WIWA HD-90

t1r3d

Re: WIWA HD-90

Post autor: t1r3d »

Anduraki pisze:
Byc moze niektorym wystarczy zamiania rozszezenia z avi na wmv aby film magicznie zrobil sie jako WMV ale niestety tak to nie dziala.
po pierwsze popracuj nad "ortografią".

Po drugie pisałem, że soft Gutka modyfikowany przez niego obsługuje wmv.
Nie chodzi mi tutaj o soft ze strony Gutka którego ma od producenta.

Jak już coś sprawdzasz to dopilnuj aby sprawdzać na właściwym sofcie i trochę szacunku dla autora modyfikacji, bo zacytowany fragment dość wrednie brzmi :evil:
Mam pełen szacunek dla autora. Co do tego nie ma watpliwosci. Jestem poprostu zaskoczony tym ze wg. Was WMV dziala na WIWIE HD 90 a u mnie doslownie zaden plik WMV [we wszystkich wersjach] nie dziala. Dostaje tylko informacje ze "Plik jest nieobslugiwany". Zalozylem wiec ze gros userow ma poprostu pliki avi/xvid pochowane pod rozszerzeniami WMV.

Jesli jest jakikolwiek soft zmodyfikowany przez Gutka, czy mozna go wrzucic tutaj. [Przeczesalem okolo 100 stron tego topicu i niestety takowego nie widzialem]. Ew. poprosilbym link do ZMODYFIKOWANEGO FIRMWARE DLA WIWY HD 90 od GUTKA na PM

Poza tym Gutek najwyrazniej pominął moj wczesniejszy post w ktorym kierowalem pytanie do niego.
Anduraki pisze:No właśnie z tego co kojarzę, wiwa odsługiwała WMV poza dwiema wersjami, dzięki modyfikacjom Gutka ponoć obsługuje wszystkie. Musiałbym poszukać posta Gutka z tamtą modyfikacją o ile Admin jej nie skasował, bo jakiś wredny user wrzucił bezsensowny donos.
Czy moge prosic szanownych forumowiczow o test paru sampli z WMV z tej strony na waszych WIWAch?
http://samples.mplayerhq.hu/V-codecs/

Slimbarti

Re: WIWA HD-90

Post autor: Slimbarti »

Jeszcze raz potrzebuję pomocy. Zegar w dekoderze śpieszy się 30 minut napisałem do BOK wiwy i otrzymałem informację, że to nie może być wina urządzenia, że problem musi być po stronie providera sygnału. Wobec tego nie wiem co mam zrobić. Urządzenie resetowałem, przywracałem ustawienia fabryczne i nic zegar po poczatkowym resecie pokazuje 13:00 a potem uaktualnia się do czasu w którym się śpieszy o 30 minut. Sygnał biorę z anteny osiedlowej w spółdzielni.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

W tunerze Wiwa źle działa sortowanie po LCN, na 1 zamiast TVP1HD jest wersja SD, a HD zapisuje na kanale 800. Opticum HD T90 poprawnie sortuje.

Drugą rzeczą którą mi strasznie brakuje, to brak przycisku na pilocie do przełączania pomiędzy obecnym a poprzednim oglądanym programem. Nie wiem jak mogli o tym zapomnieć!!!.
Te zdublowane funkcje pod kolorowymi przyciskami można byłoby usunąć, i np pod niebieski dodać to przełączanie między kanałami.

Wiwa - poprawcie to.

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

Krosnoludek: Przełączanie między kanałami - sprobuj modyfikovany sw od Gutka - przycisk LIST.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

Mam nowy pilot, bez przycisku LIST, LIST jest razem z OK którym to wywołuje się listę kanałów.
Najlepiej byłoby gdyby Wiwa dołożyła go np. pod niebieski guzik.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

t1r3d nic nie pominąłem, tylko ile razy można odpisywać na te same pytania. Wszystkie softy są dostępne na mojej stronie, wraz z opisem zmian - http://www.gutek.xt.pl W sumie to nawet wystarczyło wejść na mój profil.

Slimbarti I mają rację, widocznie coś masz nakopane w tej "osiedlówce". Tuner aktualizuje czas zawsze z multipleksów, nie ma możliwości ręcznego ustawiania. Jedynie co to można strefy czasowe ręcznie, ale nie wiem czy jest tam możliwość ustawiania strefy +/- 30min, chyba tylko pełne godziny.

Krosnoludek Recall masz w zmodyfikowanym sofcie - jeśli masz przycisk LIST na pilocie. Co do sortowania LCN, to trudno żeby działało poprawnie skoro obydwie kopie tych kanałów mają te same PIDy (chyba że coś się zmieniło w tym względzie?). Możliwe, że w Opticumie dodali po prostu jakaś regułkę że kanały z HD w nazwie mają priorytet.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

t1r3d pisze:
Czy moge prosic szanownych forumowiczow o test paru sampli z WMV z tej strony na waszych WIWAch?
http://samples.mplayerhq.hu/V-codecs/
U mnie żaden z plików WMV z powyższej stronki-nie ruszył :cry:
Ale np.filmik z poniższymi parametrami ruszył:
Rozmiar pliku: 207.2 MiB (217276473 bajtów)
Czas trwania: 00:19:23.366 (1163366 ms)
Ogólne bitrate pliku: 1 494 Kbps
Format: Windows Media

Video FPS: 29.970
Video kodek: WMV3
Video bitrate: 1 372 Kbps
Video rozdzielczość: 640x480
Video rozmiar: 190 MiB (92%)
Video proporcje obrazu: 4:3

Audio format: WMA
Audio format wynik:
Audio bitrate: 128 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 44.1 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 17.8 MiB (9%)

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

@GUTEK@ pisze:...Tuner aktualizuje czas zawsze z multipleksów, nie ma możliwości ręcznego ustawiania....
To dlaczego przy wyłączeniu dekodera po oglądaniu filmu z pendriva-godzina się rozsypuje???
Wejście USB "odłącza" wejście antenowe i nie ma dekoder z czego pobrać aktualizacji czasu?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Jakiś czas temu pisałem, że robi mi się pikseloza w trakcie nagrywania meczów na TVP1 HD. Po wnikliwszych testach zauważyłem, iż pikseloza robi się nie tylko na TVP1 HD, ale i na innych programach (również SD). Do tego nie dotyczy tylko meczów. Ktoś zasugerował, że to wina dysku HDD. Dziś sprawdzałem nagrywanie na pamięci flash i pikseloza również wystąpiła. Pomaga przełączanie podczas nagrywania na program TV z innego MUX'a, aby obraz się nie wyświetlał. Efekt jest taki, że nie mogę nagrywać czasowo. Tylko ręcznie z przełączeniem na inny MUX.

Teraz nie wiem, czy tylko ja tak mam czy inni też? To wina tunera czy softu? Co radzicie mi zrobić? Oddać na gwarancji do serwisu?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

EEQ pisze: Pomaga przełączanie podczas nagrywania na program TV z innego MUX'a, aby obraz się nie wyświetlał.
nie bardzo to rozumiem :?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Problem pikselozy występuje, gdy podczas nagrywania również wyświetla się obraz. Gdy po rozpoczęciu nagrywania przełączam na program z innego MUX'a, to pojawia się informacja, że nie może być wyświetlony i jest czarny ekran. Wtedy jakby odciąża się procesor i jak do tej pory pikseloza nigdy nie występuje. Gdy miałem stary soft z kwietnia i podczas nagrywania wyświetlał się obraz w jakimś trybie SD, to problemu nigdy nie odnotowałam. I jeszcze... Pikseloza występuje najczęściej 1-2 godziny od rozpoczęcia nagrywania.

Tak się zastanawiam... Może mam jakiś procesor z brzegu plastra i się nie wyrabia, skoro u was problem nie występuje. ;)

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Czy przewijanie przy pomocy przycisków ( klawiszy numerycznych) działa tylko na funkcji oglądania filmów.
Czy na funkcji PVR klawisze numeryczne nie działają? jak sie odtwarza nagrany wcześniej program.

heniu13

Re: WIWA HD-90

Post autor: heniu13 »

Bogoes pisze:@Slimbarti...
Co do ucinania nagrań, to ja zawsze po dodaniu pozycji do nagrywania z EPG jeszcze na wszelki wypadek edytuję ustawienie dodając troszkę z przodu i spory zapas z tyłu... później wycinam zbędny materiał (i reklamy) w "VideoReDo TVSuite V4" (bardzo wdzięczny, skuteczny i szybki programik) i mam tylko to, co chcę... :D
witam !

Bogoes czy mógłbym poprosić Cię o przesłanie mi adresu Twojego e-mail, abym mógł dowiedzieć się coś nt. VideoRedo, ten program bardzo mi się podoba a mam z nim problemy - mój adres to rider515@wp.pl

heniu13

Re: WIWA HD-90

Post autor: heniu13 »

witam !

Bogoes czy mógłbym poprosić Cię o przesłanie mi adresu Twojego e-mail, abym mógł dowiedzieć się coś nt. VideoRedo, ten program bardzo mi się podoba a mam z nim problemy - mój adres to rider515@wp.pl

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

EEQ pewnie już kiedyś o to pytałem, ale sygnał masz ok? Może słaby i przy nagrywaniu bardziej obciążony procek nie wyrabia z korekcją błędów w sygnale. Może spróbuj podłączyć tuner pod inną antenę.
Ja praktycznie nie nagrywam, ale ostatnio z TVP2HD nagrywałem Bękarty Wojny i nagrało się ok.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Raczej nie chodzi o antenę, bo mam pod nią podpiętego również Cabletech'a i tam nigdy nie miałem pikselozy. Siła i jakość sygnały jest bliska ideału, a mieszkam w mieście i nie mam wzmacniacza.

szymx

Re: WIWA HD-90

Post autor: szymx »

Wie ktoś może ile "waży" (średnio) godzina filmu w jakości SD/HD w Wiwie (chodzi rzecz jasna o nagrywanie)?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: WIWA HD-90

Post autor: kris_s8 »

Ok. 1,5GB - sd a ok 3 GB w HD

ladygaga_93

Re: WIWA HD-90

Post autor: ladygaga_93 »

Na moim dekoderze WIWA HD-90 filmy z pendrive, te większe trwające ponad 2 h po prostu się wyłączają w pewnym momencie. Jak temu zaradzić ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Przekonwertuj z mp4 do mkv, np. w mkvtoolnix.

Zablokowany