zrobić w kwestiach o które ja wcale nie pytam i czemu nie jest poświęcony ten temat.
PeterMac pisze:Pierw to radzę otworzyć wnętrzności komputera i zmianę karty na jakaś normalną z wyjściem DVI lub HDMI
No właśnie, a wiesz gdzie ja mam Twoje rady w tej kwestii.
PeterMac pisze:Nie wiem co Ty tworzysz człowieku, PDF do danego modelu i wszystko będzie jasne
Nie wiem co Ty tworzysz człowieku, PDF do danego modelu mam i, jak odpisała pomoc Samsunga, nic z tego nie wynika.
Proponuje żebyś jeszcze raz przeczytał moje wcześniejsze posty ale tym razem ze zrozumieniem.
PeterMac pisze:Co Ty za głupoty opowiadasz, brak słów, chyba nie znasz podstaw praw konsumenta, jesli dana rzecz nie spełnia funkcji z instrukcji masz prawo ją oddać reklamować.
No to w takim razie, zgodnie z tym co napisała pomoc, można reklamować wszystkie telewizory Samsunga. Jak myślisz jest to możliwe ?
Możesz zacząć pisać mniej teoretycznie a bardziej praktycznie ?
PeterMac pisze:To ma być telewizor ? 24" chyba do kuchni, nie żartuj
I znowu jakieś prywatne wycieczki. A co napiszesz o mojej szafce pod telewizor ?

A przecież jak pisze administrator:
JaroslawMroczkowski pisze:personalne ataki na innych użytkowników są na tym forum ZABRONIONE.
Następnym razem zablokują konto.
Panie administratorzu do dzieła.
PeterMac pisze:nawet go nie ma na stronie producenta, albo mają taki bajzel albo ten model oficjalnie nie trafi do europy albo jest na tyle swiezy ze go jeszcze nie dodali
Nie trafił ? No to tu są linki:
http://www.zadowolenie.pl/thomson-24ft5253,49090
http://www.electroworld.pl/produkt/thom ... 253-49090/
http://www.sdn.com.pl/telewizor-thomson ... 38587.html
http://www.electromarket.pl/TV_LED_THOM ... 1,691.html
które pewnie zostaną wycięte ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "THOMSON 24FT5253" i już masz, nie trzeba gdybać. Nie wiedziałeś ??

A może chociaż raz dostarczysz jakąś treściwą informacje. Gdzie jest ta strona producenta ( THOMSON )? Daj jakiś link.

PS
Gazeta Wyborcza pisze:W wyniku joint-venture chińskiej spółki elektronicznej TCL Group i francuskiego Thomsona powstanie największy producent telewizorów na świecie.
"ten model oficjalnie nie trafi do europy" ? A skąd niby ma trafić, czyżby istniała jeszcze jakaś inna Francja poza tą europejską

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: Telewizornia

Post autor: PeterMac »

Kowa1 pisze:
PeterMac pisze:nawet go nie ma na stronie producenta, albo mają taki bajzel albo ten model oficjalnie nie trafi do europy albo jest na tyle swiezy ze go jeszcze nie dodali
Nie trafił ? No to tu są linki:
http://www.zadowolenie.pl/thomson-24ft5253,49090
http://www.electroworld.pl/produkt/thom ... 253-49090/
http://www.sdn.com.pl/telewizor-thomson ... 38587.html
http://www.electromarket.pl/TV_LED_THOM ... 1,691.html
które pewnie zostaną wycięte ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "THOMSON 24FT5253" i już masz, nie trzeba gdybać. Nie wiedziałeś ??

A może chociaż raz dostarczysz jakąś treściwą informacje. Gdzie jest ta strona producenta ( THOMSON )? Daj jakiś link.

dobrze sie chłopie wyśpij jak nie wiesz co to strona oficjalna producenta a ty tu wyjeżdżasz ze stronami z marketów :lol: i udajesz mądrego, więcej mi sie nie chce pisać bo nie ma o czym i dla kogo.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

PeterMac pisze:dobrze sie chłopie wyśpij jak nie wiesz co to strona oficjalna producenta a ty tu wyjeżdżasz ze stronami z marketów :lol: i udajesz mądrego, więcej mi sie nie chce pisać bo nie ma o czym i dla kogo.
No ale teraz mi napisałeś, ale mi jest wstyd, ale mi jest głupio, o jej, o jej.
PeterMac pisze:albo ten model oficjalnie nie trafi do europy
To te wszystkie markety nieoficjalne są, kontrabanda i przemyt zapewne. No to musisz zgłosić do prokuratury.

Co to strona oficjalna producenta wiem, tylko nie wiem gdzie ona jest ( przypominam Thomson ). Ale PeterMac wie !!!
PeterMac pisze:nawet go nie ma na stronie producenta
Ciekawe tylko dlaczego nie chce podać linku ???

A może to graforoman.

loleklolek

Re: Telewizornia

Post autor: loleklolek »

"Co to strona oficjalna producenta wiem, tylko nie wiem gdzie ona jest ( przypominam Thomson )."

Może thomsontv a po kropce nazwa ktoregoś z krajów ue. Szukanego przez Ciebie modelu nie ma na polskojęzycznej stronie. Ergo może być trochę lub nawet dużo problemów z NTC w Polsce.

"Zwracam uwagę że w danych technicznych telewizory mają podane inne parametry rozdzielczości ekranu do współpracy z PC ( jako monitor ) więc może należało by się zastanowić czy obsługują sygnał właściwy dla monitorów PC po HDMI czy jedynie przez specjalnie wyznaczone do pracy z PC ( jako monitor ) wejście po uprzednim wybraniu takiego trybu w menu. Masz jakieś doświadczenia w tej materii PeterMac ??"

Pierwszy raz zobaczyłem te różne parametry przy tym Thomsonie. Do tej pory podłączałem się pod tv i było albo fullHD albo w starszych modelach HDReady (i to nie ważne, czy podłączałem się przez VGA, czy przez HDMI, no z jednym wyjątkiem, gdy podłączałem się przez 20m kabel VGA i były problemy z rozpoznaniem tv przez komp). Aha, czasem w tych starszych tv HDready teoretycznie dało się ustawić fullHD, ale niezbyt to działało. Ta myśl powoduje, że odnoszę wrażenie, że ten Thomson tak nie do końca jest fullHD, no chyba, że ma niższą rozdzielczośc tylko dla złącza VGA.

Co więcej w tym Thomsonie jest jeszcze dziwny zapis, że niby odgrywa filmy, ale nie odgrywa divxów. No i do końca nie wiadomo, co znaczy PVR Ready. Poza tym matryca jest nie najwyższych lotów, tak patrząc na specyfikacje.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

loleklolek pisze:Pierwszy raz zobaczyłem te różne parametry przy tym Thomsonie.
To się raczej dużo nie na oglądałeś. Zazwyczaj, o ile nie zawsze ( może tylko dane okrojone/niepełne takie dla polskiego klienta który łyknie wszystko ) dla telewizorów od 24" w górę z opcją monitora inne parametry dla telewizora inne dla monitora.
I pomyśleć że ja tu przyszedłem po pomoc i wiedzę.

No dobra chłopcy.
[color=#FF0000]Trochę wiedzy z tąd[/color] pisze:Zacznijmy od tego, czym różnią się te dwa terminy
FullHD, to obraz o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, natomiast HD
czy inaczej HDready, to: 1366x768, 1280x1080, 1280x720 pikseli.
Takie są rozdzielczości matryc w plazmach i LCD zalecanych do oglądania HDTV.
Są jeszcze tv z matrycą w rozdzielczościach np.1024x768, 1024x720, ale taki tv
musi skalować w dół obraz HDTV, a zatem nie zobaczymy wszystkich
szczegółów obrazu HD. Skalowanie w górę też pogarsza jakość obrazu,
ale w inny sposób. W takim wypadku uwidaczniają się wady kompresji (np. DVD, Divx).

Natomiast jakie są rozdzielczości obrazu nadawanych sygnałów
tv oraz materiałów na płytach blu-ray?
Rozdzielczość 1920x1080 (1080p) jest zarezerwowana tylko dla płyt blu-ray.
TVsat - platformy cyfrowe nadają głównie w 1280x720 (720p)
Pamiętaj o tym przy zakupie takiego tv
i decyzji FullHD czy HDready.

1080i – (interlaced) Obraz z przeplotem.
Wraz z symbolem „i” podawana jest ilość pół obrazów na sek.np. :1080i60
lub zamiast tego - pełnych obrazów na sek o połowę niższa:
1080i30 Są stacje tv nadające w 1080i (1920x1080).
Nie wdając się w szczegóły techniczne, obraz taki na tv z
progresywnym skanowaniem (plazma, LCD) będzie nieco gorzej
wyglądał przy ruchu, niż przy 720p mimo, że tv obsługuje taką rozdzielczość (1080i)
Nie jest to też FullHD.

1080p – (progressive) obraz bez przeplotu FullHD.
Wraz z symbolem „p” podawana jest ilość pełnych obrazów np.
1080p60. Jest to najlepsza z możliwych jakość obrazu.

720p – (progressive) obraz bez przeplotu HDready .
Wraz z symbolem „p” podawana jest ilość pełnych obrazów np. 720p60
Stacje tv nadają w tej rozdzielczości szczególnie relacje sportowe
ze względu na dobrą jakość obrazu przy ruchu. Lepszą niż w wypadku 1080i
loleklolek pisze:Szukanego przez Ciebie modelu nie ma na polskojęzycznej stronie.
Po tym jak PeterMac zdmuchnęło z forum i biedak nie zdążył podać linku do "oficjalnej strony producenta" THOMSON pojawił się następca.

Loleklolek bardzo proszę o podanie linku do "polskojęzycznej strony" THOMSON.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Klient to popierdółka.

Post autor: belliash »

Kowa1 pisze:Reasumując jeśli sprzedawca nie zgodzi się na przetestowanie telewizora z podłączonymi peryferiami ( UWAGA !!! peryferia trzeba mieć własne ) telewizory kupujemy w ciemno jak kota w worku.

Powaznie? Bez urazy, ale takiego cfaniaka zgrywales w innym watku, wiec powinienes wiedziec ze:

Kod: Zaznacz cały

Sprzedawca jest obowiązany zapewnić właściwe do rodzaju towaru i miejsca sprzedaży warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające konsumentowi wybór towaru oraz zademonstrowanie jego jakości i kompletności, jak też cech użytkowych towaru (w szczególności sposobu uruchomienia jego mechanizmów i podstawowych zespołów).
Podstawa prawna:
* Dz. U. 141, poz. 1176 z 2002r, art 3.3
* Dz. U. 96, poz. 851 z 2002r, §4.2

Zaden, podkreslam ZADEN, sprzedawca nie robi laski, ze pozwoli Ci przetestowac towar przed zakupem. Zdarza sie opor, ale zazyczenie sobie rozmowy z kierownikiem/wlascicielem prowadzi do ustepst. Mowa oczywiscie o towarze, ktory jest na stanie. A ze tego najwiecej w "sklepach dla idiotow", to proponuje sie tam wybrac i potestowac.

loleklolek

Re: Telewizornia

Post autor: loleklolek »

Kowa1 pisze: Zazwyczaj, o ile nie zawsze ( może tylko dane okrojone/niepełne takie dla polskiego klienta który łyknie wszystko ) dla telewizorów od 24" w górę z opcją monitora inne parametry dla telewizora inne dla monitora.
Skoro tak twierdzisz, to na pewno masz rację. Najwyraźniej ja odwiedzam inne sklepy i oglądam inne produkty.
Kowa1 pisze: Loleklolek bardzo proszę o podanie linku do "polskojęzycznej strony" THOMSON.
Proszę Cię bardzo -> http://thomsontv.pl/serwis/do-pobrania
Serii T5 tam nie znajdziesz, ale jak przełaczysz się na de lub fr to będzie.

Z mojej strony EOT. Życzę trafnych wyborów i udanych zakupów.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

loleklolek pisze:Proszę Cię bardzo -> http://thomsontv.pl/serwis/do-pobrania
Serii T5 tam nie znajdziesz, ale jak przełaczysz się na de lub fr to będzie.

Z mojej strony EOT. Życzę trafnych wyborów i udanych zakupów.
No i faktycznie EOT. Loleklolek zkasował mnie - dlaczego ja nie umiałem znaleźć tej strony ?? Nie wiem, może dlatego że nie ma tam szukanego przeze mnie modelu, ale przecież nie szukałem tylko na stronach polskich. Niestety strona fr nic mi nie wniesie: "Je ne parle pas français".

A na niemieckiej
Obrazek

Odwiedziłem kilka sklepów. Ponieważ "śpiewka" wszędzie brzmi wręcz identycznie skupie się na jednym - autoryzowany salon Sony.
Rozmowa w autoryzowanym salonie Sony pisze:Jo - chciałbym przejrzeć instrukcje obsługi tego telewizora
Uni - nie jest to możliwe
Jo - nie macie do niego instukcji obsługi
Uni - mamy
Jo - no to chciałbym ją przejrzeć
Uni - nie może Pan
Jo - To mimo że macie instrukcje obsługi to ja jej nie dostane ?
Uni - dostanie Pan
Jo - no to właśnie chcę ją dostać
Uni - dostanie Pan jak Pan kupi
Jo - ale ja nie wiem czy chce kupić dopuki nie wiem jakie funkcje telewizor ma opisane w instrukcji obsługi, nie wiem co robi
Uni - my wiemy i Panu powiemy
Jo - ma USB
Uni - hmmm ..., ( tu imię sprzedawcy ) sprawdź
Uni2 - ma
Jo - a odtwarza po USB z nośników zewnętrznych pliki video
Uni - żaden telewizor sony tego nie robi ( moja uwaga - czytaj poniżej cytowaną instrukcje )
Jo - a ma może timeshift na zewnętrzny nośnik po tym USB, po coś w końcu to USB ma
Uni - a co to jest timeshift ?
Jo - dziękuję dowidzenia
Instrukcja Sony KLD-26EX320 pisze:Zgodne urządzenia USB/formaty
Na poniższej witrynie internetowej podane są aktualne informacje dotyczące zgodnych urządzeń USB.
http://support.sony-europe.com/TV/compatibility/
Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików zdjęciowych z urządzenia USB:
- JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF lub Exif)
- RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
- MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)
Przewijać można wyłącznie panoramiczne pliki JPEG w następujących rozmiarach poziomych/pionowych. (jeśli plik JPEG został poddany edycji na komputerze PC itd., przewijanie może nie być możliwe).
- Dla przewijania w poziomie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
- Dla przewijania w pionie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików muzycznych z urządzenia USB:
- MP3 (pliki z rozszerzeniem „.mp3”, które nie są objęte prawami autorskimi)
- WAV (pliki z rozszerzeniem „.wav”)
Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików wideo z urządzenia USB:
- AVCHD (pliki z rozszerzeniem „.mts” lub „.m2ts”)
- MP4 (AVC) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
- MP4 (MPEG4) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
- MPEG1 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
- MPEG2 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
- DivX (pliki z rozszerzeniem „.divx” lub „.avi”)
Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (pozycja hierarchiczna):
/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4
Chyba jednak Sony może odtwarzać pliki video z zewnętrznego nośnika po USB.

Spróbujcie znaleźć kompatybilne urządzenia USB dla KLD-26EX320 = KLD-EX320 na wskazywanej stronie.
Niema takiej możliwości ale instrukcja mówi że można odtwarzać pliki video o danych formatach. To jak ostatecznie jest można czy nie można ??

Podana struktura katalogów i rozszerzeń sugeruje że chyba Sony nagrywa PVR-em ( skąd inaczej taka struktura ) ale żadnej informacji w tym temacie się nie doszukałem.

Konkluzja

Ja nie dam z siebie robić idioty i bencwała. Będę oglądał przez tuner DVB-t ( oczywiście Maximum T-102 HD PVR ) na starym Philips-ie CRT do którego mam full poprawną instrukcje obsługi + serwisową a nawet schemat. I nawet gdybym miał oglądać na Elektronie to nie kupię kota w worku.

PS
Belliash fajna teoria ale praktyka jest inna. Opisałbym ale przez admina nie przejdzie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Telewizornia

Post autor: qwerty »

Skoro tak potrzebujesz tych usług zadaj pytanie na http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php. Niektóre samsungi mają pvr

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Telewizornia

Post autor: Krosnoludek »

Sony KDL-26EX320 http://www.sony.pl/product/tv-66-26-lcd ... e=Overview
Nagrywanie audycji telewizyjnych na zewnętrzny dysk twardy - Nagrywanie oglądanych programów telewizyjnych na twardy dysk podłączony do portu USB i ich oglądanie w dogodnym momencie (może być wymagana aktualizacja oprogramowania układowego)

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Telewizornia

Post autor: Kowa1 »

Fajnie Krasnoludku tyle że diabeł tkwi w szczegółach których nie ujawniłeś.
Uwaga: nasze akcesoria pasują do konkretnych modeli, a ich opisy mogą się różnić w zależności od kraju.
Przypomnę że w instrukcji nie znalazłem opisu realizacji tych funkcji.

Natomiast bardzo rzetelnie wygląda Thomson 24FT5253
Bild
Bildschirmdiagonale 61 cm (24”)
Format 16:9
Panelart LCD mit LED-Backlight
Aufloesung 1.920 x 1.080
Max. Aufloesung PC 1.360 x 768
Betrachtungswinkel (H/V) 170° / 170°
Bildwiederholrate 50 Hz
Clear Motion Index 50 Hz
Reaktionszeit (GtG) 6 ms
Rauschreduzierung Ja
Helligkeit 290 cd/m
Dynamischer Kontrast Mega Contrast
Formatumschaltung Ja
16:9-Autoformat Ja
Bildoptimierung PureImage 2
Multibild PAP / PAT (Bild und Text)
Farbtemperatur wählbar Cool, Normal, Warm
Zoom 16:9 Zoom, 16:9, 4:3, Cinerama,
16:9 Zoom Up, 14:9 Zoom

Bedienkomfort
USB Multimedia Browser Ja (HD-Videos, Musik, Bilder)
USB PVR / Timeshift Ja (nur freie Sender über DVB)

Anschlüsse hinten
Antenne (analog/digital) 2 in 1
SPDIF Koaxial
PC-Modus VGA
PC-Audioeingang Ja
Scart 1 Ja
HD-Anschlüsse 1 HDMI, 1 CMP

Anschlüsse seitlich
HD-Anschlüsse 1 HDMI
CI+ Schacht 1
SPDIF -
USB-Anschluss 1
RJ-45 -
Scart 2 -
CINCH Audio In/Out -/-
CINCH Video In/Out -/-
S-Video In/Out -
CINCH In -
Kopfhoererausgang 1
Hotel-Anschlüsse -
Ale instrukcja do niego niedostępna.

PS
Ciekawa informacja "USB PVR / Timeshift Ja (nur freie Sender über DVB)" = (tylko darmowe kanały na DVB).
Ktoś ma praktykę jak to jest w innych telewizorach?

Zablokowany