WIWA HD-90

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

Nie można.

_chris_

Re: WIWA HD-90

Post autor: _chris_ »

@ mangas:
antena ze wzmacniaczem?

A niezależnie, zawsze warto na początek spróbować ponownego ustawienia anteny na MAX jakości odbieranych mux-ów pokazywanej przez odbiornik. Anteną kręcimy w szerokim zakresie i powoli, tak, aby odbiornik nadążył ze wskazaniami.

Jeśli położenia anteny dla maximów dla różnych mux-ów wypadają różnie - trzeba wybrać optimum, czyli kompromis pomiędzy położeniami.

Andy

Re: WIWA HD-90

Post autor: Andy »

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem nic na ten temat. Chodzi o to, że nie słychać ostatnich kilku lub kilkunastu sekund nagrania mp3.(licznik idzie do końca, a w głośnikach cisza). Słucham audiobooków nagranych na pendrivie i bywa to denerwujące. Często te ostatnie słowa są ważne. Wersja oprogramowania 120105.491511.1. Czy ten typ tak ma?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Chris, a czym zsumować dwie anteny, ale żeby się obyło bez przykręcania, chciałbym wpiąć po prostu dwie wtyczki do czegoś a to kablem do tunera - tak, żeby było jak najmniej przelotek i przejściówek typu "wtyk do gniazdo"

morfeusz1805
Posty: 44
Rejestracja: 20 grudnia 2011, o 16:51
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena Maximum UHF200 z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice, Cieszyńska-Białystok

Re: WIWA HD-90

Post autor: morfeusz1805 »

Witam, kupiłem wczoraj Wiwę HD90. Mam mały problem. Po zainstalowaniu obraz jest do bani. Tak jakbym oglądał prze siatkę i jakieś pionowe smugi. Widoczne są takie punkciki. Tuner jest podłączony do telewizora CTR prze scart. Ogólnie nic się nie zacina. Jakość 100%, sygnał 89%.
Przychodzi mi do głowy, że może chodzi tu o kiepski kabel euro. Chyba, że chodzi o zupełnie coś innego. Bo niemożliwe, żeby w cyfrówce obraz był gorszy od analogowego. Jeżeli chodzi o kabel, to może ktoś poleci coś za rozsądną cenę, bo bez sensu chyba wydawać 100zł z pozłacanymi końcówkami itp. do takiego sprzętu. Wiem, że można kupić do 20 zł całkiem przyzwoity. Niby każdy z oferty w sklepach jest ekranowany z 21 pin. Ale praktyka pokazuje, że z tym jest różnie. Więc może ktoś jakiś link podrzuci? Mieszkam w Białymstoku.
Na początku przy instalacji w opcjach najmniejsza rozdzielczość była 576i, jednak kiedy później sprawdzałem, pojawiło mi się 480i. O co tu chodzi? W telewizorze maksymalna to tylko 480i?
Co do tunera na razie nic szczególnego nie mogę powiedzieć, bo podłączyłem go, aby tylko sprawdzić czy działa z anteną w pokoju. Minusem jest jednak pilot. Trzeba porządnie przycisnąć aby zmienić kanał. Inne piloty przełączam lekko, bez wysiłku. Ale wybierając tuner, wolałem mieć słabszy pilot niż mniej dopracowany soft, jak to jest w Fergusonie Arriva65. No cóż, za tą cenę coś za coś.
Za pomoc z góry dziękuję.

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

Przestawiłeś tuner w tryb NTSC, stąd zapewne gorsza jakość. Przestaw w opcjach tuner na system PAL. Możesz także sprawdzić, czy obraz wygląda lepiej w ustawieniu CVBS, czy RGB. Jak te zmiany nie pomogą, to będzie można pomyśleć o zakupie lepszego kabla.

morfeusz1805
Posty: 44
Rejestracja: 20 grudnia 2011, o 16:51
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena Maximum UHF200 z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice, Cieszyńska-Białystok

Re: WIWA HD-90

Post autor: morfeusz1805 »

Dzięki za szybką odpowiedź. Przestawiłem na Pal. Na RGB obraz jest czaro-biały, czasami przewijają się jakieś kolorowe smug (nie jest to analog, więc ustawienie anteny nie ma chyba aż takiego znaczenia, skoro jest sygnał), na CVBS kolorowy. Jednak jakoś pozostała taka sama. Sugerujesz, że to jednak kabel? Może jakieś sugestie co do zakupu czegoś w miarę porządnego?
Kupiłem w sklepie, w którym na drugi dzień można zwrócić towar bez podawania przyczyny. Ale mam nadzieję że nie będę musiał.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

wygląda jakbyś gdzieś niedocisnął kabel euro albo coś, a jest on pełny ma wszystkie piny?

jaki odbiornik TV - Philips?

wiem, że jest coś takiego RGB + NTSC = czarnobiały obraz, na większości CRT najlepszym rozwiązaniem jest 570i + RGB + PAL
mi tak działa bez najmniejszego problemu na polskim kablu euro za 5.50

ale czasami CVBS daje lepszy obraz, bo przykładowo na RGB śnieży

morfeusz1805
Posty: 44
Rejestracja: 20 grudnia 2011, o 16:51
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena Maximum UHF200 z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice, Cieszyńska-Białystok

Re: WIWA HD-90

Post autor: morfeusz1805 »

Telewizor to Panasonic TX-29AS1P. No widzisz, u mnie obojętnie czy jest NTSC czy PAL ale z RGB to i tak jest obraz czarno-biały. Musi być koniecznie w CVBS aby był kolorowy. Scart jest dobrze podłączony. Kabel został mi po telewizji satelitarnej w raz tunerem otrzymanym od TP w pakiecie z telefonem. Więc nie wiem jak w nim z tymi Pinami. W telewizorze mam właśnie taki śnieżący obraz jakby na analogu.

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

Spróbuj podłączyć pod inne gniazdo SCART (AV1), lub AV2, jeśli teraz masz pod AV1. Ewentualnie podłącz kabel EURO odwrotnie. Jak nie pomoże to czeka Cię wycieczka po inny kabel.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli obraz na RGB jest czarno-biały to bardzo możliwe że jest to niepełny kabel, mniej prawdopodobne aby telewizor nie obsługiwał tego formatu.

Jeśli przebija Ci również obraz z analogu to poczytaj tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=112644#p112644

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

@Gutek

Z instrukcji tego tv wynika, że tylko jedno z dwóch złącz SCART obsługuje RGB, a drugie S-Video. W drugim przypadku ustawienie trybu RGB daje opłakane skutki ;-). Podobnie jest w niektórych Philipsach, co szerzej tłumaczy cignacy tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=20 .

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

Witam !!!!
Moje pytanie dotyczy pilota przestaly dzialac przyciski od zmiany kanalu trzeba bardzo mocno naciskac chyba za czesto uzywalem :lol: ,czy ktos z forumowiczow naprawial ,rozbieral juz to cudo :x moze przy okazji uda sie cos zrobic z efektem snajperskim :D ,nowy kosztuje niestety ok40pln z wysylka czyli 40% wartosci tunera ;)

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

morfeusz1805 pisze:Telewizor to Panasonic TX-29AS1P. No widzisz, u mnie obojętnie czy jest NTSC czy PAL ale z RGB to i tak jest obraz czarno-biały. Musi być koniecznie w CVBS aby był kolorowy. Scart jest dobrze podłączony. Kabel został mi po telewizji satelitarnej w raz tunerem otrzymanym od TP w pakiecie z telefonem. Więc nie wiem jak w nim z tymi Pinami. W telewizorze mam właśnie taki śnieżący obraz jakby na analogu.
Właśnie kupiłem na polecenie mojego wujka ten model Wiwy, a odbiera właśnie na tym Panasonicu, który jest mój, ale się z nim wymieniłem za Philipsa, bo był za duży ekran do malutkiego pokoju.

Ustawione jest tak:
Wiwa - PAL, 576i, RGB, dźwięk PCM

Telewizor: euro podpięte pod te wejście wyżej, na tym niższym też można dekoder podłączyć, ale trzeba jakiś tam tryb w telewizorze przestawiać. Telewizor oczywiście był ustawiany na PAL w czasach analogu. W lewym górnym rogu, po uruchomieniu tego 45 kg kolosa, mam wyświetlany na tym telewizorze tryb RGB.

Odbiór bez zastrzeżeń, nic mi się z kolorami nie dzieje.

Mogę wrzucić instrukcję obsługi, jak nie masz. I sądzę, że to wina kabla, bo od platform są marnej jakości.

morfeusz1805
Posty: 44
Rejestracja: 20 grudnia 2011, o 16:51
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena Maximum UHF200 z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice, Cieszyńska-Białystok

Re: WIWA HD-90

Post autor: morfeusz1805 »

Przełączyłem na AV2 z AV1.Obraz jest ok. :)
Tylko nie wiem jak to jest. Chciałem z powrotem wrócić do tego kiepskiego aby sprawdzić i już nie dało się. Na wszystkich AV obraz jest w porządku. Nawet na RGB jest teraz kolor.

P.S. Mam nadzieję, że u mnie pilot nie odmówi posłuszeństwa. :x

morfeusz1805
Posty: 44
Rejestracja: 20 grudnia 2011, o 16:51
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena Maximum UHF200 z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice, Cieszyńska-Białystok

Re: WIWA HD-90

Post autor: morfeusz1805 »

Wielkie Dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

Właśnie wujek coś oglądał, tuner mam pod AV1 (EC1/RGB - po wyświetleniu telewizorowego info). Pod drugie nigdy nie podczepiałem nic. WIWA, a także Echostara Cyfowego Polsatu zawsze pod AV1,aha - podłączałem też dekoder CP pod AV3, bo mam odpowiedni kabel, i działało. Z Wiwą tak nie robiłem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

adam13 pisze:Witam !!!!
Moje pytanie dotyczy pilota przestaly dzialac przyciski od zmiany kanalu trzeba bardzo mocno naciskac chyba za czesto uzywalem :lol: ,czy ktos z forumowiczow naprawial ,rozbieral juz to cudo :x moze przy okazji uda sie cos zrobic z efektem snajperskim :D ,nowy kosztuje niestety ok40pln z wysylka czyli 40% wartosci tunera ;)
Możesz spróbować rozebrać - pilot będzie złożony na zatrzaski. Jak sobie nie poradzisz mogę ewentualnie rozebrać mój i zrobić zdjęcia gdzie podważyć.

Przeczyścić pady od tych przycisków i gumki, najlepiej chusteczką nasączoną jakimś spirytusem - izopropanol, ewentualnie denaturat. Od biedy można przetrzeć tylko lekko zwilżoną wodą i potem wytrzeć suchym.
Jak nie pomoże są też specjalne gumki do pilotów, koszt kilka zł.

Musiałeś solidnie eksploatować ten pilot, bo mój od września się trzyma ok ;)

_chris_

Re: WIWA HD-90

Post autor: _chris_ »

Anduraki pisze:Chris, a czym zsumować dwie anteny, ale żeby się obyło bez przykręcania, chciałbym wpiąć po prostu dwie wtyczki do czegoś a to kablem do tunera - tak, żeby było jak najmniej przelotek i przejściówek typu "wtyk do gniazdo"
jak chcesz 'wpiąć wtyczkę do czegoś' to to 'coś' to też będzie gniazdo... tyle, że nie F, a IEC... :D

Poszukaj sobie rozgałęźnika na złączach IEC (czyli typu wtyczka TV), tylko uważaj, bo część z nich to nawet nie zasługuje na miano trójnika...

Chyba, że znajdziesz sumator na połączeniach śrubowych - masztowe takie bywały...
adam13 pisze:Moje pytanie dotyczy pilota przestaly dzialac przyciski od zmiany kanalu trzeba bardzo mocno naciskac chyba za czesto uzywalem ;)
jw - przeczyszczenie, ale mogła się już zetrzeć warstwa przewodząca z gumy przycisków (albo stało się coś innego z tą gumą) - można czasami kupić zamienne, uniwersalne gumki. Stare wycinamy, wklejamy nowe, ale to benedyktyńska robota, no i efekt bywa różny...

grzesk511

Re: WIWA HD-90

Post autor: grzesk511 »

benedyktyńska robota - to fakt, naprawiałem kilka pilotów, tzn. wycinałem stare gumki i wkleiłem nowe. Piloty działają już kilka miesięcy, jak nowe.

Zablokowany