WIWA HD-90

bbogi
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, o 21:46
Miejscowość: KR
Odbiornik: WIWA HD 50
Instalacja antenowa: Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Skrzyczne, + okolica

Re: WIWA HD-90

Post autor: bbogi »

Tej wersji softu nie ma u Gutka

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

No fakt nie ma a dziwne...@GUTEK czemu nie ma u ciebie tego softu?
To był jakiś pośredni?
Ja kupiłem HD-90 i miała soft z listopada 2012r.

lesiu81

Re: WIWA HD-90

Post autor: lesiu81 »

Mam pytanie, w lutym kupiłem WIWĘ w której był wgrany soft z 15.11.2011, chciałem wgrać sobie testowy soft od GUTKA z 24.02.2012, czy muszę najpierw wgrać z datą 12.12.2011?
Czy od razu mogę wgrać testowy z datą 24.02.2012?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Ja tam dla spokojności wgrałem po kolei każdy.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

@GUTEK@ pisze:Spróbuj przestawić rozdzielczość na 576i i nastawić jakieś nagrywanie PVR.
To czy telewizor jest włączony czy wyłączony raczej nie ma znaczenia.

Daj znać czy coś się zmieniło.
Sytuacja jest taka:
i jestem zupełnie skołowany, ustawiłem na noc dwa nagrania z EPG z odstępami i oba przerwane dosłownie po 2 -3 minutach

dzisiaj od rana ustawiłem 3 nagrania także z EPG i działało wszystko dobrze

Nie mam pojęcia od czego to zależy i czy to są w stanie poprawić skoro tak długo to się ciągnie. Może ten procesor nie spełnia tak postawionych wymagań i tu leży problem.

harvey

Re: WIWA HD-90

Post autor: harvey »

DVB-Nowicjusz pisze:...
Czy to normalne zjawisko, że sygnały analogowe zakłócają przesyłanie obrazu po SCART?

U mnie jest to samo.
Kablówka DVB-T przez SCART do TV bez kabla antenowego z Wiwy do TV - słabo widoczne pasy.
Dołożenie kabla antenowego z Wiwy do TV - pasy bardzo widoczne.
Fakt faktem, kable SCART są byle jakie, choć inne urządzenia na tych samych kablach nie powodowały zakłóceń.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: WIWA HD-90

Post autor: alex_777 »

mam pytanie odnośnie tego dekodera :

1) w opisie na 1 str. jest podane, że zasilany jest z +5 V (czyli sugestia że jest zew. zasilacz) a na fotkach kabel sieciowy idzie wprost do obudowy - czyli jak jest faktycznie ?

2) czym różni się HD-90 od tego nowego HD-100, czy tylko wyświetlaczem i inna głowicą (tzn. HD-100 ma mniej czuła niż HD-90) ? czy w środku są te same chipsety ?

3) czy HD-90 ma regulowane napięcie na wyjsciu antenowym (pod wzm. antenowy) czy stałe, nieregulowane +5 V ?

4) czy jak się pojawią modyfikacje oprogramowania, to będą te same dla obudwu modeli (jeśli są te same chispety) ?


Pytam jako potencjalny nabywca, bo idzie ME 2012 i chciałbym coś w HD pooglądać ...

pozdr.

Darook

Re: WIWA HD-90

Post autor: Darook »

Ja już kilka razy próbowałem nagrywać ESKA TV od 23:59 do 06:00 przy ustawieniach PAL 576i, NTSC 480i oraz innych i nie udało mi się nagrać całych 6-ciu godzin, czasem wywala po 25 min. a ostatnio nagrało mi się około 4 godzin. Nawet próbowałem ręcznie około 23:30 i tak jak poprzednio nagrało się około 4 godzin.
Może się tuner przegrzewa i wyłącza? Mam podpięty dysk 80GB 7200 RPM, 620mA formatowany na NTFS.
Może soft nie pozwala nagrać tak długiego czasu?
Obecnie mam wgrany testowy ale na grudniowym było to samo.
Dzisiaj spróbuje na pendrive'ie 8GB z FAT 32
Jak ma ktoś chwilę to niech sprawdzi to u siebie.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

ja testuję od paru dni, bo stosuje wiwe tylko do nagrań i stwierdzam że to wielka improwizacja i loteria,
PVR niestety nie działa, albo inaczej działa jak chce :)

M11

Re: WIWA HD-90

Post autor: M11 »

alex_777 pisze:mam pytanie odnośnie tego dekodera :

1) w opisie na 1 str. jest podane, że zasilany jest z +5 V (czyli sugestia że jest zew. zasilacz) a na fotkach kabel sieciowy idzie wprost do obudowy - czyli jak jest faktycznie ?
Zasilacz wbudowany
2) czym różni się HD-90 od tego nowego HD-100, czy tylko wyświetlaczem i inna głowicą (tzn. HD-100 ma mniej czuła niż HD-90) ? czy w środku są te same chipsety ?
Zasilaczem
Slotem kart SD
Brakiem wyświetlacza
Złączami RCA, zamiast minijack

Ten sam chipset MStar 7818, HD-100 tuner MXL5007
3) czy HD-90 ma regulowane napięcie na wyjsciu antenowym (pod wzm. antenowy) czy stałe, nieregulowane +5 V ?
+5V nieregulowane
4) czy jak się pojawią modyfikacje oprogramowania, to będą te same dla obudwu modeli (jeśli są te same chispety) ?
Nie, są różne.

Strona producenta http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=21 Możesz sobie porównać, poczytać, ocenić.

viwaldi

Re: WIWA HD-90

Post autor: viwaldi »

.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2013, o 15:55 przez viwaldi, łącznie zmieniany 1 raz.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: aaron84 »

Nie wiem czy ktoś to już zauważył.
Po raz pierwszy próbowałem przed chwilą zrobić pętlę i nie mogę w ogóle włożyć wtyczki do gniazdka w tunerze, bo zawadza wtyczka od zasilacza. Za blisko są te gniazda.

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

To zależy od zastosowanej wtyczki. Na początku miałem siatkę z zasilaczem więc nie dało się podpiąć przelotki. Posiłkowałem się przedłużką.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

Darook pisze: Nawet próbowałem ręcznie około 23:30 i tak jak poprzednio nagrało się około 4 godzin.
nie wiem jak w wiwie ale u mnie jest ustawianie czasu nagrywania i pojemności timeshift

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVB-Nowicjusz »

@GUTEK@ pisze:Jeśli to przebicia obrazu analogowego to wina telewizora. Spróbuj ustawić w tv jakiś kanał żeby był śnieg, a potem przełącz na AV i zobacz czy znikną te pasy.
Wszystko się zgadza, ewidentnie przebija kanał który jest aktualnie ustawiony w tv. Na "śniegu" pasy nie występują, ale z kolei obraz nie jest idealnie gładki, widać to na jednolitym szarym tle w menu Wiwy. Najlepszy efekt uzyskałem gdy ustawiłem na mocno zaśnieżonym kanale. No cóż widocznie niektóre tv tak mają.

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

A TV nie ma np. niebieskiej planszy dla kanałów na których nie ma sygnału? Mój stary TV rodziców ma taką opcję.

Co do nagrywania.
Skoro update firmware miewa problemy z niektórymi nośnikami to może podobnie jest w przypadku nagrywania?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie jak nagrywam raz na jakiś czas program z EPG to się wszystko ok na tym sofcie nagra. No chociaż nie nastawiam żeby mi nagrało 6h Eski ;)
Miałem dzwonić do Wiwy i sie spytać czy coś wiedzą o kolejnym patchu Mstara, ale nie miałem czasu na razie. Może koło wtorku zadzwonie.

DVB-Nowicjusz dziwne trochę że przy RGB to też występuje, zwykle te pasy z analogu są tylko na CVBS. Niestety wygląda że taka uroda tego TV.
Ja coś takiego miałem w jednym TV CRT starszym z tunerem Maximum T-102, ale tam właśnie na RGB to znikało.

lesiu81 na softy 491511 można wgrywać od razu najnowszą wersję, na softy 430585 trzeba najpierw wgrać wersje flash_before.

aaron84 bliskie umieszczenie gniazd antenowych to wada w większości tunerów. Sam miałem problem na początku jak miałem jeszcze LV6MPVR4, wtyki były na styk, a nawet lekko mi odginały gniazdo.

kskc

Re: WIWA HD-90

Post autor: kskc »

Jestem tutaj pierwszy raz i przyznam że nie wiem czy o tym pisano, ale zauważyłem w Wiwie HD-90 pewien feler (chyba że jest to normalne). Nagrałem sobie w niedzielę Ranczo. Nagrało się super, chyba mam ustawione nagrywanie w najwyższej jakości, nawet nie wiem gdzie to szukać i w czym rzecz, przewijanie z podglądem może być tylko x 2 i x 4. Przy x 8 i x 16 film się resetuje. Przy filmach słabszej jakości tego nie ma. Czy to wina softu ?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gormar »

@kskc. To niemal na pewno wina dość powolnego dysku przenośnego USB. Programy nagrane z DVB-T mają zazwyczaj przepływność 3-4Mb/s (375-500KB/s). Filmy o słabszej jakości to podejrzewam DivX'y, które zazwyczaj mają przepływność 1-2Mb/s (128-256KB/s). Teraz masz wyjaśnienie czemu jeden film możesz "przewijać" z prędkością "tylko" 8x (odczyt 8x375KB/s=3MB/s) a drugi 16x (odczyt 16x128KB=3MB/s).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Nie pamiętam teraz co ostatnio oglądałem nagranego, chyba Książę Persji z TVP1 i na pewno przewijałem szybciej niż 8x i nie było żadnych problemów.
Tak jak napisał Gormar, podejrzewam problemy z nośnikiem.

Zablokowany