WIWA HD-90

Darook

Re: WIWA HD-90

Post autor: Darook »

Mirek71 pisze:witam
kupiłem wczoraj ww. wiwę (new) dla syna który podłączyliśmy kablem hdmi do monitora wszystko działa ok :) tylko brak jest głosu na niektórych filmach hd puszczanych z dysku zewnętrznego (obraz i napisy są ok) tuner ma soft 120313 - proszę o poradę co mamy sprawdzić... :idea:
Wydaje mi się że niektóre z tych plików mają kodowanie dźwięku DTS czego Wiwa nie odsługuje i raczej nie będzie, trzeba osobnego dekodera monitor nie ma dekodera DTS. Zresztą w wątku kilka razy była sprawa wyjaśniana. Trzeba by było podłączyć dźwięk przez audio out wiwy tam jest kompresja do stereo.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Filmy ripowane z bluray mają zawsze dźwięk DTS, większość obecnie spotykanych filmów w internecie w formacie MKV ma właśnie dźwięk DTS, a tylko 20% może troszkę więcej AC3.

Z tym DTSem to jest trochę lipa, Gutek coś kombinował, a ja pomagałem mu testować ale nie działa to poprawnie - podobnie jak w przypadku softu 1.010/1.013 w fergusonach. Kiedy już wszystko niby działa ujawniają się inne problemy. Zdaje się, że stoimy za tą samą przeszkodą co producenci. Jeśli jednemu z nich się uda to zrobić to jest szansa, że i nam się uda.

Podłączenie przez out w przypadku DTS nic nie da o ile nie mamy zewnętrznego dekodera DTS. No i na dekoderze dałoby się uzyskać 5.1 czy nawet 7.1

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mirek71 »

dzięki za podpowiedz w sprawie dzwięku - jak wrócę z pracy to sprawdzę wyjście auto out z tunera do analogicznego wejścia aut w monitorze :idea:
tak na marginesie - monitor mam z tunerem tv ale analogowym - jest w nim też wejście scart więc może kablem scart a nie hdmi podłączyć tuner do monitora ?(ale wtedy chyba stracę na jakości obrazu ...)

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

Przy TVP 1 HD i TVP 2 HD to bankowo. Pozostałe nadają jako SD. Nie wiem jaka jest różnica między SD przez HDMI, a SD przez Scart. :)

harvey

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: harvey »

@ ynsiwy

Od dzisiaj do 20-go czerwca. Cena w katalogu 96,99. Problem w tym, że w katalogu widnieje opis Wiwa HD-80/85... :geek: więc nie wiadomo, który będzie sprzedawany. Na zdjęciu jest HD-80 (model z zewn. zasilaczem), a HD-85 ma obudowę jak HD-90, tyle, że bez wyświetlacza i ma zasilacz wbudowany.
No i nie wiadomo, czy są to wersje NEW, a to dość istotna informacja, bo zdaje się, że te starsze miały stary chipset, który nie ze wszystkim sobie radził (Gutek ma większą wiedzę na ten temat, bo testował te dekodery).

Darook

Re: WIWA HD-90

Post autor: Darook »

Mirek71 pisze:tak na marginesie - monitor mam z tunerem tv ale analogowym - jest w nim też wejście scart więc może kablem scart a nie hdmi podłączyć tuner do monitora ?(ale wtedy chyba stracę na jakości obrazu ...)
Ja na TV CRT poprzez SCART zauważyłem dziwne pasy na TVP1 HD w stosunku do TVP1 jak to będzie wyglądało na monitorze to nie wiem.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

Lewy górny róg? To nic niezwykłego. W telewizji satelitarnej można się często z tym spotkać. Monitory i telewizory LCD, LED mają w ustawieniach obrazu "wyświetl wszystkie piksele" i takie tam i mogą sobie go "schować".

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Z tą linią to potwierdzam. Tak nadają.
Ja ustawię tryb PC czyli maksymalna rozdziałka TV 1366x786 to też pojawia się ta linia.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

@Mirek71, wiwa nie odtwarza dźwięku DTS, zapewne twoje filmy mają taką ścieżkę. W takim wypadku pozostaje ci podłączyć wiwe pod zewnętrzny amplituner z dekoderem DTS, albo przerobić ścieżkę dźwiękową z DTS na AC3. Jak?, przejrzyj ten wątek, pojawi się nazwa odpowiedniej aplikacji do tego.

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mirek71 »

a może ktoś z forumowiczów podpowie mi jak i czym przerobić dts na ac3 :) wątek ma 120 stron i przeraża mnie szukanie ww tematu

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ja znam coś takiego: http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3

Ten pasek o którym piszecie to WSS i to że go widać to nie jest wina tunera, tylko niestety tak nadają. Na komputerze też go mam.

Nie wiem jaką wersję będą sprzedawali w Tesco, ale według mnie to będzie wersja HD-80 NEW.


Anduraki co niby nie działa poprawnie? DTS u mnie odtwarzało poprawnie, a Ty nie zdecydowałeś się sprawdzić tego.

chkstr

Re: WIWA HD-90

Post autor: chkstr »

Czy starszy model WIWA HD-90 (bez NEW) też obsługiwał MPEG-4 AVC/H.264 oraz E-AC3 (Dolby Digital Plus). Tak jak jest opisany model NEW na stronie Wiwy?

Bo przeglądając Ceneo i sklepy z tamtejszych odnośników ciężko się tego dopatrzeć w opisach tego modelu na stronach niektórych z tych sklepów... Krótsza bywa też lista obsługiwanych formatów audio/video...

Czy to tylko niedopatrzenie czy też starsze modele Wiwy? Czy i czym wersja NEW różni się sprzętowo od wersji starszej? Czy ewentualne różnice w obsłudze w/w pomiędzy wersjami są zapewnione poprzez zmiany w hardwarze czy w software?

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Na jednej z moich 90 za cholerę nie mogłem ustawić listy kanałów. Po ponownym włączeniu lista się sypala. Wróciłem do starego softu i dalej to samo. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiazalo problem.
Być może ktoś będzie miał podobny problem, albo będzie zastanawiał się czy warto przywrócić ustawienia, to ma na to odpowiedz :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ile razy to jeszcze będzie.

Wersja "NEW!" różni się jedynie dodaniem analogowego wyjścia dźwięku jack 3,5mm, dla pełnej zgodności z ustawą cyfryzacyjną.
To jedyna różnica, pozostałe parametry i możliwości są te same. New i Old mają ten sam soft i ten sam chipset i pamięć.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

To one się różnią? :> ;-)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

Nie zapominajmy o innym pudełku ;) To chyba główna zmiana

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

dla zainteresowanych od 11.06.2012 (24.99zł) :D
http://www.tester.vot.pl/?p=853

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

ynsiwy pisze:To one się różnią? :> ;-)
Jak bliźniaki dwujajowe :D

Makler1983

Re: WIWA HD-90

Post autor: Makler1983 »

Dzisiaj pomiędzy dekoderem a TV PHILIPS 15PF4121/58 zastosowałem Kabel HDMI-DVI (24+1) DIGITAL GOLD Full HD 1,8 m
Dźwięk przesłałem za pomocą: Kabel JACK - JACK 3,5 mm STEREO GOLD 1,5 m - podłączyłem go w taki sposób: Dekoder Stereo analogowe - Telewizor DVI-In audio.
Obraz bez porównania dużo lepszej jakości niż przez złącze euro scart, nawet jeśli nie jest nadawane w HD.
Orientuje się czy dałoby rade przesłać dźwięk z Coaxial - cyfrowy do Tv wejście: JACK 3,5 mm STEREO? Jeśli tak, to nasuwają się następujące pytania:
1- w Coaxial - cyfrowy mamy dwa podłączenia, a w jacku trzy - jak to połączyć?
2- czy wychodzi z Coaxial dźwięk, jeśli mamy podłączone HDMI :?:

Dla zainteresowanych, moje parametry odbioru w chwili obecnej:
MUX1 - Jakość 100% Siła - 96%
MUX2 - Jakość 100% Siła - 93%
MUX3 - Jakość 100% Siła - 81%
W dzień siła spada max o 2%.
Odległość od nadajnika 47.3 km. :)

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: WIWA HD-90

Post autor: Szymon_Zy »

Makler1983 pisze: Orientuje się czy dałoby rade przesłać dźwięk z Coaxial - cyfrowy do Tv wejście: JACK 3,5 mm STEREO? Jeśli tak, to nasuwają się następujące pytania:
1- w Coaxial - cyfrowy mamy dwa podłączenia, a w jacku trzy - jak to połączyć?
nie chyba, ze sobie jakiś DAC pomiędzy postawisz (zrobisz).

Zablokowany