WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki pisze:Uparcie twierdzicie, że Wiwa jest lepiej skonstruowana,
O nie nie, ja twierdze że chłodzenie jest lepsze w Wiwie. Co do konstrukcji, konstrukcji nie wykonania, to moim zdaniem wyjdzie to po latach. Czy są w którymś z tunerów słabe punkty i jakie to będą.

rado25 & cazp3r obydwaj - do aktualizacji spróbujcie tego pliku, oryginalny bezprośrednio na stary soft nie pójdzie: http://www44.zippyshare.com/v/56054121/file.html
(ściągać zanim znowu xxxxxxx poskarży się administracji, że to rzekomo nielegalna wersja i zablokują jak moją stronę)

Zegar aktualizuje się z multipleksu, nie ma możliwości ręcznego nastawiania.


/od Admna: post zmodyfikowano

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »


cazp3r

Re: WIWA HD-90

Post autor: cazp3r »

dzieki Gutek przetestuje po powrocie z pracy...
Czy twoje updaty tez sie rozroznia jak na stronie Wiwy do hd90 z 6 cyfrowym firmwarem i 13 cyfrowym czy potem to juz nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

amstat To Twój chomik? Jeśli tak to możesz łaskawie zmienić ten podpis. To nie jest MÓJ soft, tylko oryginalny od Wiwy, jedynie zmieniony jest nagłówek, który tuner sprawdza przy aktualizacji. Nie jest on nawet wgrywany do tunera.

cazp3r Jak wyżej, to nie moje "updaty" tylko Wiwy i jest tak samo jak na stronie Wiwy opisali. Wersje 438585 i 491511 różnią się nagłówkiem, który od wersji z lipca znów został zmieniony. Dlatego jest ta modyfikacja w linku wyżej, aby nie kombinować z kolejnymi aktualizacjami, tylko dało się wgrać bezpośrednio najnowszą wersję.

Awatar użytkownika
rado25
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2011, o 22:16
Odbiornik: Wiwa 100New90New50New102 MC,FERGUSON ARIVA T65,DVB-T(USB)n
Instalacja antenowa: instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa-Raszyn

Re: WIWA HD-90

Post autor: rado25 »

Pobrałem i aktualizacja powiodła się. :D DZIĘKI

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

yagi pisze:Zdenerwowałem się wczoraj, bo chciałem odpalić film XviD z napisami, które na komputerze idealnie pasują. Jednak na WIWIe pojawiają zdecydowanie za wcześnie, nie da się oglądać filmu. Jeszcze nie sprawdzałem jak jest z innymi napisami, do innych filmów, ale programami próbowałem przerabiać te napisy na innny FPS, na inny format - też nie pasują. Proszę o pomoc. Czy to możliwe, że WIWA inaczej odczyta napisy niż komputer i nie będa pasowały? Producent przecież chwali się, że sprzęt czyta wszystkie napisy .txt.
Mi pomogło ściąganie napisów w kodowaniu ANSI i formacie MPL2-zarówno z napiprojekta jak i napisy24-od tej pory nie mam problemów z jakimikolwiek napisami-przede wszystkim z rozjeżdżającym się synchro

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Czy WIWA obsłuży ścieżkę dźwiękową do MKV w oddzielnym pliku?

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

@up nie próbowałem, bo już teraz nikt nie wstawia osobno takich plików, ale jak sam wmuxujesz audio do video to Wiwa je zobaczy.

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: aro84 »

Czy ktoś posiada na zbyciu pilota do wiwy?
Chętnie odkupię :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Na znanym serwisie aukcyjnym masz od 15zł + wysyłka.

blind44

Re: WIWA HD-90

Post autor: blind44 »

A czy te zamienniki od 15zł to nie są gorszej jakości? Patrząc na zdjęcia takie miałem wrażenie. Bo oryginalne z nadrukiem są od 25PLN. Różnią się przyciskami wiec raczej z innej fabryki pochodzą.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Aaa faktycznie, nawet im się dobrze nie przyjrzałem. To jakieś podobne. No to pozostaje kupić z tych droższych. Albo poczekaj niedługo powinny się pojawić w sprzedaży piloty Memo Control.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

inne przyciski oraz "play" , "pause" osobno :oops:
a producent nie sprzedaje pilotów? :roll: (mi zaproponowano kupno RCU 650 bezpośrednio u Fergusona ;) )

davidini

Re: WIWA HD-90

Post autor: davidini »

A czy ktoś z Was próbował podłączyć wiwę hd90 kablem hdmi->dvi do monitora belinea 1980 s1?
po podłączeniu monitor znajduje sygnał- ale zamiast wyświetlić obraz widnieje tylko napis "nieprawidłowa zawartość" - proszę o pomoc:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

spróbuj przestawić na NTSC tam jest 60 Hz - może pomoże :?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

davidini pierwsze pytanie, czy ten monitor obsługuje któreś z trybów, które są dostępne w tunerach ?
Jeśli nie to nie będzie działał poprawnie. Najbardziej prawdopodobne jest, że obsługuje którą z rozdzielczości progresywnych przy 60Hz. Pozostaje zajrzeć do specyfikacji i próbować różnych ustawień w tunerze.

AnanAS

Re: WIWA HD-90

Post autor: AnanAS »

Jestem bardzo zadowolony bo na tym dekoderze (przyp. WIWA HD-90 NEW!) poziom jakości na MUX 1 wynosi 100%!
MUX 2 30-50% (na ogół płynny obraz i dźwięk z małymi "zacięciami" na 1-2 sekundy i zdarza się to raz na kilka godzin)
MUX 3 z Legnicy nadaje z mocą 0,6 kW i mam nadzieję, że po wyłączeniu anologowej tv moc zdecydowanie zostanie zwiększona.

100 % na MUX 1 ze zwykłej anteny... pokojowej jest KAPITALNYM wynikiem biorąc pod uwagę, że do Ślęży mam aż 40 km. Dodatkowo korzystam ze starego telewizora Grundiga za pomocą "scarta". Także jest to prawda, że ten dekoder ma bardzo czułą głowicę. Polecam szczególnie osobom, które mieszkają daleko od nadajników.

Co do samego dekodera:
- wygląda bardzo ładnie
- jest mały, nie zajmuje dużo miejsca
- posiada wyświetlacz
- przyzwoite menu
- łatwy w obsłudze - szczególnie dla osób starszych, duże przyciski w pilocie
- pilot ma przyciski fluorescyjne i można nim celować nawet w ścianę, czy sufit a i tak będzie działał :D

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

davidini pisze:A czy ktoś z Was próbował podłączyć wiwę hd90 kablem hdmi->dvi do monitora belinea 1980 s1?
po podłączeniu monitor znajduje sygnał- ale zamiast wyświetlić obraz widnieje tylko napis "nieprawidłowa zawartość" - proszę o pomoc:)
W wiwie ustaw rozdzielczość 1080P.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@amstat
Biorąc pod uwagę że to 19', to raczej niema sensu przekraczać 720p.

Maciey

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maciey »

AnanAS pisze:100 % na MUX 1 ze zwykłej anteny... pokojowej jest KAPITALNYM wynikiem biorąc pod uwagę, że do Ślęży mam aż 40 km.
Biorąc pod uwagę, ze nadajnik ma moc 100kW, to wynik niekoniecznie taki kapitalny.
Przy dobrych warunkach terenowych w podobnej odległości można odbierać emisję 2,5kW z jakością 100% na antenie pokojowej bez wzmacniacza - wiem z autopsji ;)

Zablokowany