WIWA HD-90

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Bogoes »

filutek1999 pisze:Z innej beczki, czy u was też jest tak jak się ogląda zdjęcia, które przekraczają troche rozdzielczość to podaje że zdjęcie w nieznanym formacie i nie wyświetla go... Mogli by poprawić soft by skalował zdjęcia i by każde możan było zobaczyć na tv...
Jeśli chodzi o zdjęcia to nie zauważyłem problemów spowodowanych wielkością fotek (z reguły odtwarzam 3600x2400 72dpi, oraz 4000x2672 200dpi). Nie wiem czy to pomoże, ale ostatnio nagrałem mamie na pena kilka tysięcy fotek i okazało się, że na monitorze Samsunga z dvb-t (T24A350) część zdjęć odtwarza się szybko, a część ładuje się po kilkadziesiąt sekund każda fotka, a na Wiwie miałem opis, że nieznany format (choć nie wiem na 100% czy dotyczyło to dokładnie tych samych fotek)... Doszedłem do tego, że zależy wszystko w jaki sposób są zapisane zdjęcia w czasie edycji. Np. w photoshopie w czasie zapisywania formatu .jpg trzeba ustawić albo "standardowy" lub "standardowy zoptymalizowany", bo problemy miałem z jpegami zapisywanymi jako "postępowy". Wykonałem testy nagrywając kilka folderów: folder ze zdjęciami prosto z aparatu, i te same zdjęcia zapisywane w .jpg w każdym folderze w inny sposób. Stąd wiem, że ma to duże znaczenie. Nie mam już Wiwy :( , ale sprawdziłem teraz na Kruger&Matz KM00186. I wyszło, że odtwarza wszystkie zdjęcia, ale oryginały lub zapisywane w .jpg"standardowym" ładuje ok. 4-5 s., a zapisane w .jpg"postępowym" ładuje ok. 17-18 s., więc znacznie dłużej.

@DVBManiak... Chyba nie ma nowego softu, bynajmniej na stronce Gutka najnowszy to 120823.491511.1

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Software upgrade

Post autor: thompson »

Chciałem zaktualizować soft do wersji 120823 niestety przy aktualizacji mam komunikat Software upgrade error po czym tuner się restartuje.
W tunerze odkąd go kupiłem jest softem 120105.
Próbowałem dwóch penów 512M i 2GB.

Jak mogę zaktualizować software :?:

przemoc

Re: Software upgrade

Post autor: przemoc »

thompson pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Widząc problemy kolegi zapytam od razu, czy aktualizacja HD90 z 2011 roku

Kod: Zaznacz cały

MODEL: HD90
Wersja oprogramowania: 111115.491511.1
Wersja sprzętu: 1.0
do wersji 120823.491511.1 dostępnej na stronie Gutka może się odbyć bezpośrednio czy powinienem przedsięwziąć jakieś dodatkowe kroki (np. dokonać jakichś pośrednich aktualizacji)?

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Problem z niewykrywaniem napisów ustąpił - bez żadnych zmian z mojej strony w strukturze plików na dysku. Po prostu raz tuner wykrywa napisy, raz nie. Teraz jest ten czas, kiedy czyta suby. Denerwuje mnie to, że jest taka ruletke i nie wiem z czego to może wynikać.

Dzisiaj natomiast pojawił się kolejny problem. Wgrałem na dysk jak zwykle film HD w formacie .mkv (kodek x264) i ... pokazał się komunikat, że nieobsługiwany typ pliku. Byłem w szoku. Niby czemu? Przecież WIWA czyta ten format i ten kodek. Co jest grane?

aro_baku

Re: WIWA HD-90

Post autor: aro_baku »

też mi ostatnio nie odczytał pliku mkv :evil:

robertk2001

Re: WIWA HD-90

Post autor: robertk2001 »

Pożegnanie z WIWA HD-90

Dzisiaj nadszedł dzień kiedy postanowiłem się pożegnać z tym dekoderem i zamienić go na inny.
Kupiłem swój egzemplarz kilka miesięcy temu, głównie z myślą o nagrywaniu programów na podłączony dysk (Seagate 500GB), obrabianiu na PC-cie (usuwanie reklam) i oglądaniu ich w późniejszym terminie.

Poniżej krótkie podsumowanie:
Zalety:
- poza wadami wymienionymi niżej, generalnie jest ok.
- nawet pilot u mnie chodzi dobrze, a wiem że wiele osób na niego narzeka.
- czuła głowica (przy słabym sygnale odbiera lepiej niż tv LG).

Wady:
- (dyskwalifikująca) zawieszanie się urządzenia w trakcie nagrywania z timera, ewentualnie przerywanie nagrania. Jak wspomniałem miało to być główne zadanie dekodera, niestety tak na oko w około 30-40% przypadków zawodzi.
- resetowanie się zegara na niektórych kanałach. Rozumiem, że dekoder aktualizuje czas na podstawie sygnału nadawanego wraz z programem, ale myślę że można by wykryć że niektóre kanały nie mają czasu i nie resetować zegara.
- ostatnie wada to nie pretensja, w końcu wiedziałem że tej opcji po prostu nie ma, ale teraz wiem że brak podłączenia do sieci i konieczność odpinania dysku i przenoszenia go do komputera jest mało wygodna.

Z pewnością używałbym WIWY dalej i polecałbym znajomym gdyby producent był w stanie naprawić to co nie gra.

A'propos problemów z nagrywaniem:
- próbowałem formatować dysk na NTFS i FAT32;
- dysk nie sprawia żadnych problemów z komputerem;
- aktualizowałem soft jak tylko pojawiała się nowsza wersja.

Na konie pytanie do forumowiczów, biorąc pod uwagę wymienione oczekiwania (czyli nagrywanie z timerem, brak kodowania nagrań oraz odtwarzanie formatów typu avi, mkv):
Który dekoder byście polecili? Jak oglądam je w necie, to mam wrażenie że część z nich różni się co najwyżej nazwą producenta a wnętrzności ma identyczne (oceniam tylko i wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, więc pewnie nie mam racji).
Zastanawiałem się nad: GoClever AndroidBox lub Telefunken MMP 4000.

PS. Ten post przekopiowałem tu z działu "Który z dekoderów wybrać" bo dotyczy WIWY.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

@up sprawdź inne nośniki, mi na 3 pendrive zapisywał bez najmniejszych problemów i to nawet na tych z zapisem 3 MB/s, z TV zgrywałem kiedyś Galileo i Galileo extra i nie miałem, żadnych problemów - ostatnio rodzicom nagrywam Jaka to melodia z harmonogramu i hula bez problemu.
A co to za dysk? 2,5' na usb 2.0? Może w przeciążeniu nie wyrabiać z zasilaniem po jednym kabelku.

Jest też możliwość, że trafiła ci się wadliwa sztuka - ja nie miałem takich problemów z tym tunerem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Tak jak pisze Anduraki, ja też nie mam żadnych problemów z nagrywaniem, z tym że na penrdivy.
Dużo nie nagrywam, ale w nowych wersjach softów nie ma z tym żadnych problemów.

t1r3d

Re: WIWA HD-90

Post autor: t1r3d »

Panowie mam pytanie

Kupilem VIVE 90 HD z zamiarem ogladania filmow z kodekiem WMV, Taka informacje dostalem na opakowaniu i w instrukcji. Dekoder jednak nie odtwarza wogole WMV pod zadna postacia. Sprawdzalem za pomoca sample videos np tutaj: http://www.educationalquestions.com/video.htm oraz paru innych stron.

Moje pytanie brzmi czy jesli zawioze do serwisu mam prawo wymagac od WIWY instalacji firmware krore umozliwia obsluge WMV, a jesli sie nie zgodza czy mam prawo odstapic od umowy badz wymagac nowego sprzetu ktory bedzie posiadal dekoder WMV dzialajacy.

@Gutek Czy moglbys napisac jakie nowosci znalazly sie w twoim firmware od ostatniej aktualizacji wiwy . Niestety brak takich [dokladniejszych] w plikach zalaczanych z twoim firmware. A Przeczesanie calego watku zajmie mi lata swietlne :/

PS. Dodatkowo jak niektorzy przedmówcy mam problem z zawieszaniem sie tego tunera podczas nagrywania programow. Zawiesza sie zazwyczaj po godzinie nagrywania.

PS.2 Zauważylem jeszcze jeden mankament. Niektorych audycji nagranych na Penie / HDD z zasilaniem / HDD bez zasilania zewn. nie da sie skopiowac / usunac z urządzen. Zarowno pod linuxem i windows. VIVA widzi te nagrania i odtwarza. ale mysle ze cos tam kasztani w systemie plikow zarowno na fat'cie jak na NTFS i juz pod linuxem czy windowsem przeniesc czy usunac plikow nie mozna. Czy wy tez macie podobne problemy?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Nie mam żadnych z tych problemów, mam wiwę z softem z marca ubiegłego roku i poza tym, że jak coś dłubią to kolejność się rozsypuje(ostatnio pół roku temu) to wszystko działa jak należy, czasami denerwuje mnie rozłączanie się HDMI i problem przy gnieździe z połączeniem kabla HDMI.

Gutek zrobił modyfikację obsługującą wyższe wersje WMV z tego co pamiętam.
Jeśli chcesz reklamować, że nie czyta ci żadnych WMV to musisz udowodnić, że jest to nizegodność z umową, tam było wyszczególnione bodajże z jakimi wersjami kodeka jest kompatybilny.

t1r3d

Re: WIWA HD-90

Post autor: t1r3d »

Firma WIWA ma rozdwojenie jazni juz na ich stronie informacyjnej: Oto przyklad:
http://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery ... hd-90.html
gdzies tak w polowie strony mamy informacje :

Wideo w formacie: AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV, VOB, MPE, 3GP, ASF, Divx, FLV, WMV.

(ps. i takie informacje sa zarowno na pudełku jak i w instrukcji)

a nastepnie w specyfikacji nie uwzgledniono WMV [pod koniec strony] czyli:
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP,
TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV

Dopowiem takze ze konkretne rewizje WMV nie sa ubzglednione [ani na stronie ani w instrukcji czy pudełku], wiec jesli jest napisane WMV zakladam ze uwzgledniono wszystkie najpopularniejsze od 1 do 9 itp
Anduraki pisze: Gutek zrobił modyfikację obsługującą wyższe wersje WMV z tego co pamiętam.
Czy ktos z szanownych forumowiczów bądz Gutek moze potwierdzic działanie kodeka WMV na zmodyfikowanym FW do HD90? Jesli to bedzie działało prawdopodobnie nie bede truł d... ludziom z HelpDeska WIWY i zainstaluje zmodyfikowany FW.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

t1r3d pisze:Jesli to bedzie działało prawdopodobnie nie bede truł d... ludziom
wgraj i sprawdź ;)
zawsze możesz wrócić do poprzedniego softu :D

t1r3d

Re: WIWA HD-90

Post autor: t1r3d »

Chetnie, gdybym mial pewnosc ze WMV dziala. W obecnej sytuacji wole jednak poczekac na odpowiedz Gutka, badz osób ktorzy takowy FW juz wgrali.

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

Na modyfikovanym sw Gutka WMV dziala OK.

damiz74
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2012, o 12:35
Odbiornik: Wiwa HD90, TV LG 37LS5600
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna UHF 11-elementowa Dipol 11/21-69 , Stronie Śl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Czarna Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: damiz74 »

Niestety ale Wiwa nie odtwarza do końca filmów kodowanych w mp4
np film o rozdz 1280x688, kodek H.264/MPEG-4 AVC, 1024,6 MB, 23.976fps, o czasie 2h:17m:30s urywa na około 2h i wychodzi do menu.
Problem pojawił się już drugi raz na różnych filmach w mp4 i to nie jest przypadek, plik sprawdzony, nie uszkodzony odtwarza go np telewizor LG bez problemu.
Soft w tunerze wgrany - 120823.491511.1
Bardzo to denerwujące jest :( może ktoś to poprawi?

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Zauważyłem u siebie to samo już jakiś czas temu-większość gal MMA ma takie długości i w takim formacie są wrzucane.Na kompie nie ma problemu z odtworzeniem całości-niestety w wiwie wysypuje się właśnie po ok.2 godzinach nagrania...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A jak przemuksujecie przykładowo do mkv ten film to też go przerywa?

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Inne pliki w mkv(oryginalnie) o podobnej długości całkowitej(ponad 2 godzina) odtwarzają się bez problemu-tylko w mp4 takie problemy zauważyłem u siebie

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

proszę powiedzieć jak sie obsługuje " przewijanie filmów przyciskami numerycznymi" taki opis zmian jest softu ostatniej aktualizacji

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Naciśnij se któryś z tych przycisków podczas oglądania to zobaczysz.

Zablokowany