WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

W tej chwili już w sprzedaży będzie tylko wersja NEW. "Starej" od pół roku już nie ma.

Darook też zauważyłem ten błąd. Pewnie poprawią w następnym sofcie.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

Dziwne. Miałem sortowanie ustawione wg. LCN. Poprzestawiało mi jedynkę i dwójkę. Miałem TVP HD 1 i TVP 2, teraz mam TVP 1 i TVP 2 HD na pozycjach 1 i 2. TVP Info zostawiło tak jak było, to z MUX1. :) A mux3 mam przecież najsłabszy (50 kW, pozostałe 100 kW).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie od piątku nic się nie dzieje. Tak jak posortowałem, tak się trzyma lista idealnie.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Właśnie odpalilem tv i tez mi się lista posypała... Pewnie coś jeszcze zmieniają...

grzesk511

Re: WIWA HD-90

Post autor: grzesk511 »

Zmieniają dodatkowe TVP INFO.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie nic na razie się nie dzieje. Właśnie sprawdziłem.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

U mnie rónież.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

kraków też działa :D

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Panowie, mam pytanie tylko pośrednio związane z Wiwą.
Ostatnio za jej pomocą nagrałem kilka programów, także w HD, wszytko się ładnie nagrało, ale ponieważ nagrywałem z EPG to trochę nieprecyzyjnie, tzn na początku i końcu są reklamy. Chciałbym to wyciąć. Czy znacie jakiś w miarę możliwości prosty program do edycji plików z Wiwy? I drugie pytanie, czy można połączyć pliki podzielone co 512 ponieważ pendrive był FAT 32?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Połączysz np. Total Commanderem, a do wycinania reklam polecam VideoReDo. Więcej na ten temat znajdziesz w wątku Edycja plików .ts w Zagadnieniach technicznych.

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Własnie zainstalowałem ten program, niestety nie otwiera mi żadnego nagranego pliku w formacie .mts
co jest grane?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Pobierz wersję TVSuite.

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVB-Nowicjusz »

VideoReDo TVSuite Version 3 czy VideoRedo TVSuite H.264?

To drugie wydaje mi się sporo za duże jak na program którym chce wykonać najprostsze czynności.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ten drugi.

marketa
Posty: 5
Rejestracja: 5 czerwca 2012, o 08:07
Odbiornik: Wiwa HD90 NEW
Instalacja antenowa: antena pokojowa siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: 4 km od RTCN PRZYSUCHA-KOZŁOWIEC

Re: WIWA HD-90

Post autor: marketa »

Witam. Pierwszy post ze wzg na mały kłopot z Wiwą.
Po wgraniu ze strony Gutka najnowszego softu do mojej H90 NEW (poprzedni fabryczny to 491511.1) zaczęły się kłopoty. Oczywiście wszystko zgodnie z instrukcją i przywróceniem ustawień fabrycznych. Znacznie pogorszył się odbiór (do nadajnika mam około 4 km - antena pokojowa, zwykła siatka) o około 10-15% na jakości, co obecnie powoduje piksele w MUX1, a dwa zauważyłem że telegazeta szuka strony startowej przez cały zakres, wcześniej od razu startowała ze 100.
Moje pytanie: czy ktoś miał podobne doświadczenia a dwa, czy jest możliwość przywrócenia starszego softu bądź fabrycznego?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

To nie soft. Ja żadnych różnic w odbiorze nie odczuwam.

Wzmacniacz przy 4km od nadajnika to przesada. Jak masz możliwość to sprawdź symetryzator. Ewentualnie jak masz czas możesz sobie z drutu zrobić antenkę - odsyłam do tematu anten pokojowych DIY.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

W przypadku tej Wiwy soft nie ma związku z odbiorem, co najwyżej wskaźniki sygnału mogą pokazywać inne wartości. Tak jak napisał kjt, ja bym szukał problemów w antenie.
Telegazeta z tego co się orientuje to jest tak nadawana, nie są wszystkie strony na raz, tylko kolejno. Pewnie jak się dłużej na danym kanale poczeka, aż tuner ściągnie 100 stronę to po włączeniu będzie ona od razu.
Tak więc podobnych doświadczeń ja akurat nie miałem, a możliwość wgrania starszego softu oczywiście jest bez żadnych problemów. Oczywiście należy tylko pamiętać o tym by przywrócić ustawienia fabryczne po wgraniu.

marketa
Posty: 5
Rejestracja: 5 czerwca 2012, o 08:07
Odbiornik: Wiwa HD90 NEW
Instalacja antenowa: antena pokojowa siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: 4 km od RTCN PRZYSUCHA-KOZŁOWIEC

Re: WIWA HD-90

Post autor: marketa »

@GUTEK@ pisze: Telegazeta z tego co się orientuje to jest tak nadawana, nie są wszystkie strony na raz, tylko kolejno. Pewnie jak się dłużej na danym kanale poczeka, aż tuner ściągnie 100 stronę to po włączeniu będzie ona od razu.
Racja. Wcześniej używałem TXT gdy była potrzeba, teraz od razu sprawdzałem więc może umknął mi czas przesiadywania na kanale. To może być to. Ze wzmacniaczem pomyłka. Zwykły zasilacz do siatkowych, nie wzmacniacz.

Dzięki za rady, pokombinuję z anteną.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A jak myślisz co ten zasilacz Ci zasila w antenie?
Jak sobie otworzysz puszkę antenową to tam właśnie będzie siedział wzmacniacz - dokładnie to on się nazywa przedwzmacniacz.

Możesz ewentualnie jeszcze zrobić tak, że wymienić wtyczkę antenową na zwykłą - ta co jest od zasilacza jest z separatorem. I włączyć w tunerze zasilanie anteny, zasilacz daje Ci 12V (chyba że masz regulowany), tuner da Ci 5V, więc wzmocnienie będzie mniejsze, możliwe że to poprawi odbiór... ale możliwe też że pogorszy.

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gofer »

Pobrałem od Gutka najnowsze z dostępnych ale nietestowe oprogramowanie, czyli 120313.491511.1 http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/pob ... 120313.rar . Nie przywracałem jeszcze ustawień domyślnych. Po co jest to wymagane? Teraz nie działa mi funkcja GOTO.

Czy zresetowanie ustawień spowoduje przywrócenie nazw programów do takich jak lecą z powietrza (niektóre pozmieniałem) i zmianę ich kolejności (mam poukładane ręcznie)?

Czy brak poprawnego działania GOTO może wynikać z tego że nie przywróciłem ustawień domyślnych?

Zablokowany