WIWA HD-90

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

EEQ pisze:
Mutango pisze:@EEQ, zanim się przesiądziesz na starszy soft, to zrób sobie jeszcze taki eksperyment, żeby podczas nagrywania przełączyć tuner w tryb niższej rozdzielczości.
Sprawdzę przy najbliższej transmisji meczu piłki nożnej na TVP1 HD. Bo przy normalnych programach problem prawie się nie zdarza.
Ustawiłem obraz w tunerze na 576i. Nagrałem tak dwa mecze na TVP1 HD i pikseloza nie wystąpiła. Wygląda na to, że nie trzeba zmieniać softu na starszy. Dzięki za radę. ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Wygląda na to że oprócz HD-95 będzie również wersja HD-90 z Memo Control.

Wersja HD-90MC:

Obrazek

filutek1999
Posty: 25
Rejestracja: 12 października 2012, o 14:57
Odbiornik: WIWA HD 90
Instalacja antenowa: AX1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: filutek1999 »

Anduraki pisze: a odbiornik to ... philips? bo znam takie przypadki, że na RGB obraz miał przewagę jednego koloru i był przez to zbyt ciemny, wynikało to z wysyłania niepoprawnego sygnału po EURO - co ciekawe inny odbiornik w połączeniu z tym samym tunerem bądź inny tuner w połączeniu z tym samym odbiornikiem działały poprawnie. Spróbuj bezpośrednio do TV podłączyć i ustawić w tryb RGB wiwę i sprawdź czy obraz jest nadal ciemny, bo przez ten tuner SAT to sam tuner SAT może jakoś niepoprawnie wysyłać sygnał do TV.
... tak tv to - philips, na RGB mam ciemny obraz czy dam z wiwy czy dekodera sat, ale to chyba wina tv. Mam jeszcze takie coś jak ustawie obraz na 16/9 to mi skacze i nic nie widać.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2012, o 13:29 przez filutek1999, łącznie zmieniany 1 raz.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

EEQ pisze:Ustawiłem obraz w tunerze na 576i. Nagrałem tak dwa mecze na TVP1 HD i pikseloza nie wystąpiła. Wygląda na to, że nie trzeba zmieniać softu na starszy. Dzięki za radę. ;)
Czyli możemy chyba założyć, że przy współpracy z Twoim dyskiem Wiwa ma ogólny problem wydajnościowy. Przełączenie w tryb niższej rozdzielczości odciąża nieco procesor i problem znika lub radykalnie się pomniejsza...
Trudno, jeśli używasz tunera tylko jako nagrywarki, to możesz mieć domyślnie na stałe włączone 576 (nie wpływa to na nagrywany materiał), a rozdzielczość 1080 włączać tylko na czas odtwarzania.

filutek1999
Posty: 25
Rejestracja: 12 października 2012, o 14:57
Odbiornik: WIWA HD 90
Instalacja antenowa: AX1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: filutek1999 »

Wersja HD-90MC, na tym pudełku co Gutek pokazał to wydrukowali pełno znaków że tyle nagród i że wielkie uznanie , skoro jeszcze ledwo kto go ma... więc o co tu chodzi - taki chwyt reklamowy...
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2012, o 13:58 przez filutek1999, łącznie zmieniany 1 raz.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@filutek1999
Tuner stary, pilot stary, tylko z dodatkowymi przyciskami, więc w tym modelu wiele się nie zmieniło.
Ciekawe czy teraz HD90 będzie wygaszany na rzecz HD95.

quartz

Re: WIWA HD-90

Post autor: quartz »

Pewnie nie, im więcej w ofercie tym lepiej. Tak jak wcześniej polubiłem "Wiwę" tak teraz mi się zmieniam zdanie. W sumie to się nie dziwię, końcówka bumu się zbliża to i takie działania. Że wszystko to prawie jedno i to samo, kto tam będzie pytał w sklepie jak mu analog wytną. Za to będzie bogata oferta tego lub tego samego pod różnymi nazwami. To na ludzi działa. :D

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

Wiwa HD 90-MC to trafiony produkt. Kupienie Wiwy HD 90 i później pilota MC jest zbędne. Niech wszystko będzie w jednym zestawie.

quartz

Re: WIWA HD-90

Post autor: quartz »

A 95 bez i z MC to co? :D

MaRxK

Re: WIWA HD-90

Post autor: MaRxK »

Jak zresetować wiwe by można było wgrać starszą wersję softu.
Miałem na nim soft z kwietnia, następnie wgrałem oficjalny z lipca przez usb_upgrade_all_flash.bin. Teraz jak próbuję wgrać starszy soft to tylko tuner się resetuje i nic się nie dzieje.

Zauważyłem że na starszej wersji softu wiwa znajdowała dwa MUXy, a po upgradzie do tego z lipca znajduje tylko jeden MUX.

Czy miał ktoś problem taki że nie działa połaczenie po hdmi z telewizorem ?
Tylko połączenie po Euro złaczu działa, a po HDMI mam czarny obraz.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Jeżeli Wiwa nie może znaleźć MUXa to soft nie ma nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

MaRxK pisze:Tylko połączenie po Euro złaczu działa, a po HDMI mam czarny obraz.
może tv HD ready a ty masz ustawioną rozdzielczość 1080p :?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

filutek1999 pisze:
Anduraki pisze: a odbiornik to ... philips? bo znam takie przypadki, że na RGB obraz miał przewagę jednego koloru i był przez to zbyt ciemny, wynikało to z wysyłania niepoprawnego sygnału po EURO - co ciekawe inny odbiornik w połączeniu z tym samym tunerem bądź inny tuner w połączeniu z tym samym odbiornikiem działały poprawnie. Spróbuj bezpośrednio do TV podłączyć i ustawić w tryb RGB wiwę i sprawdź czy obraz jest nadal ciemny, bo przez ten tuner SAT to sam tuner SAT może jakoś niepoprawnie wysyłać sygnał do TV.
... tak tv to - philips, na RGB mam ciemny obraz czy dam z wiwy czy dekodera sat, ale to chyba wina tv. Mam jeszcze takie coś jak ustawie obraz na 16/9 to mi skacze i nic nie widać.
A próbowałeś tak jak Ci napisałem podłączyć bezpośrednio wiwę do TV?, bo być może twój odbiornik SAT zamienia dobry sygnał z wiwy na niekompatybilny RGB, o którym wspomniałem.

Miałem taką sytuację z cabletechem urz0083, ale jak zamiast cabletecha podłączyłem po euro wiwę to na RGB nie było żadnych problemów.

tak to na cabletechu wyglądało, najpierw poprawny obraz widoczny na poluzowanej wtyczce(wymuszony CVBS w trybie RGB), a potem niepoprawny - ciemny zbyt czerwony obraz po dociśnięciu(tryb RGB)
http://www.youtube.com/watch?v=qMTEcTf8Iv0

Jak już pisałem w wiwie tego problemu nie było.

Co rozumiesz pod pojęciem skaczącego obrazu - powiększa się i pomniejsza samoczynnie (pojawiają się i znikają pasy u góry i z dołu)? czy totalny brak synchronizacji obrazu (latający od lewej do prawej ekran w kształcie równoległoboku)?
Co do skaczącego obrazu w 16:9 - jak stary to TV? Ile może mieć lat według Ciebie?
Rozwiązanie na około 4:3PB.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

m@rtops pisze: może tv HD ready a ty masz ustawioną rozdzielczość 1080p :?
Tyle że słowo "ready" w "hd ready" polega na tym że telewizor powinien dowolny sygnał HD widzieć, rozpoznać i być w stanie go obrobić i zdownscalować do własnej rozdzielczości np 768
No ale masz rację. Trzeba Wiwę poprzełączać na inne rozdzielczości i sprawdzić czy TV przypadkiem nie załapie na innej ;)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

Mutango pisze: polega na tym że telewizor powinien dowolny sygnał HD
i tu się mylisz :oops:
mój LG przyjmie sygnał 1080p i go przetworzy natomiast Samsung rodziców już nie i wyświetla właśnie "brak lub błędny sygnał" (1080i-przetworzy)
oba HD Ready ;)

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

HD Ready 720p też przetworzy.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: luckd »

Co lepiej kupić Wiwa 90-MC czy 95-MC?

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

Witam mam pytanie czy ktos włanczał jakieś filmy 3d (mkv lub inne) na tym sprzecie ? bo planuje zakup nowego tv 3d i nie wiem czy warto ?

filutek1999
Posty: 25
Rejestracja: 12 października 2012, o 14:57
Odbiornik: WIWA HD 90
Instalacja antenowa: AX1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: filutek1999 »

Anduraki pisze: A próbowałeś tak jak Ci napisałem podłączyć bezpośrednio wiwę do TV?, bo być może twój odbiornik SAT zamienia dobry sygnał z wiwy na niekompatybilny RGB, o którym wspomniałem.

Miałem taką sytuację z cabletechem urz0083, ale jak zamiast cabletecha podłączyłem po euro wiwę to na RGB nie było żadnych problemów.

tak to na cabletechu wyglądało, najpierw poprawny obraz widoczny na poluzowanej wtyczce(wymuszony CVBS w trybie RGB), a potem niepoprawny - ciemny zbyt czerwony obraz po dociśnięciu(tryb RGB)
http://www.youtube.com/watch?v=qMTEcTf8Iv0

Jak już pisałem w wiwie tego problemu nie było.

Co rozumiesz pod pojęciem skaczącego obrazu - powiększa się i pomniejsza samoczynnie (pojawiają się i znikają pasy u góry i z dołu)? czy totalny brak synchronizacji obrazu (latający od lewej do prawej ekran w kształcie równoległoboku)?
Co do skaczącego obrazu w 16:9 - jak stary to TV? Ile może mieć lat według Ciebie?
Rozwiązanie na około 4:3PB.
Wiwę podłączam bezpośrednio do tv i na rgb mam ciemne kolory, ale nie są przebarwione tak jak na tym filmiku. Tak samo mam jak tuner sat podłącze do tv na RGB to też jest ciemniejszy i nie można regulować jasności ani kontrastu. Telewizor jest troche stary bo ma z 15lat. Co do 16:9 to jest taki objaw że lata od lewej do prawej oraz obraz jest jak jakiś pasek poszarpany. Na 4:3 działa dobrze. Podłączałem do innego tv, nowszego to nie ma takiego efektu z tym 16:9.

totson

Re: WIWA HD-90

Post autor: totson »

totson pisze: Mam czasem takie wrażenie, że niektóre kanały SD są takie jakby kanciaste, widać to głównie na logo np TVP2 (takie trochę w ząbki), a np polsat jest ok. Zmiana rozdzielczości na niewiele się zdaje. I tak najlepiej wygląda w 720p. Telewizor to LG 32LG3000. W tunerze ustawione mam 720p, RGB i 16:9 Pillarbox.
Co ciekawe wyglądało to lepiej na analogu (antena podpięta bezpośrednio do tv)
problem z oczywistych względów nie dotyczy TVP1 HD - obraz jak żyleta :]
Odpowiem trochę sam sobie :]
Zmieniłem format obrazu na 4:3 Letterbox i obraz wygląda zdecydowanie lepiej (TVP2, Polsat sport news, Eska) i nawet idzie się przyzwyczaić do trochę mniejszego obrazu

Zablokowany