WIWA HD-90

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

Witam, mam problem z WIWĄ HD-90. Jak chcę nagrywać jakiś film czy program to po wsadzeniu pendrive 8GB (w sumie to ma 7,32GB) to nagrywa mi połowę (czasem 3/4) filmu i wyłącza nagrywanie. Pendrive ma jeszcze miejsce do nagrywania. Miał ktoś podobny problem?

PS. Jeśli bym podłączył dysk (bez obudowy, z zasilaniem z 230V) do tunera za pomocą takiej przejściówki -> http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/przejsciowka-konwerte ... 59566.html to działało by to wszystko? Czy byłby problem z obsługą przez tuner?

Romeczek

Re: WIWA HD-90

Post autor: Romeczek »

Mam dysk IDE, kupiłem kieszeń taką metalową, która ma okablowanie podobne do tego co jest w linku (zmiana IDE na USB) i działa z Wiwą bardzo fajnie, tak więc powinno zadziałać i u Ciebie...

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

Tak jak pisałem miesiąc temu wszystko działało idealnie, aż nagle mux 1 zaczął "znikać" z tymże wtedy wystarczyło poczekać kilka sekund i "pojawiał sie". Teraz tylko wyjmowanie anteny pozwala na "powrót" muxa.
Witam ponownie, dzisiaj obróciłem antene o pare stopni i obraz wskoczył, więc na razie wygląda na to, że wszystko jest ok. Kolego yuppypl mam to samo (na najnowszym sofcie) pozostaje sprawdzenie na innym penie. Pozdrawiam.

wieszunt

Re: WIWA HD-90

Post autor: wieszunt »

Witam też tak miałem że uciekał mi jeden mux a po wyjęciu i włożeniu anteny wskakiwał na 100 % i powodem tego był zdyt silny sygnał, ustawiłem antenę tak żeby było po 90% i od tamtej pory wszystko jest jak nalezy :)

Mam takie pytanie w WIWIE HD 90 jest taka funkcja żeby sam nagrywał aktualnie oglądany program ? czy tylko time shift po wciśnięciu pause ?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Jak sam nagrywał? Jeśli chcesz nagrywać oglądany program to naciskasz REC na pilocie i ci nagrywa to co oglądasz (jak dasz wówczas exit to ci zniknie z ekranu ten symbol nagrywania, ale dopóki nie dasz stop, to będzie ci nagrywał dalej). Naciśniesz jeszcze raz REC to możesz ustawić czas wyłączenia nagrywania, albo po prostu dać stop i exit czyli zakończyć nagrywanie.

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

Posiadam model 95, i mam następujący problem.
Otórz często moja WIWA nie widzi mojego 64GB Pendrive firmy ADATA, sformatowanego w NTFS.

Wkładam do USB sticka i raz widzi a raz nie widzi.
Nic nie przerywa ponieważ dzieje się to w ten sposób, że jak zaskoczy to tuner będzię widział nonstop pendrive i filmy z niego do czasu aż nie wyłącze i włącze od nowa tunera, bądź wyciągne i włoże pendrive.

Formatowałem go, ale to nie pomogło.
Co ciekawe zauważyłem też że często jak tuner nie widzi pendrive to jak jest włożony ciągle to po paru minutach sam zaskakuje i już chula, nic wtedy nie przerywa.
Soft najnowszy ten oficialny.
Spotkał się ktoś z takim problemem?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: WIWA HD-90

Post autor: distefano »

Nie znam przyczyny, ale ja sprawdziłbym czy objawy są takie same po sformatowaniu pendriva na system FAT32. Dekodery DVB-T czasem "wolą" taki system sformatowania. Np. przy instalacji z pendriva nowego softu musi być FAT32 (dla Fergusona, ale dla innych dekoderów prawdopodobnie też).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A ja podejrzewam że po prostu pendrive nie jest kompatybilny do końca z Wiwą i w ogóle z chipsetem MStara.

Można jednak spróbować jeszcze sformatowania na FAT32 - i od razu od powiem, tak nośnik 64GB da się sformatować na FAT32.


wieszunt nie ma takiej możliwości, trzeba zawsze ręcznie włączać nagrywanie/timeshift. Automatyczny timeshift miały tunery na ALI.

Psikus

Re: WIWA HD-90

Post autor: Psikus »

Formatowanie w FAT32 nie wchodzi w gre, z uwagi że filmy, które trzymam mają minimum te 4GB do nawet 8GB.
Mógłbym w EXFAT, ale niestety Wiwa tego zupełnie nie przeczyta.

A może poprostu format w NTFS z odpowiednim rozmiarem klastra? myślicie że to ma coś do tego?

Napewno WIWA się nie sypie?
Na 32GB ADACIE ten sam model S102 Pro nigdy nie miałem tego problemu.

zunior88

Re: WIWA HD-90

Post autor: zunior88 »

Witam,

Mam problem z dekoderem następującego typu. Po wyłączeniu go pilotem, zielona dioda zmienia się na czerwoną (wydaje mi się że tak powinno być) ale później jeśli chcę uruchomić dekoder to włanczanie na pilocie nie działa i również przycisk na dekoderze też nic nie daje. cały czas świeci się czerwona dioda. Dopiero jak wyłącze z gniazdka dekoder i poczekam aż zniknie czerwona dioda i podłącze znowu do prądu to uruchamia się dekoder bez naciskania żadnego przycisku. Trzeba oddać dekoder na gwarancję żeby dekoder można było uruchamiać z pilota czy da się to samemu w domu naprawić? I oczywiście jak to mogę naprawić?

Jeśli ktoś miał już taki problem to przepraszam ale przejrzenie 229 stron na forum jest dla mnie bardzo ciężkie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Psikus skoro inny pendrive działa ok to ewidentnie ten jest niekompatybilny z tunerem.

zunior88 skoro nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych a soft jest najnowszy to pozostaje odesłanie na gwarancje.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Hej mam uwagę na temat poluzowanego gniazda antenowego. Nie ściskajcie za mocno w gnieździe antenowym tych 2 blaszek w kształcie okręgu bo poźniej mogą być problemy ja ścisnąłem za mocno chociaż wtyczka weszła to na wciśniętej do końca nie ma odbioru na wciśniętej na 3/4 jest ok.

przemok
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, o 15:21
Odbiornik: WIWA HD-90

Re: WIWA HD-90

Post autor: przemok »

Mam 2 wiwy do odesłania na serwis :
- Pilot od HD90 - Czy mogę wysłać im sam pilot ?
- Wiwa HD50 - cały czas czarny obraz.

Czy mogę wysłać im to w 1 paczce ?
Czy trzeba wystarczy sam dowód zakupu czy wysyłać też nie uzupełnione karty gwarancyjne ?

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-90

Post autor: panaho »

Zadzwoń po prostu do nich i zapytaj u źródła.
To chyba najpewniejsze rozwiązanie.

22 654 76 66
22 654 77 45

Killer85

Re: WIWA HD-90

Post autor: Killer85 »

Witam

Na początku br. 2013r. wraz z dziewczyną kupiliśmy tuner Wiwa 90

Tuner działał prawidłowo do sierpnia 2013r.
Potem miewał "humory" i zaczął włączać się za 20 razem-wyglądało to tak jakby cały czas się resetował
Jak już się włączył to działał bez zarzutu

Pomogło wgranie oficjalnego firmware

Ostatnio problem powrócił

Próbowałem wgrać to samo oprogramowanie co w sierpniu ale bez skutku

Zacząłem wgrywać najnowsze dostępne oprogramowanie i zauważyłem dość ciekawą rzecz a mianowicie najnowsze oprogramowanie nie chce się wgrać i wyskakuje error

Dziś zacząłem wgrywać wcześniejsze i doszedłem do wersji hd90_120224_testowa_LCN i po aktualizacji o dziwo tuner działa bez zarzutu

Czy taka przypadłość kwalifikuje tuner do wysłania go do na gwarancję?

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam


--- posty połączono

Dostałem dziś emaila od Wiwy wiec wszystko jasne
Witam,

tak, proszę o zwrot tunera do serwisu

maro09

Re: WIWA HD-90

Post autor: maro09 »

Wybierając tuner kierowałem się opiniami na forum i fachowymi radami szanownych kolegów. Mam nadzieję, że również i mi podrzucicie wskazówkę jak poradzić sobie z następującym problemem. Od tygodnia mam wiwe hd90 wersja oprogramowania 130418.491511.1. Od 2-3 dni tuner sam zmienia programy, bez udziału pilota, czasami tak szybko,że nie zdążą się załadować. Zatrzymuje się na jakimś przypadkowym programie i po chwili dalej "skacze". Jeśli przeglądam menu lub EPG podświetlenie tekstu też samodzielnie się przesuwa. Nie wiem, czy to wina softu, czy powinienem odesłać sprzęt sprzedawcy?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Zobacz czy przypadkiem któryś z przycisków w obudowie nie jest walnięty albo wciśnięty. Może też coś zakłócać odbiornik ir np. jakąś świetlówka lub żarówka energooszczędna.

maro09

Re: WIWA HD-90

Post autor: maro09 »

Powyłączałem światło, pochowałem wszystkie piloty. Programy wciąż przeskakują:( Zdaje się, że przycisk CH- jest mniej wypukły od pozostałych, ale wszystkie działają.

Killer85

Re: WIWA HD-90

Post autor: Killer85 »

Dekoder był dobry jakiś tydzień i teraz znowu jest to samo ale nieco szybciej się włącza

Niemniej jednak dekoder leci na gwarancję po nowym roku

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: WIWA HD-90

Post autor: Poland »

Ja tymczasem mam pewne pytanie a mianowicie jest pewien problem na tunerze firmy WIWA (chyba modelu HD-90) który to polega na nie wyłapywaniu sygnału telewizyjnego przez tuner. Polega to na tym że po załączeniu sprzętu kilka razy na zmianę pojawia się plansza z logiem producenta i czarny ekran który to też pojawia się ostatecznie - wiecie zatem co jest przyczyną tego problemu i jak go rozwiązać? Dodam tutaj że wszystko jest podłączone poprawnie :-)

Zablokowany