WIWA HD-90

xrobcio

Re: WIWA HD-90

Post autor: xrobcio »

Ok dziekuje za odp;)
Jesli WIWA HD-90 nie przegrzewa sie to kupuje.

kolczan

Re: WIWA HD-90

Post autor: kolczan »

@GUTEK@ pisze: kolczan we wcześniejszych softach gdy w MKV były napisy wmuxowane tuner nie widział dodatkowych, w którymś w z ostatnich to poprawili i widzie i te i te jednocześnie.
I tak mi się na początku wydawało, ale miałem najpierw soft kwietniowy, a teraz testowy z marca i w niektórych filmach mam wszystkie napisy np dwa wbudowane, srt i txt. W niektórych nic :(
No ale jak pisałem najpierw muszę popatrzeć w nagłówki - może coś mi się rzuci na oczy :)

No ale z regularnością padania bramek dla Hiszpanii - jak sobie poradzić z proporcjami rozciągnięty obraz w pionie nie wygląda najlepiej :(

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ustaw poprawnie proporcje, dla tv 4:3 - 4:3 Letterbox, dla 16:9 - 16:9 Pillarbox.

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ciekawe co tam w tym kwietniowym sofcie zmienili.

neblyn

Re: WIWA HD-90

Post autor: neblyn »

kolczan pisze: I tak mi się na początku wydawało, ale miałem najpierw soft kwietniowy, a teraz testowy z marca i w niektórych filmach mam wszystkie napisy np dwa wbudowane, srt i txt. W niektórych nic :(
Przed aktualizacja sprawdzamy zawsze jaka mamy wersje softu, bo mozemy sobie przypadkiem wklepac starszy.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Po wgraniu najnowszego oprogramowania, zamiast 12 GB pokazuje mi zajętość 1200 MB na pendrivie, po nagraniu audycji. Czy macie podobna sytuację?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak ciekawe,ale niestety nie podesłali mi tego softu na razie. Zaś trzeba się będzie upomnieć :x

dylemat24 nic takiego nie zauważyłem, masz to stale, czy raz tylko wyskoczyło tak?

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Sprawdziłem ponownie dwa razy i sytuacja się powtarza.
Mam pendriva gdzie w menu pokazuje pojemność dysku 14,9 GB........... format Fat32

Nagrywałem 5 godzin audycji w HD 1TVP. Jak wejdę do funkcji PVR to po dokonaniu nagrania pokazuje mi 5 godzin nagrania i zajętość pokazuje 2439,3 MB.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

Wygląda jakby przeliczył rozmiar dla jednej godziny. Jesteś pewien ze nagrał 5??

Przeliczjąc średnią prędkość obrazu dla tvp1HD dla 5000kbps (normalnie to jest vbr, może być mniej, może być więcej, ale dla jednej wartości łatwiej liczyć), uzyskujesz po godzinie mniej więcej 2197,27MB samego video (dolicz sobie do tego jeszcze dźwięk).

Jak dojadę do domu to sprawdze to na swoim, nagrywałem ojcu kiedyś boks, wyszło coś koło 4 godzin, boks leciał na polsacie. Wieczorem napisze

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

Miałem kiedyś równo 3.5 godz nagranego materiału z TVP1 HD, i wyszedł plik niemal równo 10GB.
Wychodzi na to że powinno być ok 2.8GB na godzinę.

Z tego co pamiętam to Wiwa HD-50 dobrze pokazywała rozmiar pliku 10000MB (z groszami)
Może jakieś znaczenie ma, że mam format NTFS i nie było dzielenia plików, tylko był jeden olbrzymi plik 10GB...

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Dokładnie jest tyle co napisałem, sprawdziłem to trzy razy i za każdym razem było podobnie

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

Ojciec okupuje wiwe, się skończy western na tvn7 to spróbuje siędo niej dostać.

Sprawdź w ilu plikach masz to nagrane. 5h na fat32 przy tvp1HD, podzielił to pewnie na 3 pliki, możliwe że pokazuje ci rozmiar ostatniego.

Swoją drogą, można zapytać czemu przy tak dużym pendraku masz go sformatowanego w fat32?? przecież to niewygodne jak diabli, choć fakt, ciut lepsze dla trwałości pendraka.

edited.
tzn sprawdź to na komputerze jak masz możliwość, ew w trybie Wideo na wiwie, bo tryb pvr ci je połączy, nie wiem jak tryb wideo.

Darook

Re: WIWA HD-90

Post autor: Darook »

Wczoraj zgrałem sobie na dysk sporo muzyki i chciałem je odtwarzać losowo, a tu lipa.
W zakładce Film pod żółtym przyciskiem jest odtwarzanie losowe,
powtarzanie wszystkiego z folderu i powtarzanie jednego pliku,
zaś w zakładce Muzyka tych funkcji nie ma.
Czy ktoś pamięta jak na starszych softach to było?
Bo mam wrażenie, że w ostatnim sofcie coś skopali.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

momus pisze:


Swoją drogą, można zapytać czemu przy tak dużym pendraku masz go sformatowanego w fat32?? przecież to niewygodne jak diabli, choć fakt, ciut lepsze dla trwałości pendraka.
sprawa jest bardzo prosta, jak miałem sformatowanego pendriva w ntfs to po parunastu minutach wiwa kończyła nagranie informując mnie że nie ma dysku na usb

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Witam Wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem w/w dekodera HD-90 i mam kilka pytań:
1.Mam wersje oprogramowania-120313.491511.1,wersja sprzetu-1.0-skąd wziąć najnowszy soft,bo na stronie firmowej jest wersja 111214(czy to są oznaczenia roku,miesiąca?)-doczytalem,że w niektórych dekoderach jest wersja kwietniowa 2012?

2.Jak z formatami obslugiwanych plików video-na stronie WiWy napisali,że odtwarza: "AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV, VOB,MPE, 3GP, ASF, Divx, FLV, WMV"-a u mnie nie odtwarza ASF,MOV,WMV-"nieobsługiwany format",a 3GP jest odtwarzane bez dźwięku.Jak jest u Was?

Ceberebek

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

widać że nie chciło Ci się nic poczytać, tylko na łatwizne idziesz,
wszystko o co pytasz jest napisane wcześniej

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

dylemat24 pisze: sprawa jest bardzo prosta, jak miałem sformatowanego pendriva w ntfs to po parunastu minutach wiwa kończyła nagranie informując mnie że nie ma dysku na usb
U mnie tak robiło, ale to oznaczało że pendrak padł :) bo w pewnym monecie nawet formatować się nie chciał, tylko quick, a potem gdzieś pojemność do 1.24GB (z 8GB). dochodził do tego miejsca i komputer twierdził że pamięć została usunięta. Musiałem kupić nowego, bo nic nie pomagało.

P.S. sprawdziłeś na ile plików podzielił ci to nagranie i ile zajmuje ostatni??

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Nie policzyłem ale było sporo, podzielił po 536,7 MB ostatni miał 32,1 MB

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli 536MB to coś nie tak, powinno być około 511,9MB.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: WIWA HD-90

Post autor: ploomba »

podepnę się pod ten temat.
Właśnie testuję nagrywanie na bliźniaczej Wiwie HD-80. Zaskoczyło mnie to, że tuner dzieli plik przy nagrywaniu (na pendrive - fat32). Kiedyś, jak nagrywałem na NOT LV6t MPVR, to NOT zapisywał nagranie w jednym pliku.
Czy da się to jakoś w Wiwie zmienić? (żeby nie dzielił nagrywanego pliku)? Niby problem nie jest duży, ale jak łączę ten podzielony plik , to na łączeniu widać artefakty (zamrożony obraz)

Zablokowany