WIWA HD-90

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Oczywiście, że się odtwarzają. Problem u ciebie leży.

borowice

Re: WIWA HD-90

Post autor: borowice »

DVBManiak pisze:Oczywiście, że się odtwarzają. Problem u ciebie leży.
Dziękuję

krzych65

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzych65 »

U mnie niestety działa dopiero po wybraniu ścieżki zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu. Sprawdziłem przed chwilą. Zgłaszałem ten problem dużo wcześniej na tym forum. Wydaje mi się,że problem pojawił się po wgraniu nowszego softu i już istnieje mimo dokonanej niedawno aktualizacji na najnowszy soft Gutka z lipca. Problemy są tylko przy odtwarzaniu plików w mts nagranych przez wiwę. Nie mam natomiast problemów przy odtwarzaniu filmów z dysku w wmv, mkv lub innych formatach. Tam wszystkie ścieżki działają bez problemu.

borowice

Re: WIWA HD-90

Post autor: borowice »

krzych65 pisze:U mnie niestety działa dopiero po wybraniu ścieżki zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu. Sprawdziłem przed chwilą. Zgłaszałem ten problem dużo wcześniej na tym forum. Wydaje mi się,że problem pojawił się po wgraniu nowszego softu i już istnieje mimo dokonanej niedawno aktualizacji na najnowszy soft Gutka z lipca. Problemy są tylko przy odtwarzaniu plików w mts nagranych przez wiwę. Nie mam natomiast problemów przy odtwarzaniu filmów z dysku w wmv, mkv lub innych formatach. Tam wszystkie ścieżki działają bez problemu.
U mnie i to chyba nie działa (co rozumiesz przez "zatrzymanie"?)Na pauzie nie mogę zmienić ścieżki a pauza po wybraniu dowolnej ścieżki niczego nie zmienia.

aczar

Re: WIWA HD-90

Post autor: aczar »

Trzeba wybrać ścieżkę nr 2, dać pauze pauzę i play. Wtedy dźwięk wskoczy w 5.1 DD.

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

Ktoś wie czemu nie działa mi film w 720p MKV oszukać przeznaczenie na WIWIe?

Inne MKV chodzą a ten nie, dodam że na kompie bez problemu chodzi.
Wrzucam dane z MediaInfo.
Ogólne
UniqueID/String : 132385889813243356317566070519845931222 (0x6398984E066844196BDCE1823590C8D6)
CompleteName : J:\Final.Destination.2.2003.PL.BluRay.720p.AC3-F35\Final.Destination.2.2003.PL.BluRay.720p.AC3-F35.mkv
Format : Matroska
Format_Version : Version 2
FileSize/String : 3,67 GB
Duration/String : 1h 30 min.
OverallBitRate/String : 5.822 Kb/s
Encoded_Date : UTC 2011-07-25 15:00:07
Encoded_Application : mkvmerge v2.7.0 ('Do It Again') built on Jul 2 2010 15:54:17
Encoded_Library/String : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String : 16 klatek
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 1h 30 min.
BitRate/String : 5.437 Kb/s
Width/String : 1.280 pikseli
Height/String : 720 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate_Mode/String : Stały
FrameRate/String : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.246
StreamSize/String : 3,35 GB (91%)
Encoded_Library/String : x264 core 68 r1183M f21daff
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=tesa / subme=9 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=4 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=5437 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=38000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.80
Language/String : Angielski
Default/String : Tak
Forced/String : Nie

Audio
ID/String : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Format_Settings_Endianness : Big
CodecID : A_AC3
Duration/String : 1h 30 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 384 Kb/s
Channel(s)/String : 6 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
StreamSize/String : 248 MB (7%)
Default/String : Tak
Forced/String : Nie

borowice

Re: WIWA HD-90

Post autor: borowice »

aczar pisze:Trzeba wybrać ścieżkę nr 2, dać pauze pauzę i play. Wtedy dźwięk wskoczy w 5.1 DD.
Niestety :(

krzych65

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzych65 »

Tak jak napisałem trzeba dać pauzę podczas odtwarzania filmu (przycisk na pilocie ) lub przewinąć. Wtedy po uprzednim wybraniu ścieżki nr 2 wchodzi dd5.1. U mnie działają wszystkie mkv , wmv ( te nowsze ) po wgraniu softu Gutka chodza, a także avi, flv itd z wyjątkiem rmvb.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2012, o 21:02 przez krzych65, łącznie zmieniany 1 raz.

kingsajz
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2012, o 23:08
Nadajnik - obiekt nadawczy: Nadajnik

Re: WIWA HD-90

Post autor: kingsajz »

Witam
Mam kolejny problem z WIWa
Otoz mam ja dzialajaca juz pare miesiecy (soft wgrywalem na poczatku) i wszystko dzialalo do niedawna
Z TV mam polaczenie przez HDMI. Kiedy wylacze TV (WIWA zawsze wlaczona) i go wlacze przelaczajac na dekoder nie mam dzwieku. Dopiero restart WIWY przywraca dzwiek. Przywrocilem ustawienia fabryczne na TV i na WIWIE to samo... Co sie poglo popsuc? Zaznacz ze nic nie ruszalem od paru miesiecy
Pozdro

krzych65

Re: WIWA HD-90

Post autor: krzych65 »

kingsajz pisze:Witam
Mam kolejny problem z WIWa
Otoz mam ja dzialajaca juz pare miesiecy (soft wgrywalem na poczatku) i wszystko dzialalo do niedawna
Z TV mam polaczenie przez HDMI. Kiedy wylacze TV (WIWA zawsze wlaczona) i go wlacze przelaczajac na dekoder nie mam dzwieku. Dopiero restart WIWY przywraca dzwiek. Przywrocilem ustawienia fabryczne na TV i na WIWIE to samo... Co sie poglo popsuc? Zaznacz ze nic nie ruszalem od paru miesiecy
Pozdro
Zobacz czy w opcjach masz RAW hdmi włączony a nie PCM

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

Właśnie propo dźwięku też mam pytanie.
Puszczam sobie Coaxialem do głośników z wbudowanym dekoderem DTS.

Rozumiem że PCM to analogowy dźwięk przez euro np.
A czym sie różni włączony RAW przez HDMI, włączony/wyłączony?
w obu przypadkach mam dźwięk na coaxialu.

Tylko że nie działa wtedy regulacja głośności przez Wiwe jak ma to miejsce przez PCM.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: momus »

RAW = czysty strumień taki jak jest w pliki, niczym nie ruszony, dekodowaniem zajmuje się to co jest po drugiej stronie, w przypadku e-ac3, jeśli amplituner nie potrafi dekodować nic nie usłyszysz.
PCM = dekodowaniem zajmuje się wiwa, dostajesz już zdekodowany dźwięk w najprostszej formie (nieskompresowany, rozkodowany), jeśli wiwa czegoś nie rozumie, to nic nie usłyszysz. Dobre do podłączania np samych głośników z wejściem cyfrowym, które nie mają dekodera, bądź do podłączania amplitunerów, które np. nie dekodują dźwięku e-ac3, wtedy wiwa się tym zajmuje.

Czyli RAW, dekodowanie po stronie podłączonego urządzenia, ty zarządzasz strumieniem nie wiwa. PCM dekodowanie po stronie wiwy, wiwa zarządza dekodowanym strumieniem, stąd sterowanie głośnością przez wiwe działa. Bo jak pogłośnić/przyciszyć coś co nie wiadomo czym jest i na jakim poziomie zostało nagrane, można to zrobić dopiero po udanym zdekodowaniu.

P.S. jeśli dobrze rozumuje, by na wiwie odtwarzać filmy z DTS musisz włączyć RAW przez HDMI jeśli urządzenie za HDMI potrafi dekodować DS
P.S.2 albo coś pokręciłem, ale wydaje się to logiczne, zmęczony jestem

kingsajz
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2012, o 23:08
Nadajnik - obiekt nadawczy: Nadajnik

Re: WIWA HD-90

Post autor: kingsajz »

krzych65 pisze: Zobacz czy w opcjach masz RAW hdmi włączony a nie PCM
Nic nie pomoglo, zreszta mialem od zawsze PCM i dzialalo

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

a próbowałeś na innym kablu hdmi lub w innym gnieździe (jeżeli masz dwa)? :?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

@momus Nie pokręciłeś, tak właśnie jest. ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Co do cyfrowego wyjścia dźwięku to zaleciłbym nie korzystającym z zewnętrznych dekoderów o całkowite wyłączenie, na ustawionym PCM mamy dźwięk analogowy, jak ustawiłem to było słychać takie charakterystyczne "kwiczenie" wynikające z bardzo niskiego bitrate.

Co do amplitunerów i DTS to ośmielę się stwierdzić, że obecnie w każdym tunerze na mstar trzeba pauzować i wznawiać, żeby było 5.1 a nie 3 ścieżki po 2 kanały. W fergusonie do tej pory tego nie zrobili.

neblyn

Re: WIWA HD-90

Post autor: neblyn »

Anduraki pisze:Co do cyfrowego wyjścia dźwięku to zaleciłbym nie korzystającym z zewnętrznych dekoderów o całkowite wyłączenie, na ustawionym PCM mamy dźwięk analogowy, jak ustawiłem to było słychać takie charakterystyczne "kwiczenie" wynikające z bardzo niskiego bitrate...
nie prawda. wszystko co idzie po HDMI jest cyfrowe bez wzgledu na format. dzwiek w PCM to stereo samplowany 44.1 kHz i nieskompresowany. to jest wlasnie ten downmix, o ktory chodzi przy zakupie sprzetu. nie wiem, czy czasem PCM nie wystepuje jeszcze z samplowaniem 48 kHz

borowice

Re: WIWA HD-90

Post autor: borowice »

neblyn pisze:
Anduraki pisze:Co do cyfrowego wyjścia dźwięku to zaleciłbym nie korzystającym z zewnętrznych dekoderów o całkowite wyłączenie, na ustawionym PCM mamy dźwięk analogowy, jak ustawiłem to było słychać takie charakterystyczne "kwiczenie" wynikające z bardzo niskiego bitrate...
nie prawda. wszystko co idzie po HDMI jest cyfrowe bez wzgledu na format. dzwiek w PCM to stereo samplowany 44.1 kHz i nieskompresowany. to jest wlasnie ten downmix, o ktory chodzi przy zakupie sprzetu. nie wiem, czy czasem PCM nie wystepuje jeszcze z samplowaniem 48 kHz
Występuje; w Wiwie jest właśnie 48 tyle pokazuje mój ampli

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

U nas nadają dźwięk z takim samplowaniem właśnie.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

Jak oceniacie soft do wiwy?

Zablokowany