WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Hehe no to miałeś przejścia z Wiwą. Ja jedynie kupiłem 4-5 sztuk w sumie sobie znajomym i wszystkie były sprawne.
Z tym zerem przy godzinie jedno cyfrowej to niestety we wszystkich tuenrach DVB-T tak jest. Już o tym mówiłem i Wiwie i Strongowi, niestety nie poprawiają tego.
W sumie może i lepiej bo patrząc na te poprawki chińczyków to by pewnie tak zrobili że o godzinie 24 zamiast 00:00 na wyświetlaczu nic by się nie wyświetliło :lol:

Co do softów to mam obiecany komplet nowych do wszystkich tunerów, mam nadzieje że tym razem wyślą. Wtedy wrzucę na stronę.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Jak dla mnie z zerem jest lepiej.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A dla mnie to dziwnie wygląda i wolałbym bez.

damiz74
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2012, o 12:35
Odbiornik: Wiwa HD90, TV LG 37LS5600
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna UHF 11-elementowa Dipol 11/21-69 , Stronie Śl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Czarna Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: damiz74 »

Witam jestem tu nowy i chciałem opisać swoje doświadczenia z tunerem Wiwa 90 wersją (NEW).
Sprzęt kupiłem z wgranym fabrycznie softem 120313.491511.1 i po moich próbach ze zmianą na inny (ze strony Gutka,Wiwy) myślałem że nie da rady już nic do niego wgrać, ale problem tkwił w pendrivach Kingstona - Data Traveler, którego bym nie wsadził 1GB, 4GB (oba na fat32) soft nie chciał się wgrać , dopiero na 8GB A-DATA (C906) poszło wgrywanie - ten modyfikowany ze strony Gutka...
Soft działa - wszystko ok :)

butros

Re: WIWA HD-90

Post autor: butros »

Godzina o wiele lepiej wyglądałaby bez zera na początku. Jest to bardziej naturalne dla człowieka. I jeszcze ten mały dwukropek pomiędzy godzina a minutami z 2-3 m właściwie go już nie widać. Wiem to są pierdoły i się czepiam ale tak niewiele brakuje HD-90 do doskonałości. 8-)

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

W kompie też jest z zerem godzina. Widocznie tak się przyjęło. Ale tak jak kolega wyżej napisał to są pierdoły.

damiz74
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2012, o 12:35
Odbiornik: Wiwa HD90, TV LG 37LS5600
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna UHF 11-elementowa Dipol 11/21-69 , Stronie Śl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Czarna Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: damiz74 »

A takie pytanie - czy można by było zrobić półprzeźroczyste tło napisów do filmów tak jak tym nowym sofcie w menu? Bo przy odtwarzaniu filmów sama czcionka jest mało czytelna (jest trochę za cienka grubość), myślę że zmiana fontów na bold albo dodanie czarnej obwódki wokół liter poprawiła by sprawę. 8-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jak włączysz przezroczystość OSD to również tło napisów będzie przezroczyste. W sumie błąd jest.


Dodałem na moją stronę nowe softy do HD50, HD85 i HD90.

Luis

Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: Luis »

Po podłączeniu odtwarzacza i automatycznym wyszukaniu programów okazało się, że na liście nie ma kanałów TVP. Jest jedynie Polsat, TVN, TV4 i kilka innych, w sumie osiem.
Użyłem automatycznego wyszukiwania ponownie, potem wyszukiwanie ręczne. Nic to jednak nie dało. Dlaczego ten dekoder nie odbiera TVP?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: m@rtops »

Luis pisze:Dlaczego ten dekoder nie odbiera TVP?
nie dekoder tylko antena nie odbiera mux1 albo mux3 gdzie są programy tvp :oops:
ale to w innym dziale :D

Luis

Re: Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: Luis »

Ale na analogowym TVP jest, czyli rozumiem, że antena jest ok? Więc gdzie tkwi problem?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: m@rtops »


Luis

Re: Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: Luis »

Mieszkam w bloku i korzystam z anteny zbiorczej, czy to znaczy, że nie ma szans na odbiór tych programów przy tej antenie?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-90

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Temat AZARTów i AIZów przewija się przez forum co jakiś czas. Piczytaj we właściwym wątku.
np tu : http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2937

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: Dekoder WIWA HD-90 - brak kanałów TVP

Post autor: nieznanisprawcy »

Luis pisze:Mieszkam w bloku i korzystam z anteny zbiorczej, czy to znaczy, że nie ma szans na odbiór tych programów przy tej antenie?
Jest szansa tylko musisz zadzwonić do spółdzielni, żeby przystosowali instalację zbiorczą do DVB-T.

neblyn

Re: WIWA HD-90

Post autor: neblyn »

damiz74 pisze:...
Sprzęt kupiłem z wgranym fabrycznie softem 120313.491511.1 i po moich próbach ze zmianą na inny (ze strony Gutka,Wiwy) myślałem że nie da rady już nic do niego wgrać, ale problem tkwił w pendrivach Kingstona - Data Traveler, którego bym nie wsadził 1GB, 4GB (oba na fat32) soft nie chciał się wgrać , dopiero na 8GB A-DATA (C906) poszło wgrywanie - ten modyfikowany ze strony Gutka...
Co do softu na stronie wiwy to jest on bardzo stary. Zawsze sprawdzajcie jaka macie wersje i jakie jest auktualnienie. Kingston - Data Traveler ma problemy z szybkoscia. Na jakims forum linuksowym czytalem, ze nie zawsze wskakuje mu hi-speed, czyli szybkosc usb 2.0. Kiedys z nowego pena nie chciala mi wystartowac dystrybucja linuksa. Okazalo sie, ze trzeba bylo usunac i zalozyc jeszcze raz partycje. Ta firmowa byla jakas felerna. Polecam do tego celu narzedzia linuksowe, bo windows zawsze zostawia pod koniec kilka mega nieprzydzielonego partycji (wolnego). Mnie to denerwuje. Na koniec chce wam polecic program

Kod: Zaznacz cały

https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/
SD Formatter. Usuwa on fizycznie dane z pena lub karty sd, tak ze nie mozna ich odzyskac. Wymazuje partycje do zera. Przydatne przy problemach odczytu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ja do formatowania nośników wymiennych używam HPUSBFW (pełnej nazwy nie pamiętam).
Bardzo dobrze się spisuje i przy formacie również na nowo zakłada partycję.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

A ja to robię najzwyczajniej w świecie pod Windowsem - PPM - Formatuj i wszystko śmiga.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

m@rtops pisze:wyjście "jack 3,5mm" jest to wyjście analogowe dźwięku (stereo)
5.1 jest po przez wyjście "hdmi" lub "coaxial" ;)
Szukałem 5.1 przez wejście 3x "jack 3,5mm", jak w kompie, ale chyba nie znajdę.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Nie bardzo rozumiem. Dźwięk przestrzenny uzyskasz tylko po HDMI lub S/PDIF po podłączeniu do amplitunera.

Zablokowany