WIWA HD-90

Romeczek

Re: WIWA HD-90

Post autor: Romeczek »

W sumie wystarczy ostatni zapis, tylko myślałem, że tuner go kasuje po zakończeniu. Jeżeli jest dostępny to spoko...mogliby w Wiwie popracować jeszcze nad softem, żeby pytał po wyłączeniu timeshiftu czy plik zapamiętać i przy "nie" nadpisywałby a przy "tak" nadawał nazwę i tworzył nowy plik albo tworzył nazwany i nadpisywałby "oryginał"...dzięki za informacje...

EDYTA: sprawdzałem, jednak nie zostawia - kasuje go i pliku niet :(

Novalis

Re: WIWA HD-90

Post autor: Novalis »

Mam problem z odtwarzaniem filmów na pełnym ekranie telewizora (Daewoo kineskopowy), próbowałem już wszystkich ostawień obrazu w menu tunera lecz zawsze obraz po przejściu na pełny ekran zostaje ucięty po bokach. Czy ktos miał podobny problem i go rozwiązał ?

ykps

Re: WIWA HD-90

Post autor: ykps »

@Romeczek
Romeczek pisze:
EDYTA: sprawdzałem, jednak nie zostawia - kasuje go i pliku niet :(
Mea culpa, założyłem, że Wiwa zachowuje się identycznie z Signalem. Niestety po zatrzymaniu timeshifta plik jest faktycznie natychmiast kasowany. W Signalu po ustawieniu wielkości pliku timeshifta np. na minimalne 0.5 GB trzeba się liczyć z tym, że o tyle właśnie może zmaleć dostępna pojemność pendrive'a, przyzwyczaiłem się już do tego i jeśli planuję dłuższe nagranie, to na kilka sekund włączam timeshifta, żeby zyskać te prawie 0,5 GB. W Wiwach, może i słusznie dostaje się maksymalną dostępną pojemność do zapisu nagrań. Jednemu użytkownikowi będzie to odpowiadało, a drugiemu przydałby się awaryjnie zapis z timeshifta... A może opcja z komunikatem "Czy skasować plik timeshift? znalazłaby się w oprogramowaniu, gdyby wystarczająco przycisnąć chińskich programistów?

lesiu81

Re: WIWA HD-90

Post autor: lesiu81 »

przy próbie aktualizacji softu do wersji 23.08.2012 zatrzymuje się przy 1% i wyskakuje błąd.

Edit: już OK
Ostatnio zmieniony 15 października 2013, o 08:26 przez lesiu81, łącznie zmieniany 1 raz.

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: thompson »

Wgrałem soft 130418 (z 120823) i jestem trochę zwiedzony :/
Przy przełączaniu kanałów najpierw jest dźwięk, a obraz pojawia się dopiero po dłuższej chwili.

gulas
Posty: 17
Rejestracja: 7 maja 2012, o 19:17
Odbiornik: WIWA HD-90; Sony Trinitron 21"
Instalacja antenowa: Antena pokojowa.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów / g. Św. Marcina

Re: WIWA HD-90

Post autor: gulas »

Witam

Od paru tygodni mam problem z moją Wiwą HD-90. Polega on po prostu na braku możliwości ułożenia sobie kolejności kanałów wg własnego wyboru. Do mniej więcej połowy września było ok, później po ponownym skanowaniu aby dołączyć TVP Info zaczęły się problemy. Ustawiam wszystko jest ok, tylko wyłączę tuner i włączę na nowo i już dziwne ustawienie (najpierw TVP1 HD, później MUX2, później MUX1 i na koniec MUX3). Drugi tuner, również Wiwa, tyle że HD-95 ma ustawiania takie jak moja wcześniej (sortowanie wg LCN, LCN wyłączone) i kanały ustawione są tak jak chcę. Dziś zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych ale też nie pomogło. Soft to: 120713.491511.1.
Proszę o jakąś poradę.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Dobra powtórzę po raz setny, ale co tam. Kanały skanowane ręcznie czy automatycznie? Jeśli stroiłeś automatycznie to przywróć ustawienia fabryczne, potem przeskanuj tylko te kanały (częstotliwości), z których odbierasz DVB-T, poukładaj jak chcesz i nie powinno się rozwalać. W Menu ma być ustawione Sortowanie według LCN, LCN wyłączony.

gulas
Posty: 17
Rejestracja: 7 maja 2012, o 19:17
Odbiornik: WIWA HD-90; Sony Trinitron 21"
Instalacja antenowa: Antena pokojowa.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów / g. Św. Marcina

Re: WIWA HD-90

Post autor: gulas »

Teraz po przywróceniu ustawień fabrycznych było automatyczne skanowanie, ale wcześniej próbowałem również ręcznego, trzy MUXy jeden po drugim.

OK, spróbuję.

Działa, dziękuję.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

DVBManiak pisze:Dobra powtórzę po raz setny, ale co tam. Kanały skanowane ręcznie czy automatycznie? Jeśli stroiłeś automatycznie to przywróć ustawienia fabryczne, potem przeskanuj tylko te kanały (częstotliwości), z których odbierasz DVB-T, poukładaj jak chcesz i nie powinno się rozwalać. W Menu ma być ustawione Sortowanie według LCN, LCN wyłączony.
Ale to jest chyba połowiczne rozwiązanie.
Jest to ewidentny bubel nowego softu...

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: WIWA HD-90

Post autor: GTrix »

Ten nowy soft ma same buble. Mam teraz zaprogramowane nagrywanie na pojutrze 8:00 i jak patrzę EPG każdego programu to startuje właśnie od tej pory i muszę cofać się te 2 dni, aby dojść do teraźniejszości. Robiłem to samo na Wiwie ze starszym softem i EPG normalnie działa niezależnie od zaplanowanych programów.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Fakt, ten soft jest trochę skopany. Mimo wszystko jednak nie wracam do poprzedniego, bo obecny nie przysparza mi większych problemów.

robcio

WIWA HD-90 nie chce się włączyć -ciagły restart

Post autor: robcio »

Wiwa 90HD po roku normalnej pracy zaczęła przy próbie włączenia z czuwania robić ciągłe restarty. Pojawia się logo Wiwa na tv i restart i tak w kółko -czasami po 1 godzinie zaskoczy i działa normalnie aż do wyłączenia i potem to samo.
Nie pomaga wyłączenie z prądu lub odłączenie kabli. Macie jakiś patent na to czy serwis???

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Domel28 »

Serwis.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Serwis albo na złom.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Domel28 »

He, he, po roku użytkowania to trochę nie bardzo na złom. Wkońcu jeszcze gwarancja obowiązuje:)

Awatar użytkownika
Qbic
Posty: 49
Rejestracja: 19 października 2011, o 14:37
Miejscowość: __
Odbiornik: Di-Way
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - Zygry, Wzgórze Radary

Re: WIWA HD-90

Post autor: Qbic »

wymiana flash. Przerabiałem to dwa razy w modelu hd-50 w dwóch tunerach

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

Niestety. Jakaś pechowa firma. Jak mam już wymienioną pamięć w 3 tunerach Wiwa HD-95.
Pamiętam jak kiedyś były tanie odtwarzacze DVD oznaczone marką Wiwa. Szwagier kilka razy toto woził do serwisu bo coś tam w środku zdechło.
Ja natomiast kupiłem wtedy Mantę :roll:
Tam znowu piloty działały do pół roku max. Mam co prawda już trzeci pilot do Manty (od znajomego) ale jeszcze to ustrojstwo jako tako działa.
Jakieś pół roku po tej Mancie kupiłem DVD Filipsa i działa bezproblemowo do dzisiaj.
Ot, w tej samej fabryce może to i to robione a jednak... ;)

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

A u mnie 3 Wiwy hulają aż miło i baterie w pilotach te dołączone w pudełku niezmieniane do dziś. Mam widocznie dobre sztuki. :P

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

No i oby Ci hulały jak najdłużej :D
Baterie też mam z kompletu i działają ale i tak używam pilota uniwersalnego :twisted:
I ogólnie do swojego tunera (HD-95) nie mam zastrzeżeń. Poza tą pamięcią to uważam że ten tuner jest całkiem udanym "pudełkiem". Do momentu kiedy nie zaczęły w nich te pamięci szwankować nawet je zachwalałem.
W porównaniu z Arivą 150 którą mieliśmy swego czasu w pracy działa ta Wiwa płynniej i bez ciągłych zacięć jak ten produkt Fergusona. No i pilocik niczego sobie. Chociaż w porównaniu z Lidlowym (30 zł w tym sklepie) uniwersalnym cholernie drogi. Lidlowy o wiele, wiele, wiele więcej potrafi, jest "cichy" i można go wyhaczyć na ALLE za cztery dychy ;) (albo i taniej)

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ceberebek »

A ja mam pytanie-bardziej chyba do Gutka:
Czy była by możliwość "pogrzebania" w sofcie tak,żeby przy oglądaniu z USB na wyświetlaczu był aktywny zegar(wyświetlaczu tunera)?

Zablokowany