WIWA HD-90

grzesk511

Re: WIWA HD-90

Post autor: grzesk511 »

aczar Już była mowa o tym na forum, zamontuj oryginalny odbiornik pilota na zewnątrz obudowy,
tak jak tutaj ktoś zrobił w przedłużaczu do pilota.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=

janczuro

Re: WIWA HD-90

Post autor: janczuro »

Chyba najwiekszą wadą jest dzialanie pilota w wiwie hd 90.Ja rozebrałem swoją wiwe i dogiąłem diode IR maksymalnie do szybki obudowy i jest poprawa w dzialaniu pilota.(tylko uwaga bo zrywamy wtedy naklejke gwarancji) Korzystam z pilota uniwersalnego kupionego kilka lat temu i sprawdza mi sie lepiej niż orginalny Wiwy.

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

A WIWA HD-80 ma lepszy zasięg z pilota niż 90tka?

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gofer »

Ceberebek pisze:
Gofer pisze:
Ceberebek pisze:A jeszcze jedno pytanie:
Czy jest możliwość/czy będzie zmiana oryginalnej numeracji programow?
Np. żeby bylo:
01/001-TVP1
02/002 TVP2
03/003 TVP INFO
:?:
Było to opisywane.
Jeśli chodzi o kolejność sortowania, to najpierw wyłącz LCN (Program -> LCN), później poustawiaj kolejność i pozmieniaj nazwy według upodobań (Program -> Edycja programu), jeśli spyta o hasło to domyślnie wpisz ósemki.
Zrobilem tak jak opisaleś-programy mam teraz ponumerowane/posortowane od 001-038(+nazwa programu).
Ale np.TVP2 HD mam pod numerem 038,a chciałbym go mieć pod numerem 002-a tego nie mogę zmienić-tylko nazwę programu...
Czy czegoś nie zrozumiałem?
Nie wiem czy to pomoże, ale ja spróbowałbym przywrócić ustawienia fabryczne i zaprogramować na nowo. Półtora tygodnia temu miała miejsce zmiana SID-ów dla MUX1 i MUX3 http://www.emitel.pl/strona-glowna/zmia ... ux1-i-mux3 - może to ma jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Psikus Tak, w HD80 odbiornik ma bardziej przezroczyste szkiełko i lepiej działa pilot przez to.

Gofer po wyłączeniu LCN kanały otrzymują kolejno numery w kolejności w jakiej są na liście.

krzychu.skrzynka

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzychu.skrzynka »

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem wiwy hd-90 i dostaję już szału z tym pilotem i jego komunikacją z hd-90. Jak można skasztanić tak udany produkt ? Może komuś pomoże to co już robiłem (jako doświadczenie, którego nie warto powtarzać):

Próbowałem już odpalać urządzenie bez obudowy (tak jest - olałem gwarancję bo już nie mogę z tym bublem wytrzymać) - tu wyraźnie napiszę - NIC TO NIE DAJE w kwestii lepszego działania tak więc osoby skłaniające się do wiercenia dziur w obudowie niech tego nie robią.

Rozebrałem pilota (niszcząc jednocześnie delikatne zatrzaski w środku bo inaczej się nie da) - pilot z diodą wystawioną poza obudowę również ma słabą komunikację z odbiornikiem. Podobnie po zaklejeniu czerwonej diody sygnalizującej użycie pilota - to do osób twierdzących, że to zakłóca podczerwień.

Baterie zostały zmienione z fabrycznych łusek po nabojach na alkaliczne- markowe. Zgadnijcie co - tak, to znacznie poprawiło niedziałanie. Teraz nie działa z jeszcze większą frustracją i drożej niż przedtem.

Pilotem trzeba zawsze celować RÓWNO na odbiornik - czasem szybciej wychodzi podejść do tunera i przełączyć ręcznie kanał.

Nie chcę wyprowadzać na zewnątrz jakiegoś pudełka i odbiornika do pilota bo to przerost formy nad treścią (i wyglądem) - stąd moje pytanie - czy wystarczy kupienie i wymiana odbiornika IR na taki niezapakowany w metalową siatkę jak ten w wiwie ?

Chodzi mi o coś takiego - czym się kierować w doborze - tylko częstotliwość ?

Obrazek

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

To ja chciałem wywiercić dziurkę... ale taka sprawa, że to raczej pilot ma problem.

Jak mam problem z komunikacją to wystarczy, że pokręcę bateriami w pilocie i zaraz wszystko działa jak należy. Słaby styk? Chociaż dziwne bo mimo wszystko przy duszeniu klawiszy czerwona dioda świeci normalnie.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

krzychu.skrzynka pisze: Próbowałem już odpalać urządzenie bez obudowy (tak jest - olałem gwarancję bo już nie mogę z tym bublem wytrzymać) - tu wyraźnie napiszę - NIC TO NIE DAJE w kwestii lepszego działania tak więc osoby skłaniające się do wiercenia dziur w obudowie niech tego nie robią.
To ja nie wiem co się dzieje. W Wiwie HD-50 (pilot ten sam, odbiornik IR ten sam tyle że na kablu poza obudową), mogę operować pilotem celując w przeciwległą ścianę, trzy metry od odbiornika... albo mogę trzymać pilota odwrotnie, celując we własny brzuch, i też działa... Może te odbiorniki/nadajniki IR są w jakiejś "losowej" jakości... i mnie się trafił bardziej udany :?:

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

Mam takie pytanie, bo wiwa nagrywa strumień TS i tak go odtwarza, czyli w teorii to co leci po zdekodowaniu (już chyba po deinterlacingu nawet). Nagrywany jest obraz i aktualny dźwięk. Zatem co z pozostałymi strumieniami, chodzi mi o napisy i inne ścieżki dźwiękowe? Przypuśćmy, że na tvp1hd kiedyś znowu zobaczymy jakiś koncert (wątpliwe no ale). Do tv mam jak na razie podłączone tylko głośniki 2.0, ale może kiedyś będę mieć 5.1. Czy wszystkie 3 strumienie audio się nagrywają, czy tylko aktualnie wybrany?? Analogiczna sytuacja dla TVN, nagrywam film, siostry wolą lektora, ja wole oryginalny dźwięk i napisy. Nagrają się zatem obie ścieżki i napisy, czy tylko jedna??

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

momus pisze:Mam takie pytanie, bo wiwa nagrywa strumień TS i tak go odtwarza, czyli w teorii to co leci po zdekodowaniu (już chyba po deinterlacingu nawet). Nagrywany jest obraz i aktualny dźwięk. Zatem co z pozostałymi strumieniami, chodzi mi o napisy i inne ścieżki dźwiękowe?
Jeszcze nie mam WIWA'y, ale na innym forum padła odpowiedź na to pytanie:
Wiwa nagrywa strumień tak jak leci, ze wszystkimi ścieżkami audio i napisami (teletekst również). Niektóre dekodery nagrywają jedną ścieżkę audio. ;-)
Także Wiwa to spoko tunerek. :-)

jas57

Re: WIWA HD-90

Post autor: jas57 »

kurchuck-made in Lidl 10/1 przyjął (ograniczona ilość klawiszy)prawie wszystkie funkcje i za niecałe 30pln.

kur.chuck
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2012, o 18:51
Miejscowość: Lubleskie
Odbiornik: Wiwa hd-90 new, monitor, Lcd z mpeg-4
Instalacja antenowa: antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: WIWA HD-90

Post autor: kur.chuck »

aczar pisze:Ja zaprogramowałem Logitecha Harmony 555 i obsługuję nim Wiwę :) Działa trochę lepiej niż oryginalny pilot, ale ciągle nie mam czasu i weny, aby rozebrać Wiwę i zmienić jej odbiornik podczerwieni na lepszy.
Zaprogramowałeś przez net Harmony (Wiwa hd-90 widnieje w opcjach wyboru, tak?) czy też uczyłeś pilota od pilota?
jas57 pisze:kurchuck-made in Lidl 10/1 przyjął (ograniczona ilość klawiszy)prawie wszystkie funkcje i za niecałe 30pln.
Nie widziałem tego pilota lecz generalnie wolałbym coś solidnego jak najtańsze harmony lub podobne bo przejść z kiepskiego oryginała do kiepskiego zamiennika jest bez sensu. Pilot jest dość ważnym elementem bo maca się go wiele razy i szkoda że producenci nawet droższych sprzętów kładą często niewielki nacisk na jego jakość. Do pilotów od TV się nie umywają.

krzychu.skrzynka

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzychu.skrzynka »

Zdjąłem blaszkę osłaniającą odbiornik IR:

Tak to wyglądało przed:

Obrazek

A tak po zdjęciu blaszki:

Obrazek

Wyprostowałem też zgiętą (jak na zdjęciu) diodę w pilocie:

Obrazek


Odbiór jeśli chodzi o kąty znacznie się poprawił- problem nadal jednak pozostaje jeśli chodzi o siłę sygnału (lub jego tłumienie) z odległości ponad 2m. Dalej odpada strzał w ścianę i odbicie sygnału. Zyskałem tylko tyle, że teraz nie boli od przełączania bark. Poprzednio trzeba się było dobrze 'naszukać' odbiornika.

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ikey »

U znajomych używających WIWY HD-90 na ekranie pojawił się napis: "AKTUALIZACJA TUNERA Czy rozpocząć aktualizację oprogramowania? [Start] [Anuluj]". Czy Emitel testuje wysyłanie aktualizacji przez sieć nadajników? Na razie doradziłem im anulowanie tego. Czy ktoś się z tym spotkał? W Wiwie jest soft 120215.491511.1

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

krzychu.skrzynka a ja nie mam tej blaszki na diode IR w tunerze.
Chodź podwyższyłem ją i dałem tak bardziej na prosto i też lepiej mi już łapie, chodź nie jest idealnie, da rade przeżyć ;)

krzychu.skrzynka

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzychu.skrzynka »

Psikus- to ciekawe co piszesz. To by oznaczało, że ta osłona IR to albo jakiś dodatkowy filtr przeciwzakłóceniowy albo po prostu nadprogramowa obudowa, której zapomniano zdjąć. Szkoda, że to nie wina pilota, który w innych modelach z tego co wyczytałem działa poprawnie. Mógłbym spróbować dolutować drugą diodę równolegle i dać ją pozycyjnie trochę obok centralnej - takie doświetlanie by było. W odtwarzaczu Asus O!Play mini mam właśnie takie rozwiązanie - jedna dioda centralna i mniejsza na skrajnym lewym rogu pilota. Obie świecą pod aparatem na wcisk.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ta metalowa osłonka na odbiorniku jest zdaje się dopiero w nowszych modelach. Ma to teoretycznie chronić/ekranować przed zakłóceniami - powinno być to podłączone do nóżki układu do której jest podpięta masa.

krzych65

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzych65 »

Witam forumowiczów W miesiącu kwietniu nabyłem wiwę hd90. Ostatniu wgrałem najnowszy soft ze strony Gutka. W sumie jest super, ale pojawił się jeden problem. Do wiwy mam podłączone kino domowe poprzez kabel coaxial. W przypadku gdy oglądam na żywo programu lub odtwarzam filmy z dysku twardego bez problemu mogę zmieniać ścieżkę dźwiękową i odtwarzać program * tvp1 hd, tvn, tvn 7 ze ścieżką DD5.1. Problem pojawia się, kiedy chcę odtworzyć nagrany program. Mimo zmiany ścieżki na pilocie program, który miał ścieżkę dźwiękową DD5.1 nie odtwarza tej ścieżki. W poprzednim sofcie nie było tego problemu. Jak opisałem problem pojawia się tylko przy odtwarzaniu nagranych programów z PVR, a nie istniejących już na dysku i oglądanych programów. Tome shift też działa poprawnie. Czy u was występuje podobne zjawisko, czy tylko u mnie i jak na to zaradzić. Może to jest błąd softu i programy nie są nagrywane z oryginalnymi ścieżkami. Myślę, że Gutek najbardziej będzie w tym zorientowany
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2012, o 17:40 przez krzych65, łącznie zmieniany 1 raz.

krzych65

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzych65 »

Przepraszam za błędy. Uzupełniając informuję, że mam wgrany soft ze strony Gutka z fajnymi bajerami z 260312. Wgrany zgodnie z objaśnieniami.

akro

Re: WIWA HD-90

Post autor: akro »

Pilot porażka zgadzam sie :/

Czy ktos jednak zauwazyl zmiane kolorow, po dluzszym ogladaniu? BO ostatnio zauwazylem ze obraz robi sie zielonkawy, i dopiero przelaczenie pilotem od tv w stan uspienia i powrot do kanału av, powoduje ze kolory znow sa w porzadku... Telewizor to Thompson 21 MG 79 CL

Zablokowany