WIWA HD-90

stolarek_1988

Re: WIWA HD-90

Post autor: stolarek_1988 »

Chodzi o te 2 wyjścia chinch, które są na bocznej ściance? Akurat stereo mi nie jest potrzebne do niczego. Jakieś inne zmiany?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

marko330 w jakim formacie masz dźwięk w tych plikach MKV?

stolarek_1988 HD90NEW od HD90 różni się jedynie dodaniem dodatkowego gniazda jack 3,5mm z analogowym wyjściem audio. Tak, aby tuner był w pełni zgodny z ustawą. Pozostałe parametry tunera są bez zmian.

Gniazdo znajduje się z tyłu nad gniazdem HDMI. Analogowe wyjścia na bocznej ściance obudowy masz w modelu HD80NEW.

marko330

Re: WIWA HD-90

Post autor: marko330 »

^^ Z tego co już doczytałem - z DTS może być problem, a właśnie takie audio widzę w filmach - we właściwościach. Tzn. widzę, że potrzebny jest zewnętrzny dekoder. Jak rozumiem, nie da się tego jakoś ominąć?

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

Tak albo jakiś dekoder DTS do tego, lub możesz programem przerobić na kompie by wyciągnoł sam dźwięk DTS i przerobić go do AC3 a następnie wgrać ten przerobiony dźwięk.

Kilka razy tak robiłem.
Do tego możesz użyć mkv2ac3

marko330

Re: WIWA HD-90

Post autor: marko330 »

Dzieki, właśnie przerabiam do ac3 za pomocą Popcorn MKV Audio Converter oraz temat z napisami wmuxowanymi - za pomocą mkvmerge GUI v5.5.0.

Myślę, że z mojej strony na razie nie będzie więcej pytań. Pozdrawiam forumowiczów.

Kieło

Re: WIWA HD-90

Post autor: Kieło »

Witam,ja mam następujący problem mam soft najnowszy z 02-24 ale we wcześniejszym fabrycznym nie wiem jaki to dokładnie był jak włącze wyswietlanie zegarka w standby dekoder blokuje się i podczas próby włączenia jest tylko plansza startowa WIWA i nie można go uruchomić tylko wtyczka z kontaktu pomaga.Pytanie do kolegi @GUTEK@ czy wgrać mu ten soft z grudnia orginalny i czy to może pomóc :?: Ustawienia fabryczne robiłem ale to nic nie dało.I nawet jak wyłącze wyświetlanie zegara w STANDBY to dzieje się to samo za którymś razem zablokuje się i tylko wtyczka z sieci pomaga.Teraz tunek musi być cały czas włączony bo inaczej od razu zawiecha.Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem czy pomoże, wgranie softu z grudnia. To mi wygląda na jakieś uszkodzenie tunera bo u innych to nie występuje.

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, wgrać na nowo soft i jeszcze raz przywrócić ustawienia fabryczne.

Kieło

Re: WIWA HD-90

Post autor: Kieło »

OK dzięki za odpowiedz zrobie co napisałeś i dam znać czy pomogło.

teczka

Re: WIWA HD-90

Post autor: teczka »

Witam
Mam następujący problem z moim tunerem. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że przestał on wyświetlać godzinę w trybie stand-by. W opcjach zegar jest włączony. Próbowałem znaleźć podobny problem ale mi się nie udało dlatego piszę. Z góry dziękuje za pomoc.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »


teczka

Re: WIWA HD-90

Post autor: teczka »

Pomogło:) bardzo dziękuje

MarcinG

WIWA HD-90

Post autor: MarcinG »

Czy zasilanie wzmacniacza antenowego w Wiwie HD-90 jest domyślnie włączone po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

JEST WYŁĄCZONE, trzeba od nowa WŁĄCZYĆ.

MarcinG

Re: WIWA HD-90

Post autor: MarcinG »

bogdanzieba pisze:JEST WYŁĄCZONE, trzeba od nowa WŁĄCZYĆ.
Dobrze, że w Wiwie ktoś myślący pracuje.
W Arivie T65 jakiś "geniusz" domyślnie włączył zasilanie wzmacniacza.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

We wszystkich softach po za ferdkiem które widziałem ta funkcja jest domyślnie wyłączona.

yarecki16

Re: WIWA HD-90

Post autor: yarecki16 »

Witam mam pytanie do posiadaczy tego tunera w wersji ''new'' z dodatkowym analogowym wyjściem dźwiękowym 3.5 mm mini jack.
Mógłby ktoś sprawdzić taką sytuację.
Podłączamy kablem hdmi monitor lub telewizor, a do mini jack np. głośniki komputerowe, lub słuchawki.
Mój plan jest taki aby kupić ten tuner i za pomocą hdmi podłączyć go do monitora, a za pomocą mini jacka podłączyć głośniki komputerowe.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Będzie działać.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

MarcinG pisze:W Arivie T65 jakiś "geniusz" domyślnie włączył zasilanie wzmacniacza.
Kolejny powód czemu nie lubię Fergusonów. Ale w sumie to nie powinno się nic stać, bo jest zabezpieczenie w postaci kondensatora. Jednak to jest ryzykowne.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

nie dział na przekomarzanie się ;) ale:
muszę stanąć troszkę w obronie ferdka :D
po powrocie do ustawień fabrycznych praca dekodera zaczyna się od instalacji - jeżeli zasilamy z dekodera to musielibyśmy wyjść z instalacji do menu przestawić i ponownie przejść do instalacji a tak instalujemy po kolei
DVBManiak pisze:Ale w sumie to nie powinno się nic stać, bo jest zabezpieczenie w postaci kondensatora.
ale to tylko tak dla wyjaśnienia sprawy ;)

MarcinG

Re: WIWA HD-90

Post autor: MarcinG »

Nie każdy używa wzmacniacza w antenie (tym bardzie rzadko spotykanego na 5 V), więc po co dawać domyślnie zasilanie. Owszem, głowice są zabezpieczone kondensatorem, ale symetryzator nie i obawiam się, że dla składowej stałej jest on zwarciem. Wolę nie sprawdzać co stanie się z Arivą po włączeniu zasilania symetryzatora antenowego.

Zablokowany