WIWA HD-90

ladygaga_93

Re: WIWA HD-90

Post autor: ladygaga_93 »

to jest format Avi 1080p.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Dziwne, w nagłówku też masz, że to avi ?

ladygaga_93

Re: WIWA HD-90

Post autor: ladygaga_93 »

oczywiście mp4- nie spojrzałem, PS. po przekonwertowaniu stracę na jakości ? to sprawdzony sposób na ten dekoder ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jak przemuksujesz tym programem co podałem to nie stracisz na jakości, bo on tylko zmienia kontener.

benzo

Re: WIWA HD-90

Post autor: benzo »

Witam wszystkich. Czytałem to forum ponad tydzień. W końcu zdecydowałem się na zakup Wiwy hd-90. Tuner został podłączony 2 dni temu do Panasonica CRT. Antena dostarcza sygnał o 100%-wej jakości i sile.
Niestety mam duży problem. Sprzęt działa właściwie dopiero po 40 minutach od uruchomienia (jak dobrze się rozgrzeje). Do tego czasu na ekranie cały czas pojawiają się zakłócenia w postaci pionowych pasków i fal. Po 40 minutach problem znika, choć jakość obrazu pozostawia sporo do życzenia (wcześniej sygnał dochodził z Cyfry i Netii).
Czy ktoś wie, jak rozwiązać problem? Proszę o radę...

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: WIWA HD-90

Post autor: kris_s8 »

Jaką masz antenę (czy to jest azart), ile kilometrów do nadajnika??

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Wystąpił u mnie po raz kolejny problem z WIWą. Nigdy wcześniej się z nim nie spotkałem, a wielokrotnie otwarzałem filmy DVD. Jak wiadomo tuner nie obługuje DVD jako takich, ale po prostu odtwarza po kolei pliki VOB. Zawsze było wszystko ok, a teraz przy pewnym filmie, tuner bezbłednie odtworzył pięć plików VOB, a przy próbie otwarcia szóstego (ostatniego) pojawił się komunikat o nieobsługiwanym formacie. Jak to możliwe, że 5 plików VOB z tej samej płyty działa, a tylko jeden nie? Macie jakieś pomysły?

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

A czy to była jakaś płyta DVD kupiona, ewentualnie z jakiejś gazety czy może "samorobiona" w jakimś programie?
Może po prostu ostatni vob jest uszkodzony/źle skopiowany z płyty?

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Jest to skopiowane na dysk twardy podłączony pod WIWę DVD9 z filmem. Nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu plików, ponieważ na komputerze wszystko działa idealnie.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

yagi pisze:... skopiowane na dysk twardy podłączony pod WIWę DVD9 z filmem....
Znaczy się skopiowane najpierw w komputerze na dysk twardy i potem podłączone do tunera?
yagi pisze:... Nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu plików, ponieważ na komputerze wszystko działa idealnie.
Na komputerze zazwyczaj wszystko działa idealnie. Podejrzewam, że po prostu ostatni VOB nie jest prawidłowy. Odtwarzacz na komputerze sobie z tym radzi, nawet odtwarzacze DVD sobie z takim plikiem radzą a Wiwa potrzebuje "idealnego" pliku VOB, bez błędów.

Oczywiście to jest tylko gdybanie bo nie wiem czy próbowałeś skopiować ten plik VOB jeszcze raz. Może powstał jakiś błąd podczas kopiowania albo podczas kodowania ostatniego VOB-a, jeśli to jest "domowej roboty" DVD.

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Film w formacie DVD9 został TYLKO i wyłącznie skopiowany z dysku laptopa na dysk podłączony pod USB. Nie było w tej sytuacji nawet kontaktu z jakąkolwiek płytą.

Nie próbowałem kopiować raz jeszcze, muszę to zrobić. Wykluczam błąd w kodowaniu, bo z tego, co wiem tylko ja mam taki problem. Zresztą, to jest kopia 1:1 z płyty DVD, więc kodowania nie było.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

Kodowanie było. W trakcie tworzenia DVD. I właśnie mi głównie o to chodzi czy jest to kopia 1:1 'płyty kupionej' czy 'robionej we własnym zakresie'. Bo wtedy podczas kodowania mógł powstać błąd w pliku VOB. Na płycie kupionej raczej to wykluczam chociaż i to nie jest niemożliwe. Można się domyślać, że jest to pwenie "płyta" ściągnięta z sieci więc źródło jest nieznane ;)
Skoro nigdy wcześniej nie miałeś tego problemu to mi tylko to przychodzi na myśl. Może ktoś inny jeszcze się wypowie. A może masz możliwość sprawdzenia tego pliku VOB na innym tunerze.
Ostatecznie jeśli to jest ostatni VOB to jest szansa że jest to już niewielki plik. Jak chcesz to wrzuć go gdzieś do pobrania. Ja mam Wiwę HD-95. Sprawdzę u siebie.

Pozdrawiam.
Panaho.

yagi

Re: WIWA HD-90

Post autor: yagi »

Nawet kopia ściągnięta z sieci najpierw musiała być skopiowana z oryginalnego nośnika i na 100 proc. tak było w tym przypadku. To nawet daje mniej możliwości stworzenia jakiegoś błędu, bo ja nie musiałem niczego zgrywać z płyty tylko skopiować z dysku na dysk. Nikt z osób, które posiadają też tą kopię nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Plik akurat jest dużo (ponad 800MB) więc problematyczne byłoby jego przesyłanie. Skopiuję raz jeszcze i zobaczymy czy będzie działać, chociaż wątpię, że problem powstał przy kopiowaniu.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Ja powiem inaczej: możesz mieć walnięty pendrive w tamtych sektorach w których znajdował się nie działający plik. Nie wykluczam błędów zapisu na nośnik - szybkie wyjmowanie itp.

Miałem przypadek, że plik z napisami nie był widoczny w odtwarzaczu BD, bo pendrive wyciągnąłem bez bezpiecznego odłączania(system krzyczał, że nie można odłączyć bo plik jest używany, a wszystkie dojścia do pena były odłączone). Na odtwarzaczu nie było widać pliku, ale po podpięciu do komputera plik był. Po odpaleniu z notatnika i zapisaniu brak zmian plik był widoczny w odtwarzaczu.

sl011

Re: WIWA HD-90

Post autor: sl011 »

Dzień dobry. Słyszałem, że niektóre tunery piszczą - chyba zasilacze. A jak jest z tym modelem? Dla mnie takie rzeczy są mocno drażniące, więc postanowiłem zasięgnąć Waszej opinii. Piszczy czy nie? Dzięki z góry za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ale Wy robicie problemy, plik jest uszkodzony i tyle. To że odtwarza się na komputerze nic nie znaczy. Tuner to nie komputer.

sl011 mnie tam nic nie piszczy.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Jestem właśnie po przetestowaniu zakupionego dzisiaj pilocika MC 002 i w stosunku do oryginału-to jest bajka.Nie ma problemu z zasięgiem , jak i kierunkowością pilota do dekodera.I zdecydowanie duużo lepsze i wygodniejsze przyciski-są delikatnie niższe i łatwiej się je wciska.Bardzo pozytywna zmiana
p.s.mogli dorzucić jeszcze ze 2-3 przyciski programowalne-4 jednak za mało :P

ECH21
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2012, o 15:07
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na drugim piętrze maszat około 3m wzmacniacz SWA-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Elbląg / Jagodnik

Re: WIWA HD-90

Post autor: ECH21 »

Wczoraj na ekranie pojawił się komunikat o aktualizacji oprogramowania przez OTP. odrzuciłem nie wchodziłem dalej bo nigdy nic niewiadomo co to za wersja mam obecnie 120713.491511.1 flash bin. Spotkał się może ktoś z tym komunikatem.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

Nikt nie zaryzykował aktualizacji,żeby podzielić się informacją? :D

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

To jest originalny FW z ostatniego roku, ja używam zmodyfikowany FW od Gutka na bazie tej versji i jest OK.

Zablokowany