WIWA HD-90

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

@GUTEK@ pisze:
Psikus pisze:Zmieniłem w napi projekcie kodowanie na ANSI i w tym samym filmie gdzie gineł mi napisy w 34 minucie filmu idzie dalej normalnie :).
No to się problem ginących napisów wyjaśnił :lol:
Kupiłem wczoraj WIWA'ę i też mam problem z napisami w jednym filmie. W innych jest OK. Napisy są dodawane w oddzielnych plikach (ANSI). Zdaje się, że ten film z problemami ma dodatkowo dołączone napisy w środku (plik *.mkv). Jak wciskam na pilocie "SUBT.", to mam opcje 0, 1 i wyłączenie napisów. Dla opcji 0 nic się nie wyświetla. Dla opcji 1 jest co chwilę mignięcie napisów oryginalnych (j. angielski), ale nie da się nawet przeczytać, tak szybko znikają. Napisów z dołączonego pliku w ogóle nie czyta (j. polski). Zrobiłem test. Utworzyłem nowy plik w ANSI z identyczną nazwą (*.txt) jak plik wideo (*.mkv). Dodałem ręcznie kilka tekstów na początku filmu i też się nie pojawiają. Ma ktoś pomysł, co zrobić, aby czytało mi napisy z dodatkowego pliku?

PS Z góry przepraszam, jeśli problem był już poruszany. Ten temat jest tak długi, że znalezienie czegoś konkretnego graniczy z cudem. :D

PS2 I jeszcze jedno. Mam soft z kwietnia...

salceson
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2012, o 23:30

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: salceson »

DVBManiak pisze:Po prostu wina pliku. Jak się ściąga filmy to tak jest, że jedno działa sprawnie a z drugim już jest problem. Dlatego ja Wiwy używam tylko do oglądania tv i oglądania nagrań z tv.
Hej. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

I jeszcze jedno. W telewizorze crt mam 3 wtyki cihch. Takie coś jak w poniższym linku muszę podłączyć do tunera i potem jeszcze z tej przejściówki kabel z cinchami?

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/adapter-przejsciowka- ... 98192.html
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2012, o 12:29 przez salceson, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

EEQ
w Arivie t55/t65 załatwili problem z napisami w wersji 1.026, choć nie do końca - bo zdarza się, że czyta jednocześnie wewnętrzne i zewnętrzne (masz na ekranie pol linijki po polsku pol po angielsku), ale tam trzeba wyłączyć napisy a potem wskazać zewnętrzne i już gra.

Z tego co się orientuję to sytuacja jest domyślnie taka: czyta napisy przede wszystkim jeśli są w mkv, jak nie ma to szuka zewnętrznych. Jeśli wrzuciłeś zewnętrzne, a są też wewnętrzne to on zignoruje twoje oddzielne pliki z napisami. Jak można to naprawić? - mkvmerge odpalasz plik mkv zostawiasz zaznaczone wszystko poza napisami i dajesz start muxing(operacja trwa tyle czasu co kopiowanie pliku), w ten sposób pozbywasz się wewnętrznych napisów i wtedy wiwa otworzy ci zewnętrzne napisy bo nie znajdzie wewnętrznych.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Anduraki, dzięki za podpowiedź. Będę musiał tak zrobić... :)

Na mój gust tuner powinien w pierwszej kolejności czytać napisy zewnętrzne, a jak nie znajdzie, to dopiero wewnętrzne. Tak na zdrową logikę. Tak jest chyba na PC... Gdyby to ode mnie zależało, zmieniłbym to w soft'cie, aby właśnie tak działało.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

salceson pisze:
DVBManiak pisze:Po prostu wina pliku. Jak się ściąga filmy to tak jest, że jedno działa sprawnie a z drugim już jest problem. Dlatego ja Wiwy używam tylko do oglądania tv i oglądania nagrań z tv.
Hej. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?
A co tu rozwijać? Po prostu jak ściągasz filmy dajmy na to z chomikuj to różnie może z tym plikiem być. Nie wiadomo nigdy co w nim siedzi dokładnie. Dlatego większość zwykle się odtwarza, ale i zdarzają się problematyczne, szczególnie dla tunera, bo na kompie to praktycznie wystarczy znaleźć program i łyknie wszystko.
salceson pisze:I jeszcze jedno. W telewizorze crt mam 3 wtyki cihch. Takie coś jak w poniższym linku muszę podłączyć do tunera i potem jeszcze z tej przejściówki kabel z cinchami?

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/adapter-przejsciowka-euro-svhs-3-x-cinch-i2453798192.html
No tak, musisz mieć jeszcze kabel 3xCinch. Ale lepiej kupić chyba kabel Euro-3xCinch. Tylko tu trzeba patrzeć na kierunkowość tego kabla.

Mutango

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

DVBManiak pisze:Oglądałem coś chwilę po 9 i potem wyłączyłem.
Więc nie ma pewności czy się załapałeś na tamtą emisję testową (była chyba trochę później miedzy 10 a 11). A nasze przypuszczenia były takie, że to właśnie tamta emisja była powodem rozwalenia list.

bdkacz

Re: WIWA HD-90

Post autor: bdkacz »

Mam pytanie co do aktualizacji softu. Jeżeli po zakupie bym miał wersję z 14.09.2011 lub 12.10.2011 to czy chcąc zaktualizować do wersji z 23.03.2012 muszę najpierw wgrać plik flash_before_cl423840 z archiwum od softu z 15.11.2011 lub 14.12.2011, czy mogę od razu wgrywać soft z 23.03.2012 ?

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Tak, musisz najpierw flash before. Ale wątpliwe i to bardzo, że kupisz z takim softem. Tamte to były chyba jeszcze przed wyjściem wersji NEW, a przecież tylko te są dostępne. Prawdopodobnie dostaniesz z softem z marca lub kwietnia.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Wersja NEW wyszła w okolicach grudnia zeszłego roku, więc już na pewno ma soft z kernelem 491511. Jeśli dostaniesz tuner z kernelem 430585 to jest to leżak magazynowy.

Piotr.C

Re: WIWA HD-90

Post autor: Piotr.C »

Wiwa HD 90 (jak i inne Wiwy) domyślnie odtwarzają napisy bardzo ładnie co widać np. tutaj http://youtu.be/Ip00xWaL4Zk

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gofer »

krzych65 pisze:Zależy mi na poprawnym działaniu PVR, odtwarzaniu plików WMV i funkcji przywoływania poprzedniego kanału.
Czy ten sprzęt ma funkcję przywoływania poprzedniego kanału, a jeśli tak to jak ją wywołać?

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Funkcja Recall jest w sofcie zmodyfikowanym przez Gutka.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: WIWA HD-90

Post autor: sluuurp »

Czy nagrania na Wiwie-HD-90 można bez problemu odtwarzać na komputerze z pendrive, bądź z dysku, zależy co podłączę do Wiwy. Kiedyś miałem Wiwe-50 i tam można było na komputerze nagrane na Wiwie-50 odtwarzać bez problemu.

Wkurza mnie fakt, że nagrane na dysku z N-ki, czy z innego sprzętu nagrań nie mogę odtworzyć na komputerze, bo chce od razu formatować dysk. Jeżeli z Wiwy HD-90 można, to jutro ją sobie kupię do tego celu.
Za podpowiedzi dzięki.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

sluuurp pisze:Czy nagrania na Wiwie-HD-90 można bez problemu odtwarzać na komputerze z pendrive, bądź z dysku, zależy co podłączę do Wiwy. Kiedyś miałem Wiwe-50 i tam można było na komputerze nagrane na Wiwie-50 odtwarzać bez problemu.
Nagrania z WIWA'y HD-90 bez problemu odtworzysz na PC.
sluuurp pisze:Wkurza mnie fakt, że nagrane na dysku z N-ki, czy z innego sprzętu nagrań nie mogę odtworzyć na komputerze, bo chce od razu formatować dysk. Jeżeli z Wiwy HD-90 można, to jutro ją sobie kupię do tego celu.
Miałem ten sam problem z nagraniami z mojego TV Sony. Też kupiłem niedawno WIWA'ę, żeby odtwarzać nagrania na PC.

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Bo markowe tv i dekodery platform mają zabezpieczenia. I trzeba kombinować z dekoderem co ma slot na moduł CI np. jakiegoś Topfielda. Wiwa jest wolna od wszelkich zabezpieczeń.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: WIWA HD-90

Post autor: sluuurp »

Dzięki za odpowiedzi. Jutro idę kupić Wiwę HD-90 New. Kosztuje w Szczecinie 149 zł w Euro-Agd.

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Drogo jakoś.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

sluuurp pisze:Dzięki za odpowiedzi. Jutro idę kupić Wiwę HD-90 New. Kosztuje w Szczecinie 149 zł w Euro-Agd.
Ja kupiłem w Mix Electronics za 114 zł. Zamówiłem przez Internet i odebrałem w promocji za 0 zł w punkcie naziemnym w moim mieście. Przesyłka kurierem to 19 zł. W sumie nie wiem, czy przy tej cenie nie lepiej zaryzykować i kupić za pośrednictwem Ceneo. ;)

DVBManiak

Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Na Ceneo od 96 zł. Ja bym nie przepłacał w Euro.

bdkacz

Re: WIWA HD-90

Post autor: bdkacz »

Na alledrogo można wyrwać za niecałe 117 wraz z dostawą kurierem lub (u innego sprzedawcy) również za 117 z odbiorem osobistym w Szczecinie :)
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2012, o 18:18 przez bdkacz, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany